Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 15:45   #1
VW Caddy

Zainteresiran sma za kupnju Caddy-a, starije generacije (mislim na ovaj tip http://www.njuskalo.hr/dostavna-vozi...-oglas-2488408).
Zanima me kakvi su u eksplataciji, kvarljivost, potrošnja, cijena djelova.
Koji motor je najbolji?
fizikalaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:05   #2
najbolji vw svih vremena. taj stari model bolj je auto i od novog caddya. obavezno sdi.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:16   #3
strojevi VW a ne WV
al ovo je puno novaca.
kolega je prodao za 2500 eura 2003.godina sluzio mu za birtiju za pice,prvi vlasnik,nije imao previse km,od opreme klimu. isto sdi
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:52   #4
ma nisam mislio konkretno na ovaj iz oglasa, nego da se zna na koji tip mislim, da netko ne pomisli na ovaj najnoviji.

jel taj stari ima krutu osovinu i lisnate opruge?

kolko ti motori u prosjeku mogu proći km?
fizikalaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:01   #5
ja imam 2003. godinu SDI sa 170k km i dosada nijedan kvar na motoru, troši litru ulja na 7-8k km, od opreme klima,centralno i podizači stakla

sve u svemu dobar auto
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 18:54   #6
Kolko goriva troši po gradu?
kolko ti motori mugu izdržat kilometara?
fizikalaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 00:36   #7
hm, sad cu ja uletit s jednim "rekla kazala" ali prijatelj (dobar prijatelj!) se zali da mu dosta trosi. 19. sdi, takav kakav ti gledas. kaze doduse da auto ide cak i kad ga skroz nakrca...al da trosi (jer ga on koristi kao svakodnevni auto).
raspitati se.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 00:52   #8
a gle u golfu ili polu trosi ko upaljac,tamo ima problema s mjenjacima.
za neke međugradske vožnje i to taj motor nije pogotovo kad ga nakrcaš mora trošiti.tada je tdi zakon.i inace ako se mozes rastegnut za tdi,svakako ce puno bolje ici a potrosnja ce biti tu negdje.
ovisi za sta ga planiras koristit,al opet tdi je skuplje odrzavat,sdi je cisti atmosferac pa nema tolko toga za zajebavat
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 08:15   #9
Caddy 1.9 D i 1,9 TDI su u redu. Naravno, običan dizel nejde kad ga natovariš, al opet s druge strane, nije potrebno juriti s teretom, ne? Da se nekaj ne razbije ili slično. TDI s druge strane, ide pristojno. Ide i SDI, malo ga muči sinkrion 2 brzine, i troši dosta ulja. Znači, motori ko kod svakog drugog Golfa, Pola..... s manama i vrlinama. Imam u novoj firmi sva 3, tak da polako kopčam dobre i loše strane.
Recimo meni su loše strane retrovizori. Naviknut na kombije gdi vidiš stražnje kotače, ovi su mi koma. Al se navikneš, nije strašno. Unutrašnjost je od Pola, tak da...... mjesta ima, ja volim da mi je sic dalje otraga i zadovoljan sam. Ajde sad ak si 2 metra mislim da ti bude premali, al za "normalne" visine je čist OK.
Da, ima lisnate straga...... i ovaj 1.9 D mi ima lagan osjećaj plivanja otraga, možda su pri kraju..... to moram još provjeriti.
A kaj se nosivosti tiče, to napamet ne znam, mogu ti javiti ak si zainteresiran.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 08:21   #10
Ne znam previse o tom autu ali znam da ih nisam bas vidio po servisima i da ih cesto vidjam po cesti, jos uvik. Posta je vozila takve i prolaze dosta kilometara kako sam ja cuo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:41   #11
Brzina mi nije bitna, treba mi ko pomoćni auto, za selo (tzv "auto za polje"), što manje elektronike,što manje kvarova, brzina i udobnost su zadnja stvar.
fizikalaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:55   #12
Quote:
fizikalaccc kaže: Pogledaj post
Brzina mi nije bitna, treba mi ko pomoćni auto, za selo (tzv "auto za polje"), što manje elektronike,što manje kvarova, brzina i udobnost su zadnja stvar.
Caddy 1.9 D je onda za tebe....... zemi nekog bez podizača na struju, bez klime.... i miran si.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 15:43   #13
1.9 sdi, presao oko 500 000 (na 300 000 mi se sat ponistio, i mislim da je bivsi vlasnik vracao sat) auto metak.... kanticu ulja baci zada i pravac španjolska jedini nedostatak sto nema bočna klizna vrata....
mamic.jakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:10   #14
Isprike sto dizem stari topic, moze li mozda pomoc vlasnika VW Caddyja, onog starijeg model 1996-2003 - koji je baziran na polu classic, a pretpostavljam i najpopularnijeg kod nas.

Koliko biste rekli da tereta stane po duzini odostraga? Ukoliko bi se spustila straznja sjedala, bi stalo po duzini auta 2mx1m teret?
ili su 2 metra preduga?
hvala!
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:41   #15
To je putnicki?? Ja sam ga imao u vlasnistvu prije 6-7 godina.

Ne stane nista unutra dugacko 2 metra, jedino ako spustis jos i suvozacko sjedalo, ali ako je to siroko 1 metar onda nece ici.

Jedino da ti visi iza pa svezes zadnja vrata ali ako trebas to voziti jako daleko ne bih ti preporucio, bolje staviti krovni nosac pa na njega.

Uostalom, isprobaj pa donesi odluku.

P.S. Mehanicki je baziran je na Golfu 3 , samo je izgled na Polo, ja sam bio skrsio svog pa znam, od Pola nije nista pasalo, sve od Golfa 3.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:45   #16
To je ovaj model:
http://www.autoplenum.de/Bilder/P/p0...1996-2003-.jpg

Naravno da bih isprobao da imam auto
Stvar je u tome da bih ga morao posuditi od poznanika iz susjednog grada. A ne da mi se voziti amo-tamo s teretom da bih vidio da ne stane
hvala svejedno!
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:56   #17
Ako je bas takav tj sa bunkerom odozada, moze ti teret visiti van ali ne vise od 1 metra, dobro povezes, stavis na njega neku crvenu krpu i nema beda, samo nemoj prebrzo voziti da ga ne skupljas po cesti.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:12   #18
Meni je njegov mjenjač dobar!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:25   #19
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Meni je njegov mjenjač dobar!
Slažem se, vozio sam ovoga starog Caddyja nekoliko tisuća kilometara, mjenjač je precizan, lagan, baš kakav bi triba bit u svakom autu!

Kompletan auto mi je ostavio pozitivan utisak.
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:35   #20
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Meni je njegov mjenjač dobar!
Čitanje sa razumijevanjem....... neki razred, osnovna škola......

Napisal sam da ovog SDI hebe sinkron 2 brzine, 1,9 D i TDI nemaju taj problem. Hebe i mene na mom Toledu...... dakle neki uzorak postoji.

A za Boltorna, ak je teretni nemaš mogučnost spuštanja pregrade. Al ak je 2 metra to još ide, jer bu stajalo vani nekih 0,5 metra.... Ploču za teret, zveži vrata, ZVEŽI TERET (ne pišem to badava, ima genijalaca koji to ne rade) i piči....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.