Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 21:46   #41
gle . ovak ti kod mene stvari stoje . ko god je došel sa takvim autom ( problem ima a love nema ) ostavlja se za kraj dana jer lijepo je vidjeti
zadovoljno lice . i zraz zahvalnosti vlasnika koji je za njemu velik problem ostavio 200 ćuna i ljubimac opet dejstvuje . hehe nismo mi dobri samaritanci nego jednostavno
toliko se trudimo oderati ove kaj imaju da nam pokoji poklon bon ovima kaj nemaju dođu ko oprost grijeha
nego šala mala . taj posao sa novim filterom i slaganjem vrijedi toliko ni kunu više
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:44   #42
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
gle . ovak ti kod mene stvari stoje . ko god je došel sa takvim autom ( problem ima a love nema ) ostavlja se za kraj dana jer lijepo je vidjeti
zadovoljno lice . i zraz zahvalnosti vlasnika koji je za njemu velik problem ostavio 200 ćuna i ljubimac opet dejstvuje . hehe nismo mi dobri samaritanci nego jednostavno
toliko se trudimo oderati ove kaj imaju da nam pokoji poklon bon ovima kaj nemaju dođu ko oprost grijeha
nego šala mala . taj posao sa novim filterom i slaganjem vrijedi toliko ni kunu više
Problem je riješen,čini mi se da je promjenjena gumica na kučištu filtera,a i neki dio naftovoda je imao malo puknuće,pa je i to sanirano.Onaj dio o 200 ćuna i sretnom licu vlasnika stoji.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 12:26   #43
Saxo 1.5d, 2001.g
Neće paliti ok. 8 dana ga uspjela upaliti ili s klemama ili full gasom, pa je kasnije tijekom dana normalno palio. katkad bez klema uz full gas do daske i dugo držanje istog. sav se zdimi, jadan...al je palio.
akumulator nije jer sam ga mijenjala lani i ima ok snagu. susjed veli da je ili bosch pumpa ili grijači, netko drugi da je neki anlaser ili kako već...
kaj bi to moglo biti? samo se nadam da nije skupo...jučer nije htio ni s klemama upaliti, ali nije do klema ni akumulatora, čini mi se, je rakumulator se čini dosta jak i nije da sauga na prazno ko kad je on krepan...
ak će nešto od toga trebati mijenjati jel netko zna di toga ima jeftino za nabaviti?
molim komentare...
mehaničar mi se vraća u ponedjeljak s puta...
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:16   #44
Ak ti normalno vergla onda nije ni akomulator ni anlaser, vjerojatno grijači. Pa Nemoraš čekat svog mehaničara, to ti je 10 min posla bilo koji ti ih zamijeni ili isproba jel delaju.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:19   #45
Quote:
Pčelyca kaže: Pogledaj post
Saxo 1.5d, 2001.g
Neće paliti ok. 8 dana ga uspjela upaliti ili s klemama ili full gasom, pa je kasnije tijekom dana normalno palio. katkad bez klema uz full gas do daske i dugo držanje istog. sav se zdimi, jadan...al je palio.
akumulator nije jer sam ga mijenjala lani i ima ok snagu. susjed veli da je ili bosch pumpa ili grijači, netko drugi da je neki anlaser ili kako već...
kaj bi to moglo biti? samo se nadam da nije skupo...jučer nije htio ni s klemama upaliti, ali nije do klema ni akumulatora, čini mi se, je rakumulator se čini dosta jak i nije da sauga na prazno ko kad je on krepan...
ak će nešto od toga trebati mijenjati jel netko zna di toga ima jeftino za nabaviti?
molim komentare...
mehaničar mi se vraća u ponedjeljak s puta...
a teško pročitati temu od početka?
da si čitala, vidjela bi da imaš isti problem kao i još par ljudi. a to je da ti je negdje sustav šupalj pa se gorivo povlači u rezervar kod stajanja. kažu da je najvjerojatnije na filteru goriva ali to tek treba istražiti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:22   #46
Eto, sad sam pročitala.. dobro da sam i uspjela nešto napisati pored dva kikića. Ma frka mi je generalna jer živimo nas troje od porodiljne naknade, para nemam, a s bebom stalno moram u bolnicu na vježbe. sada sam morala odgoditi jer auto ne šljaka.
a ovo sa crijevom fakat ne bi znala sama i s tom nekom "lopticom" za gorivo. Idem baš po priručnik pa ću probati naći di je ta loptica i kak zgleda...
nije mi teško pokušati, samo da nekaj ne zaribam.
ne znam da li je moguće da se to dogodilo uslijed toga kaj sam često na lampici sa gorivom? ulja ima, to provjerila...
još sam natankala zadnji puta za 40 kn ono class gorivo, jer sam vidla na tv-u da je to s aditivima...
ma, ne znam... sve mi je užas pa valjda zato i auto mora krepati!
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:13   #47
užas je auto koji se ne održava. bilo koji.
class gorivo je razbacivanje novaca za tebe. kupi najjeftinije kaj ima.

ako imaš pumpicu, to će pomoći ali za kratko. problem moraš riješiti jer buš se jednom zajebunila pa napupmala dječju bočicu a sinu buš uvalila lajtung s dizelom u usta

ako je stari saxo u pitanju, mislim da on nema pumpu u rezervaru pa ni nema veze što se voziš s praznim tankom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:46   #48
uzela knjižicu vozila. čak vidla kak da maknem onaj ključ za servis!

vidla neke dvije opcije čime si mogu privremeno pomoći...ima neki prekidač dovoda goriva, ali mislim da to nije..
i ima nešto crveno (tak je nacrtano) - ručna crpka za dovod goriva...
bum sura po danu probala, a ako ne, onda čekam ponedjeljak i mehaničara...
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:56   #49
e to, to.
prekidač za gorivo ne diraj. da on ne valja, nebi nikad ni upalila.

a ta ručna crpka za gorivo, nju moraš naći i s njom raditi. ako je ista kao na peugeotu, to ti je gumena crna bombica veličine limuna, u nju idu dva crna crijeva. moraš ju stiskat rukom dok ne otvrdne jer je ispočetka mekana i pumpanje lako ide.
kad napumpaš gorivo, onda bi trebalo probati upaliti auto. ako upali brzo, nakon 3-4 verglanja, onda je definitivno problem da je nešto negdje puklo i da tuda vuče zrak.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 19:07   #50
aha, dobro da si mi reko!
HVALA!!!
A to se stišće? Mislila sam da je trebam vrtiti. Na slici je tako oblika limuna i crvene boje... bum probala... bar da ga upalim da ga otpeljam u radionicu! Jel nemrem stalno to pumpati!!
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 19:15   #51
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
užas je auto koji se ne održava. bilo koji.
class gorivo je razbacivanje novaca za tebe. kupi najjeftinije kaj ima.

ako imaš pumpicu, to će pomoći ali za kratko. problem moraš riješiti jer buš se jednom zajebunila pa napupmala dječju bočicu a sinu buš uvalila lajtung s dizelom u usta

ako je stari saxo u pitanju, mislim da on nema pumpu u rezervaru pa ni nema veze što se voziš s praznim tankom.
Je, užas... ali kad tegliš budalu koja ne šljaka i nadaš se - bude počeo, bude, bude... onda ga održavaš kak možeš... da ne velim da sam ja morala mijenjati osigurače, jer to je prelijeno stvorenje! jedno 2 mjeseca pričanja i nagovaranja da bi možda promijenio! Lakše mi je bilo samoj to odraditi. Kao i dolijevanje vode, ulja, pranje auta, pumpanje guma...
kak je, tak je. bude se i to riješilo... mada ne znam kaj ću sa rondanjem, ali vjerujem da to ronda poklopac motora odozdola. to je uvijek tak rondalo...

ali o tom potom. dok se auto ne prebaci sa uskoro ex svekrve na mene jer sam ga od nje kupila, ne mislim ni ulagati - a tak i tak nemam....
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:54   #52
Quote:
Pčelyca kaže: Pogledaj post
aha, dobro da si mi reko!
HVALA!!!
A to se stišće? Mislila sam da je trebam vrtiti. Na slici je tako oblika limuna i crvene boje... bum probala... bar da ga upalim da ga otpeljam u radionicu! Jel nemrem stalno to pumpati!!
to je slika, u stvarnosti sumnjam da je baš crvene boje.
prije da je crno.

a možeš i poslikati pod haubu, pukni sliku tu na forum pa ti zaokružim gdje je.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:05   #53
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
to je slika, u stvarnosti sumnjam da je baš crvene boje.
prije da je crno.

a možeš i poslikati pod haubu, pukni sliku tu na forum pa ti zaokružim gdje je.
hehe wonder sav si vražji
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:34   #54
Bogmec je crne boje!
I tvrda ko kamen - ne kužim kak bi se to moglo stiskati!
Naišo mi bivši susjed, umirovljeni automehaničar i veli da su izgleda grijači. Pokazao mi di su, ali to ne znam, nije mi struka. On nije imao alat, pa nije mogao pomoći.
Pitala još i za antifriz, jer sam vidla da i to pored tekućine za stakla prodaju sada. Poškical je i izgleda da ni toga nema. Pa mi veli da treba saznati koji je bio unutra - jel crveni ili onaj drugi jer da se navodno ne smiju miješati jer uništavaju se neke gumice...
Ah, bum vidla sutra sa automehaničarom...
Jel netko zna di ima jeftino za kupiti tih grijača? I pošto su uopće???
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:07   #55
čula da 4 grijača košta 700 kn...
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:14   #56
Nije tak skupo oko 350 - 400 kn
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:19   #57
a di ima???
nadam se da nisu sva 4 otišla...
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:21   #58
a ako jesu, jel mogu samo 2 zamijeniti??? pa idući mjesec druga dva ili za 2 mjeseca?
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 15:34   #59
jep. ako je gorivo u redu, onda su grijači izgledni kvar. ali s pokvarenim grijačima je trebal auto teško paliti i po ljeti, ne samo sad kad je zahladilo.
svejedno. grijači su oko 100 kn komad a "gdje" bi lakše odradili da znam u kojem si gradu.

najbolje je zamijeniti sva 4, inače ćeš skuriti akumulator verglajući. a i jeftinije je zamijeniti sva 4 odjednom (ruke).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 15:46   #60
Pa i čudilo me što sad prije 10-ak dana uopće nije bilo hladno a on počeo štekati! Pa upalio na kleme, a onda više ni s njima!
Inače, u Sesvetama sam...
Pčelyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.