Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2012., 21:28   #41
Zar nece R model biti sa 2.0 motorom i oko 260-270 ks??

Ako se dobro sjecam, tako nesto sam negdje procitao.
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.08.2012., 21:43   #42
2.0 290 ks se spominje za R
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 25.08.2012., 00:02   #43
bice to dobro... smanjenje tezine bez aluminija i slicno tako da cijene se nebi trebale previse mjenjati...

Zadnje uređivanje STINGer : 25.08.2012. at 09:41.
sper is offline  
Old 25.08.2012., 00:59   #44
i nije bas 1050kg

http://www.autoexpress.co.uk/volkswa...ficial-details
deka09 is offline  
Old 25.08.2012., 02:32   #45
Quote:
deka09 kaže: Pogledaj post
cuj to ti je razlika u modelima, u nas u kontinentalnoj europi ce vjerovatno biti vise goli nego u UK, oni su specificno trziste.. U svakom slucaju, svaki pomak prema dolje u tezini je dobrodosao. Tu Europska konkurencija debelo zaostaje (Opel/Ford).

Quote:
On average, the new Golf is 23 per cent more fuel-efficient and produces 13.9 per cent less CO2 – these figures don’t include an all-electric version that’s due next year.
ovo ne mogu skuziti, malo sam tupav - CO2 je proizvod potrosnje, kako moze biti 23 manja potrosnja a 13.9% manje CO2?

Mislim da svakako treba promjeniti ove testove potrosnje u Europi kao sto su ameri napravili - ubrzati ubrzanja, vise prosjecne brzine i koristenje klime... jer danas ako trosis 2 litra vise od onog sto pise, dobar si!
sper is offline  
Old 25.08.2012., 08:27   #46
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
1.6 dizlo, 105ks, 1337 kg - novog nadograde da troši manje bla bla i nek teži 50 kg manje. prosjek je 4.7 nek novi prosjek bude 4.0 i eto napretka.

btw. velu da A3 nije nešto za vozit, u tom smislu sam više očekivao, biće VAG orjentira težinu na smanjenje potrošnje goriva i CO2.
Kada je iti jedan Audi koji nije imao oznaku S ili RS bio vozački auto,ja se ne sjećam...
DrVelečasni is offline  
Old 25.08.2012., 09:24   #47
Ima i G6 GTI XDS, tu kakti elektorničku šperu... kako to radi u praksi neznam.
Target is offline  
Old 25.08.2012., 09:52   #48
G6 GTI ima potpuno uobičajen otvoreni diferencijal i XDS sistem koji kocenjem pojedinog prednjeg kotača simulira djelovanje špere. Pocetci tog sistema se mogu nać kod Golfa Mk4 koji je imao isti sistem ali koji je radio samo pri jako malim brzinama i koristio se za povećanje trakcije...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 25.08.2012., 10:39   #49
1050 kg mi je preoptimistična tvrdnja, to je več kategorija (lakših) malih gradskih automobila, 1150 kg je puno realnije.
JKD01 is offline  
Old 25.08.2012., 11:01   #50
Sto se tice smanjenja tezine, svaka cast ako bude toliko laksi. a novi motori ce se tek pokazati u praksi.nego, sto se izgleda tice, koliko sam ja vidio taj novi golf
mi izgleda kao neki cudni, da ne kazem ruzni A3 mislim, znam da imaju puno slicnosti ali ovo mi je sada previse!
ZvoneSB is offline  
Old 25.08.2012., 11:17   #51
Mene najvishe raduje u vezi Golfa 7, je cinjenica da ce doci do smanjena cijene Golfa 5 i 6 Gti, pa nikad se ne zna, mozda unaprijedim masinu
El Mariachi is offline  
Old 25.08.2012., 11:22   #52
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
G6 GTI ima potpuno uobičajen otvoreni diferencijal i XDS sistem koji kocenjem pojedinog prednjeg kotača simulira djelovanje špere. Pocetci tog sistema se mogu nać kod Golfa Mk4 koji je imao isti sistem ali koji je radio samo pri jako malim brzinama i koristio se za povećanje trakcije...
Nikad ta el. špera nije bila djelotvorna kao mehanička. Pri oštroj športskoj vožnji dolazilo bi do pregrijavanja kočnica, a i dok radi u biti kočenjem usporava auto
frenchkey is offline  
Old 25.08.2012., 11:29   #53
Quote:
ZvoneSB kaže: Pogledaj post
Sto se tice smanjenja tezine, svaka cast ako bude toliko laksi. a novi motori ce se tek pokazati u praksi.nego, sto se izgleda tice, koliko sam ja vidio taj novi golf
mi izgleda kao neki cudni, da ne kazem ruzni A3 mislim, znam da imaju puno slicnosti ali ovo mi je sada previse!
a gdje si ga vidio da mi je znati, nema niti jedna slizbena slika osi ps rendera kji nemaju veze s vezom

evo spy shot unutrasnjosti

_slatk_i is offline  
Old 25.08.2012., 11:30   #54
Istina, al sa elektroničkom fake sperom a'la XDS izbjegnes utjecaj djelovanja mehaničke špere na upravljački sustav. VW je testirao i prije klasičnu meh speru za FWD aute al nisu bili zadovoljni i nisu mislili da se uklapa u profinjeniji imidž GTIa... Zato je i razvijena nova VAQ spera za G7 GTI i ostale sportske modele.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 25.08.2012., 11:31   #55
Promjena sa Golfa V na Golf VI nije donijela neku bitnu razliku, pogotovo u dizajnu. Jedino u upremi i tehnici su napravili korak dalje. Isto tako će biti razlika Golf VI prema novoj sedmici što se dizajna tiče. Tehnički naravno opet pomak. Teško je za očekivati da se auto u 4-5 godina naglo promjeni. Međutim u dvije generacije (petica i sedmica) već se vidi veliki pomak u dizajnu, tehnici i opremi.

Što se težine tiče oni uvijek daju podatke za auto s dva vrata, najmanjim motorom i najslabijom opremom. Tako da težina bez problema može varirati do +300kg. Svjedno velik pomak što se smanjenja težine tiče. Samo se nadam da tu težinu nisu uštedjeli na jeftinim i nekvalitetnim dijelovima, pogotovo u unutrašnjosti. Nisam siguran, mislim da je karoserija izgubila puno na masi.

Težina igra veliku ulogu za potrošnju, i auti sve manje i manje troše. Naravno da su tu i motori koji su sve štedljiviji. Ipak mislim da bi trebali ostati na "starijim" motorima, koji su prošli x kilometara i pokazali se pouzdanima. Ako su već smanjili težinu auta nije potrebno stavljati nove motore, jer ovi današnji također malo troše.

Mene najviše zanimaju GTI i R verzije.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 25.08.2012., 11:39   #56
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=15gnYmA-FGI

Zadnje uređivanje JKD01 : 25.08.2012. at 11:45.
JKD01 is offline  
Old 25.08.2012., 11:45   #57
Nije problem staviti karoseriju od karbona, dijelove od titana i aluminija....
Samo tko bi onda taj auto platio? Bio bi preskup. Ali očito imaju neke druge medtode za smanjenje mase. Najviše po meni štede na tome da odpadaju pojedini dijelovi. Manje dijelova-auto je lakši.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 25.08.2012., 11:49   #58
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nije problem staviti karoseriju od karbona, dijelove od titana i aluminija....
Samo tko bi onda taj auto platio? Bio bi preskup. Ali očito imaju neke druge medtode za smanjenje mase. Najviše po meni štede na tome da odpadaju pojedini dijelovi. Manje dijelova-auto je lakši.
U budućnosti će možda biti drukčije. Postoji materijal koji ima 70% čvrstoće karbona, ali košta svega 10% izrade istog, primjena u automobilskoj industriji je izgledna.
Materijal se zove tegris:

http://www.automotoportal.hr/2012/02...uta-jeftiniji/

No to je već za neke druge teme, o novom Golfu ćemo znati više za 10-ak dana.
JKD01 is offline  
Old 25.08.2012., 11:49   #59
Quote:
Despite the increase in size, Volkswagen claims to have shaven up to
100kg off the weight of the new Golf in comparison to its predecessor.
The saving is achieved through a series of refinements, including the
adoption of a greater percentage of hot-formed ultra high strength steel
and tailored blanks (steel members of differing thickness) within the
body structure, which alone saves an impressive 23kg.
Other weight savings come through lighter engines; the new EA211
designated turbocharged 1.4-litre four-cylinder is up to 22kg lighter
than the earlier EA111, for example. The new Golf's suspension, a
combination of front MacPherson struts and a rear multi-link
arrangement, also includes more aluminium components for a
significant 26kg reduction over that used by the sixth generation model.
Volkswagen also cites a 12kg saving in standard equipment levels -
some 7kg of which come in the adoption of a new seat design, along
with a 3kg reduction in the weight of the new car's electrical wiring
loom, bringing the base model's kerb weight down to just 1050kg - a
figure the German car maker's officials say has been achieved without
the adoption of expensive aluminium body panels or other exotic
materials.
http://www.autocar.co.uk/car-news/20...ficial-details


A bit će i lakša verzija karoserije sa više aluminija i kompozita za sportske verzije.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 25.08.2012., 12:27   #60
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Promjena sa Golfa V na Golf VI nije donijela neku bitnu razliku, pogotovo u dizajnu. Jedino u upremi i tehnici su napravili korak dalje. Isto tako će biti razlika Golf VI prema novoj sedmici što se dizajna tiče. Tehnički naravno opet pomak. Teško je za očekivati da se auto u 4-5 godina naglo promjeni. Međutim u dvije generacije (petica i sedmica) već se vidi veliki pomak u dizajnu, tehnici i opremi.
VI je bio redizajn V, ali u pravom smislu te riječi. Dakle, nije obično šminkanje, već potpuni redizajn i poboljšavanje V-ce. I to su naglasili. Ista stvar je i sa aktualnim Passatom. Golf VII je potpuno novi model. E sad, to što neki očekuju urnebese po pitanju dizajna, valjda je jasno da se to neće dogoditi jer vagen to ionako nikad ne radi. Ali je činjenica da će rijetko raditi i facelift nekog auta nakon par godina kao što rade drugi.

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
P
Što se težine tiče oni uvijek daju podatke za auto s dva vrata, najmanjim motorom i najslabijom opremom. Tako da težina bez problema može varirati do +300kg. Svjedno velik pomak što se smanjenja težine tiče. Samo se nadam da tu težinu nisu uštedjeli na jeftinim i nekvalitetnim dijelovima, pogotovo u unutrašnjosti. Nisam siguran, mislim da je karoserija izgubila puno na masi.
Tako je, 1050 kg se odnosi na prvi motor, prvi paket opreme i 2 vrata. Ali je činjenica da je auto "smršavio". Karoserija je izgubila na masi, motori također...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Mene najviše zanimaju GTI i R verzije.
Mene zanima prvi, najslabiji motor...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.