Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 23:38   #81
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
samo se bojim da ću biti prelijen skidati kameru s vjetrobrana i jednog dana će mi auto osvanuti razbijenog stakla i ukradene kamere jer će neki narkoman misliti da je to skupi GPS
I ja sam ju namjeravao (kad dođe) skidati ali mi je i sama pomisao na svakodnevno gore-dole mrska. Sigurno će biti fiksirana a ako neko „opi..i šajbu“, osigurana je kod rege. Nadam se da nikom nebu pala tako suluda ideja na pamet, mada se nikad ne zna obzirom na to ko sve ne plazi okolo. Malo me brine držanje vakum gumice na staklu obzirom da imam u gornje djelu nemetalizirani dio (one točkice) na kojima baš i ne drži. Morati ću nešto iskemijati, jer bi htio da bude kamera pri samom vrhu.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:40   #82
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
naravno da bi vrijedilo.
vrijede i slike nakon sudara, svaki sudac će ih uzeti u obzir jer su dokaz sa mjesta nesreće.
(mislim da) imam i jednu sudsku presudu gdje baš piše kak je sudac u obzir uzeo i snimke (fotografije) s mjesta sudara kod utvrđivanja krivice i baš donio presudu da jedna od strana nije nikako mogla biti kriva, temeljeno na slikama s mjesta nesreće. probam naći idući tjedan ako te baš svrbi, sad mi se neda kopat.
Meni je sutkinja uzela u obzir slike sto je moj prijatelj snimio. da nije bilo tih slika, ispalo bi da se lik prestrojavao, a ne polukruzno okretao. Naravno slike straznjeg dijela auta policija je prigodno izgubila.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:52   #83
Evo moje iskustvo:

- prije godinu dana sam kupio kameru s e-baya: http://www.ebay.co.uk/itm/HD-2-5-Car...ht_4780wt_1186
- kameru sam stavio na prednju sofer sajbu (nisam je skidao)
- kamera radi super (kupio sam memorijsku karticu od 8 GB - to je sasvim dovoljno jer kada se kartica popuni, snima se preko starih snimki, a ako ti se nesto i dogodi u prometu neces gledati cjelokupni materijal nego samo zadnjih par minuta (nastimao sam da velicina fajla bude od 5 minuta snimanja)
- kamera ima i nocni mod (i to radi prilicno solidno)

e sad nedostatci: - ovo ljeto (naglasavam kameru nisam skidao sa sofer sajbe) kada je sunce bilo prejako, izgleda da je popustio nosac (nemoze se vise napraviti vakuum) - kamera mi je odjednom pocela padati

- rezultat: kamera je super, ali moram nabaviti novi nosac
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:04   #84
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
I ja sam ju namjeravao (kad dođe) skidati ali mi je i sama pomisao na svakodnevno gore-dole mrska. Sigurno će biti fiksirana a ako neko „opi..i šajbu“, osigurana je kod rege.
ma neće ti razbit šajbu, razbit će leptir staklo ili bočno, a možda neće uopće, tko zna
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:09   #85
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ma neće ti razbit šajbu, razbit će leptir staklo ili bočno, a možda neće uopće, tko zna
Onda će se alarm derati! I ja se nadam da neće!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:25   #86
Dok ti skočiš iz kreveta on je već na drugom kraju grada
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:41   #87
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Dok ti skočiš iz kreveta on je već na drugom kraju grada
Ma ja ni ne reagiram! Auto niti vidim niti čujem jer je na parkingu s druge strane zgrade. Tak da se ne nerviram!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:18   #88
ajde ti to lijepo ugradi pa nam daj recenziju i koji video na jubito
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:21   #89
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Meni je sutkinja uzela u obzir slike sto je moj prijatelj snimio. da nije bilo tih slika, ispalo bi da se lik prestrojavao, a ne polukruzno okretao. Naravno slike straznjeg dijela auta policija je prigodno izgubila.

naravno. snimka sa kamere ne može biti dokaz pa da po njemu policija progoni nekoga.

ali nakon sudara će svaki sudac uzeti slike (ili snimak) u obzir ako pokazuju bitne stvari.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:27   #90
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ajde ti to lijepo ugradi pa nam daj recenziju i koji video na jubito
Kad dođe! Treba malo pričekati jer ide „besplatnim“ avio prijevozom. A to u pravilu znači da se čeka na kojoj liniji ima „slobodne težine“ i onda se popunjava kargo ovakvim besplatnim pošiljkama. U pravilu takav teret „luta okolo“ po aerodromima i polako dolazi do cilja. A to trajeee! Bog te pita koje će zemlje od Hongkonga do HR moja kamera proći. Ali kad stigne javim rezultate!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:30   #91
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

naravno. snimka sa kamere ne može biti dokaz pa da po njemu policija progoni nekoga.

ali nakon sudara će svaki sudac uzeti slike (ili snimak) u obzir ako pokazuju bitne stvari.
Makar ta kamera na kojoj je snimljeno nema CVH atest?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:48   #92
ni moji gumeni tepisi nemaju cvh atest
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:23   #93
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
...
A što ne dolazi iz Kine?
Poanta je u tome da je nosač smeće i da neće dugo trajati.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:30   #94
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Makar ta kamera na kojoj je snimljeno nema CVH atest?
nema veze atest.
pitaj koga god hoćeš, svako s malo soli u glavi će ti reći da nakon sudara istrčiš van iz auta i slikaš mjesto sudara iz svih kuteva ako se ikako može.
te slike koje možeš nositi u mobitelu a glavno je da se vidi položaj auta, znakovi, crte na kolniku.....

onda te nemre drugi tip pokušat zajebavat da je bilo ovakvo ili onakvo.
tražil sam tu presudu o kojoj sam pričal ali nemrem ju naći. imam drugu gdje su se svađali tko je prošao na crveno, a sudac je odlučio na temelju "logičnih i nepristranih iskaza svjedoka" zajedno sa nalazom vještaka.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:22   #95
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nema veze atest.
pitaj koga god hoćeš, svako s malo soli u glavi će ti reći da nakon sudara istrčiš van iz auta i slikaš mjesto sudara iz svih kuteva ako se ikako može.
te slike koje možeš nositi u mobitelu a glavno je da se vidi položaj auta, znakovi, crte na kolniku.....

onda te nemre drugi tip pokušat zajebavat da je bilo ovakvo ili onakvo.
tražil sam tu presudu o kojoj sam pričal ali nemrem ju naći. imam drugu gdje su se svađali tko je prošao na crveno, a sudac je odlučio na temelju "logičnih i nepristranih iskaza svjedoka" zajedno sa nalazom vještaka.
Ma vjerujem ja tebi! Moj post je bio pomalo sarkastičan na post (#66) od bill-jobs-a!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:16   #96
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nema veze atest.
pitaj koga god hoćeš, svako s malo soli u glavi će ti reći da nakon sudara istrčiš van iz auta i slikaš mjesto sudara iz svih kuteva ako se ikako može.
te slike koje možeš nositi u mobitelu a glavno je da se vidi položaj auta, znakovi, crte na kolniku.....

onda te nemre drugi tip pokušat zajebavat da je bilo ovakvo ili onakvo.
tražil sam tu presudu o kojoj sam pričal ali nemrem ju naći. imam drugu gdje su se svađali tko je prošao na crveno, a sudac je odlučio na temelju "logičnih i nepristranih iskaza svjedoka" zajedno sa nalazom vještaka.
kakve veze ima slikanje mjesta nesreće sa postavljenom kamerom u autu?
Ti moraš imati atest za tu kameru pošto je fiksirana u auto, a za tu kinesku ni ne možeš dobiti.

Quote:
Dalibor Opačak, s kojim smo razgovarali nakon što je pušten iz policije gdje je bio priveden zbog prošlotjedne nesreće kod Bosiljeva, nije želio odgovarati na pitanja o nadogradnjama u svom automobilu. Prema Pravilniku o ispitivanju vozila, atest je morao proći čak i sustav za videosnimanje koji je Opačak ugradio u automobil da bi snimao svoje utrke. Opačak u izjavi za Jutarnji list tvrdi da kamera tog dana nije snimala. - Kameru koristim za snimanje utrka na stazi, a ne za vožnju- rekao je.
Quote:
Članak 16.

(1) Proizvođač uređaja namijenjenog za ugradnju u veći broj vozila, mora za uređaj posjedovati ovjerenu tehničku dokumentaciju, obrazac iz članka 11. stavka 1. ovoga Pravilnika izdan od ovlaštene stručne ustanove i upute o načinu ugradnje uređaja u određeni tip i kategoriju vozila.

(2) Pojedinačno proizveden uređaj namijenjen za ugradnju u vozilo, mora posjedovati ovjerenu tehničku dokumentaciju, a prilikom ispitivanja vozila potrebno je izraditi dodatne skice s točnim izmjerama montaže uređaja te provesti ispitivanje funkcionalnosti i pravilnost ugradnje određenog sklopa ili uređaja zbog kojeg se vozilo ispituje te obrazac iz stavka 1. ovoga članka.

(3) Postupak ispitivanja vozila s ugrađenim uređajem provodi se sukladno ovom Pravilniku i drugim propisima, kojima se uređuje provjera ugradnje i funkcionalnosti uređaja prema uputama proizvođača uređaja.
nemaš ti šta davat sudu dokaza s uređaja koji nema atest, to će se odma pobit na sudu.
I ne uspoređuj to s time što ti nakon nesreće iskačeš iz auta i slikaš mobitelom mjesto nesreće.
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:29   #97
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

naravno. snimka sa kamere ne može biti dokaz pa da po njemu policija progoni nekoga.

ali nakon sudara će svaki sudac uzeti slike (ili snimak) u obzir ako pokazuju bitne stvari.
Šta bi ovo značilo...nezakonit dokaz, ali će ga sudac uzeti u obzir? Jesi li ikad čuo d se netko izvukao na proceduralnu pogrešku?

Meni se jedino čini da možda postoji razlika parničnog i kaznenog postupka, ali dobro...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:43   #98
takav mazohista baš i nisam da bi išel tebi kroz slijedećih 5 stranica nešto pokazivati.
taman da sam predsjednik ustavnog suda da izjavu na dnevniku da se slike i snimci priznaju, ti ni onda nebi imal dovoljno srama da shvatiš svoje krivo razmišljanje.

atest za kameru?
sad pogledaj na dno stranice tog pravilnika pa nađi u katalogu koja je to bitna promjena na autu napravlejna ugradnjom kamere.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:58   #99
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
takav mazohista baš i nisam da bi išel tebi kroz slijedećih 5 stranica nešto pokazivati.
taman da sam predsjednik ustavnog suda da izjavu na dnevniku da se slike i snimci priznaju, ti ni onda nebi imal dovoljno srama da shvatiš svoje krivo razmišljanje.
nemoraš ti meni ništa tražit pošto ja sve znam, čak i kod teških prometnih nesreća na cesti koju snimaju homologirane HAC-ove kamere - to i dalje nije dokaz: http://www.jutarnji.hr/snimka-hac-a-nije-dokaz/229981/

Quote:
atest za kameru?
sad pogledaj na dno stranice tog pravilnika pa nađi u katalogu koja je to bitna promjena na autu napravlejna ugradnjom kamere.
to ti je pod brojem XIV., i slobodno odi u CVH pa pitaj, sve će ti oni reći.

Ti si ionako veliki zagovornik zakona i raznih atesta, tamo na kineskim xenonima si se pjenio kako se to ne smije stavljat na auto, a ove crap kamere koje nemaju nikakvi certifikat su kao ok
a to što se mogu zapalit same od sebe nema veze...
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 19:48   #100
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
nemoraš ti meni ništa tražit pošto ja sve znam, čak i kod teških prometnih nesreća na cesti koju snimaju homologirane HAC-ove kamere - to i dalje nije dokaz: http://www.jutarnji.hr/snimka-hac-a-nije-dokaz/229981/


to ti je pod brojem XIV., i slobodno odi u CVH pa pitaj, sve će ti oni reći.

Ti si ionako veliki zagovornik zakona i raznih atesta, tamo na kineskim xenonima si se pjenio kako se to ne smije stavljat na auto, a ove crap kamere koje nemaju nikakvi certifikat su kao ok
a to što se mogu zapalit same od sebe nema veze...
Imaš kakav relevantni podatak koliko požara automobila je izazvala takova neatestirana kamera? Osim naravno izjave mogu se zapaliti same od sebe! Kao ništa drugo se ne može zapaliti samo od sebe! Obzirom da ti kao što sam kažeš sve znaš neće ti biti teško nabaciti podatke!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.