Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 14:01   #2241
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Ima ih malo zato što od 6 vulkanizera koje sam zvao, 4 nisu mogli naručiti tu gumu, a 3 me uvjeravalo da ta guma ne postoji jer Continental ne prodaje cjelogodišnje gume (a najviše me uvjeravao onaj koji je i uvoznik za Continental). Na kraju Slovenci tradicionalno bez problema naručili po nižoj cijeni za par dana išao na montažu
Ja sam ih ubrao u Auto Hrvatska, ustvari sam zvao za CC+, ali nisu ih imali i rekli su da su u dolasku ove, imao sam sreće jer je to bio samo jedan komplet od 4 gume što su nabavili te dimenzije, ne kužim zašto. U Sloveniju mi se nije dalo ići, a ovako je i bolje ispalo, ne bi ni tamo bile jeftinije.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:51   #2242
Zanimljivo baš u Auto Hrvatska u Rijeci, rekli su da postoje samo Continental zimske i ljetne. Nakon mojeg ponavljanja neka provjere na Continentalovoj stranici da postoji i ta guma o kojoj ja pričam, rekli su da se to još ne proizvodi i ne može se naručiti.
Isto tako nisu mogli naručiti ni u Vulkalu, ali barem su još jednom provjerili i kasnije taj dan javili i ispričali se da nisu u mogućnosti to naručiti.
U Sloveniji mi je bila cjenovno razlika preko 500kn za set, pa se isplatilo provozati pola sata do Ilirske Bistrice.
Ja sam također htio CC+ zbog pozitivnog iskustva sa CC (starim), ali se nije radio u traženoj dimenziji.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:20   #2243
Jer im se neda, to su za njih sitnice, koliko sam skužio, oni rade samo sa firmama na veliko, ja sam tamo bio sam kad sam došao, kad su radili račun, pitali su me ide li to na firmu.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:32   #2244
Quote:
martin222 kaže: Pogledaj post
Zaleđeno koliko može bit u ovih par dana u 5 ujutro, sa Pirelli zimskim starim 2-3 godine je bilo proklizavanja na sličnoj podlozi, a ne radim puno kilometara, pa kažem za usporedbu. Ne kužim šta nije jasno za zimske.
A mislim u trenutnim uvjetima jutarnje "zaledenosti" ja nemam problema ni na ljetnima. Doduse nije da nesto prvociram, ali u nekoj normalnoj, dinamicnijoj voznji nemam problema. A di bi onda cjelogodisnje proklizavale.
Nije mi jasno sto si napisao da su zimske gume tvrde, sigurno su mekse od cjelogodisnjih.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
U Rusiji svaki drugi auto zimi ima cavlerice. I nije da unistavaju ista. A kod nas zabranjene. Ocito se pogoduje osiguravajucim drustvima a i malo da se murija rekreira na svjezem zimskom zraku kod uvidjaja.
Realno u RH nema potrebe za cavlaricama.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:46   #2245
Meni su zimske često znale proklizati na uzbrdici, nije to još velika hladnoća, samo pišem vezano uz trenutno vrijeme. U vezi tvrdoće, ove AllSeasonContact su puno udobnije za vožnju nego zimske (Pirelli), ne osjeti se svaka rupica na cesti. Nebitno, važno da potraju 3-4 godine, radim oko 10 000 km godišnje pa bi se trebale mijenjati zbog starosti, a ne potrošenosti.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:46   #2246
Mijenjat ces i zbog starosti i zbog potrosenosti. Danas gume tocno tolko i traju otprilike. 30-40tkm
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:14   #2247
postoje li cjelogodisnje gume za osobna vozila u dimenziji 225/45 17 cola?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:20   #2248
Što ne bi postojale ...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:25   #2249
Kako to na Kupi gume KLEBER 195/60 R 15 88H QUADRAXER2 ECONOMY 3. KLASA košta 640,77 kn, a GOODYEAR 195/60 R 15 88H VECTOR 4SEASONS GEN-2 PREMIUM 1. KLASA košta 603,55 kn?

Kako idu te klase kad je treća skuplja od prve?
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:55   #2250
Kakve božje klase? To se tamo netko zaigrao pa rangira.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:44   #2251
Pozdrav!
Može pomoć curi koja treba cjelogodišnje gume za Peugeot 206. Napominjem da taj auto vozim jako rijetko, u prosjeku 2x mjesečno. Par puta godišnje odem s njim na more i to je to. Stoji u garaži i ima jako malo kilometara no rečeno mi je da gume treba mijenjati jer postanu tvrde s vremenom. Ove trenutne imaju 8 godina, kao i auto.
Znači, koje gume i vulkanizera preporučujete( Zg)? Najviše se bojim da će me preveslati jer se ne kužim u te stvari i uvaliti mi gume koje su godinama čamile u skladištu, naplatiti previše i slično. Zato molim savjet- da li da kupim gume kod vulkanizera ili da ih sama naručim, koje točno gume i na što treba paziti, hvala!
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:52   #2252
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Kako to na Kupi gume KLEBER 195/60 R 15 88H QUADRAXER2 ECONOMY 3. KLASA košta 640,77 kn, a GOODYEAR 195/60 R 15 88H VECTOR 4SEASONS GEN-2 PREMIUM 1. KLASA košta 603,55 kn?





Kako idu te klase kad je treća skuplja od prve?


Mogu li na auto ići 185/65 R15, ako mogu gledaj njih - cca. 100 kuna jeftinije po komadu.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:55   #2253
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može pomoć curi koja treba cjelogodišnje gume za Peugeot 206. Napominjem da taj auto vozim jako rijetko, u prosjeku 2x mjesečno. Par puta godišnje odem s njim na more i to je to. Stoji u garaži i ima jako malo kilometara no rečeno mi je da gume treba mijenjati jer postanu tvrde s vremenom. Ove trenutne imaju 8 godina, kao i auto.
Znači, koje gume i vulkanizera preporučujete( Zg)? Najviše se bojim da će me preveslati jer se ne kužim u te stvari i uvaliti mi gume koje su godinama čamile u skladištu, naplatiti previše i slično. Zato molim savjet- da li da kupim gume kod vulkanizera ili da ih sama naručim, koje točno gume i na što treba paziti, hvala!
ak mozes izbjeci voznju dok ima snijega (i leda) na cesti, uzmi ljetne gume, a ne cjelogodisnje.
dobre ljetne i bit ce bolje nego da vozis cjelogodisnje.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:57   #2254
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može pomoć curi koja treba cjelogodišnje gume za Peugeot 206. Napominjem da taj auto vozim jako rijetko, u prosjeku 2x mjesečno. Par puta godišnje odem s njim na more i to je to. Stoji u garaži i ima jako malo kilometara no rečeno mi je da gume treba mijenjati jer postanu tvrde s vremenom. Ove trenutne imaju 8 godina, kao i auto.
Znači, koje gume i vulkanizera preporučujete( Zg)? Najviše se bojim da će me preveslati jer se ne kužim u te stvari i uvaliti mi gume koje su godinama čamile u skladištu, naplatiti previše i slično. Zato molim savjet- da li da kupim gume kod vulkanizera ili da ih sama naručim, koje točno gume i na što treba paziti, hvala!
Ako auto voziš tako kako kažeš, onda uzmi ove ljetne gume, nemaš potrebe za cjelogodišnje:

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si...tikel/14765405

Vjerojatno se radi o ispravnoj dimenziji iako nisi navela koju dimenziju imaš na autu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:07   #2255
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može pomoć curi koja treba cjelogodišnje gume za Peugeot 206. Napominjem da taj auto vozim jako rijetko, u prosjeku 2x mjesečno. Par puta godišnje odem s njim na more i to je to. Stoji u garaži i ima jako malo kilometara no rečeno mi je da gume treba mijenjati jer postanu tvrde s vremenom. Ove trenutne imaju 8 godina, kao i auto.
Znači, koje gume i vulkanizera preporučujete( Zg)? Najviše se bojim da će me preveslati jer se ne kužim u te stvari i uvaliti mi gume koje su godinama čamile u skladištu, naplatiti previše i slično. Zato molim savjet- da li da kupim gume kod vulkanizera ili da ih sama naručim, koje točno gume i na što treba paziti, hvala!
Meni se pokazale dobre Michelin CrossClimate kao cjelogodišnje gume. Nisu loše ni Continental i Good Year.
Kod kupnje pazi da je DOT oznaka što novija. Ovdje ima sve objašnjeno.

http://www.vulkanizer.hr/oznake-na-gumama/
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:35   #2256
Super, hvala vam puno svima.
Kažete da je bolje uzeti ljetne ali npr. uskoro planiram u Istru (često idem tamo) i bojim se stanja u Gorskom Kotaru. Naravno, ne pada mi na pamet ići ako bude snijeg ali ako padne ledena kiša ili nešto, ne znam kako bih se provela s ljetnima.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:46   #2257
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Super, hvala vam puno svima.
Kažete da je bolje uzeti ljetne ali npr. uskoro planiram u Istru (često idem tamo) i bojim se stanja u Gorskom Kotaru. Naravno, ne pada mi na pamet ići ako bude snijeg ali ako padne ledena kiša ili nešto, ne znam kako bih se provela s ljetnima.
Ledena kiša je x puta gora opcija za putovanje nego snijeg, i na takvoj podlozi ne vidim veliku razliku između Michelin CC+ cjelogodišnje i Uniroyala.

Ako ipak misliš da ti cjelogodišnja bolja opcija, gledaj Goodyear Vector4season G2
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:55   #2258
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ledena kiša je x puta gora opcija za putovanje nego snijeg, i na takvoj podlozi ne vidim veliku razliku između Michelin CC+ cjelogodišnje i Uniroyala.
Aha... moš si mislit kak nema razlike...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:24   #2259
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Aha... moš si mislit kak nema razlike...
Znaci, NA LEDENOJ KIŠI ti misliš da je cc drastično bolja?
Svaka čast
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:31   #2260
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Znaci, NA LEDENOJ KIŠI ti misliš da je cc drastično bolja?
Svaka čast
Na ledu se svaka guma skliže. Ali zašto ženi preporučuješ ljetnu gumu za sva godišnja doba? Za nju je idealna upravo cjelogodišnja guma.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.