Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 07:54   #81
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Koja mu je krajnja svrha? Cilj.

LP
Pitaj bubnjara on ja od tamo.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:34   #82
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
A Mahdi? Hoće li on doći Kudume? LP
Ne znam.

Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Dosao je vec. Musliman 33-eg stupnja Harun Jahja
Mason i vatikanski potrčko.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Vid njega, niko ga napao/prozvao a on se već osjeća pozvanim na obranu.
Ne glumi. Tvoj post, u kojem spominješ prostake, se očito nadoivezuje na moj. A ja nisam bio prost.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nego, mora te se pohvaliti, makar, hm, pitam se jesi li uopće svjestan što si napisao... Dakle, ON neće ponovno doći na Zemlju... To ti ujedno znači da ipak priznaješ da je prije 2 tisuće godina došao s Neba. ON, jedinstven anđeo.
Isus nije nikakav "jedinstveni anđeo", nego čovjek kojeg je rodila Marija. Dakle, nije s neba došao nego iz stomaka majke, kao i svaki drugi čovjek. Naravno, Bog ga je stvorio, kao i sve nas. A legende koje preuveličavaju da je on "prvi rođen", čak i prije svoje majke, su samo besmislice i legende, ništa više od toga. I kakvi su uopće ti nejedinstveni anđeli?!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:06   #83
Harun Jahja nije potrcko Vatikana nego je Vatikan glavna prepreka razvoja ovog dijela svijeta po njemu.A potporu imaju od nekih redova templara i masona danas po tom pitanju.

Ako govorimo o onome sto govori a ako govorimo o braci grim ....
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:14   #84
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Harun Jahja nije potrcko Vatikana nego je Vatikan glavna prepreka razvoja ovog dijela svijeta po njemu. A potporu imaju od nekih redova templara i masona danas po tom pitanju.
Jeste. Adnan Oktar (s preudonimom Harun Jahja) sigurno je potrčko Vatikana. To što malo pljucka po perifernim stvarima vezanim za Vatikan, samo je zato da prikrije svoju poziciju. Njega u muslimanskom svijetu niko iole obrazovan ne uzima za ozbiljno.A u pravu si da ima podršku templara i masona, koji su, kao i on sam, također vatikanski.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:21   #85
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Jeste. Adnan Oktar (s preudonimom Harun Jahja) sigurno je potrčko Vatikana. To što malo pljucka po perifernim stvarima vezanim za Vatikan, samo je zato da prikrije svoju poziciju. Njega u muslimanskom svijetu niko iole obrazovan ne uzima za ozbiljno.A u pravu si da ima podršku templara i masona, koji su, kao i on sam, također vatikanski.
Ja ne vidim sad razloga da ne zakljucim da si ti Vatikanski potrcko koji crno bijelo toplo hladno kurs drzi...A drzu ga veoma zaozbiljno jer Turska je Nato pakt a to su snage templara.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:45   #86
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim sad razloga da ne zakljucim da si ti Vatikanski potrcko koji crno bijelo toplo hladno kurs drzi...
Ja sigurno nisam iz te priče.

Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
A drzu ga veoma zaozbiljno jer Turska je Nato pakt a to su snage templara.
Turska je u NATO savez odavno, mnogo prije nego su i rođeni današnji predstavnici vlade koja očito mijenja nekadašnji (prevaziđeni) kurs. Turska danas nije zadužena zemlja. Naprotiv , oni su ti koji pozajmljuju novce MMF-u recvimo. Njihov avio-saobdaćaj je trenutno bolji od bilo koje zemlje u EU, pa i od cijele EU, ako tako hoćeš. Istina je da ima onih koji su je željeli vratiti 40 godina unazad, u vrijeme vojne diktature (kakvu danas vidimo recimo u Egiptu ili Alžiru) ali, hvala Bogu to im nije prošlo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:28   #87
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ja sigurno nisam iz te priče.

Turska je u NATO savez odavno, mnogo prije nego su i rođeni današnji predstavnici vlade koja očito mijenja nekadašnji (prevaziđeni) kurs. Turska danas nije zadužena zemlja. Naprotiv , oni su ti koji pozajmljuju novce MMF-u recvimo. Njihov avio-saobdaćaj je trenutno bolji od bilo koje zemlje u EU, pa i od cijele EU, ako tako hoćeš. Istina je da ima onih koji su je željeli vratiti 40 godina unazad, u vrijeme vojne diktature (kakvu danas vidimo recimo u Egiptu ili Alžiru) ali, hvala Bogu to im nije prošlo.
Templari su isto odavno drze dio banaka vojsku osiguranja elite security ..Oni su digli Tursku jer ce im trebati.Turska u Nato paktu je zahvaljuci utjecaju templara u Americi.
No mjenjaju se odnosi prema Americi kad su u Evropi shvatili sto.im spremaju.
Evropa je jos pod Vatkanom.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:58   #88
Što nije francuski kralj satrao templare i uzeo im pare?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:23   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što nije francuski kralj satrao templare i uzeo im pare?
To je bio kraj templara u okvirima Vatikana poslije se red obnavlja preko masonerije..I nije samo kralj nego i papa u pitanju.

Znas li od cega su se obogatili templari u doba jos kad su bili pod Vatikanom ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:44   #90
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Isus nije nikakav "jedinstveni anđeo", nego čovjek kojeg je rodila Marija. Dakle, nije s neba došao nego iz stomaka majke, kao i svaki drugi čovjek. Naravno, Bog ga je stvorio, kao i sve nas. A legende koje preuveličavaju da je on "prvi rođen", čak i prije svoje majke, su samo besmislice i legende, ništa više od toga. I kakvi su uopće ti nejedinstveni anđeli?!
Šta vi zapravo učite na tom vašem vjeronauku pa da morate druge ispitivati o anđeoskoj jedinstvenosti?

Naučite se : prvi anđeo je jedinstven anđeo po svojem prvenstvu prvog ikad rođenog/stvorenog.

Jel vas na vjeronauku uče da je Eva rođena/stvorena iz jednog rebra?
Jel bi vi to nazvali većim čudom od čuda kako je rođen Isus?



Sad se, kolega, vrati na temu. Ili ti je možda naslov prekompliciran?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:50   #91
Talking

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šta vi zapravo učite na tom vašem vjeronauku pa da morate druge ispitivati o anđeoskoj jedinstvenosti?

Naučite se : prvi anđeo je jedinstven anđeo po svojem prvenstvu prvog ikad rođenog/stvorenog.

Jel vas na vjeronauku uče da je Eva rođena/stvorena iz jednog rebra?
Jel bi vi to nazvali većim čudom od čuda kako je rođen Isus?



Sad se, kolega, vrati na temu. Ili ti je možda naslov prekompliciran?
Adamu bi falilo rebro da je iz rebra...Da nisu u pitanju rebarca na dimu jer bog voli miris pecenke ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:58   #92
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
To je bio kraj templara u okvirima Vatikana poslije se red obnavlja preko masonerije..I nije samo kralj nego i papa u pitanju.

Znas li od cega su se obogatili templari u doba jos kad su bili pod Vatikanom ?
Prvo su parali utrobe ljudima da izvade zlato koje su progutali, a onda su to zlato u europi davali za kredit.

Tako smo učili u školi, a ti sigurno imaš bolja saznanja
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:16   #93
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Prvo su parali utrobe ljudima da izvade zlato koje su progutali, a onda su to zlato u europi davali za kredit.

Tako smo učili u školi, a ti sigurno imaš bolja saznanja
Negativno se postavljas situaciji bez razloga, unosis se u iluziju kao da si ti u pitanju a u pitanju obicna povjesna tematika lako provjerljiva.
Strah je lazan prorok nisi u opasnosti.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:14   #94
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Negativno se postavljas situaciji bez razloga, unosis se u iluziju kao da si ti u pitanju a u pitanju obicna povjesna tematika lako provjerljiva.
Strah je lazan prorok nisi u opasnosti.
Mislim da si paranoičan, nisam je ništa negativno mislio.

Mi u kućici smo izuzetno miroljubivi, ne trebaš se bojat
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:24   #95
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
....
Da li se slažete da je postignuće mira u sebi važnije od vjerovanja u raj i pakao?

Neko je nekad pitao da li postoji buddhistički raj i kršćanska nirvana, moj odgovor je da postoji kršćanska nirvana i zove se MIR (o buddhističkom raju drugom prilikom).
Što je mir ako nije istinski dar Božiji?
Ništa, površna iluzija, i psihopatski serijski ubojica, silovatelj, pedofil, može imati mir pa na kraju završiti u paklu.

"Psalam 4,7 Mnogi govore: "Tko će nam pokazati sreću?" Obasjaj nas, Jahve, svjetlom svoga lica!
Psalam 4,8 Više si u srce moje ulio radosti nego kad obilno rode pšenica i vino.
Psalam 4,9 Čim legnem, odmah u miru i usnem, jer mi samo ti, o Jahve, daješ miran počinak."
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:42   #96
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mislim da si paranoičan, nisam je ništa negativno mislio.

Mi u kućici smo izuzetno miroljubivi, ne trebaš se bojat
Sad negacija nije bila kakica nego.mali prste uprljao dosla mamica tuki tuki..

Opusti se nitko ne napada sabljama to Turcini cine previse si se sljepio..
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:47   #97
Dobro hoćeš mi onda ispričati templarima.

To je zanimljivo štivo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:39   #98
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dobro hoćeš mi onda ispričati templarima.

To je zanimljivo štivo
Po čemu zanimljivo? Dokle će se slušati dandanas muslimani strahuju zbog templara. Jer da ne strahuju, ne bi o njima svako malo. Drhte srca svako malo kanda je bilo jučer.

Templari nisu bili kršćani i sobom nisu donosili mir. Zato su zapamćeni.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:11   #99
Templari su bili specijalna jedinica za zastitu hodocasnika koji su isli u posjet svetoj zemlji u Jerusalem .Kroz arapske krajeve su prolazili i bili pustani od Arapa neko vrijeme dok nisu s sjevera Seldzuci i mislim Kurdi poceli da pljackaju hodocasnike i tu onda Templari bivaju gvardijani zastitnici hodocasnika i bivaju bogato nagradjivani za taj zastitarski rad.Posto su jedini bili hrabri i dorasli tom zadatku postoju strahovito mocni i potrebiti kao voda u pustinji.

Naravno govorim o vremenu Templara prije nego su kralj i papa pokrenuli egzekuciju Templara ...
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 10:08   #100
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Templari su bili specijalna jedinica za zastitu hodocasnika koji su isli u posjet svetoj zemlji u Jerusalem .Kroz arapske krajeve su prolazili i bili pustani od Arapa neko vrijeme dok nisu s sjevera Seldzuci i mislim Kurdi poceli da pljackaju hodocasnike i tu onda Templari bivaju gvardijani zastitnici hodocasnika i bivaju bogato nagradjivani za taj zastitarski rad.Posto su jedini bili hrabri i dorasli tom zadatku postoju strahovito mocni i potrebiti kao voda u pustinji.

Naravno govorim o vremenu Templara prije nego su kralj i papa pokrenuli egzekuciju Templara ...
Jel kralj potaracao templare samo zato da im uzme pare ili je nešto dublje posrijedi?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.