Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2009., 10:50   #21
Antiparazitni program

Jedan od boljih načina detoksikacije organizma je antiparazitni program koji uključuje čišćenje jetre i žučne vrečice od kamena ca i nakupljenih masnoća.
Osobno sam to prošao i jako sam zadovoljan .Više informacija možete pogledati na http://www.prirodom-do-zdravlja.net/index.html.
Srdačan pozdrav svima.
grgaop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 11:09   #22
Thumbs up

još jedan jednostavni način je svakodnevno ispijanje svježe cijeđenog soka od kombinacije mrkve i jabuke...

1/2l ujutro na prazan želudac i barem još jednom tijekom dana...

nakon par tjedana ćete i sami osjetiti razliku...

p.s. samo je potrebno disciplinirati se svako jutro napraviti sok prije jela i posla ...no, ako je želja i potreba za čišćenjem velika i jaka onda to neće predstavljati neki problem...
Globulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:19   #23
Ne znam sam šta da napravim već nekoliko godina u svezi sa hranom i pićem. Sva pića a i hrana koja je u plastičnoj ambalaži vremenom poprima toksine iz plastike koje mi onda unosimo u naša tjela. Pitam se kako izbjeći to trovanja koje je stalno , svakodnevno... Da ne načimljem temu o raznim konzervansima, antibioticima, aditivima koji su redom u jogurtu, mlijeku, sokovima... Najbolja detoksikacija bi bila da ništa ne jedemo i pijemo. Ali izgleda da sa otrovima moramo živjeti i s njima voditi borbu i rat, svaki dan. Pa uzmimo na primjer vodu. Mišljenje vlada da je voda najzdravije piće. Možda voda s nekog izvora u olanini (primjerice Velebitu). Voda iz špine prvo protiće kroz sustav olovnih cijevi od kojih prima olovne oxide koje mi pijemo, zatim klor koji izaziva rak i tako dalje... Što piti? Što jesti? Pokušavam od svog zla uzeti najmanje pa jedem zelenilo. Salate, blitvu, radić, špinat, cikoriju... voće, povrće, tu i tamo za promjenu mesa, ribe... žitarice i sjemenje. Možda da gledamo šta ptice jedu? Kako se očistiti od otrova , biilo bi najbolje izbjeći konzumaciju otrova ali da li je to u ovom današnjem našem svijetu moguće?
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 22:36   #24
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Ne znam sam šta da napravim već nekoliko godina u svezi sa hranom i pićem. Sva pića a i hrana koja je u plastičnoj ambalaži vremenom poprima toksine iz plastike koje mi onda unosimo u naša tjela. Pitam se kako izbjeći to trovanja koje je stalno , svakodnevno... Da ne načimljem temu o raznim konzervansima, antibioticima, aditivima koji su redom u jogurtu, mlijeku, sokovima... Najbolja detoksikacija bi bila da ništa ne jedemo i pijemo. Ali izgleda da sa otrovima moramo živjeti i s njima voditi borbu i rat, svaki dan. Pa uzmimo na primjer vodu. Mišljenje vlada da je voda najzdravije piće. Možda voda s nekog izvora u olanini (primjerice Velebitu). Voda iz špine prvo protiće kroz sustav olovnih cijevi od kojih prima olovne oxide koje mi pijemo, zatim klor koji izaziva rak i tako dalje... Što piti? Što jesti? Pokušavam od svog zla uzeti najmanje pa jedem zelenilo. Salate, blitvu, radić, špinat, cikoriju... voće, povrće, tu i tamo za promjenu mesa, ribe... žitarice i sjemenje. Možda da gledamo šta ptice jedu? Kako se očistiti od otrova , biilo bi najbolje izbjeći konzumaciju otrova ali da li je to u ovom današnjem našem svijetu moguće?


Jest, živjeti na prani/životnoj energiji pa ti ne treba niti hrana niti voda!
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:45   #25
Mislim da je ljudsko društvo došlo do granice sa koje više ne može biti postavljeno pitanje "da li nam je potrebna detoksikacija organizma". To vrijeme je isteklo. Sada se jedino nameće pitanje koja vrst detoksikacije je najučinkovitija da nas očisti od neurotoksina i ostalih zagađivača kojima se trujemo kroz hranu, zrak, itd.

Jedan od meni najdražih detoksikatora je glina. Glinu je najbolje koristiti u kombinaciji oralnog konzumiranja i kupki od gline. Tako ćemo očistiti organizam na više razina, potpunije i nadasve brže.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:51   #26
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Kako se očistiti od otrova , biilo bi najbolje izbjeći konzumaciju otrova ali da li je to u ovom današnjem našem svijetu moguće?
Mislim da u današnjem svijetu nije moguće izbjeći svakodnevno trovanje. Ono što ja smatram realnim rješenjem jest konstatna detoksikacija organizma.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 15:17   #27
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Jedan od meni najdražih detoksikatora je glina.
Glina je stvarno najbolje sredstvo za detoksikaciju organizma. Ne da nema drugih sredstava koje mogu pomoci i sluziti kao detoksikatori, ali glina je i izuzetno jeftina i sto je jos bitnije, izuzetno efikasna.

Samim tim, ne kosta puno, a daje odlicne rezultate... I da ne zaboravim, uzimanje gline je izuzetno jednostavno, nema ni los okus, nema ustvari mana, jedino se treba sjetiti uzeti ju. Stvarno izuzetna stvar...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:12   #28
Arrow Glina je najbolje sredstvo za detoksikaciju organizma

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post

Jedan od meni najdražih detoksikatora je glina. Glinu je najbolje koristiti u kombinaciji oralnog konzumiranja i kupki od gline. Tako ćemo očistiti organizam na više razina, potpunije i nadasve brže.
Koja glina?
Ima li latinsko ime?
ili englesko

:8
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:43   #29
Zelena glina.
Obicna za kupke a ventilirana za pice.
Ima u biljnim apotekama
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:05   #30
Arrow Raymond Dextreit: Ljekovita moc gline

hvala

nasao sam knjigu u pdf_u Raymond Dextreit: Ljekovita moc gline
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 10:48   #31
Quote:
JaBitTe kaže: Pogledaj post
Koja glina?
Ima li latinsko ime?
ili englesko

:8
Ako imaš prilike nabavi calcium bentonite glinu, to ćeš morati preko neta. Kod nas imaš za kupiti Ilit zelenu glinu od dvije firme (Argital i Argiletz). Argiletz je trenutno najbolja Ilit zelena glina na tržištu.

Ako glinu misliš uzimati oralno onda mora biti ventilirana.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:35   #32
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Argiletz je trenutno najbolja Ilit zelena glina na tržištu.
Cuj o osobnim ukusima se ne raspravlja, zato ja moram reci da je meni Argitalova puno bolja. To je naravno moje misljenje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:42   #33
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Cuj o osobnim ukusima se ne raspravlja, zato ja moram reci da je meni Argitalova puno bolja. To je naravno moje misljenje.
Naravno, slažem se da su ukusi nešto što nema smisla dovoditi u pitanje. Ovo je samo informacija o ljekovitosti, naravno. Tu se pokazalo da je Argiletz daleko ispred svih Ilit glina radi svoga sastava. Trebao sam biti jasniji

Što više elemenata u tragovima i minerala glina je kvalitetnija, radi se samo o tome. Nema tu neke mistike da se razumijemo

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 28.09.2009. at 23:14.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:38   #34
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Tu se pokazalo da je Argiletz daleko ispred svih Ilit glina radi svoga sastava. Trebao sam biti jasniji
Pa, meni je Argiletzova malo odvise parfumirana, bas se izrazito osjeti parfumiranost, sto me smeta. I tekstura mi je kod Argitalove bolja. Ali, to sada pak ide u osobne ukuse...

Inace, ne mora nuzno brojnost raznih tvari znaciti i da je glina najljekovitija. Svaka glina ima ljekovita svojstva i svaka glina ima druga ljekovita svojstva. Sto znaci, nekom covjeku neka glina moze biti idealna, a neka druga nesto slabija. I tako je sa svakim covjekom i sa svakom glinom, svi su individualni. I kada se "spoje" prava glina i pravi covjek, to je uvijek pozitivno za obje strane...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:54   #35
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
I kada se "spoje" prava glina i pravi covjek, to je uvijek pozitivno za obje strane...
Još malo pa ćemo početi pisati ljubavne romane o glini i čovjeku Ja više volim Argiletzovu jer mi lakše sjedne na želudac, bez obzira na to što si primjetio oko parfumiranosti.
Mislim, mogu piti obje samo mi je sa ovom to ugodnije

E sad, što se tiće raznovrsnosti minerala i elemenata u tragovima kada govorimo o ljekovitosti gline... Ipak ću se prikloniti mišljenju da što ih više ima da je glina time i terapeutski snažnijeg djelovanja. Nekako mi to zvući najlogičnije, mada ne mora tako biti naravno.

Ali glavno da se mi spajamo sa glinom i da nam to koristi na kraju krajeva
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 11:06   #36
  • Sve što pijemo zamijeniti vodom
  • Piti više vode
  • Jesti više voća i povrća (najbolje domaći, organski uzgoj)
  • Smanjiti ili izbaciti masno i slatkiše
  • Ako baš ne možemo bez kave, zamijeniti zelenim čajem

Nije "detoksikacija" u pravom smislu riječi, ali organizmu čini čuda - do te mjere da detoksikacija nečim drastičnijim ne mora biti ni potrebna. Uz to možemo koristiti i raznorazne dijete, meditacije, energetske tretmane i sl. kao pripomoć, te tjelovježbu, yogu ili qigong/taichi. U zdravom tijelu zdrav duh
izalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:44   #37
Baš sam jučer u knjižari gledao cijelu sekciju knjiga o detoksikacijskim metodama. I to se pretvorilo u biznis baziran na egocentrizmu i ispraznosti pojedinca. Ja sam, na primjer, godinama bio vegetarijanac, jeo samo „zdravo“ , nemasno i organsko. Bio sam zdrav. Danas, 10 godina kasnije, imam 20 kilograma više (više, a ne viška) i jedem koliko prosječno pojedu dvije osobe. Svakodnevno u sebe upucam obrok mesa, obrok ribe, povrće, najmanje kilogram voća, 4-6 kava, nešto alkohola, pola kilograma keksa i slatkiša. I opet sam zdrav. Priroda nam je dala najbolji mogući detoks sustav, puno učinkovitiji od oralnog unosa hidratiziranih alumosilikata (u čiju učinkovitost sumnjam) i raznih masaža (koje su okej kao relaksacija). Nemoj gljiviti pred računalom, boravi u prirodi, bavi se sportom, imaj zanimljiv i koristan posao kojeg voliš, imaj dobre frendove, skladan ljubavni život i obitelj… detoks ti neće ni trebati. Dokon pop i jariće krsti.

BBC je prije par godina snimio dokumetarac o detoksima. Podjelili su ekipu u dvije skupine. Jednu su hranili sirovim organski uzgojenim biljčicama i detoks sokovima, a druge slatkišima i džankom. Razlike nakon 2 tjedna nije bilo. (Pretpostavljam da bi razlike bilo da je eksperiment potrajao, na primjer, pola godine)
kralj.crveno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:55   #38
Quote:
kralj.crveno kaže: Pogledaj post
.... 4-6 kava, nešto alkohola, pola kilograma keksa i slatkiša. I opet sam zdrav......
Pretpostavlkam da je ovo trollanje. Ali nema veze,svejedno ću zagrist. Pola kile slatkiša dnevno? Možda ako boraviš u teretani 8 sati dnevno. Čak i tad si to ne smiješ priuštit a da na tebi ne ostavi traga. Michael Phelps navodno jede 12000 kalorija dnevno, možda bi on to mogo...
Quote:
kralj.crveno kaže: Pogledaj post
(Pretpostavljam da bi razlike bilo da je eksperiment potrajao, na primjer, pola godine)
Pretpostavka je majka svih zajeba.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:04   #39
Ti ne možeš pojesti pola kilograma kolača? Donesi ih meni, kad budeš imao viška. Phelps kaže da jede 8 pizza za doručak. To ipak ja ne bih mogao.

(upravo sam pojeo double pack Jaffe, 800 kcal)
kralj.crveno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:18   #40
PS. Nije tolanje. Ne bih se ni javljao na ovu temu ali mi je moderatorica naredila

I još bih gornji na popis važnih stvari dodao i urednu probavu. No.1 - prema potrebi, No.2 - najmanje dva puta dnevno
kralj.crveno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.