Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 22:20   #2561
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
U HR ce to biti dosta skuplje nego u D. Kod nas se jako kaznjava CO2...
Sve u svemu cijene bi trebale biti podjednake, jedino me zanima serijska oprema.
Imas je na popisu ak znas njemacki. Dacia nema bas tako izdasnu listu opreme tako da svi imaju sve po zemljama. Jedino kod nas nikad nije bilo prestige opreme koja ima automatsku klimu
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:38   #2562
Da bas sam malo gledao konfigurator ove slabije pakete.
Pocetni model izgleda manje socijalno nego kod prvog modela, iako jos uvijek dosta plasticno iznutra. Al ok sta ocekivati za te pare...
S druge strane ovaj Prestige je skroz ok.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:12   #2563
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Da bas sam malo gledao konfigurator ove slabije pakete.
Pocetni model izgleda manje socijalno nego kod prvog modela, iako jos uvijek dosta plasticno iznutra. Al ok sta ocekivati za te pare...
S druge strane ovaj Prestige je skroz ok.
Pokazi mi auto koji nema plastiku unutar kabine?

Anyway, novi Duster je znacajan iskorak. I dalje je ista platforma i motorizacija, no sve ostalo je novo i bolje. Ipak je Duster zlatna koka br 1 Dacie pa ne zele zaj*bati.

Meni jedino krivo sto nema 4x4 a automatik. I jos da je benzin.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:25   #2564
Ma za cijenu je ok sad je skroz usporedivo s Vitarom, odnosno cak i bolje u nekim detaljima.

Ma mene ne cudi sto to Duster nema, nemaju ni skuplji SUV-ovi u RNA. Ajde sad su se pojavili X-trail i Koleos s 2.0 dci-om i automatikom..
Ocito je nekakva stvar u (ne)kompatibilnosti motora/mjenjaca...
Ova 1.5 dci kombinacija s EDC-om je vec odavno na policama jos od proslog Megane-a, pa im to nijie bio nikakav trosak ubaciti u Duster.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:31   #2565
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ma za cijenu je ok sad je skroz usporedivo s Vitarom, odnosno cak i bolje u nekim detaljima.

.
Nemoj to na glas govoriti. Vitara ima dosta jak klan ovdje.

Doduše, ovi naši s foruma su još ok. Moji susjedi na Rudeš su puni hvale, a kad treba uzeti zimske, onda se počaste sa starfireom jer “ su dobre u skupoj dimenziji”.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:44   #2566
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ma za cijenu je ok sad je skroz usporedivo s Vitarom, odnosno cak i bolje u nekim detaljima.

Ma mene ne cudi sto to Duster nema, nemaju ni skuplji SUV-ovi u RNA. Ajde sad su se pojavili X-trail i Koleos s 2.0 dci-om i automatikom..
Ocito je nekakva stvar u (ne)kompatibilnosti motora/mjenjaca...
Ova 1.5 dci kombinacija s EDC-om je vec odavno na policama jos od proslog Megane-a, pa im to nijie bio nikakav trosak ubaciti u Duster.
Kak bi se reklo valja ubaciti pravi reduktor da na 4x4 automatik ide u nize. Znaci pritisnes gumb i solenoid napravi posao. Imas automatik u Landcruiseru sa time bez problema ili Patrolu sa LO i HI.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:40   #2567
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kak bi se reklo valja ubaciti pravi reduktor da na 4x4 automatik ide u nize. Znaci pritisnes gumb i solenoid napravi posao. Imas automatik u Landcruiseru sa time bez problema ili Patrolu sa LO i HI.
To sto pises ne zvuci bas jeftino. A zna se kakve Dacia aute pravi.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:55   #2568
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
To sto pises ne zvuci bas jeftino. A zna se kakve Dacia aute pravi.
Pa su napravili kratku prvu da glumi nisku brzinu a od 2-6 brzine je kao klasican 5 brzinski mjenjac. A onda EDC ne zna da se hoces voziti po terenu sa reduktorom.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 18:58   #2569
Vitara ima 4x4 sa automaticom, ne znam kako je složeno i kako funkcionira, al znam da ima kotačić na kojem prebaciš na ''snow'' ili ''sport'' i sastrane ima tipku ''lock''.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:47   #2570
Nije to Nissanu problem napraviti, ali cijena je odmah visoka, a kada auto tipa Dacia pređe neku magičnu cijenu, ljudi odmah počnu gledati druge proizvođače.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:34   #2571
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Vitara ima 4x4 sa automaticom, ne znam kako je složeno i kako funkcionira, al znam da ima kotačić na kojem prebaciš na ''snow'' ili ''sport'' i sastrane ima tipku ''lock''.
Jedno je reduktor koji btw ima i Lada Niva zato i ide svugdje gdje skuplji ne mogu osim G klase, Landcruisera i Patrola te Discoverya a drugo je Snow mod.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:09   #2572
Pošto Dacia ima automatski mjenjač ima li neko iskustva kakav je i čiji je od renoa ili nisana
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 05:23   #2573
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
Pošto Dacia ima automatski mjenjač ima li neko iskustva kakav je i čiji je od renoa ili nisana
Pa fino ti pise EDC. Dakle automatski mjenjac sa dvije spojke slicno kao VWov DSG. Znaci isti kakav se ugradjuje i u druge Renault modele gdje isto pise EDC.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:49   #2574
I naravno, kao ni VW, ni Renault ne proizvodi automatske mjenjače
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:01   #2575
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
I naravno, kao ni VW, ni Renault ne proizvodi automatske mjenjače
Pa rade ih firme specijalizirane za to. Za Renault Getrag a za VW Borg Warner
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:22   #2576
Zna li netko kada novi Duster dolazi u HR?
chonki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:33   #2577
Pise ti stranicu prije.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:28   #2578
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Pise ti stranicu prije.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Pocetak 2018 je sirok pojam. Mozda lik pita za neki insider info.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:06   #2579
Danas sam vidio novog Dustera na Branimirovoj kod Kauflanda, skretao je lijevo u Mandlovu, ZG rege. Od iza u daljini sam prvo mislio da je Jeep Renegade zbog zadnjih lampi, al čim sam bliže došao skužio natpis Duster, imao je onu bakrenu boju, lijepe alu felge, meni auto dobro izgleda izvana, pogotovo prednja strana.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 04:50   #2580
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Danas sam vidio novog Dustera na Branimirovoj kod Kauflanda, skretao je lijevo u Mandlovu, ZG rege. Od iza u daljini sam prvo mislio da je Jeep Renegade zbog zadnjih lampi, al čim sam bliže došao skužio natpis Duster, imao je onu bakrenu boju, lijepe alu felge, meni auto dobro izgleda izvana, pogotovo prednja strana.
To mi je svjetski kada se testno vozilo koristi u privatne svrhe pa ti vlastiti auto nikad niti ne treba; a glavno da se kuka da se tesko zivi.
Ili oni mladci iz Emil Freya kaj voze sluzbene mercedese bez postivanja ikakvog prometnog pravila jer je on sada baja u mercedesu a da ga sam zaradi prije bibumro nego skupio lovu. Niti opel will zaposlenici nisu nista bolji. dapace
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.