Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2020., 11:17   #1
Preporuke i savjeti - Teorija, praksa, navika

Zivimo u hiperinformativnom, a i hiperbrzom vremenu. Zainteresiranost i za zanimljive i za ,,nezanimljive" informacije je uglavnom dosta velika. Promjene koje nam je donijelo ovo 21.stoljece {brza tehnika, dostupnost, rad od kuce, laksa povezanost i slicno} su uglavnom isle u smjerovima da ljudi mogu lakse stvoriti prakticne navike koje nam se u teorijskim prirucnicima savjetuju i preporucuju.

Koliko smo zapravo spremni ulagati u sebe? Kako prepoznati kvalitetne savjete ili preporuke?
Znamo li mi kao ljudi sto zaista zelimo i {mozda} mozemo?

Koliko zivotni padovi utjecu na to?
Sto mislite, zasto neki ljudi vole davati preporuke i savjete? Sto ustvari znaci kvalitetna preporuka, kvalitetan savjet? Koje su podloge za kvalitetne preporuke i savjete? Sto nam sve donose prijedlozi, preporuke i savjeti?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 12:13   #2
Umjesto prodaje onoga što (nikome zapravo ne treba) se prodaje telefornskom prodajom, misliš meštre investirati u sebe, te potom baviti se nekim (odabranim) tipom online savjetovanja (npr financijsko savjetovanje), kako je čini ti se čini se, zainteresiranost za da i ne zanimljive sadržaje dosta velika?

Poneki ljudi bez i da možda uopće vole, moguće baš moraju pokušati manifestirati sebe nekim savjetom, onome ponekom koji također, bez da možda uopće voli biti u potrebi za savjetom i/ili savjetovan, baš se mora ("opsesivno kompulzivno") češće nego rjeđe manifestirati na upitan način, na koji je moguće obratiti se samo savjetovanjem ga? Savjetovani i savjetnici, profesionalni ili hobisti sasvim svejedno možda, iziskuju jedni druge? Savršeno se nadopunjuju?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 12:44   #3
Kako se moze to definirati? Sto je ustvari sigurnost?

Imamo li pravo odustati?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 13:30   #4
Definirati što to? Sigurnost ne postoji. Na temelju xyz, samo veća ili manja vjerojatnost za yxz? Statistika. Odustati od čega? Odustati od odustajanja, možda? Svatko ima pravo na apsolutno sve? U tako postavljenom bivanju, u kojem svaka akcija više-manje recipročno generira reakciju, stoga i manju ili veću vjerojatnost, "sigurnost" pretpostavke forme i intenziteta reakcije, na svako akcijsko djelovanje?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 17:34   #5
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Koliko smo zapravo spremni ulagati u sebe?
Moderni ljudi već previše ulažu u sebe i gube emocionalno-kognitivnu vezu s okolinom. Praktički idemo prema sociopatskom društvu zbog sve naglašenije narcisidnosti generalne populacije.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kako prepoznati kvalitetne savjete ili preporuke?
Kvalitetan savjet je često onaj kojeg ne želimo čuti, u obliku kritike ili suprotnog stajališta tako da ih većina u startu biva zanemareno zato što ego.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Znamo li mi kao ljudi sto zaista zelimo i {mozda} mozemo?
Kako tko i kako kad.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Koliko zivotni padovi utjecu na to?
Ovisi od osobe do osobe.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Sto mislite, zasto neki ljudi vole davati preporuke i savjete? Sto ustvari znaci kvalitetna preporuka, kvalitetan savjet? Koje su podloge za kvalitetne preporuke i savjete? Sto nam sve donose prijedlozi, preporuke i savjeti?
Osobno težim kritiziranju i savjetovanju iz jednostavnog razloga što imam visoko razvijenu vještinu prepoznavanja nedostataka i inherentnu želju za generalnim napretkom.

Na žalost ljudi to često pogrešno percipiraju kao mržnju, vrijeđanje itd.
Jaghatai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 22:06   #6
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Definirati što to? Sigurnost ne postoji. Na temelju xyz, samo veća ili manja vjerojatnost za yxz? Statistika. Odustati od čega? Odustati od odustajanja, možda? Svatko ima pravo na apsolutno sve? U tako postavljenom bivanju, u kojem svaka akcija više-manje recipročno generira reakciju, stoga i manju ili veću vjerojatnost, "sigurnost" pretpostavke forme i intenziteta reakcije, na svako akcijsko djelovanje?
Eh svatko i ima pravo na,, sve" ako to sve ne ugroza a drugog treceg 92og.i tako to

Uglavnom.... Ovo vrijeme je vrijeme drugačijeg individualizma.... Individualizma koji donosi mnostvo uzrocnoposljedicnih reakcija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 22:34   #7
Nečije pravo na xyz, uvijek ugrožava, obezvrjeđuje ili poništava xyz pravo nekog drugog? Koliko je koje pravo na xyz razumno, racionalno, validno... definira (autokorekcija po neupitnoj definiciji) na temelju čega, kako, tko? Svaki vegan osjeća se moguće obespravljeno u bivanju u kojem nema prava uživati bivanje u kojem se životinje ne iskorištavaju za xyz, ne jedu, ne....? Svaki zadrti praktikant neke religijske prakse, moguće se osjeća obespravljeno do razine sposobnosti "nezakonitog ubijanja" nekoga (ili sebe, čak) tko krši njegovo pravo na bivanje u kojem se štuje isključivo i jedino, njegovo (jedino ispravno) božanstvo? Svaki kmečavi pošteni građanin, moguće se osjeća obespravljeno pod onima koji su na njegovom poštenju, zakonito (dok se ne dokaže suprotno) stekao bogatstvo? Svaki.......
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 02:32   #8
Neki kazu..sve za xy..xy ni za sto..ili svi za jednog..jedan za sve

Sto cemo?

Sto da najbolje cinimo u zivotu, a da nam zivot bar malo radosti pruzi?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 15:12   #9
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
///...Sto cemo? Sto da najbolje cinimo u zivotu, a da nam zivot bar malo radosti pruzi?
Svako ponaosob, ovisno o sklonostima prakse? Nije isto ono što će ispod deset godina starosti ili mladosti dijete na intenzivne njege odjelu onkologije u Klaićevoj, poodmakle dobi kronično umorna ulična prostitutka u Gajevoj, u dilemi krize srednjih godina izgubljen ili pronađen se pomalo psihopatskih karakteristika kirurg na Šalati, oronuli i svim psihofizičkim aspektima mlohavo obješeni se super-imućni filantrop koji voli mladost, odnosno male curice i/ili dečkiće u Bogovićevoj.....? Što je kome najbolje činiti u životu, za života, životom, ne bi li činjenjem, si, konstruirali barem malo radosti i veselja?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 17:23   #10
ja bih ti dao i preporuku i savjet: tko ti traži novac za savjete, daj mu novac a da ti ne da savjet. a tko ti ne traži novac za savjete, ne slušaj ga.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 01:32   #11
Ja bih rekla poslušaj kritiku, ali samo onu ako je ista, od više ljudi koji se ne poznaju. Pa onda sjesti sam i razmisliti kako? (je do toga došlo) Zašto? Što? Ili savjet od najboljeg prijatelja, ali najbolji prijatelj/prijateljica, njima neće pasti na pamet davati savjete, možda ako ih raspizdiš ali onda to nećeš percipirat kao savjet. Oni će vjerovati u tebe onda kada ti sam u sebe ne vjeruješ. Ne u smislu da će te tetošiti i govoriti ti jooj jadan ti, kako ti je teško blabla, nego će te bacit u nešto za što misliš da nisi sposoban, ali oni znaju da jesi jer u protivnom to ne bi učinili.
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 20:39   #12
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Zivimo u hiperinformativnom, a i hiperbrzom vremenu. Zainteresiranost i za zanimljive i za ,,nezanimljive" informacije je uglavnom dosta velika. Promjene koje nam je donijelo ovo 21.stoljece {brza tehnika, dostupnost, rad od kuce, laksa povezanost i slicno} su uglavnom isle u smjerovima da ljudi mogu lakse stvoriti prakticne navike koje nam se u teorijskim prirucnicima savjetuju i preporucuju.

Koliko smo zapravo spremni ulagati u sebe? Kako prepoznati kvalitetne savjete ili preporuke?
Znamo li mi kao ljudi sto zaista zelimo i {mozda} mozemo?

Koliko zivotni padovi utjecu na to?
Sto mislite, zasto neki ljudi vole davati preporuke i savjete? Sto ustvari znaci kvalitetna preporuka, kvalitetan savjet? Koje su podloge za kvalitetne preporuke i savjete? Sto nam sve donose prijedlozi, preporuke i savjeti?
Vrijeme je brzo onoliko koliko mu dopustimo. Zainteresiranost za informacije je onolika koliko mi to želimo. Ili postoji neki čovječuljak koji te tjera na upijanje informacija?

Što znači ulagati u sebe? Da li je to nešto što si pročitao negdje, pretpostavljam hrpa gluposti koje nemaju veze sa tvojim životom a ti misliš da ako činiš te stvari da će ti život biti ispunjen i da ćeš biti sretan?

Zašto za promjenu ne slušaš sebe? Što, svi drugi su pametniji, uspješniji od tebe? Po čemu?

Pa evo, ja znam što želim i koje su moje mogućnosti. Ono što uvijek ističem jest da svatko treba znati gdje mu je mjesto.

Životni pad služi tome da kada se uzdigneš budeš sretan što nisi više tamo.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 22:10   #13
Vidi bumo... Bojim se gresaka to je o o sto me najvise gnjavi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 16:52   #14
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Vidi bumo... Bojim se gresaka to je o o sto me najvise gnjavi
U biti si kukavica, nemaš volje za riskiranje. Pokusaj malo ne razmisljati nego se voditi dobrim osjecajem, mislima, budi sretan covjece
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 17:19   #15
Po cemu sam kukavica?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 17:42   #16
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Po cemu sam kukavica?
Po tome što se bojiš grešaka. Točnije, ti bi nešto htio a ne bi se pomako.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 17:49   #17
Pomaknuti sam se ja itekako
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:01   #18
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
U biti si kukavica, nemaš volje za riskiranje. Pokusaj malo ne razmisljati nego se voditi dobrim osjecajem, mislima, budi sretan covjece
"Budala koja o malo čemu ili nikada o ničemu ne razmišlja", tim principom kukavičluka, odbijanjem suočavanja se s pokušajem promišljanja, bez promišljanja nije uopće u mogućnosti svjesnosti, sreće koju raskošno uživa? Koja ili kakva bi bila tajna vještina, za precizno točnu (potpuno svjesna svoje sreće, promišljeno točno koliko i kako (i zašto, i kada) promišljeno, ciljano postavljena se i namjenski odražavana budala) umjerenost?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:08   #19
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pomaknuti sam se ja itekako
Tako što svakodnevno kukaš po forumu?
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:15   #20
Argumentne rasprave nisu kukanja
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.