Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 11:23   #1
Suzuki SX-4 S-CROSS (2013)

Bio neki dan na test vožnji novog Suzuki SX-4 S-Cross pa da podijelim dojmove. Vozio sam najjaču verziju 2WD Elegance+ s 1,6 dizelom koja košta cca 176.000 kunića. Puno previše, ali jbg nisu imali nekog manje napucanog benzinca gdje se cijene kreću oko razumnijih 130.000. (p.s. fotke nisu moje nego s neta, najsličnije onom što sam gledao)



Vanjski izgled:
Auto izgleda revolucionarno svježe da smo u 2008. godini. Dakle, ništa ekstra, sve već viđeno, izgleda kao bolja kopija starog Nissan Qashqaija. Niz led dioda na prednjim svjetlima izgleda kao naknadno zalijepljen. S boka auto OK, s guza 2008. godina. Uživo bolje izgleda nego na slikama.

Unutra:
Kvalitentiji materijali u odnosu na starog SX4 gdje je svigdje bila tvrda plastika, ali i dalje nije to nešto ekstra. Tvrde plastike i dalje ima, ali bolje izgleda. Cvrčaka također nešto malo ima. Kabina je prostrana, iznenađujuće dobra preglednost. Prednja sjedala srednje udobna, a na zadnjima ima mjesta za koljena, ali ne za glavu ako je čovjek viši od 182cm. Prodavač kaže da je to zbog krovnog prozora koji uzme par centimetara. Upravljača ploča japanski jednostavna i malo zastarjela, nešto kao Mitsubishi ASX.



Praktičnost:
za razliku od ranijeg modela koji je bio taman za penziće, ovo je po gabaritima solidan obiteljski auto. Gepek oko 430l iako se stražnja sjedala ne preklapaju u ravnu podnicu što je meni loše jer otežava stavljanje veći stvari na vikendicu. Fora je podnica u više razina što je Peugeot 3008 imao još 2008. U kabini ima dovoljno pretinaca, ISOFIX je tu. Pomični krovni prozor mi se ne sviđa jer osim što oduzima mjesta za glavu na stražnjoj klupi, samo čeka na prvo prokišnjavanje.

Vožnja:
Za obiteljske prilike super. Vozi se skoro kao kompakt samo s višim položajem. Dizel fino povuče (ot je navodno Faitov motor), grabe solidno rješava kod normalne vožnje. Buke u kabini ima prosječno. Volan je precizan, mjenjač ok iako uvijek to može i preciznije. Kabina se ne naginje, ali nisam ga ni ganjao.

Uglavnom solidan autić, ali ne vrijedi tih para. Budem ovih dana išao testirati benzinca koji se uz solidnu opremu Comfort može dobiti za oko 130.000 - iako je i to puno. S kupovinom bi valjalo pričekati još nekoliko mjeseci dok Japanci (zapravo Mađari jer se tamo proizvodi) ne riješe dječje bolesti. Iako nosi naziv SX4 kao prethodnik, ovaj auto nema skoro nikakve veze s njim - skroz je novi auto.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 11:32   #2
176.000 kn Jesi siguran da si bio u Suzuki salonu da nisi fulao pa otišao u Mercedesa
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 11:59   #3
Imaju oni i model od 199.000 kuna ako je metalik...................http://www.suzuki-split.hr/pages/nov...k-novi-sx4.php
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 18:53   #4
ok,ovaj testirani je stvarno preskup,ali osnovni model sa 120ks kosta 122tkn,sto je stvarno poštena cjena. Svida mi se iznutra,makar je i dalje nekako Japanski prazan iznutra
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:22   #5
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
svi tesovi kazu da je to pravi vozacki auto, zabavan u voznji i izvan asfalta i udoban... ono sto je nekada bio subaru forester koji se promjenio, to je sada ovaj model!
Provozaj, pa onda komentiraj. Nije ni blizu vozackog auta. Volan nema NIKAKVOG osjecaja, mjenjac predugog hoda, spor, i zapinje. Ovjes na udobnoj strani. Ovo je jedan solidan obiteljski auto i nista vise od toga.

Vozio san 1.9 diesel i ima zamjetnu rupu ispo 2k okretaja. Triba mu 1-2 sec dok potegne.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:26   #6
Quote:
deka09 kaže: Pogledaj post
Provozaj, pa onda komentiraj. Nije ni blizu vozackog auta. Volan nema NIKAKVOG osjecaja, mjenjac predugog hoda, spor, i zapinje. Ovjes na udobnoj strani. Ovo je jedan solidan obiteljski auto i nista vise od toga.

Vozio san 1.9 diesel i ima zamjetnu rupu ispo 2k okretaja. Triba mu 1-2 sec dok potegne.
kazem sta sam procitao u svim nasim testovima o tom autu, pa samo prenosim! valjda nasi test vozaci ne znaju za razliku od tebe.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:28   #7
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
kazem sta sam procitao u svim nasim testovima o tom autu, pa samo prenosim! valjda nasi test vozaci ne znaju za razliku od tebe.
Provozaj, pa ces sam vidjeti koje pizdarije pisu nasi nazovi novinari.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:33   #8
Quote:
deka09 kaže: Pogledaj post
Provozaj, pa onda komentiraj. Nije ni blizu vozackog auta. Volan nema NIKAKVOG osjecaja, mjenjac predugog hoda, spor, i zapinje. Ovjes na udobnoj strani. Ovo je jedan solidan obiteljski auto i nista vise od toga.

Vozio san 1.9 diesel i ima zamjetnu rupu ispo 2k okretaja. Triba mu 1-2 sec dok potegne.
e pa onda nisi vozija novi model jer u novon modelu nema 1.9 dizla, već ima 1.6 dizel kojeg upravo svi hvale radi elastičnosti i gotovo nikakve turbo rupe(fijat mašina). provozaj, pa onda komentiraj
shortcut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:36   #9
a pošto je onda 4x4? valjda blizu pola milijona
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:37   #10
Quote:
shortcut kaže: Pogledaj post
e pa onda nisi vozija novi model jer u novon modelu nema 1.9 dizla, već ima 1.6 dizel kojeg upravo svi hvale radi elastičnosti i gotovo nikakve turbo rupe(fijat mašina). provozaj, pa onda komentiraj
pa da, taj fiatov 1.6 motor je najbolji motor u klasi.. sa 120ks i cak 320 Nm pri 1750 okretaja.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:38   #11
Quote:
shortcut kaže: Pogledaj post
e pa onda nisi vozija novi model jer u novon modelu nema 1.9 dizla, već ima 1.6 dizel kojeg upravo svi hvale radi elastičnosti i gotovo nikakve turbo rupe(fijat mašina). provozaj, pa onda komentiraj
Pardon, ispricavam se na krivom navodu. Bio je 1.6 diesel 120 ks fiat.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:15   #12
Dizeli su im definitivno preskupi, valjda im Fiat naplaćuje opake tantijeme. Trebam provjeriti benzinca koji je navodno Suzukijev.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 23:58   #13
Suzuki SX4 S-CROSS osnovna oprema START 116tis kn http://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-s...oglas-10750710
















doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 00:00   #14
Suzuki SX4 1.6D 4WD ELEGANCE+ full za 185tis kn toliko ni novi Yeti s srednjom opremom ne kosta

http://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-s...oglas-10717814
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 00:14   #15
Svaka čast Suzukijevim inženjerima, ali Suzukijevi trgovci i ini sales gurui su prefrigani. Od 4 razine oprema postoji 3. razina Premium benzin koja za 140.000 nudi sve potrebno, ali jedino ako hoćeš tvorničke parkirne senzore tada moraš ići na najskuplju razinu opreme Elegance. WTF? Da bi dobio parkirne senzore moraš uzeti 12.000 kuna skuplju razinu Elegance koja uključuje LED dnevna svjetla (ružna), xenon (luksuz), zatamnjena zadnja stakla (ne treba mi) i kromiranu prednju masku (glupost). Nema doplate samo za tvorničke parkirne senzore...

Ok nisu tvornički parkirni senzori baš nužnost, ali fora ih je imati dok se čovjek ne navikne na gabarite auta. Ali tako se ciganiti na senzorima, to mi je pokvareno. Nadam se da će Japanci (pardon, Mađari) to promijeniti.

p.s. navodno se mogu naknadno ugraditi parkirni senzori u Suzuki servisu, ali tada nisu povezani sa prikazom kod brzinomjera nego samo zvučni signal. Šteta.

Zadnje uređivanje marlan : 25.02.2014. at 00:35.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 00:16   #16
Užas na što ovo sliči.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:26   #17
Meni iskreno lici na nekog Nissan Qashqia-a iz Kine.....ocajna kopija..
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 11:09   #18
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
pa da, taj fiatov 1.6 motor je najbolji motor u klasi.. sa 120ks i cak 320 Nm pri 1750 okretaja.
Ovdje u brojevima opet nešto ne valja - najnovija inkarnacija tog motora (MultiJet2) ima 320 Nm na 1500 o/min i upravo je TO čini vrlo elastičnom i šparnom ....

Ovo što si ti naveo je prethodna generacija istog motora.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:20   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje u brojevima opet nešto ne valja - najnovija inkarnacija tog motora (MultiJet2) ima 320 Nm na 1500 o/min i upravo je TO čini vrlo elastičnom i šparnom ....

Ovo što si ti naveo je prethodna generacija istog motora.
onda u suzuki ugraduju prethodnu generaciju izgleda?!

http://www.suzuki.hr/auto/modeli/novi_sx4_podaci.html
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:22   #20
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje u brojevima opet nešto ne valja - najnovija inkarnacija tog motora (MultiJet2) ima 320 Nm na 1500 o/min i upravo je TO čini vrlo elastičnom i šparnom ....

Ovo što si ti naveo je prethodna generacija istog motora.
Mislim da ipak na 1750
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.