Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 13:49   #81
Quote:
salemef1 kaže:
Zaljenje koje osjecam u sebi mu naravno necu izraziti, pa nisam toliko netaktican. Uostalom, ne bih ja njega ni na sto nagovarao, vec samo iznio svoje misljenje sto uvijek i radim. Ako ce nesto iz njega izvuci - dobro, ako ne - nikom nista.
Ne trebaš izraziti, no onaj tko te već neprijateljski doživljava vjerojatno će naslutiti tvoju suzdržanost i neizražavanje.
To je izbjegavanje otvorenog sukoba, ali sukob, odnosno nepovjerenje zbog međusobne suzdržanosti ostaje. Ja u tome pogotovo ne vidim ništa dobro.

Što se tiče osjećaja povjerenja, to baš nije neka racionalna stvar koju možeš razmišljanjem dosegnuti, tako da je malo teže "uvidjeti" išta sve dok atmosfera nepovjerenja postoji.

Atmosferu napetosti i suzdržavanja uvijek rado mijenjam za otvoreno i nesuzdržano izražavanje (pa i ljutnje).

Ako netko nije spontan tip kao ja, zapamtim ga kao osobu u čijem se društvu ne mogu opušteno ponašati i izbjegavam kao crnog vraga.

Kad me nakon x mjeseci nazove i pita zašto ga izbjegavam i ljutim li se nešto... onda mu kažem zašto. Često nakon toga stvari krenu na bolje među nama.

Ne možeš shvatiti da nema razloga za neprijateljstvo dok to otvoreno ne raspraviš. Ne znači da se baš moraš svađati, ali možeš otvoreno reći da te ljuti to i to i da ti nešto ide na živce i slično.
VelmaX is offline  
Old 27.08.2004., 14:08   #82
Hmm, cini mi se da smo dvije razlicite skole. Moja je vodilja uvijek obzirnost, a ne spontanost. A to da se razgovara o stvarima koje ljute/zivciraju je nesto sto se podrazumijeva. I to na normalan, konstruktivan nacin. Ne izljevima bijesa i ljutnje.
salemef1 is offline  
Old 27.08.2004., 14:23   #83
Quote:
salemef1 kaže:
Hmm, cini mi se da smo dvije razlicite skole. Moja je vodilja uvijek obzirnost, a ne spontanost. A to da se razgovara o stvarima koje ljute/zivciraju je nesto sto se podrazumijeva. I to na normalan, konstruktivan nacin. Ne izljevima bijesa i ljutnje.
Hej, pa i moja vodilja je obzirnost.

Nikad ne izazivam, a na izazov odgovaram - pozitivno.
VelmaX is offline  
Old 27.08.2004., 14:26   #84
Pa onda smo svi cool, like three little fonzies
salemef1 is offline  
Old 27.08.2004., 15:21   #85
Quote:
planinar kaže:
.
A kontrola zapravo ne znači potiskivanje, nego neprihvaćanje ljutnje, pa se i nema što potiskivati.
točno. to je svojevrsna odluka.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.