Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 09:57   #361
Prodaju ono što je ostalo - naravno, ko je bio dovoljno hrabar i naručio benzinca ....

Ja sam zapravo htio uzeti šesticu, benzinca ali se dizel nekak poklopio. Kaj mislite, da li se isplati kupovati cca. 4 godine star benzinac u toj klasi? Obzirom da garancija ističe i potencijalni problemi sa dizelima?
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 06:28   #362
Quote:
karolino1 kaže: Pogledaj post
Prodaju ono što je ostalo - naravno, ko je bio dovoljno hrabar i naručio benzinca ....

Ja sam zapravo htio uzeti šesticu, benzinca ali se dizel nekak poklopio. Kaj mislite, da li se isplati kupovati cca. 4 godine star benzinac u toj klasi? Obzirom da garancija ističe i potencijalni problemi sa dizelima?
Ja isto imam dizel 2013 i ne planiram je mijenjati još jer sumnjam da ce biti problema s motorom bar jos nekoliko godina. A inace do sada sam imamo probleme sa pumpom koja regulira tlak motora (zamjeneno u garanciji), diskovi se iskrivili nakon 30 000 km, a nisu bili uopce potroseni (zamjeneno u garanciji plus pakne) i kederi na zadnjim vratima (zamjenjeno u garanciji). Jedino me jos brine razlika izmedju sile kocenja izmedju prve lijeve i desne kocnice 15%. Cini mi se to ipak puno, jer mi na Citroenu C3 od 10 god starosti iznosi 7%.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Dwade20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:21   #363
to je bila vakum pumpa? turbina, bregasta?
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:36   #364
Quote:
karolino1 kaže: Pogledaj post
to je bila vakum pumpa? turbina, bregasta?
A ne znam, samo da je vezano uz regulaciju tlaka motora jer mi se upalila lampica check engine. Al ovi u servisu nisu bas bili rjeciti, a niti su mi htjeli dati ikakav papir da sam bio u servisu s obrazlozenjem da sve sto je u garantnom roku otkolonjeno nema potrebe evidentirati. Naravno da je to laž, al eto odusta sam. I kažu da je to serijska greška na modelima iz 2013. baš kao i pločice kočnica. Kolika je tebi razlika između sila kočenja, s onog plavog papira na tehnickom?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Dwade20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:45   #365
Ne znam - nisam obraćao pažnju na silu kočnica .... znam samo da sam ja platio izmjenu pločica!!!!
Idem na servis za mjesec dana - sada se bar imam o čemu razgovarati, hahaha
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:27   #366
Quote:
Dwade20 kaže: Pogledaj post
Ja isto imam dizel 2013 i ne planiram je mijenjati još jer sumnjam da ce biti problema s motorom bar jos nekoliko godina. A inace do sada sam imamo probleme sa pumpom koja regulira tlak motora (zamjeneno u garanciji), diskovi se iskrivili nakon 30 000 km, a nisu bili uopce potroseni (zamjeneno u garanciji plus pakne) i kederi na zadnjim vratima (zamjenjeno u garanciji). Jedino me jos brine razlika izmedju sile kocenja izmedju prve lijeve i desne kocnice 15%. Cini mi se to ipak puno, jer mi na Citroenu C3 od 10 god starosti iznosi 7%.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
To se meni na m3 isto desilo samo na 18tkm

Mislim,dakle nisam
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:28   #367
Quote:
karolino1 kaže: Pogledaj post
Ne znam - nisam obraćao pažnju na silu kočnica .... znam samo da sam ja platio izmjenu pločica!!!!
Idem na servis za mjesec dana - sada se bar imam o čemu razgovarati, hahaha
Ajde bas kad budes imao vremena to pogledat za kocnice, al s tehnickog, pa da mi javis.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Dwade20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:29   #368
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
To se meni na m3 isto desilo samo na 18tkm

Mislim,dakle nisam
Meni nisu htjeli uopce priznati garanciju, pa sam ih napao i onda su mi zamjenili kao u sklopu garancije.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Dwade20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:00   #369
Ne znam da li ovu temu još netko vidi...ali ja ću probati poslati upit.

Naime, od nedavno sam vlasnik Mazda 6 CD150 Challenge, pa ne znam kako se aktivira navigacija, a ne vidim nigdje da ima utor za SD card (uglavnom je samo USB i aux u pretincu između sjedala)....ili se učitava preko DVD koji se izvadi kad se instalira....ako vidim da ima odgovora i da je tema još aktivna, možda budem imao do tada još koje pitanje...unaprijed hvala na pomoći....
art74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:12   #370
Nisi rekao o kojoj godini je riječ. Ja imam 2015 i kod mene je kraj USB utora (ima mali poklopac koji otvoriš i umetneš karticu).

Evo tu možeš vidjeti gdje ide: https://www.youtube.com/watch?v=nhIMh3XbRMA


Ako je model 2012-2015: https://www.youtube.com/watch?v=39WOf-zceEs (ovo je za CX-5 ali mislim da je i za 6 tako).

Kod novijih je jednostavnije jer kupiš SD i staviš krekanu navigaciju bez problema.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:29   #371
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Nisi rekao o kojoj godini je riječ. Ja imam 2015 i kod mene je kraj USB utora (ima mali poklopac koji otvoriš i umetneš karticu).

Evo tu možeš vidjeti gdje ide: https://www.youtube.com/watch?v=nhIMh3XbRMA


Ako je model 2012-2015: https://www.youtube.com/watch?v=39WOf-zceEs (ovo je za CX-5 ali mislim da je i za 6 tako).

Kod novijih je jednostavnije jer kupiš SD i staviš krekanu navigaciju bez problema.
Hvala na odgovoru....moja mazda je 2014 godina, znaci prije redizajna, ali nigdje ne vidim utor za SD karticu, a kad stisnem na ekranu "navigacija", ništa se ne događa...
art74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:01   #372
Na 2014. lijevo dolje kod volana, pored gumbića za start stop, esp i ostalih pizdarija imaš otvor koji otvoriš - ko neka ladica - isto mjesto kao na linku koji je iandic zakeljio ....
https://www.youtube.com/watch?v=qpYiKH6_n2Q
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 19:27   #373
Quote:
karolino1 kaže: Pogledaj post
Na 2014. lijevo dolje kod volana, pored gumbića za start stop, esp i ostalih pizdarija imaš otvor koji otvoriš - ko neka ladica - isto mjesto kao na linku koji je iandic zakeljio ....
https://www.youtube.com/watch?v=qpYiKH6_n2Q
da, ima mala ladica, ali nema nista...ocito treba nesto ugraditi da bi navigaciju mogao pokrenuti...prije sam samo njemacka vozila vozio, pa mi je sada ovo velika promjena...poput i klime kod koje može svijetliti A/C i Eco zajedno, pa samo A/C ili nista od toga, sto me zbunjuje i ne znam kad je klima ukljucena/isključena, jer kod VW/Audi vozila je skroz drugacije.....
art74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:58   #374
vidim na mazdi 6 2.0 dizel iz 2007.e na mjeraču ulja ima poseban znak x koji je 2.5 puta višlje od označenog maksimuma. Kakva su vaša s tim? Jel se to zadržalo i na novijim modelima?
Piše negdje na poklopcu da se ulje mijenja kad dođe do tog znaka ili prijeđe preko.. Dal drugima stvarno toliko razina ulja naraste? Pretpostavljam da je to od dpf regeneracija.
Također na poklopcu piše da se treba lijevati ulje acea c1, koje ulje koristite?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 13:26   #375
Mazda 6 ili cx 5 2014-2015? Iskustva, kvarovi, 150ks uvoz. Mazdu 6 sam imao 2006 redizajn i bio sam super zadovoljan. Al ovi novi skyactiv nisam baš u toku pa ne znam kakvi su.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 12:35   #376
Ovdje sam trebao staviti:

Quote:
French kaže: Pogledaj post
Mazda 6 - Facelift (2018)















French is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 16:40   #377
Quote:
French kaže: Pogledaj post
Ovdje sam trebao staviti:
Kunu se da je tih kao A4... zanimljiv auto... steta sta je kvaliteta vrlo upitna...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 18:14   #378
Molio bih samo par mišljenja i odgovora? Da li je po vama interijer Mazde 6 totalni rip-off interijera Audija A3?



French is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 18:28   #379
mazda je prva napravila npr infotainment sa ovim hmi komanderom 2013, i kolko znam od onda su to svi počeli kopirat (dakle od 2010+).

plus ne vidim po čemu si uopće sliče.

plus, više bi ličio na mazdu 2 koja ima okrugle ispuhe za klimu
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 19:29   #380
Gdje ti vidis ikakvu slicnost?
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.