Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 12:32   #81
Ono što si trebala objasniti a nisi jest: Kakve veze ima raspad SFRJ, balvan revolucija i ostala kolektivna zbivanja sa progresijama unutar tvoje natalne karte?

Svi ljudi imaju različite natalne karte i kolektivna zbivanja nisu proizvod progresija unutar ničije osobne natalne karte, već trenutačnih ciklusa (tranzita koji su formirani u nekom trenutku) kroz koji prolaze kolektivi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 13:51   #82
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ono što si trebala objasniti a nisi jest: Kakve veze ima raspad SFRJ, balvan revolucija i ostala kolektivna zbivanja sa progresijama unutar tvoje natalne karte?

Svi ljudi imaju različite natalne karte i kolektivna zbivanja nisu proizvod progresija unutar ničije osobne natalne karte, već trenutačnih ciklusa (tranzita koji su formirani u nekom trenutku) kroz koji prolaze kolektivi.
Pokušati ću to objasniti ovako…
12. kuća simbolizira našu podsvijest.
I naravno da kolektivna zbivanja nisu proizvod progresija unutar individualne natalne karte.
Međutim, ono što se meni događalo progresijom Mjeseca tim poljem, imalo je takvu silinu i snagu, da sam ja, sve što se tada događalo, a sa čime sam povukla paralelu u prethodnom postu, doživjela kao „prodor“ vlastite podsvijesti u kolektivnu svijest, odnosno, kolektivnu svijest sam doživjela kao „projekciju“ vlastite podsvijesti.

Jeb'ga... Psihijatrijski slučaj...

YESSS... Uspjela sam skratit'... :klap:
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 15:19   #83
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Pokušati ću to objasniti ovako…
12. kuća simbolizira našu podsvijest.
I naravno da kolektivna zbivanja nisu proizvod progresija unutar individualne natalne karte.
Međutim, ono što se meni događalo progresijom Mjeseca tim poljem, imalo je takvu silinu i snagu, da sam ja, sve što se tada događalo, a sa čime sam povukla paralelu u prethodnom postu, doživjela kao „prodor“ vlastite podsvijesti u kolektivnu svijest, odnosno, kolektivnu svijest sam doživjela kao „projekciju“ vlastite podsvijesti.

Jeb'ga... Psihijatrijski slučaj...

YESSS... Uspjela sam skratit'... :klap:
Uspjela si skratiti, ali nisam sigurna da li si uspjela shvatiti koliko to što si pisala glede progresija nema veze s astrologijom.

Da bi čovjek kroz astrologiju mogao pratiti cikličku prirodu ljudskog rasta i razvoja, bilo osobno bilo kolektivno, on mora prije svega razumjeti tehnike kojima se koristi. Čini da ti uopće ne razumiješ kako funkcioniraju progresije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 15:24   #84
Osnovna razlika između tranzita i progresija:



Kod tranzita svaki put kada se neki tranzit dogodi on je za nas zapravo novo iskustvo. Zato jer u čitavoj mreži do tada proživljenih tranzita, tranzitni odnosi nisu nikada bili takvi u odnosu na našu kartu, takva tranzitna slika još nije postojala. Tranziti dodirom neke planete u našoj natalnoj karti aktiviraju tu sferu, oni na neki način vrše "pritisak" izvana kako bi nas potakli na promjenu.

Progresije su nešto drugo, aktivnosti u progresijama vode porijeklo iz samo naše natalne karte - "iz našeg psihofizičkog sklopa" (npr. ako ljudski vijek traje 80 godina onda su sekundarne progresije sadržane unutra prvih 80 dana od njegova rođenja). Ilitiga, naš progresivni Mjesec je u toj i toj poziciji tog i tog dana naše karte zato jer je startao od svoje natalne pozicije, on ima svoj razvoji put kretanja u našoj karti.

Stoga su progresije na neki način samo produžetak ili bolje rečeno razvojni put postojećih planetarnih pozicija i odnosa. Progresije sadrže iskustvo koje smo "već nekako preradili u sebi" pa je to iskustvo dio naše vlastite psihičke strukture. Progresije su zato jako dobre za shvaćanje i razumijevanje čovjekovog psihološkog razvoja, kroz njih možemo pratiti razvoj svijesti jer je cijeli taj proces kretanja nešto s čim smo se na jednoj razini već povezali.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 16:46   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uspjela si skratiti, ali nisam sigurna da li si uspjela shvatiti koliko to što si pisala glede progresija nema veze s astrologijom.

Da bi čovjek kroz astrologiju mogao pratiti cikličku prirodu ljudskog rasta i razvoja, bilo osobno bilo kolektivno, on mora prije svega razumjeti tehnike kojima se koristi. Čini da ti uopće ne razumiješ kako funkcioniraju progresije.
A rekla sam ti da sam astrološki tutlek...
Al' trudim se, trudim...

Priznaj da napredujem...
Progresivni Merkur samo što mi nije uš'o u Djevičicu... Pa kad' egzaltira... Ideeeš...
Moglo bi od mene nekaj bit', ha?
Neka Vrač-baba primjerice...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.10.2016., 16:57   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Osnovna razlika između tranzita i progresija:

Progresije su zato jako dobre za shvaćanje i razumijevanje čovjekovog psihološkog razvoja, kroz njih možemo pratiti razvoj svijesti jer je cijeli taj proces kretanja nešto s čim smo se na jednoj razini već povezali.
E pa to... Na to poboldano sam i ciljala kada sam tam' gore pisala roman....
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 17:00   #87
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
A rekla sam ti da sam astrološki tutlek...
Al' trudim se, trudim...

Priznaj da napredujem...
Progresivni Merkur samo što mi nije uš'o u Djevičicu... Pa kad' egzaltira... Ideeeš...
Moglo bi od mene nekaj bit', ha?
Neka Vrač-baba primjerice...
Merkur nije egzaltiran u djevici.


Sto se progresija tice, meni je Venera prvo 5 godina usporavala, onda je 10 godina na istom stupnju I ostatak zivota retrogradna. Zvuci super.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 17:10   #88
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Merkur nije egzaltiran u djevici.


Sto se progresija tice, meni je Venera prvo 5 godina usporavala, onda je 10 godina na istom stupnju I ostatak zivota retrogradna. Zvuci super.
Iz koje si pa ti knjige učila astrologiju?
A da 'di je egzaltiran ako nije u Djevici? Možda na 7. Saturnovom prstenu?
...joj, bejbi, mojneme zezat'...
Jest' da još ništ' ne znam, al' 'di je Merkur egzaltiran, a 'di je doma, prvo je kaj mi je ušlo u moždane vijuge...
Zapamtila sam čak i da ga u Djevici ima i u Terminu i u Licu, a da iz Strijelca i iz Riba bježi k'o Vrag od tamjana...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 17:27   #89
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
A da 'di je egzaltiran ako nije u Djevici? Možda na 7. Saturnovom prstenu?
Merkur je u djevici u sjedištu a ne egzaltiran.

Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
E pa to... Na to poboldano sam i ciljala kada sam tam' gore pisala roman....
Bolesna, to boldano se odnosilo na razvoj naše svijesti, stvari koje se događaju u nama. To pak nema nikakve veze s događajima tipa raspad SFRJ-a i osnutkom HDZ-a i cijelom čitabom koju si ostavila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 18:22   #90
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Merkur je u djevici u sjedištu a ne egzaltiran.


Bolesna, to boldano se odnosilo na razvoj naše svijesti, stvari koje se događaju u nama. To pak nema nikakve veze s događajima tipa raspad SFRJ-a i osnutkom HDZ-a i cijelom čitabom koju si ostavila.
Zašto je onda ovdje

http://www.astrozmaj.com/system/izbo...tojanstva.html

navedeno da je egzaltiran?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 18:30   #91
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Zašto je onda ovdje

http://www.astrozmaj.com/system/izbo...tojanstva.html

navedeno da je egzaltiran?
Zato jer je to jedno od gledišta a datira iz tradicionalne astrologije, dok moderna nema takvo gledište. Evo tu smo dosta pisali o tome.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:33   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Merkur je u djevici u sjedištu a ne egzaltiran.


Bolesna, to boldano se odnosilo na razvoj naše svijesti, stvari koje se događaju u nama. To pak nema nikakve veze s događajima tipa raspad SFRJ-a i osnutkom HDZ-a i cijelom čitabom koju si ostavila.
Imaš pravo. Nema veze s tim. To je bio quotani odgovor ženi nicka VenusIllegitima, koja je sve nas, jako lijepo zamolila da s njom podijelimo svoja iskustva u vrijeme progresija Mjeseca i Sunca kroz 12. kuću.
Pretpostavljam da je pod pojmom "iskustva", mislila na ona životna...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:43   #93
Zadnji puta mi je progresivni Mjesec progresirao 12. natalno polje baš isto u doba raspada Sfrj, bio je u Blizancima, i kad je napravio trigon sa natalnim Suncem u Vodenjaku, ja sam se zaljubila i ušla u vezu.Više je taj aspekt odredio "susret" nego sam proces.Proces započinjanja veze odigrao se u solaru sa tranzitima.Progresivni Mjesec u 12. polju samo mi je donio potrebu za samoćom i rekonstrukcijom sebe iznutra.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:56   #94
Ima tko kakvih iskustava s progresivnim Mjesecom na MC?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 17:51   #95
Meni je progresivni Mjesec u Ovnu/Biku progresirao 10. poljem, počeo je u 2012. godini,a zavrsio u 2014., samo mojom snagom ili snalažljivoću nisam ostala bez posla, drmala mi se karijera cijelu 2013., i dobrano 2014.Progresivni Mjesec je radio opoziciju na natalni Uran u 4. kući.a tranzitni Uran je bio u konjukciji sa progresivnim Mjesecom.Zato, kad je progresivni Mjesec otisao u 11. polje, napravio konjukciju s natalnim Saturnom, sav protekli stres se pretvorio u opasnost za zdravlje.Ne mogu grublje opisivati situaciju.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:01   #96
Imam ja, tada sam imala velikih problema s mamom, tj njenim zdravljem što je trajalo nekih dvije godine. A po tranzitima ne vidim nekakve posebne pokazatelje tih dogadjanja, bar ih ja ne vidim.
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:07   #97
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Meni je progresivni Mjesec u Ovnu/Biku progresirao 10. poljem, počeo je u 2012. godini,a zavrsio u 2014., samo mojom snagom ili snalažljivoću nisam ostala bez posla, drmala mi se karijera cijelu 2013., i dobrano 2014.Progresivni Mjesec je radio opoziciju na natalni Uran u 4. kući.a tranzitni Uran je bio u konjukciji sa progresivnim Mjesecom.Zato, kad je progresivni Mjesec otisao u 11. polje, napravio konjukciju s natalnim Saturnom, sav protekli stres se pretvorio u opasnost za zdravlje.Ne mogu grublje opisivati situaciju.
O boze. Pretpostavljam da si imala i neke zesce tranzite na 6. ili 10. kucu, ili vladare.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:16   #98
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Imam ja, tada sam imala velikih problema s mamom, tj njenim zdravljem što je trajalo nekih dvije godine. A po tranzitima ne vidim nekakve posebne pokazatelje tih dogadjanja, bar ih ja ne vidim.
Ne bih nikad pomislila na takav razvoj dogadjaja. Ali opet ima smisla - u prvi plan su dosli mamini zdravstveni problemi. Da li se to na neki "vidljiv" nacin odrazilo na tvoj zivot (ne mislim u emocionalnom, vise onako u simbolici 10. kuce, ili 4. kuce)?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:28   #99
U simmbolici deseste, pocela sam raditi, radila sam više razlicitih poslova. Trebala sam se preseliti van, ali sam ipak odlucila vratiti se u Hrvatsku.

Tako da ima i cetvrte i desete samo meni je to sve bilo nekak sporedno iako se sve dogadjalo tada, sva sam bila fokusirana na nju.
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:32   #100
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ima tko kakvih iskustava s progresivnim Mjesecom na MC?
Uh.. meni je k'o što vjerojatno znaš, natalni MC na 16'28'' Blizanaca.
Kad je 15.02.2012. progresivni Mjesec došao na 14'58'', uselila sam u ganc renovirani stan.
Budući da je još trebalo pofarbati 5 vrata, bacila sam se na taj posao 28.02.2012., a taj dan je progresivni Mjesec bio na 15'29''

Prva su na redu bila vrata od kupaonice. Ne znam da li to ima kakve veze, ali možda se aktivirala i inkonjunkcija na moj Neptun (kupaonica?). Natalni Neptun mi je naime u Škorpionu na 17'52, a progresivni je bio na 17'14'' retrogradan.

Farbajući onu prokletu letvicu na gornjem štoku vrata, tako sam opako zviznula sa stolca na leđa preko kutije prepune kojekakvog alata, da sam se mogla ubit'. Doslovno.

Međutim, uspjela sam "samo" krvoločno slomiti ruku. Višeiverna fraktura palčane kosti s pomakom. Trebalo je operirat', al' nisam dala, jer sam se još oporavljala od puknuća čira na želucu par mjeseci prije.
I tak... Dva mjeseca gipsa do lakta...

Što mene naravno, nije spriječilo da s jednom rukom, zašmirglam, pokitam i prefarbam svih pet komada uključujući štokove.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.