Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 13:24   #6341
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
I meni stiglo za povrat malome od stednje pise da u roku 8 dana moram dat br racuna
kojim putem?
whatsapp-om

gugl izbacio:

"Pri dolasku u Poreznu upravu, uz broj računa za povrat, molimo zakonske zastupnike da ponesu:

– izvadak iz matice rođenih za maloljetnu osobu,
– za maloljetne osobe koje nisu evidentirane u matici rođenih jer su rođene u inozemstvu, potrebno je dostaviti izvadak iz matice rođenih iz inozemstva ili drugu odgovarajuću vjerodostojnu ispravu kojom se dokazuje da su zakonski zastupnici maloljetnika.

Upiti na temu povrata poreza maloljetnicima mogu se dostaviti na adresu [email protected] "
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:17   #6342
Je li iznos za potpomognuta područja za uzdržavanog člana fiksni?Koliki je ako netko zna?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:48   #6343
https://www.porezna-uprava.hr/baza_z...niOdbitak.aspx
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:48   #6344
pozdrav
danas dobio pismo od porezne sa obračunom privremeno porezno riješenje, jeli to znači da će mi isplata biti ubrzo ili je već mogla biti ? Split inače
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:18   #6345
I ja sam dobila prošli tjedan i po valuti je trebalo biti već, ali sumnjam da će tako rano...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:07   #6346
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila prošli tjedan i po valuti je trebalo biti već, ali sumnjam da će tako rano...

lani sam dobio pismo pa uplatu nakon vise od mjesec dana

jeli se moze vidjeti igdje koliko je povrat
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:06   #6347
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
jeli se moze vidjeti igdje koliko je povrat
Možeš. Piše ti na rješenju koje si dobio (ili ćeš dobit) poštom, ili vidi na e građani,(ideš na financije, pa na e pkk , pa klik na pkk).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:24   #6348
Sta se ne moze osobno donjet br racuna i izvadak iz mkr? Zvala ih pa mi rekli da to prikupim i postom saljem
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 20:19   #6349
Meni stiglo rjesenjeno povratu i OPET hoce uplatiti na racun koji je odavno zatvoren. A prosle godine sam im nosila ispravan IBAN
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:49   #6350
Danas sam dobio rješenje o povratu poreza. U kojem roku uplaćuju novce na račun?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:08   #6351
U roku kad sjedne - sjedne. Još nitko nije javio da mu je sjelo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:17   #6352
Nema nikakav službeni rok tipa 45 dana od zadnjeg roka na prigovore ili nešto slučno?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:55   #6353
Ne znam postoji li kakav propis, ali prošle godine su uplaćivali nasumično, nije bilo nekih pravila ni po datumima rješenja, ni po gradovima, ni po bankama. Netko prije netko kasnije, sve do kraja godine. Mislim da su neki i u ovoj dobili. Nemoj računat na tu lovu pa kad sjedne sjedne :/ čak i da postoji propis žalit se možeš upravi vodovoda...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:32   #6354
Klasično, nisam niti mislio da je nešto propisano zakonom i još dodatno, nedaj Bože, da se država drži tog propisa kada trebaju vratiti pare...
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:50   #6355
Vjerojatno će se kroz kolovoz opet pisat o rokovima povrata, tome kako ne treba očekivat kamate na povrat itd. Uobičajeno kako bude brzo išlo ubiranje dugovanja tako će i oni radit isplate...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:40   #6356
Pozz ekipa evo imam pitanje dakle ja,I jos 2 kolega s posla smo dobili porezno rijsenje prije 20 dana dok mi cura koja radi za istu kompaniju jos uvijek nije dobila rijesenje.Kako se ta rijensenja dijele
Nasumicno ili?
Nju je sad polako strah da nece dobit bla bla....
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 07:43   #6357
Nasumično je da, neka vidi na e-građanin, možda joj je samo pošta zalutala, a možda nije još došla na red. Uvijek može nazvati poreznu pa pitati, ako ima pravo na povrat naravno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:25   #6358
Danas mi je stiglo porezno rješenje prema kojem već drugu godinu za redom moram uplatiti razliku poreza od 1100 kn, a nije mi jasno zašto.

U 2016. sam mijenjao posao, obje firme su poprilično velike i porez je uredno plačan svaki mjesec, pa mi nije jasno od kuda sad ovo.
Nisam tražio nikakav povrat, također nisam imao nikakvih drugih prihoda.

Da li netko ima kakvu ideju od kuda bi mogla biti ta razlika?
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:29   #6359
Ako si unutar istog mjeseca radio za dva poslodavca, vjerojatno su ti oba obračunali osobni odbitak kod obračuna plaće i to ti je ta razlika za uplatu jer imaš pravo samo na jedan odbitak u mjesecu.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:35   #6360
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Ako si unutar istog mjeseca radio za dva poslodavca, vjerojatno su ti oba obračunali osobni odbitak kod obračuna plaće i to ti je ta razlika za uplatu jer imaš pravo samo na jedan odbitak u mjesecu.
To je onda to. Kod novog poslodavca sam počeo raditi sredinom mjeseca.

Hvala!
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.