Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 10:41   #21
Puno hvala!
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:53   #22
vit-min. test?

fantastična stvar, učikovita... vrijedi svake lipe... a ima još slične dijagnostike za koju isto to tvrdim.
bila skeptična, kao i za sve, pa baš duplo-provjeravala na razne načine. precizna stvar, sve naj za reći

(ok, svakako i sa uređajem treba znati raditi, tako da nešto je i do terapeuta)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 16:18   #23
Evo sve sam ispitala. Apoteka se zove Mondopharm, a vrše organometriju jednom mjesečno. Sad sljedeći put u rujnu.
Ezotera, ti si imala sreće što si naletila baš taj dan kad su radili.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 11:59   #24
U Kaptol Centru postoji TWINLAB vitaminsko-mineralno savjetovaliste i mjerenja se obavljaju puno češće, mislim da jednom tjedno dolaze i u apoteku na Ribnjaku, probajte tamo
LaraCroft007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 18:53   #25
Zna li netko ima li tog mjerenja negdje u Rijeci?
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:01   #26
probaj nazvati
CENTAR ZDRAVLJA I LJEPOTE
FRANA SUPILA 14 - RIJEKA
TEL: 051 / 311 - 156
mozda oni znaju
LaraCroft007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:04   #27
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
radi se o organometriji.
...
osobno sam bila na organometriji ... ne radi se ovdje o prevari, niti o zaradi, jer metoda se zasniva na biokemijskim reakcijama u organizmu, a i na tebi da li ces kupiti u taj mineral, vitamin ili stogod - potpuno slobodan izbor. metoda postoji vec vise od 20tak godina.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/643/
Ha, kolegica me danas nagovorila na taj test. Besplatno, u ljekarni Farmex-a.
Meni recimo fali folna kiselina i karotenoidi, te magnezij i cink.
Ali zato mi je kalcij dobar, i vitamin E, i omega, probiotici i enzimi... (dobila sam onaj listić)...
I nitko me nije nagovarao da kupim neki mineral ili vitamin, iako ću vjerojatno kupiti folnu kiselinu.
Čudno mi je za magnezij, jer ga svaki mjesec pijem po 10 dana (za ublažavanje PMS-a...)
I za Cink mi je čudno, on daje imunitet, a ja se ne sjećam kad sam posljednji put bila jače prehlađena... tj. sjećam se - lani u siječnju...

Tako da sad zaista ne znam što bih mislila o toj metodi...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:41   #28
Ja sam par puta napravila taj test kad je bio u sklopu DM-a i meni se čini u redu. Uvijek je bilo sve u plusu. A nedavno sam osjetila da mi se dosta grče mišići i naletila početkom lipnja na taj test i baš mi falio magnezij. Tako da mislim da nije trik.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 23:55   #29
vitaminsko- mineralni test

Quote:
ezotera kaže: Pogledaj post
Izbrišite me ako već postoji ovaj post....neda mi se kopati.

Zanima me da li je tko bio na tom testu.....u bio apoteci držite u ruci neki kabel i doktorica vam na nekim mjestima na tijelu mjeri potancijal........i kaže to vam fali.....recimo ŽELJEZO.....i onda vam to upiše u recept morate kupiti......................jer bez toga ne možete živjeti.

DA LI JE TA METODA UOPĆE EFIKASNA ILI OPET .......?

Meni je jučer rekla da mi fali omega-3 a ja stalno pijem laneno ulje.

Zanima me da li netko od vas zna nešto o tome.?

Da li možda svima nalaze nedostatke vitamina i minerala?

MISLITE LI I VI DA JE TO SAMO TRIK ZA ZARADU.

Što se tiče vitaminsko mineralnog testa, on je bio ukinut dugo vremena u SAD-u zbog nepreciznosti mjerenja, tako da postoji mogućnost da je neprecizan... Što se tiče tvog manjka omega 3, uistinu postoji mogućnost da imaš manjak, a to što piješ laneno ulje- ono je izvor omega 6, a ne omega 3..... Ja sam bio na mjerenju vitamina i minerala i sve mi je bilo u redu, a nekad su mi rekli da imam manjak folne kiseline..... taj sustav radi po ruskom principu koji kaže da svaki vitamin i mineral ima svoju točku na tijelu--- i ono je točno, tako da eto.......... preporučam farmaxova mjerenja vitamina i minerala, makar postoji mogućnost nepreciznosti.....
TRIK ZA ZARADU- A I TO IGRA ULOGU!!
zoki1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 00:39   #30
gluposti, isto kao da radiš s viskom.. nema nikakvog temelja što zna svatko iole upućen u tematiku.

s druge strane ako je osoba dobar dijagnostičar i upućena je u lijekove, postaviti će prava pitanja i izvući koje su vaše boljke i što bi vam moglo pomoći s obzirom na vaše stanje. recimo ako ste dijabetičar preporučit će vam krom i sl (u biti loš primjer je je učinak kroma dosta kontroverzan tj. ne postoje neki čvrsti dokazi, a opet se širko distribuira kao sredstvo koje potiče lučenje inzulina i smanjuje razinu guk). sam aparat je predstava za pacijenta tj. sredstvo koje daje autoritet osobi koja preporučuje vitaminsko-mineralni dodatak.

ma korist od svih tih minerala-vitamina u skorom 50% je upitna, samo za polovinu konkretne boljke imate čvrste dokaze npr. kalcij kod osteoporoze ili magnezij kod grčeva u nogama uzrokovanih manjkom istog. ipak ljudi često žele uzimati nešto bez obzira što nema konkretne pomoći pa bolje da dobiju nešto tako relativno bezazleno nego da se truju raznoraznim "savjetima" kakve možete naći po internetu (a vidio sam stvarno svašta).
__________________
da je fiziološki moguće prespavao bih život :D

Zadnje uređivanje velikiprasac : 30.06.2013. at 00:50.
velikiprasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 17:06   #31
Radi se o opasnoj prijevari!
Taj stroj i metoda uopće ne daju stvarne rezultate o vašem vitaminsko-mineralnom statusu i samo vas može dovesti u opasnu zabludu! Može vam se izmisliti (jer radi se o čistoj izmišljotini ili eventualno nagađanju) da vam fali nekih vitamina ili minerala kojih imate dovoljno, a reći vam da su vam OK neki drugi kojih vam možda opasno fali! Raspitajte se malo o tome kod onih ozbiljnih liječnika koji nisu prevaranti i širite glas dalje o ovoj prevari! NE NASJEDAJTE OVIM PREVARANTIMA JER VAS TO MOŽE KOŠTATI ZDRAVLJA, A MOŽDA I ŽIVOTA!
http://www.quackwatch.com/01Quackery...s/electro.html
TopperHarley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 07:16   #32
mogu reci da tocno pokazuju ta mjerenja...iznenadujuce precizno
na temelju nedostatka vitamina djevojka koja mi je mjerila znala je reci priblizno od cega bolujem i kakvih problema imam,a da joj ja nisam nista rekla tj. nisam rekla sam joj da ona meni govori umjesto da ja njoj odgovaram na neka pitanja
Kasnije sam pitala i doktora opce prakse sto misli o tome i rekao je da su dosta tocni ti uredaji za mjerenje vitamina
na kraju krajeva testovi krvi su mi pokazali da mi fali zeljeza,a sve ostalo je bio samo povezano s anemijom tj. falilo je svega a ne samo zeljeza
nakon par mjeseci ponovila sam vadenje krvi i to mjerenje vitamina i opet je potvrdilo ono sto je test krvi pokazao...vise nije bilo anemije, a ja sam osim zeljeza uzimala i neke vitamine, na mjerenju vitamina svi vitamini su bili u vrlo dobrim i odlicnim omjerima
Jedino sto taj mjerac vitamina ne moze izmjerit zeljezo,ali kad fali nekog viramina fali i nekoliko drugih jer su vitamini povezani da jedan ne moze bez drugog dobro funkcionirati
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 07:32   #33
Quote:
TopperHarley kaže: Pogledaj post
Radi se o opasnoj prijevari!
Taj stroj i metoda uopće ne daju stvarne rezultate o vašem vitaminsko-mineralnom statusu i samo vas može dovesti u opasnu zabludu! Može vam se izmisliti (jer radi se o čistoj izmišljotini ili eventualno nagađanju) da vam fali nekih vitamina ili minerala kojih imate dovoljno, a reći vam da su vam OK neki drugi kojih vam možda opasno fali! Raspitajte se malo o tome kod onih ozbiljnih liječnika koji nisu prevaranti i širite glas dalje o ovoj prevari! NE NASJEDAJTE OVIM PREVARANTIMA JER VAS TO MOŽE KOŠTATI ZDRAVLJA, A MOŽDA I ŽIVOTA!
http://www.quackwatch.com/01Quackery...s/electro.html
ne siri paniku bezveze i razmisli malo
imas anemiju i nedostatak svih ostalih vitamina,dodes doktoru jer se ne osjecas dobro, a ne znas zbog cega....zadnja stvar na koju ce lijecnik posumnjati ako se uopce i sjeti je nedostatak nekih vitamina,nego ce te prvo uputiti na vadenje krvi za skroz neke druge pretrage,stitnjacu,hormone,ultrazvuk,MR ili nesto deseto
niti jedan doktor ti nece reci da si bolestan i da imas slab imunitet zbog nedostatka vitamina..nego ce trazit druge uzroke,jedino tek mozda trudnice testiraju i to ako su jako mrsave i pacijente kojima je ocito da bi trebali izmjeriti zeljezo zbog nekog duzeg krvarenja
realno taj aparat ti nikako ne moze ugroziti zdravlje ili bolest jer i bez tog mjerenja vitamina i saznanja o anemiji ces od doktora dobit lijekove, a ne vitamine
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 10:19   #34
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Ha, kolegica me danas nagovorila na taj test. Besplatno, u ljekarni Farmex-a.
Meni recimo fali folna kiselina i karotenoidi, te magnezij i cink.
Ali zato mi je kalcij dobar, i vitamin E, i omega, probiotici i enzimi... (dobila sam onaj listić)...
I nitko me nije nagovarao da kupim neki mineral ili vitamin, iako ću vjerojatno kupiti folnu kiselinu.
Čudno mi je za magnezij, jer ga svaki mjesec pijem po 10 dana (za ublažavanje PMS-a...)
I za Cink mi je čudno, on daje imunitet, a ja se ne sjećam kad sam posljednji put bila jače prehlađena... tj. sjećam se - lani u siječnju...

Tako da sad zaista ne znam što bih mislila o toj metodi...
Dajte vi koji ste napravili ovaj test, napravite ga ponovo u nekoj drugoj apoteci da vidite podudaraju li se rezultati.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2020., 22:33   #35
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Dajte vi koji ste napravili ovaj test, napravite ga ponovo u nekoj drugoj apoteci da vidite podudaraju li se rezultati.
Sada ima nova, odnosno proširena metoda - držiš u ruci sondu cca 1 min i onda ti izlistava scan. Skenira "sve organe i sustave" te dodatno odredi i status minerala i vitamina. Mislim, ali nisam siguran, da se radi nešto na bazi frekvencijskog odziva. Ugl. baš teškoće koje sam imao je prepoznao . Čak je i "pogodio" ph krvi koji imam (nedavno mjerio u labosu)...tražio sam da mi to spremi na stick, ali nema mogućnost pohrane na vanjsku memoriju (?). Slijedeći puta ću malo zaviriti pa poslikati ekran, ako čak ne može raditi ni snipping. Znam da je čak i Tesla pisao o tim frekvencijama, ali koliko sam uspio na brzaka baciti oko, ima dosta neusklađenih teorija i tumačenja. Bumo izčačkali o čemu se radi...Pitao sam ih na kojem načelu to radi u tvornicu, ali mi još uvijek nisu odgovorili...Od kolege rođak radi u tvrtki koja se bavi bioničkim pomagalima , pa će ga pitati o tome....
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.