Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 11:39   #21
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
ja sam našao da ima filter i sliku gdje se nalazi i općeniti nisam još čuo za auto koji ima klimu da nema filter klime
evo ga ispred garaže

voyager iz '97 sa originalnom klimom a bez filtera.
kako vidim, i kasnije su radili aute bez tih filtera. jedini problem ugrađenog filtera je bio pristup tom mjestu i da se izmuze malo više prostora da bi filter fizički stao u sustav. nikakva mudrolija, pogotovo zato jer su ti filteri smiješni po izvedbi.
da imam takav auto, sam bi radil filtere jer ovi po servisima što uzimaju 200 kn za komad papira i filca, to nije normalno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 08:21   #22
Ta mrežica ne košta preko 50 kuna. A promjenu može svatko sam uraditi bez ikakvog predznanja i alata. Otvori se hauba, skine se plastični poklopac koji se nalazi točno ispred šoferšajbe ispred suvozača. Mrežica će se ukazati, zakačena na 4 plastična pipka. Otkači se s pipaka i eto ti je u ruci. Između mijenjanja je dobro povremeno skinuti mrežicu i propuhati ju sušilom za kosu i oprati u deterdžentu. Ali nježno.

I eto, to je cijela filozofija te mrežice.

P.S. meni se ta mrežica jednom i raspala, ostali samo ostaci na pipcima, mislio sam da ju je nešto pojelo.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:20   #23
Ja sam sebi napravio od hulahopke i slične mreže
Krikesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:00   #24
istu dilemu sam i ja imao, nisam vjerovao svom majstoru da mi auto nema filter kabine unatoč tome što ima klimu, ali upitom kod ovlaštenog servisa saznao sam da taj model zaista nema filter. Čudno, ali eto!
nakazinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:57   #25
Opet saxo

Onaj isti što nema filter klime,1,5 d,2003.Dakle,dosta teško je palio i 10-15 sec.radio kao na tri cilindra,poslije sve pet.Otišao do "Gige",dva grijača odslužila svoje,promijenjena sva četiri.Nakon ovog,opet on pali teže,ali kada sastavi,odmah počne raditi uredno.Nisam primjetio da slabije vergla,ali kako je akumulator zašao u devetu,da devetu,godinu,a zima tek počinje,zamjenjen je sa novim,75 ah,na akciji naravno,piše atomic,479 kn.To sam promijenio i sad opet ne pali veselo.Dobro okreće i uhvati iz druge-treće kad je hladan.Auto ima 130000km i ne troši ulje i ide ko zvrk.Ovaj problem nije takav da se auto ne može svakodnevno koristiti,ali ide na živce.Skroz topal sastavi odmah,a ako je odstajao sat-dva,najviše zeza.Srednji do loš sam sa investicijama,trpio bih ovo stanje još neko vrijeme,no ne bih volio da se "nešto"nakalami.

Zadnje uređivanje polki : 29.11.2011. at 20:04.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:16   #26
kad ti auto ne pali po zimi uopće, onda napraviš ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=ztrgPO0wcgI

odi na 2:04
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:55   #27
moraš proivjeriti da ti negdje ne propušta pritisak pa ti se nefta preko noći povuče u filter.
onda ujutro neće upaliti dok anlaserom ne navučeš gorivo do pumpe.

za početak, probaj naveče sparkirati auto sa nosom prema dolje na nekoj nizbrdici. onda javi kak će upaliti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 21:26   #28
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
moraš proivjeriti da ti negdje ne propušta pritisak pa ti se nefta preko noći povuče u filter.
onda ujutro neće upaliti dok anlaserom ne navučeš gorivo do pumpe.

za početak, probaj naveče sparkirati auto sa nosom prema dolje na nekoj nizbrdici. onda javi kak će upaliti.
Svakako ću probati i u slučaju da je to tako,koje su korektivne radnje za ubuduće ?Hvala na odgovoru.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:40   #29
vrlo moguće tak nešto da vuće zrak, problem može bit svagdje od motora do rezervoara, ispitat vodove nafte na tom putu
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:57   #30
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
vrlo moguće tak nešto da vuće zrak, problem može bit svagdje od motora do rezervoara, ispitat vodove nafte na tom putu
Kada upali,uz poteškoće,radi skroz ok.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:52   #31
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Svakako ću probati i u slučaju da je to tako,koje su korektivne radnje za ubuduće ?Hvala na odgovoru.
tražiti gdje pušta.
obično su najlošija crijeva koja povezuju dizne a služe kao iberlauf. nakon toga gumica na filteru nafte, pa pumpa......
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Kada upali,uz poteškoće,radi skroz ok.
upravo tako. ne pušta tak jako da motor nebi radil pa jednom kad se odzrači, dalje radi bez problema. ali kad odstoji.....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:31   #32
Imaš onu "lopticu" za gorivo, pa prije paljenja probaj malo nju napumpati.
Krikesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:13   #33
jedino rješenje za tvoj saxo . novi grijač nafte ili ti plastično kućište na koje je našarafljen filter nafte . svi tamo vuku zrak ( općepoznato ) . dakle u kurcu ti je to pl kućište . tamo ti vuče zrak . nema popravka samo novo . ILI SVE to zaobiđeš . kupi metar crijeva i filter nafte za golfa jedinicu . zaobiđi orginal filter i spoji sve sa novim filterom koji ćeš vjerojatno negdje smjestit i učvrstit . pazi ovo je najjeftinije rješenje . sve drugo je tak skupo da nebuš vjeroval . tu hrgu plastike možeš kupit samo u orginalu a koštaaaaaaaa. za sada je još dobro jer ti auto pali , no ne želim te plašit ne zadugo . sigurno ko 1x1 prestal bu palit . ne govorim ovo od trbuha . nismo jednog tako riješili kada je oriđiđi dio tako skup a svi poginu na istom mjestu . no ni vozila više nisu tako mlada da si nebi dali oduška sa svojim kreacijama . he he sve u slušbu što jeftinijeg popravka
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:28   #34
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tražiti gdje pušta.
obično su najlošija crijeva koja povezuju dizne a služe kao iberlauf
na nekim autima bitno a na nekima nebitno . zavisi dali se iber vraća na filter pa može pjenit ili ide natrag u rezervar
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:36   #35
Potpuno iste simptome sam imao na Ax-u sa istim motorom,kada bi upalio nema problema,ali cim bi malo duze
odstajao odmah problemi.Na kraju ga skoro vise nisam mogao ni upaliti,i toliko zraka je vukao da i minimum nije bio uvijek isti.

Sigurno ti je do tog kucista filtera nafte,ja sam to rijesio da sam stavio filter od nekog forda i pričvrstio i problem je bio rjesen.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:24   #36
isti problem na vectri dizel imao,,nakon što odstoji više od 6 sati,auto sastavi na zub al za 2-3 sekunde krepa i nemože upalit,, naravno nakon par paljenja sastavi i onda sve ok, onda ugasiš i upali na zub i sve ok,,,samo kad odstoji preko 5-6 sati,
problem je bio u crijevima za dovod goriva u dizne,, 250kn materijal i ruke
__________________
papučar :D
vals is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 19:16   #37
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
moraš proivjeriti da ti negdje ne propušta pritisak pa ti se nefta preko noći povuče u filter.
onda ujutro neće upaliti dok anlaserom ne navučeš gorivo do pumpe.

za početak, probaj naveče sparkirati auto sa nosom prema dolje na nekoj nizbrdici. onda javi kak će upaliti.
Iskreno,večeras sam se dokopao auta,sparkiran je nosom prema dolje.U međuvremenu,navratio do "Gige",kaže,valjalo bi dizne provjeriti...loše gorivo.,nije mi struka,ali više mi je izgledna ova priča sa falš zrakom.Problem se ne smanjuje,na žalost,sve više vuče, na neko rješavanje.I taj auto i žena idu mi na živce..da li je realna opcija filter nafte od g-2,te pol metra cijeva i fiksiranje istog ?Ako neko ponudi to rješenje,da mi odradi za koju realnu kunu...kako bi reko cigo,dogovorit ćemo se...
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 20:09   #38
pa probaj.
vampir zna o čemu priča, ja sa ax-om nisam radio a iskustvo je ipak najvažnije. samo treba prije utvrditi gdje je kvar, da nebi filter bezveze mijenjal.

autu pun tank eurodizela, ženi nešto od Chanella i miran si neko vrijeme
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:00   #39
Ili ložica+rinfuza...recesija je
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 19:52   #40
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa probaj.
vampir zna o čemu priča, ja sa ax-om nisam radio a iskustvo je ipak najvažnije. samo treba prije utvrditi gdje je kvar, da nebi filter bezveze mijenjal.

autu pun tank eurodizela, ženi nešto od Chanella i miran si neko vrijeme
Našao novog "Gigu",na preporuku,zna sa saxavima diselima.Na kučištu filtera je nešto sa dvije neke gume-prstena,između kojih je neki bimetal,sve to u zatvorenom,zadihtanom sustavu regulira ......ako nešto tu popusti,onda vuče zrak,rezultat je da pali kako meni...Priču sam popušio...preksutra ću znati i rezultate popravka,sutra saxavi ide 70 km. od mene ,na preporuku....živi bili pa videli.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.