Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2016., 18:18   #241
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kao što su uveli fiskalizaciju tako bi mogli uvesti i to. btw. paušalni porez nema puno logike u današnje vrijeme kada je raspon cijena popriličan.
Ovo je apsolutno tocno, i samo pitanje vremena. Oporezivanje svega, i prihoda i same nekretnine. Ovo do sada je bila samo navlakusa da se nekretnine legaliziraju i da ljudi uocpe pocnu placat makar taj smijesan porez.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 18:21   #242
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ja iskreno vjerujem da većina onih sa bazenom već snosi svoj dio tereta jer ako rentaš nešto malo ekskluzivnije nekih 4-5 mjeseci (to valjda i je smisao bazena) onda brzo prerasteš uvjete za paušalistu
Pa ne znam bas. S onzirom na to koliko je jeftinije bit pausalista, pretpostavljam da ljudi uglavnom gledaju da budu na granici. S time da ako se pausal placa po osobi-iznajmljivacu, onda budi siguran da u jednoj familiji malo iznajmljuje sin, malo zena, malo muz, ili svatko iznajmljuje po apartman-dva, kako bi ostali ispod granice.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 00:14   #243
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Rijetki su oni koji rade 40,50 a da to ne unose u knjige i ne prijavljuju porez.Sigurno da ima onih koji odrade 32 ili 33 pa se te 2 ili 3 ne prijave.

Ne ocekujem da bi tu drzava puno dobila naime povrat po kvalitetno odradjenom poslu kuce s bazenom je 10% i to brutto.Troskova,amortizacije i rada ima 3 do 4% znaci ostaje nekih 6%.Ako bi drzava to oporezovala sa 25%na prihod ja se nebih bavio s tim i nebi mi bilo isplativo
Ne znam kako se oporezuje ako je apartman u kreditu ?
Za paušalno mi je jasno: državu boli briga ako ti je rata godišnje 30 000 kuna.
A što je s onima u sustavu PDVa ? Kako se njima obračunava porez? Da li se priznaje kredit kao trošak ? Ja mislim da bi trebao.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:54   #244
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se oporezuje ako je apartman u kreditu ?
Za paušalno mi je jasno: državu boli briga ako ti je rata godišnje 30 000 kuna.
A što je s onima u sustavu PDVa ? Kako se njima obračunava porez? Da li se priznaje kredit kao trošak ? Ja mislim da bi trebao.
Moraju otvoriti obrt ili firmu tako da imaju sva prava i obaveze kao i ostali
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:04   #245
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Moraju otvoriti obrt ili firmu tako da imaju sva prava i obaveze kao i ostali
Ali onda imaju prednost prema običnim iznajmljivačima, unatoč PDVu !
Jer im se obračunava rata kredita kao trošak.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 11:57   #246
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali onda imaju prednost prema običnim iznajmljivačima, unatoč PDVu !
Jer im se obračunava rata kredita kao trošak.
Nitko ne brani malom iznajmljivacu da udje u sustav i otvori firmu bez obzira sto nema prihod od 230+,uzme hipotekarni i uracuna u trosak
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 23:30   #247
Mislim da u tom slučaju u troškove ide samo kamata na kredit, a ne cijela rata, ali se zato u trošak priznaje amortizacija (rok otpisa 50godina, dakle 2%).

Neka me upućeniji isprave.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 08:49   #248
Točno. Kredit nije trošak. Kamata je trošak. I rata amortizacije.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:09   #249
NE APARTMANI ! Nego nešto drugo !

http://www.vecernji.hr/putovanja/noc...0-eura-1060587


glamurozni kampovi
Noćenje pod luksuznim šatorom plaća se 350 eura

Za razliku od Slovenije, Hrvatska još nema kamp isključivo s glamping ponudom, ali mnogi kampovi uvide taj smještaj...................
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:07   #250
Glampinga se po Sloveniji pojavilo unazad nekoliko godina jako puno...

Zanimljivo je da se u Hravatskoj jako kaska za susjedima i novim idejama

Možda zbog toga što prosječni hrvatski poduzetnik u toj branši još uvijek vjeruje više armaturi i betonu nego šatoru

U Austriji i Islandu su popularne i ove plastične kugle/šatori
http://www.thisiswhyimbroke.com/bubble-tent
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 12:34   #251
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Glampinga se po Sloveniji pojavilo unazad nekoliko godina jako puno...

Zanimljivo je da se u Hravatskoj jako kaska za susjedima i novim idejama

Možda zbog toga što prosječni hrvatski poduzetnik u toj branši još uvijek vjeruje više armaturi i betonu nego šatoru

U Austriji i Islandu su popularne i ove plastične kugle/šatori
http://www.thisiswhyimbroke.com/bubble-tent
Ja sam planirao kupiti u Bauhausa dvije kućice "Pekkala" (4 x 4 m , deblja daska), te jednu malu 2 x 2. U jednoj bi bila spavaća soba, a u drugoj kuhinja sa boravkom. Mala kućica bi bila kupaonica. Investicija oko 6000 eura sa montažom.
Plus bolji temelji da mi bura sve ne odnese, septička jama te rezrvoar za vodu.
Mislim da bi sa namještajem i priključkom struje bilo oko 20 000 eura na mome terenu.
Nije velika investicija ako se stvarno može dobiti 1000 kuna čistog na dan.

p.s.

Istina je da naši poduzetnici ne vole "liđere" investicije. Sve mora biti u betonu za slijedeće 3 generacije.

Zadnje uređivanje krena : 15.06.2016. at 12:49.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 12:37   #252
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Glampinga se po Sloveniji pojavilo unazad nekoliko godina jako puno...

Zanimljivo je da se u Hravatskoj jako kaska za susjedima i novim idejama

Možda zbog toga što prosječni hrvatski poduzetnik u toj branši još uvijek vjeruje više armaturi i betonu nego šatoru

U Austriji i Islandu su popularne i ove plastične kugle/šatori
http://www.thisiswhyimbroke.com/bubble-tent
Koliko to prosječnih hrvatskih poduzetnika jest u branši, tj. ima kampove gdje bi to montirali?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 20:43   #253
nemam podatak koliko je ljudi trenutno u hrvatskoj u toj branši tj. koliko ih drži kampove
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 20:54   #254
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam planirao kupiti u Bauhausa dvije kućice "Pekkala" (4 x 4 m , deblja daska), te jednu malu 2 x 2. U jednoj bi bila spavaća soba, a u drugoj kuhinja sa boravkom. Mala kućica bi bila kupaonica. Investicija oko 6000 eura sa montažom.
Plus bolji temelji da mi bura sve ne odnese, septička jama te rezrvoar za vodu.
Mislim da bi sa namještajem i priključkom struje bilo oko 20 000 eura na mome terenu.
Nije velika investicija ako se stvarno može dobiti 1000 kuna čistog na dan.

p.s.

Istina je da naši poduzetnici ne vole "liđere" investicije. Sve mora biti u betonu za slijedeće 3 generacije.
par mjeseci sam već u razmišljanju i trenuto tražim lokaciju, ali u kontinentalnom dijelu za nešto slično, a išao bih na jednu kućicu sa kupatilom i vanjskim grijanim jacuzijem nešto slično kao sa linka
u ponudi bih imao i dostavu doručka svako jutro (kopiram slovence)
http://www.glamping-lushna.com/en/lushna-suite.html

u sloveniji su te kućice u jednom glamp parku popunjene tokom cijele godine
bio je jedan kolega forumaš tamo prošle godine i jako mu se svidjelo, a pisao je na pdfu turizam
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 06:36   #255
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nemam podatak koliko je ljudi trenutno u hrvatskoj u toj branši tj. koliko ih drži kampove
S obzirom da želiš postaviti montažnu kućicu bolje da počneš tražiti te podatke, tj. one o uvjetima za otvaranje kampa gdje ćeš staviti tu kućicu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 09:48   #256
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Glampinga se po Sloveniji pojavilo unazad nekoliko godina jako puno...

Zanimljivo je da se u Hravatskoj jako kaska za susjedima i novim idejama

Možda zbog toga što prosječni hrvatski poduzetnik u toj branši još uvijek vjeruje više armaturi i betonu nego šatoru

U Austriji i Islandu su popularne i ove plastične kugle/šatori
http://www.thisiswhyimbroke.com/bubble-tent
O čemu ti pričaš ja sam 2004-2005 kupija 2,2 ha na otoku uz more i tija postaviti među prvima na mediteranu glamping 22 šatora na slčno kao high tech usa mini kućice. Ali nikako da dobijem dozvolu.to jest minimalno tehničke uvjete. Palo je sve na elektri tražili 6 miljona kuna za el.priključak.
Posli do mene su englezi kupili 50-100 ha još im je sve u ledini.budala šta nisam i svoje prodao njima.Susid isto ima 2 ha do mene pa su nam odbili ujediniti parcele.jer su rekli ne može kamp ispod 3 ha itd. pa da tribamo asfaltirati i proširiti pristupnu cestu to je 4-5 km.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:27   #257
to što ti prije deset godina nisi mogao ishoditi dozvolu i minimalne tehničke uvjete na nekom otoku ne mora značiti da ja neću danas uspjeti kod sebe na kontinentu...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:30   #258
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
S obzirom da želiš postaviti montažnu kućicu bolje da počneš tražiti te podatke, tj. one o uvjetima za otvaranje kampa gdje ćeš staviti tu kućicu
ne planiram kamp već isključivo jedan objekat tipa vikendice/brvnare

kao što sada već imaš dosta prvatnih vikendica koje se rentaju kao apartmani
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:35   #259
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ne planiram kamp već isključivo jedan objekat tipa vikendice/brvnare

kao što sada već imaš dosta prvatnih vikendica koje se rentaju kao apartmani
OK, ali to nema veze sa glampingom, to je klasična kuća za odmor
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:45   #260
niti sam igdje napisao da ću se baviti galampingom samo smo raspravljali o primjerima istog u svijetu...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.