Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 00:17   #1
PIZZA CUT

Frend i ja razmisljamo o pokretanju vlastitog biznisa i meni padne na um pizza cut. I sad krenem ja malo googlat i istrazivat i kad ono šok : Ministar Bajs zabranio pizza cut !!! E sad zanima me da li je netko upućen u taj zakon, da li se moze otvoriti pizza cut, ali da se zove pizzeria a ne fast food?
Ako netko ima bilo kakva iskustav s pizza cutom, da li je to ostvarivo, da li takav obrt može profitabilno poslovat? Koliki su troskovi otvaranja, koji su sve zakonski standardi...
Uglavnom svaka informacija je dobrodošla...
brunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:50   #2
po ovome ne bi smio postojati nijedan pizza cut, a svi i dalje rade
Registriraj se kao pizzeria i onda možeš prodavati i pizze i pizza cutove.
Ako misliš da ćeš više zaraditi sa ćevapima, hrenovkama i pomfritima, onda se registriraj kao fast food.

Zadnje uređivanje Krkimir : 01.07.2010. at 01:03.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:18   #3
de nemoj molim te da imamo još jeedan pizza cut , stvarno ih je već too much..

ja bih da imam love za otvaranje biznisa- pokrenula neki slow food sa zdravom hranom...
ove pizze i ostalog smeća mi je stvarno već previše...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:41   #4
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
de nemoj molim te da imamo još jeedan pizza cut , stvarno ih je već too much..

ja bih da imam love za otvaranje biznisa- pokrenula neki slow food sa zdravom hranom...
ove pizze i ostalog smeća mi je stvarno već previše...
propala bi odmah, jebote hrvati nit imaju para za tako nešta, a bome i talibanski stav prema svemu novom (a da nisu čavapi i pljeskavica, kebab, burek, buhtla, pizza) je razvidan, tužno ali istinito
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:04   #5
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
propala bi odmah, jebote hrvati nit imaju para za tako nešta, a bome i talibanski stav prema svemu novom (a da nisu čavapi i pljeskavica, kebab, burek, buhtla, pizza) je razvidan, tužno ali istinito
pa može se uvesti nešto novo a da nije "svemirsko"- samo da je malo zdravije.
i drukčije od pizze, jbt- pizza mi više na uši izlazi..
a sad, o poslovanju, uspjehu i propadanju- ne bih raspravljala-nisam kompetentna.
znam samo da bih bila prva u redu da netko otvori nekakav sendvič bar npr- u kojem se ne poslužuje klasično "šunka-buđola-sir" nego da ima izbora pohanih/dinstanih tikvica, gljiva, patliđana, rajčice, kruh sa sjemenkama itd..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:16   #6
to si ti to sam i ja i ekipa ovdje sa foruma koja je informatički pismena i zna o preizrani
a ostatak populacije joq!

štaćt' išta bolje od mekdunaldsa irudat

pogledaj primjer sa subwayom, jedino je u HR-u omandrknuo, oni su imali kakvu takvu kvalitetu, ali bili su skupi i jajarski su škrtarili sa sadržajem sengviča PU!

zanima me kako ide onim sirotim francuzima tamo u Juršćovoj pored Mckdonaldsa?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:25   #7
ma sve mi jasno- al da je pretužno i prejadno- je!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:57   #8
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
zanima me kako ide onim sirotim francuzima tamo u Juršćovoj pored Mckdonaldsa?
Tko u onakvoj rupi prodaje hranu zaslužuje propast makar imo četri mišelinove zvjezdice.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:12   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
de nemoj molim te da imamo još jedan pizza cut , stvarno ih je već too much..
pa nije pizza cut tako loša stvar, to je puno bolje od sendviča sa "šunkom" i mesni doručak-kebaba...
recimo, jedan cut 4 sira... ili sa tikvicama, ko voli... ili kulen+špek+feferoni...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:14   #10
kako iđe onin krumpirašima na trgu? vidim ljudi nosaju one krumpiriće, jel to neko probao?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:16   #11
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa nije pizza cut tako loša stvar, to je puno bolje od sendviča sa "šunkom" i mesni doručak-kebaba...
recimo, jedan cut 4 sira... ili sa tikvicama, ko voli... ili kulen+špek+feferoni...
pa nitko nije rekao da je pizza loša- al čovječe, na svakom uglu pizza cut, a svaki pizza cut ima skoro identične pizze, tj.-dodatke na njima.. i sve ti to na kraju dođe na isto...

ma, nije mi jasno kako to ljudima još nije dojadilo???
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:17   #12
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
kako iđe onin krumpirašima na trgu? vidim ljudi nosaju one krumpiriće, jel to neko probao?
niš... krumpir ko krumpir ..
ubace dva umaka i to je to. niš spektakularno, isto napraviš i doma bez pol muke. i vjerovatno sa upola manje masnoće
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:18   #13
molim moderatora da se drži teme
A krumpirići su navodno dobri, nisam probao ali vidim da se jedu.
Imaju neke novodizajnirane kartonske posude sa posebnim mjestima za umake, tako da možeš ubosti 2 umaka i umakati
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:25   #14
otvorite noodle bar.
Stavite realne cijene : tipa 25-30 kuna, napravite unutra velike stolove (da moze istovremeno sjedit za istim stolom 7 il' 8 ljudi) i žeži. Nema niti jednog u ZGB, kad biste imali mogucnost otvorit u centru, to bi bilo super! znaci nista pretenciozno, temelj je pojest fino i ić dalje da prepustiš mjesto za stolom drugom čovjeku

Pizza cut, kebab i ostala sranja nema smisla otvarat osim ako nemas neki recept za cevape/kebab koji je drukčiji od drugih i koji ti garantira stalne potrošače. a to nema niko

evo promjer jednog noodle bara u londonu: http://www.misonoodlebar.co.uk/index.html
sjedneš, pojedeš i ideš dalje. Nije to okrugljak da tri sata sjedis unutra i cekas tko ce sve vidjet da jedeš u Okrugljaku
mataja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:33   #15
cool ideja, imal mesne utoj pašti? trijest kuna a da nema mesa?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:44   #16
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa nitko nije rekao da je pizza loša- al čovječe, na svakom uglu pizza cut, a svaki pizza cut ima skoro identične pizze, tj.-dodatke na njima.. i sve ti to na kraju dođe na isto...

ma, nije mi jasno kako to ljudima još nije dojadilo???
pa ako jedeš samo pizzu onda ne znaš za bolje
(svinja zna samo za napoj)
ništa osobno - nema veze sa tvojim avatarom
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:34   #17
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa može se uvesti nešto novo a da nije "svemirsko"- samo da je malo zdravije.
i drukčije od pizze, jbt- pizza mi više na uši izlazi..
a sad, o poslovanju, uspjehu i propadanju- ne bih raspravljala-nisam kompetentna.
znam samo da bih bila prva u redu da netko otvori nekakav sendvič bar npr- u kojem se ne poslužuje klasično "šunka-buđola-sir" nego da ima izbora pohanih/dinstanih tikvica, gljiva, patliđana, rajčice, kruh sa sjemenkama itd..
Dejli freš 2?

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:56   #18
ja mnogo volem otić u MC pa uzmen onaj frape od manga i sidnem i zijam u ljude. a šta se ljudi guštaju ajmeeeeeeeee dođe mi milo kad vidiš mamu sa klincem od jedva 3 godine kako ga tovi sa pomfrijem i onda mu da kokokakole.

elem koja je kara sa tom kokakolom svi to piju, bilo mi zeru neugodno jedared, jedino san ja pija vino
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:15   #19
@brunchy
Ako vec zelis pizza-fast-food, otvori radije Pizza Hut, umjesto Pizza Cut Jednako nezdravo, ali barem ukusno Jela sam jednom Pizza Cut pizzu (prijateljica uzela veliku pizzu u onoj cibici u Splitu na Rivi), jednom i nikada vise :zabranjeni smajlic: Inace, Pizza Hut nudi i tjestenine, nesto kolaca i veliki salat-bar

Vise na linkovima: http://en.wikipedia.org/wiki/Pizza_Hut
http://www.pizzahut.com/
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:15   #20
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
elem koja je kara sa tom kokakolom svi to piju, bilo mi zeru neugodno jedared, jedino san ja pija vino
Reklama i marketing. Navodno ulažu 90% zarade u reklame.
inače, u pola litre kokakole ima 55 grama šećera. To je kao da u pola litre vode ubaciš 11 žlica šećera.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.