Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2013., 11:07   #1
Ljubav i inteligencija

Nekako sam mišljenja da manje inteligentni ljudi zapravo ne znaju voljeti jer vjeruju u sve što ljudi kažu pa je lako s njima manipulirati.
Pored svega ostalog pod ljubavlju prvenstveno smatram vjernost, razumijevanje i podršku.

Što Vi mislite o tome, da li je za pravu ljubav potrebno biti inteligentan?
__________________
Yin Yin
skrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:11   #2
Quote:
skrava kaže: Pogledaj post
Nekako sam mišljenja da manje inteligentni ljudi zapravo ne znaju voljeti jer vjeruju u sve što ljudi kažu pa je lako s njima manipulirati.
Pored svega ostalog pod ljubavlju prvenstveno smatram vjernost, razumijevanje i podršku.

Što Vi mislite o tome, da li je za pravu ljubav potrebno biti inteligentan?
Mislim da je više potrebna emocionalna inteligencija nego ona praktična. Postoje ljudi kojima je ova druga veoma razvijena, a opet na emocionalnom planu mogu biti zakinuti.
suneshine32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:15   #3
Mislim da inteligencija u svemu igra vaznu ulogu, pa tako i u tome. Nikad nisam vidio skroz skladan par, a da ljudi nisu inteligentni.
Jogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:28   #4
Dodajem da vjerovanje drugima nema veze sa inteligencijom. To je naivnost. Odgoj. Pristup. Ne vjeruješ valjda da je glup čovjek jednako naivan a onaj krajnje lukav jednako inteligentan?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:30   #5
Zasto bi vjerovanje moralo biti naivno?
Jogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:32   #6
Quote:
Jogun kaže: Pogledaj post
Zasto bi vjerovanje moralo biti naivno?
Vjerovanje u granicama normale nije, ali ovo u uvodnom postu koje povlači manipulisanje već prelazi u sferu naivnosti.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:44   #7
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dodajem da vjerovanje drugima nema veze sa inteligencijom. To je naivnost. Odgoj. Pristup. Ne vjeruješ valjda da je glup čovjek jednako naivan a onaj krajnje lukav jednako inteligentan?
Vjerovati se može i manipulatoru, a pogotovo manje inteligentni ljudi. Kod njih je naivnost zato više izražena i upravo ta naivnost guši ljubav jer nestaje razmijevanja među partnerima. Dakako da odgoj utiče na vjerovanje drugima, ali zapravo je pitanje kakav je naš pristup partneru i da li će biti uspješniji kod inteligentnijih ljudi jer bolje mogu razumjeti partnera.

Ne mislim da je glup i naivan isto, jer i inteligentan čovjek može biti glup i naivan. Isto vrijedi i za lukavost, oboje mogu biti lukavi.
__________________
Yin Yin
skrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 13:27   #8
Nisam nikad povezivala ljubav i inteligenciju. Ali kad malo razmislim, prije bi rekla da manje inteligentni ljudi lakše zavole. Čini mi se da inteligentni ljudi lakše nađu mane i razlog za ne-volit. Just a thought
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 14:08   #9
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Nisam nikad povezivala ljubav i inteligenciju. Ali kad malo razmislim, prije bi rekla da manje inteligentni ljudi lakše zavole. Čini mi se da inteligentni ljudi lakše nađu mane i razlog za ne-volit. Just a thought
manje inteligentni ljudi jesu naivniji,pa baš to bi mogao bit naj veći problem što se
tiče ljubavi,jer vjeruje svima i razni ljudi loših namjera(koji uživaju u tuđim problemima), mogu mu bez problema
napunit glavu lažima i nebulozama,koje mu mogu uništit vezu.

a pametan čovjek neće nasjest na svašta.
ako nekoga iskreno voliš ne vidim razlog da bi par mana bilo presudno,uostalom nitko nije savršen.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:41   #10
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Nisam nikad povezivala ljubav i inteligenciju. Ali kad malo razmislim, prije bi rekla da manje inteligentni ljudi lakše zavole. Čini mi se da inteligentni ljudi lakše nađu mane i razlog za ne-volit. Just a thought
I meni se to masu puta činilo. Kao da imaju više kriterije i puuuno analiziraju, mada vjeruj, kada sam ih s vremenom slušala i posmatrala u drugim sferama, njih i njihove zaključke shvatila sam da po potanju ovog jednostavno nema pravila.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:15   #11
Mislim da bi prije nego "minimalna inteligencija za ljubav" mogla postojati "maksimalna razlika u inteligenciji između skladnih partnera", iako bi vjerojatno i to pravilo imalo iznimaka.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:26   #12
a ljudi vole svašta "stavljati" pod ljubav. ljudi koji su svijesni što im uzrokuje emociju i kako, će se i teže zaljubiti.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:29   #13
Quote:
skrava kaže: Pogledaj post
Nekako sam mišljenja da manje inteligentni ljudi zapravo ne znaju voljeti jer vjeruju u sve što ljudi kažu pa je lako s njima manipulirati.
Pored svega ostalog pod ljubavlju prvenstveno smatram vjernost, razumijevanje i podršku.

Što Vi mislite o tome, da li je za pravu ljubav potrebno biti inteligentan?
Za emocije ljubavi i ostvarivanje boljih i uspješnijih socijalnih kontakata, bitna je emocionalna inteligencija. Ako osoba nema dovoljno razvijenu emocionalnu inteligenciju, onda može imati određenih problema u ostvarivanju emotivnih veza.

S druge strane, inteligencija s naslova teme bi spadala u apstraktnu inteligenciju.
Osobno sam mišljenja da često možemo vidjeti nemali broj "genijalaca", intelektualaca posvećenih svojem poslu koji su u tome briljantni, a s druge strane su slabih ili nikakvih socijalnih vještina, nesposobnih ostvariti jednu normalnu, emotivnu vezu.
Mislim da su čak neka istraživanja pokazala kako se često zna dogoditi da izuzetno inteligentni ljudi, često znaju imati smanjenu emocionalnu inteligenciju.

Tako da se ne slažem sa tezom iz uvodnog posta- mislim da se inteligentni ljudi (visok IQ) često teže vežu i emotivno otvaraju, od onih manje inteligentnih, ali dovoljno spontanih i pomalo lakomislenih.
To ipak ne znači kako jedni ni drugi ne znaju voljeti.

Zadnje uređivanje zoya85 : 02.02.2013. at 23:34. Reason: Ispravak
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:32   #14
Quote:
skrava kaže: Pogledaj post
Nekako sam mišljenja da manje inteligentni ljudi zapravo ne znaju voljeti jer vjeruju u sve što ljudi kažu pa je lako s njima manipulirati.
Pored svega ostalog pod ljubavlju prvenstveno smatram vjernost, razumijevanje i podršku.

Što Vi mislite o tome, da li je za pravu ljubav potrebno biti inteligentan?
Ne, jer svako ljubav doživljava i interpretira na svoj način. čak i vjernost, podrška i razumijevanje su diskutabilni, jer nemaju istu težinu kod svakog. To što neko smatra za podršku, drugi drži da je ignoriran...

U skladu sa svojom inteligencijom, podjednako vole i manje i više inteligentni, ali rekla bih da manje inteligentnima ljubav nije najvažnija, dok kod ovih drugih ljubav je u prednosti u odnosu na moralne postulate npr...
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:35   #15
ljubav je predaja

predaja nema veze s inteligencijom
ima veze ako previše razmišljaš o tome

sad dal te može partner/ica iskorištavat... ljubav je slijepa tak i onak
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:38   #16
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Mislim da bi prije nego "minimalna inteligencija za ljubav" mogla postojati "maksimalna razlika u inteligenciji između skladnih partnera", iako bi vjerojatno i to pravilo imalo iznimaka.
Znam par gdje je ON školovani konobar (2-3 god srednje), a ONA je na masteru.

Njen odgovor je da joj je važno, samo kako se on ponaša prema njoj
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:40   #17
sad mi je jasno zašto me konobarice nisu nikada iskreno voljele
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:50   #18
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
Znam par gdje je ON školovani konobar (2-3 god srednje), a ONA je na masteru.
Stupanj obrazovanja i inteligencija nisu nužno isto ni vezano.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:52   #19
Ljubav je apsolut, jedinstveni spoj pasivnog i aktivnog principa. Biti voljen i voljeti, jednadžba čijim je izjednačenjem srcem nemoguće upravljati.

Inteligencija može biti upravljač ljubavi u smilslu kako će je osoba kanalizirati i izraziti.No ne samo emocionalna intelgencija, već i sve ostale. Ljubav je mozak u stanju i izracionalizirati u beskraj
Ponekad šteta, jer se tako sve banalizira...A ponekad dobro, jer da nije snage intelekta tko zna koliko bi bilo na ovom svijetu priča kao Romea i Julie.
__________________
Be not another, if you can be yourself.
Southerner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 23:58   #20
Quote:
skrava kaže: Pogledaj post
Što Vi mislite o tome, da li je za pravu ljubav potrebno biti inteligentan?
Ja sam glup šta uopče ovo komentiram.
A da otvorimo temu ljubav i matematika
Dr Green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.