Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 22:43   #681
Meni je počeo uništavati život još od 2010. Od asc do ic-a je napravio 5 konjunkcija, 4 kvadrata...
Što je počelo, zapelo je ili se odvijalo u teškim okolnostima.

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jel ima tema o Sade satima? Nije mi jasno jel to generacijski ili za svakog drugačije, jel povezano sa Saturnovim povratkom? Ja sam sad skužila zašto sam umorna i ne mogu više, da je samo do Saturnovog povratka preživjela bih (sad trasnzitira mojom 6.), ali meni je Saturn zadnjih 6,7 godina prešao sve planete, osim Jupitera koji je u 10.k i Neptuna na kraju 6. Meni su sve planete smještene u 4.,5.,6 kuću, osim Jupitera. Apsolutno nije ni čudno što mi život kao da stoji sve te godine, ništa se značajno i pametno nije dogodilo, a vrijeme proletjelo.
Ima o indijskoj astrologiji. Povezano je s položajem Mjeseca...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:46   #682
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jadna sam ja s njim. Baš sam zadnjih godina gubila tu neku životnu radost, optimizam, vjeru u ljubav, lijepe stvari svašta, i točno se poklapa s tim kad je krenuo preko mojih planeta.
Ne znam, valjda tranziti donose svoje energije a na nama je kako ćemo se nositi s njima, jest da mi je zadnjih godina tr.saturn prešao plutona, sebe, ic, uran i sad je u konj.s neptunom i jest da mi se ne živi ali to nije ništa novo, tako da ne mogu upirati u nijednu planetu već u samu sebe. Čak je i manje kritično nego kad je lelujao sam, ne prelazeći preko nikoga, možda mu više paše druženje s drugim planetama .
U svakom slučaju vjerujem da tranziti mogu biti okidači uspavanih demona, izazovi, lekcije,
nikako ne uzrok tih demona, problema.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:03   #683
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jel ima tema o Sade satima? Nije mi jasno jel to generacijski ili za svakog drugačije, jel povezano sa Saturnovim povratkom? Ja sam sad skužila zašto sam umorna i ne mogu više, da je samo do Saturnovog povratka preživjela bih (sad trasnzitira mojom 6.), ali meni je Saturn zadnjih 6,7 godina prešao sve planete, osim Jupitera koji je u 10.k i Neptuna na kraju 6. Meni su sve planete smještene u 4.,5.,6 kuću, osim Jupitera. Apsolutno nije ni čudno što mi život kao da stoji sve te godine, ništa se značajno i pametno nije dogodilo, a vrijeme proletjelo.
Sade Sati nije vezan uz Saturnov povratak nego uz položaj Mjeseca u natalnoj karti. Počinje kad Saturn uđe u znak koji prethodi znaku u kojem se nalazi natalni Mjesec, a završava kad izađe iz znaka koji slijedi znak u kojem se nalazi natalni Mjesec. To razdoblje traje oko 7,5 godina.
Saturn je nosioc šućmurastog raspoloženja, ali ne znači da se tu ništa ne događa. Saturn je planeta realnosti, ambicije i strategije. Potrebno je vrijeme da svoja očekivanja dovedemo u realno ostvarive okvire (to nam se uglavnom ne sviđa), osmislimo strategiju i krenemo u ostvarivanje ciljeva. Dobro osmišljene akcije mogu dati i dobre rezultate, ali zahtjevaju vrijeme u kojem nam se čini da se ništa ne događa.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:04   #684
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Sade Sati nije vezan uz Saturnov povratak nego uz položaj Mjeseca u natalnoj karti. Počinje kad Saturn uđe u znak koji prethodi znaku u kojem se nalazi natalni Mjesec, a završava kad izađe iz znaka koji slijedi znak u kojem se nalazi natalni Mjesec. To razdoblje traje oko 7,5 godina.
Saturn je nosioc šućmurastog raspoloženja, ali ne znači da se tu ništa ne događa. Saturn je planeta realnosti, ambicije i strategije. Potrebno je vrijeme da svoja očekivanja dovedemo u realno ostvarive okvire (to nam se uglavnom ne sviđa), osmislimo strategiju i krenemo u ostvarivanje ciljeva. Dobro osmišljene akcije mogu dati i dobre rezultate, ali zahtjevaju vrijeme u kojem nam se čini da se ništa ne događa.
Pa da, znači meni je ovih zadnjih 6,7 godina bilo i sade sati, jer mjesec mi je u vagi u 4.kući, dakle od razdoblja dok je bio u lavu do onda kad je izašao iz škorpije. A kad je izašao iz škorpije onda je ušao u Strijelca gdje mi je i natalno i to je onda bio i Saturnov povratak.
Znam da Saturn nije sam po sebi kriv, da on samo donosi neko otrežnjenje i realnost, izvlači iz dubina ono loše, potisnuto
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:55   #685
Meni je poslednjih nekoliko godina daun faza - razdoblje...Sve je pocelo ulaskom Sa u 6.polje, pa 7., i evo sada u 8.kuci...Nikako da se izvucem...

Trenutno mi je na natalnom Merkuru, vladaru 2.i 6.kuce ?

Sta mislite, je l to generalno otezavajuca okolnost za polja, 2.i 6.vezano ?

Jupiter tranzitni mi je u 6., mota se oko vladara 1., Venere, ali ne osecam nikakav pomak u zivotu...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:37   #686
Trenutno su I Saturn I Jupiter retrogradni, Jupiter je u Vagi peregriniran, u Devici je bio debiltiran. Slabe benefite je davao poslednje dve godine, a SA u Strelcu je u svom triplicitetu, nije tako los kakav je bio.u.Skorpiji kada je pokazao svu svoju zlobu.
Pocetkom juna Jupiter krece direktno a Venera ce u Bika I svoje sediste. Bice mrvu lakse, jedino se moramo strpiti do kraja avgusta da Saturn krene direktno. On je tezak kada je retrogradan, pogotovo ako prelazi preko natalnih tacaka, ili solarnih takodje, ili aktivira neke kuce.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 01:50   #687
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Pa da, znači meni je ovih zadnjih 6,7 godina bilo i sade sati, jer mjesec mi je u vagi u 4.kući, dakle od razdoblja dok je bio u lavu do onda kad je izašao iz škorpije.
Ne mora nužno sade-sati djelovati loše na natusov mjesec;ukoliko je mjesec u položaju jarca ili vodenjaka.

U mome slučaju što se saturn više približava mjesecu(vodenjak)osjetim taj cool efekt(hlađenja) i zbilja sam sve posloženiji.
Dakle,onaj tko ima mjesec u vodenjaku ili jarcu je poprilično pošteđen sade sati perioda.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:10   #688
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Trenutno su I Saturn I Jupiter retrogradni, Jupiter je u Vagi peregriniran, u Devici je bio debiltiran. Slabe benefite je davao poslednje dve godine, a SA u Strelcu je u svom triplicitetu, nije tako los kakav je bio.u.Skorpiji kada je pokazao svu svoju zlobu.
Točno, meni je drugi prelaz Saturna u Škorpionu bio težak i podmukao.Ali, kad je ušao u Strijelca, na 2' stupnja , gdje mi je natalno Neptun(točka midpointa , tek onda mi je zamutio već tako zlokobnu situaciju. Ovo sad što je Saturn retro na 24' stupnjeva Strijelca,je za mene mila majka,naspram što je sve čistio mojim natalnim petim poljem.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:24   #689
meni je Saturn od ulaska u Strijelca bio u konjukciji prvo Venera (vl. 11. i 4.), pa Mars (vl. 10. i 5.) i Merkur (vl.3 i 12) + kvadrat Jupiter (vl.6 i 9) i ekv, koje mislim da u ovom slučaju neću računat -- išao je kroz 6 kuću

kako postoji teorija da Jarcima (podznk. rak sa mjesecom u jarcu - čini mi se da sam ušla i u sade sati) on generalno i ne šteti baš pa ovako..odriješio me svih prijateljstava (neke sam htjela i sama rješit, a neke nisam ali ipak..), svega što je loše za mene otišlo je onako generalno..primjetila sam da se sve svodi na jedan veliki minimalizam..i sam taj proces minimaliziranja materije, društva i nametanja dosade frustrira, iako nakon toga dolazi do suštinske kvalitete jer kolko sam shvatila nije poanta imati previše nečega nego imati jedno ali vrijedno

Dok je bio na Veneri sjetila sam se neke ljubavi iz prošlosti za koju sam shvatila da je prava za mene, a nemam apsolutno nikakvu mogućnost da dođem do te osobe ili ako imam nešto se već ispriječi da ne dođem to me frustrira uz to ta Venera ima kvadrat sa Jupiterom i zbog tog pretjerivanja mi je bilo teško naučiti to smanjiti. Također upoznala sam jednu osobu koja je mlađa od mene, ali mi je uzvratila sa emocijama koje ja nisam očekivala i postoji određeno poštovanje toga.

Konjukcija Merkura i Marsa sa tim Saturnom, jako sam nestrpljiva i dešava mi se da mi stariji muškarci koji su blagonakloni prema meni govore da se strpim da se moram naučit stpljenju..meni je to živi užas i kad želim nešto nebitno šta..nema, jednostavno nema prilike ni načina ni mogućnost..znači nudi mi se dosada i odmor.

Ono što je dobro je da sam sa ovim tranzitom dobila posao na kojem se odmaram realno i koji mi je jedna vrsta godišnjeg..jer me iscrpljuje ta dosada koja mi se nameće..tamo sam upoznala te muške osobe koje me "uče" strpljenju - također te osobe su mi ulaznica za neke daljnje poslovne sfere

Što se tiče zdravlja - s obzirom na 6 kuću i kvadrata sa natalnim Jupiterom - nemam nikakvih zdravstvenih tegoba..dapače


teško je samo zato jer sužava sve, slabe su mogućnosti ako ih uopće i ima i onda u tom neimanju mogućnosti dobiješ dosadu kao nagradu..a u dosadi svaki čovjek razmišlja o tome kako tih mogućnosti nema i onda čak kad i nađe neku opet se ona zatvori i zapravo dođeš do toga da moraš vjerovati, sjedit i čekat jer primjetila sam barem što se tiče jaraca i vodenjaka čekaš čekaš čekaš i čeeeeeeeeeeeeeekaš i onda dođe nekad xy situacija i dobiješ svoje bez puno truda i muke


Upoznala sam jednu osobu kojoj drugi puta Saturn tranzistira preko nat. Venere i mogu reći da je opsjednuta šta je to ljubav i kako se ljubav daje i kako bi je drugi trebali davati, u kojoj količini
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:03   #690
Mene i dalje ne prestaje udarati.Stvari kao da su se smirile nakon povratka na natalnu poziciju ali evo gospodina u retrogradnome hodu kroz moje 5.polje.Uništava me od kraja 2012.i baš kada sam pomislio da je nakon svih sranja došao završetak opalio me tamo gdje najviše boli-retrogradno konjukcijom na vladara 6.polja!
Stisnuo me do te mjere da je svježi zrak zbilja rijetka pojava.Stvarno nije pošten a propagira red,rad strogoću odgovornost i disciplinu koju ja i natalno imam.
Ja se i dalje nadam i vjerujem radi toga jupitera u 10.polju natalno da će se trud isplatiti iako svaki saturnov tranzit donosi sušu pa bio on i dobro protočan.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:39   #691
Zanimljiv mi je bio tranzit Saturna na natalno Sunce u 8. polju.U tom razdoblju sam se naglo uozbiljila.Nitko mi nije umro.
Dobila sam posao kojeg sam htjela jer je natalno Sunce središnja točka između vladara 6. polja Jupitera, i Saturna, vladara 7. polja.
Dosta me Saturn u takvom tranzitu izmučio, velika muka mi se odigravala na poslu.Radila sam doslovno od jutra do mraka,čak nastavljala sljedeći dan.Obzirom da Saturn nosi energiju polja u kojem je natalno smješten,ostvarila sam dosta čvrsta prijateljstva, sa starijim ženskim osobama.Starijim od mene 10-20 godina.Ostvarila sam jedno prijateljstvo s mlađom osobom od mene, ali, ona je bila Jarac.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 12:42   #692
Saturn mi je aktivirao vl. 7. (Neptun) a osobe koje su se pojavile imaju jaaakog Saturna i još uz to i Sa tranzite. I aktiviraju mi 4. kuću, gdje mi je Jarac.

A u solaru je isto Saturn vl. dsc
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:11   #693
Prošao mi je Strijelcem (10.kuća, natalno Sunce i Merkur)....niš posebno nije donio iako sam očekivao neke promjene na poslovnom planu. Iako, pošto on djeluje sa zakašnjenjem možda se neka od ideja koja je trenutno u izradi (a dogodila se dok je bio u 10.) pokaže kao promjena karijere

Sada je u Jarcu, Mjesec mi je na 11° Jarca.....tražim po netu opise konjukcije koja slijedi i smiješno mi jer mi to nije ništa novo. Sa Mjesecom u Jarcu koji je u trigonu sa Saturnom ti opisi su prirodno stanje stvari

Biti će interesantno promatrati koji će vrag donijeti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:24   #694
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Prošao mi je Strijelcem (10.kuća, natalno Sunce i Merkur)....niš posebno nije donio iako sam očekivao neke promjene na poslovnom planu. Iako, pošto on djeluje sa zakašnjenjem možda se neka od ideja koja je trenutno u izradi (a dogodila se dok je bio u 10.) pokaže kao promjena karijere

Sada je u Jarcu, Mjesec mi je na 11° Jarca.....tražim po netu opise konjukcije koja slijedi i smiješno mi jer mi to nije ništa novo. Sa Mjesecom u Jarcu koji je u trigonu sa Saturnom ti opisi su prirodno stanje stvari

Biti će interesantno promatrati koji će vrag donijeti
moje iskustvo s konjukcijom tranzitnog Saturna u Djevici i natalnog Mjeseca u Djevici bilo je emocionalno dvojako.Umrla mi je baka i ostvarila sam u isto vrijeme ljubavnu vezu.Može biti da je to bio utjecaj i drugih tranzita,natalno Sunce u 8. polju mi je bilo u konjukciji s tr Neptunom i Jupiterom.

Sad mi je tranzitni Saturn u kvadratu s natalnom Mo 0'PL,ali ništa ne primijećujem.Ali, što kažeš, možda bude rezultat kasnije .
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:28   #695
U kojoj ti je kući bila ta konjukcija? Meni će biti u 11.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:33   #696
Meni je presao preko Mjeseca kad je bio na 24 Strijelca, dvaput cini mi se , a usput je radio opoziciju na Veneru u 7. Mislim da je kod mene naznacajnije bilo odredjeno emocionalno sazrijevanje, razvijanje samodostatnosti, odnosno prestanak ovisnosti o drugome, razvijanje osjecaja samovrijednosti itd...mislim da je emocionalno sazrijevanje prava rijec. Ukljucujuci odgovornost prema sebi i drugima na emotivnom planu...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:12   #697
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
U kojoj ti je kući bila ta konjukcija? Meni će biti u 11.
u trećoj,pa pokosilo baku.Ali, mislim da mora biti i do Sunca i tranzita u 8. polju.
Što se tiče ljubavne veze u isto vrijeme,to mi je jasno,konjukcija tr Saturna na vladara 5. polja Plutona.

a što se tiče tvog 11. polja, meni to miriši na nekakvi čvrsti poslovni pakt,onaj koji se kotrlja iz priče započete u desetom polju,kak si natuknuo.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:12   #698
Kako to mislite rezultati kasnije? Kad se opet bude vratio na to mjesto ili?
Nema toga kod mene. Odmah udara.
Ne sjećam se toga da je sa zakašnjenjm nešto došlo...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:18   #699
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Kako to mislite rezultati kasnije? Kad se opet bude vratio na to mjesto ili?
Nema toga kod mene. Odmah udara.
Ne sjećam se toga da je sa zakašnjenjm nešto došlo...
meni je Saturn odradio proces kasnije, u smislu da ga je započeo negdje devet mjeseci prije.to se odnosi na 2014. godinu kad su mi započeli gin problemi.Imala sam opoziciju tranzitnog i natalnog Saturna.Prva dijagonoza mi je bila u kolovozu 2014,a svibanj 2015.,jedva izvukoh živu glavu.Frikasto mi čak zvuči "9 mjeseci", obzirom da se radilo o reproduktivnim organima. To je moj primjer.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:09   #700
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Saturn mi je aktivirao vl. 7. (Neptun) a osobe koje su se pojavile imaju jaaakog Saturna i još uz to i Sa tranzite. I aktiviraju mi 4. kuću, gdje mi je Jarac.

A u solaru je isto Saturn vl. dsc
Također mi je saturn (vl 5.) aktivirao vl 7.(neptun), sad je konjukcija neptun,
kvadrat mjesec. U solaru je čini mi se uklješten u 7-oj, solarni dsc, 27, strijelac,
jarac 8 k.

2018-te nalazimo srodnu dušu.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.