Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 09:41   #1
Pokazivanje dokaza na sudu

Prosle godine sam angazirala odvjetnika koji je podnio tuzbu za utvrdjenje i izdavanje tabularne isprave, i ovih dana imamo prvo rociste. U razgovoru s odvjetnikom veli mi da neke dokaze ne spominjemo na prvom rocistu, da ce to biti samo davanje iskaza tuzitelja i tuzenika, a dokazivati cemo poslije. Ja imam jednu potvrdu na kojoj baziram svoju tuzbu, a koju odvjetnik nije prilozio kao dokaz. Suprotna strana je uvjerena da je to zagubljeno i zbog lakomosti negira kupnju. Zanima me da li trebam inzistirati na pokazivanju tog dokaza odmah ili je odvjetnik u pravu? Mogu li imati neke stetne posljedice? U kojoj mjeri vjerovati odvjetniku? Ne znam nista o pravnim i sudskim stvarima pa je svaki savjet dobrodosao.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 15:06   #2
Odvjetnika se uzima da obavlja pravne radnje u interesu klijenta. To podrazumijeva da se odvjetniku prepusta ocjena sto je u interesu, a sto nije. No odnos odvjetnika i klijenta podlozan je instrukciji - klijent ima pravo instruirati odvjetnika sto da napravi.

Dakle, odvjetnik mora ponuditi uvjerljive razloge zasto smatra da dokaz nije potrebno priloziti, a klijent ne mora prihvatiti te razloge i moze narediti odvjetniku da prilozi dokaz. Jesu li razlozi takticki? Koja je prednost cekanja? Zeli li odvjetnik uhvatiti drugu stranu u lazi? Hoce li nepredlaganje dokaza prekludirati (sprijeciti) njegovo kasnije unosenje u spis? Koje su negativne posljedice predlaganja i iznosenja tog dokaza sada? To su sve pitanja koja klijent mora postaviti, a odvjetnik odgovoriti.

Nerealno je ocekivati da ce itko ovdje ponuditi konkretan savjet glede tog dokumenta bez poznavanja cijelog spisa. Svatko tko to napravi je neetican pravnik. Dakle, ne ocekuj ovdje savjet sto konkretno napraviti s tom ispravom, a svaki savjet koji ide u tom smjeru treba ignorirati jer je nedovoljno informiran.
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 22:06   #3
Hvala na odgovoru, danas sam bila s odvjetnikom pa mi je sve objasnio. Jednostavno, da se druga strana uplete u lazi i onda mu se predoci taj dokaz. Ovo mi je prvi put da se susrecem i sa sudjenjem i sudstvom i odvjetnicima pa me svega strah.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 17:06   #4
Odvjetnik je sluga klijenta pa tu nema mjesta strahu.

Sretno.
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.