Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2016., 17:04   #61
Sad sam otisla pogledati, progresirala je venera, mars i sunce u drugi znak i svaki put mi je netko umro. Tata, baka, djeda. WTF? Slijedece godine merkur ide u Ovna, a za jedno tri sunce u Bika. Taman mi jos samo dvije osobe i ostale.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 17:40   #62
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Progresije treba promatrati u odnosu na natalne položaje, ali isto tako mora se istaknuti nešto važno a to je da je kod progresivnih kretanja jako važno promatrati promjenu znaka.

Tj. kod progresija je (za razliku od tranzita) iznimno važno ono vrijeme kada planeta u svojoj progresiji promijeni znak. Naime, kada tranzitni planet mijenja znak onda se to događa svima i vrijedi za sve na svijetu, dok progresivni planet mijenja znak u neko određeno vrijeme koje je jedinstveno za određenu osobu (odnosnu baš za njenu natalnu kartu). Ta promjena je dakle "ciljano" vezana uz tu osobu pa je ujedno i jedna od najpouzdanijih metoda astroloških predikcija (predstavlja značajan događaj u životu koji ima dugoročnije posljedice).
aj super!
trenutno nemam planete na prijalazu znakova. sunce i mars su na prijelazu polja pa pomislih da nešto time govore.
veseli me što je progresivni mjesec u trigonu sa venerom, sekstilu sa jupiterom ali me malo strah što će ulaskom u škorpiona krajem godine raditi opoziciju na natalno sunce
još jedna nedoumica: da li se mjesečave faze promatraju u odnosu na progresivno sunce ili natalno sunce?
u odnosu na natalno je na 180 stupnjeva - odnosno druga faza punog mjeseca-ispunjenje
dok progresivni mjesec od progresivnog sunca je udaljen 145 stupnjeva što bi bila prva faza punog mjeseca - izražavanje
referiram se na ovaj tekst
http://www.apotelesma-astrologija.hr...ogresije-3-dio

Zadnje uređivanje leonidas27 : 17.09.2016. at 17:52.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 18:34   #63
Meni će Mjesec, ili već je, ući u Djevicu u 12. kuću. I odatle trigonirati Ne, vl. 6. i 7.
Zadnji put kad je tu bio, imala sam 3 g. Nije mi poznato da se išta događalo.

Dok je bio u Lavu, u 10. kući progresivne karte, bile su 2 situacije u kojima bih postala doslovno Mo u Lavu, u 10. kući. Tada je Ju tranzitirao 10. kuću.
Ali povukla sam se, jer mislim da ne bi to bilo ono što ja želim...

Zanima me koja je razlika, ili u kojem su odnosu, natalne kuće i one iz progresivne karte?
Npr. kad se planet nađe u progresivnoj karti u 5. kući, a u natalnu pada 6.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 21:35   #64
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Progresivni Mjesec mi uskoro ulazi u Blizanca i u 7. kucu. Moram priznati da mi je drago da izlazi iz Bika, ne sjecam se kad sam bila tako lijena i nemotivirana kao za vrijeme mjesecevog boravka u Biku.
Bas sam malo razmisljala o prog. Mjesecu i stvarno se njegov boravak u odredjenim znakovima podudarao s danim temama. Kad mi je bio u Vodenjaku preselila sam se u UK i to je bio dosta uzbudljiv period za mene i bilo je jos seljenja. Onda kad je usao u Ribe, dosta sam plakala i osjecala se kao zrtva vecinu vremena. Ulaskom u Ovna pocinjem dosta trcati vjezbati itd., Bik, kao sto sam rekla, ugl. lijenost neka i brige o financijama.
Ima netko kome je nedavno bio u Blizancima? Nadam se da cu vise komunicirati s ljudima itd., biti malo vise "on the go" itd.
Evo išla sam pogledati i prethodni prolazak progresivnog Mjeseca kroz Blizance... Dakle, bilo je to u intervalu od 02.09.1983. do 17.09.1985.
Ja, "friško udana" za budalu, totalno "zamućene" svijesti, prepuna iluzija... Al' nekako mi je taj period prošao relativno OK. No, bila sam tada mlada, luda i bez obveza. Godinu prije, odnosno 1982., zaposlila sam se na neodređeno i to mi je bila tada jedina obveza, ako zanemarim brak... Sve u svemu, jedan od rijetkih, ljepših perioda u mojem životu.
Recimo da taj period, uopće nisam bila svjesna u kakav "drek" sam upala...
Tak' da...
Za razliku od posljednjeg progesivnog Mjesečevog kretanja kroz Blizance, koje sam u prethodnom postu opisala kao mentalnu snagu, to prvi progresiranje, mogu okvalificirati kao totalno bezumlje...
Kaj mi bu doneslo treće...
Bumo vid'li...

Zadnje uređivanje Bolesna : 17.09.2016. at 21:52.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 18:45   #65
Evo mene s još jednom nejasnoćom pa ak' ima tkogod voljan da mi malo pojasni...
A nejasnoća glasi:
Ako je vladar 7 kuće, natalni Neptun na 17' 52" Škorpiona, a progresivni je, recimo tako, stigao na 17'15" istoga znaka naravno, kada će progresivni Mjesec napravit' BUM-TRES...?
1. Kada bude u konjunkciji s natalnim Neptunom...?
ili
2. Kada bude u konjunkciji s progresivnim Neptunom...?

Radi se o vremenskom intervalu od cca nekih 20-tak dana...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:16   #66
Što god bilo bit će da je nešto sasvim posebno, neponovljivo i jedinstveno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:24   #67
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Evo mene s još jednom nejasnoćom pa ak' ima tkogod voljan da mi malo pojasni...
A nejasnoća glasi:
Ako je vladar 7 kuće, natalni Neptun na 17' 52" Škorpiona, a progresivni je, recimo tako, stigao na 17'15" istoga znaka naravno, kada će progresivni Mjesec napravit' BUM-TRES...?
1. Kada bude u konjunkciji s natalnim Neptunom...?
ili
2. Kada bude u konjunkciji s progresivnim Neptunom...?

Radi se o vremenskom intervalu od cca nekih 20-tak dana...
Mislim da knjige daju prednost natalnom planetu.
Ali meni se dogodilo nešto u ljubavnom smislu, kad je progresivni Mjesec bio u kvadratu na progresivnu Veneru.
I to sam srela osobu koja taj kvadrat ima natalno.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:40   #68
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Evo mene s još jednom nejasnoćom pa ak' ima tkogod voljan da mi malo pojasni...
A nejasnoća glasi:
Ako je vladar 7 kuće, natalni Neptun na 17' 52" Škorpiona, a progresivni je, recimo tako, stigao na 17'15" istoga znaka naravno, kada će progresivni Mjesec napravit' BUM-TRES...?
1. Kada bude u konjunkciji s natalnim Neptunom...?
ili
2. Kada bude u konjunkciji s progresivnim Neptunom...?

Radi se o vremenskom intervalu od cca nekih 20-tak dana...
Meni uvijek reagira progresivna planeta na natalnu planetu.Mada bolje tumačim kroz solar +lunar koji pobliže određuje događaj.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:06   #69
sad sam prvi put bacio pogled na tu progresivnu kartu i šta je ovo drugovi moji?

sunce u lavu ( inače je u raku)
mjesec u strijelcu ( inače je u škorpionu)
merkur u raku ( inače je u blizancima)
mars u ovnu ( inače je u ribama)
asc u škorpionu ( inače je u vagi )

da li to znači da je vrijeme za akciju? svakako se ovih dana osjećam nešto moćnije i sposobnije
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 21:28   #70
Quote:
flamini kaže: Pogledaj post
sad sam prvi put bacio pogled na tu progresivnu kartu i šta je ovo drugovi moji?

sunce u lavu ( inače je u raku)
mjesec u strijelcu ( inače je u škorpionu)
merkur u raku ( inače je u blizancima)
mars u ovnu ( inače je u ribama)
asc u škorpionu ( inače je u vagi )

da li to znači da je vrijeme za akciju? svakako se ovih dana osjećam nešto moćnije i sposobnije
Ooo, baš te je "nabildalo".
Progresivna karta nas pomlađuje za onoliko dana koliko imamo godina, pa si tako sad lav, ali već prije 60-te postat ćeš djevica.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:16   #71
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Što god bilo bit će da je nešto sasvim posebno, neponovljivo i jedinstveno
Iz tvojih usta u Božje uši, sinko...
Al' malo ću se načekat'...
To tek' slijedi...
...tam' negdi', u ovo doba 2022...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:50   #72
Ali uzmi u obzir samu tu sliku Mjesec/Neptun...

Meni se dogodilo da sam morala razviti empatičan pristup prema nekome tko se uzaludno zaljubio u mene. Ali to je bila teška iluzija, i jako me zbunilo kako mu je to uopće palo na pamet...
Da sam se nadala događaju, jako bih se razočarala, jer Mo/Ne kao realan događaj može biti totalno neutemeljen u stvarnosti...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 14:53   #73
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ali uzmi u obzir samu tu sliku Mjesec/Neptun...

Meni se dogodilo da sam morala razviti empatičan pristup prema nekome tko se uzaludno zaljubio u mene. Ali to je bila teška iluzija, i jako me zbunilo kako mu je to uopće palo na pamet...
Da sam se nadala događaju, jako bih se razočarala, jer Mo/Ne kao realan događaj može biti totalno neutemeljen u stvarnosti...
Eh... Ja sam čitav život bila empatična. Više nema šanse. Koštalo me i živaca i novaca i vremena.
Tak' da... Nek' se samo zaljubljuju...
Čim više, tim bolje...
Sad bih to znala iskoristit'...
A kakva li bum tek maherica 2022. postala...

...hm... ...jer, dvije godine prije, odnosno 2020., Mjesec mi bu progresiral prek' natalnog Mjeseca...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:42   #74
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Evo mene s još jednom nejasnoćom pa ak' ima tkogod voljan da mi malo pojasni...
A nejasnoća glasi:
Ako je vladar 7 kuće, natalni Neptun na 17' 52" Škorpiona, a progresivni je, recimo tako, stigao na 17'15" istoga znaka naravno, kada će progresivni Mjesec napravit' BUM-TRES...?
1. Kada bude u konjunkciji s natalnim Neptunom...?
ili
2. Kada bude u konjunkciji s progresivnim Neptunom...?

Radi se o vremenskom intervalu od cca nekih 20-tak dana...
Ne znam s kakvim BUM TRESom racunas, ja sam u 6. mjesecu imala konjukciju progresivnog MO (vl.7 kuce) sa NE i plus trigon sa natalnim MO. I evo ti si me podsjetila da odem pogledati kad je to bilo aktualno jer sam od silne dosade potpuno zaboravila Dogadjaja 0
Tebi svakako zelim najpozitivniji BUM - TRES
haart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:43   #75
Hola svima...
Ma, baš si škicam na astro.com-u današnje kombinirane karte (natalnu, progresivnu i solarni luk...

Evo je:

http://i65.tinypic.com/35244e0.jpg

I škicam ja tak', škicam... A kad' tamo...
U solarnim lukovima:
...Jupiter mijenja znak, Uran mijenja znak (zapravo, samo što nisu promijenili...), a Mjesec ga taman promijenio...
Pluton, Merkur i SMČ prave egzaktne aspekte na natalnu Veneru (trigonom i semisekstilom)...

A u solarnoj mi MC doslovno "sjeo" na vrh 2. kuće i natalni Mjesec...

U progresijama pak, Merkur mijenja znak...
...a Mars opičio trigon na natalni MC.

Ako uzmem u obzir, da mi je Venera vladarica 2., a Mars 8., ne bi li to sve skupa, (u odnosu na moj natal) trebale biti naznake za financijsku situaciju povoljniju od ove u kojoj jesam...?

Imal' koga da zaviri i prokomentira?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:33   #76
Quote:
haart kaže: Pogledaj post
Ne znam s kakvim BUM TRESom racunas, ja sam u 6. mjesecu imala konjukciju progresivnog MO (vl.7 kuce) sa NE i plus trigon sa natalnim MO. I evo ti si me podsjetila da odem pogledati kad je to bilo aktualno jer sam od silne dosade potpuno zaboravila Dogadjaja 0
Tebi svakako zelim najpozitivniji BUM - TRES
Joooj, kod mene ti svakakvih BUM - TRESOVA ima. Uglavnom im se uopće ne nadam, al' nikako da me zaobiđu...
Al' moram priznat', da bi mi bilo jako dosadno u životu da me zaobilaze...
Tak' da...
Skoro da mi paše da BUM -TRESKA...
A tebi je vladar 7. Mjesec pa te valjda zbog toga davi silna dosada...
Nema ti druge, nego upoznat' se samnom.
Život ti bu odma' k'o na raketni pogon...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:53   #77
Da li netko mozda ima iskustva sa konjukcijom progresivnog Mjeseca i progresivnog Sunca u 12. kuci te opcenito sa progresijama u 12. kuci?

Kod mene je Mo skoro presao u Vagu i opcenito stelij planeta mi se "preselio" u Vagu, no ona kod mene vlada 12.om. Inace ju ne volim bas , ne volim njene aktivnosti niti da ju nesto dodiruje jer imam losa iskustva s njom.

Dakle, ako imate iskustva s gore pomenutom konjukcijom ili progresijama u 12. kucu ili kakav savjet, zamolila bih da podijelite.

Pliz
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:53   #78
Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda ima iskustva sa konjukcijom progresivnog Mjeseca i progresivnog Sunca u 12. kuci te opcenito sa progresijama u 12. kuci?

Kod mene je Mo skoro presao u Vagu i opcenito stelij planeta mi se "preselio" u Vagu, no ona kod mene vlada 12.om. Inace ju ne volim bas , ne volim njene aktivnosti niti da ju nesto dodiruje jer imam losa iskustva s njom.

Dakle, ako imate iskustva s gore pomenutom konjukcijom ili progresijama u 12. kucu ili kakav savjet, zamolila bih da podijelite.

Pliz

Kad tak' fino moliš... 'ko bi ti odolio...

Išla sam malo pogledat' kak' je to bilo kad je meni progresivni Mjesec surfal 12. kućom... Pa eto...

Bilo je to godine... 1989.
Preciznije, ušao mi je u 12. kuću točno 15.03. te godine. Vrh 12. meni je u Lavu, a 12. kuća mi se proteže do 18 stupnja Djevice.
Ajme uskomešanih li osjećaja... Ajme strasti... Ajme snage za izvodit' neizvedivo...
Dakle duševno, sve u pozitivnom smislu. Ono... K'o da sam progledala nakon dugogodišnjeg sljepila, nabildala um, tijelo, duh... Shvatila neshvatljivo.
...i onda je krenulo...
Vaganje za i protiv. Skupljanje znanja, hrabrosti i snage za suprotstaviti se kojekome i koječemu. Bio je to moj izlazak iz šutnje

Potom je 15.09.1989. progresivni Mjesec ušao u Djevicu.
I to je bilo - to. Sad il' nikad. balvan revolucija

Na tom putu kroz Djevicu, progresirao mi je Uran 16.06.1990. Bilo je svega tada... Otpora prema mojim nakanama i fizički i psihički... Nastojanja da me se prikaže "ludom"... Agresivnog i destruktivnog obezvrijeđivanja mene kao osobe, žene, majke... Etc... Kad mi je "prisjelo", osnovan je HDZ

Ubrzo potom, uslijedio je i raspad SFRJ

Kada je progresivni Mjesec krenuo progresirati moj Pluton, točno 27.08.1990., situacija je gadno eskalirala. U "loncu" je toliko "kuhalo", da me čudi da nije eksplodirao.
Još me više čudi, odakle sam uspijevala crpiti snagu za preživjeti i pružiti otpor...
Nabacila sam na sebe punu ratnu spremu i krenula u svoj domovinski rat

06.01.1991., progresivni Mjesec napokon mi je prešao preko ASC-a u 1. kuću.

Sve to što se prethodni period "kuhalo" u 12. kući na debeloj vatri, napokon je bilo "servirano". Osnovana je 1. skupština hrvatskog sabora
pa je proglašen ustav
A onda je 19.02.1991., progresivni Mjesec konjugirao mojeg Marsa u 1. kući.
E, to je bilo pravo proglašenje suverenosti i samostalnosti RH

Poboldano je ono čime ti povlačeći paralelu s političkom scenom u to vrijeme, vjerno mogu dočarati što sam proživljavala interno, psihički i fizički, u tom periodu progresije Mjeseca kroz moju 12. kuću.

Imaj u vidu, da ništa nisam uljepšala.

Eto...

I još nešto...
Prije par dana, progresivni Mjesec mi je ponovo ušao u 12. kuću... Njegov drugi prolazak tim poljem u mojem životu.
Iskreno, nadam se da tajav rat ovaj puta neću doživjeti. Ako ni zbog čega drugoga, onda zato, jer sada nisam svezana, nego nezavisna i slobodna

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 13.10.2016. at 08:39. Reason: pm intervencija & deranje
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:23   #79
@ Bolesna

Možeš li malo pojasniti svoj tijek misli iz posljednjeg posta da bude svima razumljiv ili barem prosječnom čitatelju ovog foruma.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:34   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Bolesna

Možeš li malo pojasniti svoj tijek misli iz posljednjeg posta da bude svima razumljiv ili barem prosječnom čitatelju ovog foruma.
Mogu, kako ne…
Dakle, pisac prethodnog posta, želio je kazati slijedeće:
12. kuća mi se proteže od 22'35'' Lava do 18'50'' Djevice.
Imam u njoj konjunkciju Urana na 10'53'' i Plutona na 13'43'' u Djevici, skoro pa na Asc-u.

Ulaskom progresivnog Mjeseca u to moje 12. polje (simboliku kojega smo vjerojatno svi nabubali napamet), iz temelja se promijenio moj pristup ama baš prema svemu.
Sve ono „skriveno“, „potisnuto“ i „opasno“ što je u simbolici 12. kuće, progresijom Mjeseca, meni je postalo jasno, vidljivo i rješivo.
Pri tome mislim na sebe kao na individuu i na ono što se meni kao takvoj, događalo interno, unutar mojeg života, mojih osjećaja i mentalnog sklopa.
Sve moje dotadašnje sumnje, strahovi, slabosti…
…osjećaji kojih do tada nisam bila svjesna…
…intenzitet snage duha, uma i tijela za koje nisam niti znala da posjedujem…
…kao da su ulaskom progresivnog Mjeseca u to moje polje, odjednom isplivali na površinu i postali mi potpuno jasni i vidljivi.
Ta „psihološka“ faza, trajala je taman toliko, koliko i progresiranje Mjeseca tim početkom moje 12. kuće, odnosno Lavom, a do ulaska u Djevicu, što je trajalo točno od 15.03.1989. do 15.09.1989., odnosno okruglo 6 mjeseci.
Netko bi to „stanje“ opisao kao „proradio joj kliker“, a ja sam to usporedila s „izlaskom iz šutnje“, odnosno izlaskom iz faze „nijemog trpljenja“ i „stoičkog podnošenja“ nanošenih mi raznolikih nepravdi, povlačeći paralelu s onim što se u to vrijeme kolektivno događalo na političkoj sceni, a to je predstavljanje programa nove Hrvatske politike, (kojega je btw, naš prvi predsjednik opisao u knjizi istoimenog naslova promoviranoj 28.02.1989., dana nazvanog i „prijelomni (međašni) datum Hrvatske povijesti“), odnosno s osnivanjem HDZ-a 17.06.1989., dakle točno u tom periodu.

Ulaskom progresivnog Mjeseca u Djevicu 15.09.1989., moj „plan i program“ kako dalje kroz život, počela sam razrađivati u „detalje“, zacrtavši si cilj: naučiti što ne znam, raditi što znam, voljeti što živim i živjeti za ono što volim.
U toj fazi, nailazila sam interno, na raznoliko kamenje spoticanja, odnosno pokušaje osujećivanja tih mojih planova na razne načine, na nerazumijevanje okoline, razna podmetanja, omalovažavanja i tako dalje… Što je kulminiralo mojim snažnim otporom i buntom, kad je 16.06.1990.,
progresivni Mjesec konjugirao mojeg Urana, a sa čime sam usporedila otpor prema balvan revoluciji koja se događala u to vrijeme, odnosno 17.08.1990. kolektivno.

Potom je progresivni Mjesec konjugirao moj natalni Pluton točno 27.08.1990., što je bio trenutak eskalacije mojih unutrašnjih sukoba i mojeg internog „urušavanja“ dotadašnjeg „potčinjenog“ života, što se nekim čudom poklopilo s raspadom SFRJ, kolektivno.

Prelaskom progresivnog Mjeseca preko mojeg ASC-a, 06.01.1991., započela je moja borba za vlastitu opstojnost, interno (neopoziva odluka da se razvedem, asocijacija na 1. Skupštinu Hrvatskog sabora i proglašenje Ustava, kolektivno), što je kulminiralo kad je odmah po prelasku preko ASC-a,
progresivni Mjesec konjugirao moj natalni Mars 19.02.1991. podnošenjem tužbe za brakorazvod, čime povlačim paralelu sa proglašenjem suverenosti i samostalnosti RH i početkom domovinskog rata, kolektivno.

Eto.. To bi bilo to. Uh, alaj sam se raspisala... Al' ja fakat ne znam kako to napisati ukratko.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.