Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 20:42   #561
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Pozdrav grupi.
Budući da čekam da mi stigne S-Cross, pročitao sam sve postove na ovoj temi i temi od Vitare, ali nigdje nisam vidio da netko sam servisira auto. Vidim da svi idete u ovlaštene servise pa da pitam koje ulje Vam stavljaju u auto?
BTW. čekam 1.4 Boosterjet Elegance paket opreme.
Pa ako kupujes novi auto onda servisiras u ovlastenom da ti vrijedi garancija i tada se toci ulje koje propisuje proizvodjac i pisati ce ti u knjizici uz vozilo kada ga preuzmes. Ti nemas tu sto birat i izvoljevat. A nakon sto garancija prodje slobodno servisiraj sam. A ulje - zna se Suzuki 0W20 aka. Eneos 0W20
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:50   #562
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ako kupujes novi auto onda servisiras u ovlastenom da ti vrijedi garancija i tada se toci ulje koje propisuje proizvodjac i pisati ce ti u knjizici uz vozilo kada ga preuzmes. Ti nemas tu sto birat i izvoljevat. A nakon sto garancija prodje slobodno servisiraj sam. A ulje - zna se Suzuki 0W20 aka. Eneos 0W20
Koliko ja znam (možda se varam) ulje za taj motor je viskoziteta 5W30, a OEM proizvođač je ECSTAR

P.S. Nisam siguran da ću bez obzira na garanciju servisirati u ovlaštenom, uostalom ukoliko nešto i rikne riknut će u prvoj godini.
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:07   #563
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam (možda se varam) ulje za taj motor je viskoziteta 5W30, a OEM proizvođač je ECSTAR

P.S. Nisam siguran da ću bez obzira na garanciju servisirati u ovlaštenom, uostalom ukoliko nešto i rikne riknut će u prvoj godini.
Ulje koje ide ces dobiti napisano u knjizici uputstva uz vozilo. Strpi se dok ne dobijes. No jedan od glavnih aduta kupovine novog auta osim da ima 0km jest bas garancija. Izgubiti garanciju zbog pisljivih 500 kn ustede na godisnjoj bazi za relativno skup auto i u samoj nabavi je notorna glupost. No ti samo izvoli...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:39   #564
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ulje koje ide ces dobiti napisano u knjizici uputstva uz vozilo. Strpi se dok ne dobijes. No jedan od glavnih aduta kupovine novog auta osim da ima 0km jest bas garancija. Izgubiti garanciju zbog pisljivih 500 kn ustede na godisnjoj bazi za relativno skup auto i u samoj nabavi je notorna glupost. No ti samo izvoli...
Ne radi se tu o uštedi nego o nepovjerenju. Uz to, radim kao automehaničar u registriranom servisu i servisiranje auta u bilo kojem registriranom servisu ne povlači za sobom gubitak tvorničke garancije, tzv. Right to repair.
Neki ljudi znaju, neki ne, ali tako je. Evo link ako nekog zanima.

https://www.q-service.hr/right-to-repair/

http://www.acvolaric.hr/cd/17/servis...itka-garancije

Zadnje uređivanje hoshi : 13.12.2017. at 21:41. Reason: Dodavanje linka
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:02   #565
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Ne radi se tu o uštedi nego o nepovjerenju. Uz to, radim kao automehaničar u registriranom servisu i servisiranje auta u bilo kojem registriranom servisu ne povlači za sobom gubitak tvorničke garancije, tzv. Right to repair.
Neki ljudi znaju, neki ne, ali tako je. Evo link ako nekog zanima.

https://www.q-service.hr/right-to-repair/

http://www.acvolaric.hr/cd/17/servis...itka-garancije
Da to je EU uvela kao promjenu i za to znamo. No u praksi puno bolje funkcionira kada imas stambilj u knjizici nego ne.

No ako radis u ovlastenom servisu a ti sam imas nepovjerenje prema drugima, onda si to nepovjerenje prema drugima dobio na nacin da i vi sami varate stranke koji kod vas servisiraju aute. Drugo, ako si serviser onda znas kako se mulja i sto napraviti i provjeriti da li te ovaj smuljao ili nije a sve ti je naplatio.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:40   #566
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Da to je EU uvela kao promjenu i za to znamo. No u praksi puno bolje funkcionira kada imas stambilj u knjizici nego ne.

No ako radis u ovlastenom servisu a ti sam imas nepovjerenje prema drugima, onda si to nepovjerenje prema drugima dobio na nacin da i vi sami varate stranke koji kod vas servisiraju aute. Drugo, ako si serviser onda znas kako se mulja i sto napraviti i provjeriti da li te ovaj smuljao ili nije a sve ti je naplatio.
Nevjerojatno je kako prizemno pitanje o vrsti ulja ima potencijal da eskalira u prepisku koja nema veze sa samim pitanjem. Tendenciozno pišeš o varanju stranaka u servisima i to meni inputiraš bez da me poznaješ. Jesi li možda pomislio da je pitanje postavljeno iz razloga da nebi želio da mi se u servisu stavi najjeftinije ulje iz bačve koje zadovoljava minimalne standarde navedene u priručniku, nego recimo neko bolje ulje na PAO bazi? Da znam kako se u auto stavlja ovakvo ili onakvo ulje nebi postavio to pitanje vlasnicima koji su bili na servisu. Hvala ti na želji da podijeliš svoje mišljenje sa mnom, ali nemoj u komunikaciji polaziti od toga da sve znaš i da si uvijek u pravu. Prvi tvoj post je bez argumentacije naveo krivi viskozitet ulja i krivog proizvođača, pa.................
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:12   #567
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kako prizemno pitanje o vrsti ulja ima potencijal da eskalira u prepisku koja nema veze sa samim pitanjem. Tendenciozno pišeš o varanju stranaka u servisima i to meni inputiraš bez da me poznaješ.
Rekao si da si serviser u ovlastenom servisu i da ti sam ne zelis servisirati svoj novi auto u ovlastenim servisima zbog nepovjerenja. A posto si i sam u toj struci, dakle insider si, svatko normalan bi sto mogao implicitno zakljuciti?


Quote:
Jesi li možda pomislio da je pitanje postavljeno iz razloga da nebi želio da mi se u servisu stavi najjeftinije ulje iz bačve koje zadovoljava minimalne standarde navedene u priručniku, nego recimo neko bolje ulje na PAO bazi?
....
Prvi tvoj post je bez argumentacije naveo krivi viskozitet ulja i krivog proizvođača, pa.................
Suzuki servisi moraju koristiti ulja u Suzuki orginalnoj ambalazi / litrenim bocicama gdje pise Suzuki i u dosta novih modela i motora pise 0W20 gradacija nakon sto si procitao Suzuki.

Za 1.4 boosterjet ces dobiti korisnicki prirucnik gdje ce ti pisati gradacija ulja. I onda ces to kupovati. Auto jos niti nemas, nego ga cekas a mjenjati ces ulje nakon 1 godinu ili ranije ako puno vozis te ces imati vremena pogledati korisnicki prirucnik od auta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:36   #568
Pozz,
planiram zakapariti Scrossa 1.4 Gl+ jos ovaj mjesec. Od vlasnika suzukia stalno dobivam razlicita misljenja i savjete, svi mu hvale tehniku, motor i udobnost, no par njih su mi rekli kako je lim na autu vrlo tanak i sklon cescim ogrebotinama. Takoder, nekima smeta osjecaj prevelike lakoce i nekakve nestabilnosti na vecim brzinama pa me zanima kakva su vasa iskustva?
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:09   #569
a jel nemreš otić na probnu vožnju na obilaznicu i nagarit ga 150 pa vidik kak se ponaša'??
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:01   #570
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Pozz,
planiram zakapariti Scrossa 1.4 Gl+ jos ovaj mjesec. Od vlasnika suzukia stalno dobivam razlicita misljenja i savjete, svi mu hvale tehniku, motor i udobnost, no par njih su mi rekli kako je lim na autu vrlo tanak i sklon cescim ogrebotinama. Takoder, nekima smeta osjecaj prevelike lakoce i nekakve nestabilnosti na vecim brzinama pa me zanima kakva su vasa iskustva?
Sve što je tu spomenuto potvrđujem. Možda na prvi pogled zvuči kontradiktorno ali nije - S cross kao i svaki povišeni auto osjeća dosta neravnine na cesti i sasvim je drugačiji osjećak voziti se u terencu naspram neke limuzine. Nadalje, motor (ubrzanje) i preglednost su super, auto je ugodno voziti u gradskoj vožnji i na otvorenoj cesti (dakle do 100 km/h).
Na autocesti pak je drugačija priča i tu dolazi ovaj drugi dio teksta do izražaja - lim jeste tanak i pri velikim brzinama je bučno u kabini. Zbog tog lima i lakoće auto i manje troši od pandan konkurentskih terenaca, međutim na autocesti na 150+ km/h nije najstabilniji a neki zapusi vjetra se dobrano osjete i sl...
Svakako ga nikako nebi preporučio (još benzinca) ako je vožnja autocestom učestala i takve brzine igraju veliku ulogu u svakodnevnoj vožnji...
Belin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:59   #571
Quote:
Belin kaže: Pogledaj post
Sve što je tu spomenuto potvrđujem. Možda na prvi pogled zvuči kontradiktorno ali nije - S cross kao i svaki povišeni auto osjeća dosta neravnine na cesti i sasvim je drugačiji osjećak voziti se u terencu naspram neke limuzine. Nadalje, motor (ubrzanje) i preglednost su super, auto je ugodno voziti u gradskoj vožnji i na otvorenoj cesti (dakle do 100 km/h).
Na autocesti pak je drugačija priča i tu dolazi ovaj drugi dio teksta do izražaja - lim jeste tanak i pri velikim brzinama je bučno u kabini. Zbog tog lima i lakoće auto i manje troši od pandan konkurentskih terenaca, međutim na autocesti na 150+ km/h nije najstabilniji a neki zapusi vjetra se dobrano osjete i sl...
Svakako ga nikako nebi preporučio (još benzinca) ako je vožnja autocestom učestala i takve brzine igraju veliku ulogu u svakodnevnoj vožnji...
potpisujem. dizel je još glasniji od benzinca u kabini i SUV vozila nisu krstarice niti će ikada biti. sve skupa kad se zbroji s cross je jedan od auta s najboljim omjerom uloženo/dobiveno.
ljutimaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:29   #572
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Pozz,
planiram zakapariti Scrossa 1.4 Gl+ jos ovaj mjesec. Od vlasnika suzukia stalno dobivam razlicita misljenja i savjete, svi mu hvale tehniku, motor i udobnost, no par njih su mi rekli kako je lim na autu vrlo tanak i sklon cescim ogrebotinama. Takoder, nekima smeta osjecaj prevelike lakoce i nekakve nestabilnosti na vecim brzinama pa me zanima kakva su vasa iskustva?
Rekao bih da Suzuki kupuju ljudi koji žele od automobila malo više dinamike, tehnički nastrojeni koji vole voziti uz solidnu udobnost, sigurnost i pouzdanost.

Isto tako treba imati na umu koja je ovo klasa i tip vozila pa se neki odgovori nameću i sami, također, omjer uloženo dobiveno govori svoje.

Ugl. filozofija Suzukija je takova kakva je, ako ti se ne sviđa to što ima neki model grublju plastiku ili nekakav lim ili ne znam što, ne kupuj Suzuki, ako želiš od automobila nabrojano s početka moga upisa, toplo preporučam...ali za svaki slučaj obavezno uz probnu voznju!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:50   #573
Pozz Ekipi, uspio sam procitat svih 29 strana topica i boli me glava..
Vec mjesecima vizualno kontam koji auto da si kupim jer sam vozio mazdu2 (08) a trenutno sam u kangoo 04..
Moram napomenuti da je mazda2 bila jaaako prostran auto kao i kangoo te da sam se vozeci zadnjih 2g kengura jako navuko na takav poviseno sjedenje i takav stil voznje, i tako ja naivan ko francuska sobarica mislio da su svi poviseni auti tako prostrani i pregledni ko moj kengur..

Sjedio u mokki,kugi,sportageu,novom focusu, c maxu, quasqaiu, capturu i vec postajao ocajan jer je to sve tako skuceno i nepregledno da mene zanima za koje ljude se danasnji auti prave?
Ostali mi jos samo bili za probat vitara, yeti i s cross (za koji sam mislio da je izmisljen kad i vitara pa ga prije nisam uzimo u obzir).. I konacno danas sam sjetio u yeti,vitaru i s cross, i prvo sto sam reko je; JEL TOLKO JEBB TESKO NAPRAVIT NORMALAN AUTOMOBIL ?!!!?
Jebb ih njihovi mrtvi kokpiti, centralni grebeni i dash bordovi od 2m duzine, svi su mi osim ova tri bili il nepregledni il jebb skuceni il oboje..
I onda citam i gledam malo reviewe, pa mislim jesu li ti idioti normalni? Mane auta; ruzan.. (pa necu da ga jebb, vozit cu ga, jer vi kupujte auto da ga gledate,vozit,jebb ili koji k?)
Tvrda plastika i nemastovit dizajn?Opet koji K.. kakve jebb ima veze kakva je okolna plastika po autu?? Btj ko da rade testove za vlasnike audi r8 koji kupuju auto za dolac pa mora sve bit fenci smenci top of the line, (Volan presvucen kozom malog afrikanca?!?,) valjda je bitno kako se sjedi u autu, da li je pregledan, i kako se vozi/ trosi gorivo , a ne jel jebb plastika trvda il meka, i dal je sve sareno i woooow.. Meni je auto sluzi da ga vozim a ne da sjednem u njega i vicem wooow woooow woooow, da mi je netko reko da ce GEJ lobi preuzet auto industriju reko bi mu da je loood, al ocito da je tako...
Sjedas u autro od 5m duzine 23 sirine i 3m visine, a unutra prostora ko u formuli 1... Ne razumijem boga mi ne razumijem.


Nego nakon prolivene zuciu, posto mi je vitara pre skupa a s cross mi je ipak vise sjeo nego yeti (prostor za noge kod vozaca u jetiju je nekako skucen malo) htio bi sljedece godine uvest polovni iz njeme 1.6d.. Pa me zanima posto se bas nisam nacito puno ovdje o doticnoj masini dojmovi vlasnika.. Auto mi treba 90% za grad( iz Osijeka sam) i jendom godisnje na more plus svaka 3 mj do ZG.a.. Inace moram pohvalit prodavace kod skoje super susretljivi i nenametljivi.. Covjek je prico s mnom iako sam mu reko odmah da me ne zanima novi nego da sam dos vidit auto jer bi polovni kupovo, i ipak me tretiro kao kupca i odg na sve moje upite...

I ako ima neko iz Osijeka drage volje cu pristat da me se provoza U s crossu..

LP Svima!
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 08:58   #574
Pozz R3nchi,
Šest mjeseci imam s-cross i da opet kupujem auto ponovo bih ga uzeo...
ma mana ali nebitno (pogrešno računa potrošnju, glupa sirena, loša pozicija USBa, smiješna ručkica za rezervoar, loše drži poklopac prtljažnika.... ali stvarno to je nebitno). Jedino što mi je bitno - čini mi se da se malo zaljulja na 140-150
scross is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 09:56   #575
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
Ugl. filozofija Suzukija je takova kakva je, ako ti se ne sviđa to što ima neki model grublju plastiku ili nekakav lim ili ne znam što, ne kupuj Suzuki, ako želiš od automobila nabrojano s početka moga upisa, toplo preporučam...ali za svaki slučaj obavezno uz probnu voznju!
Znaci u Suzuki S-Cross tvrda plastika je OK, a u VW T-Roc je mana. Aha, OK
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:41   #576
Quote:
Belin kaže: Pogledaj post
- S cross kao i svaki povišeni auto osjeća dosta neravnine na cesti i sasvim je drugačiji osjećak voziti se u terencu naspram neke limuzine. ..
Ima S-cross mjesec dana i to sam odmah primijetio, na ljetnim gumama a i na zimskim. Kao da lupne nešto kad naiđem na rupu. Hoće li se malo amortizeri razradili ili malo popustiti. Sve se nadam. Opet, slažem se da je auto poviše i d će uvijek biti drugačije od obične limuzine.
Nemam nikakve druge zamjerke. Auto je stvarno super i nisam se pokajao što nisam kupio Dacia Duster (čekao ovu novu).
rimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:40   #577
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci u Suzuki S-Cross tvrda plastika je OK, a u VW T-Roc je mana. Aha, OK
Pa ako uzmeš u obzir razliku u cijeni onda je ta tvrdnja ispravna...
mate vidović is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:42   #578
Quote:
rimac kaže: Pogledaj post
Ima S-cross mjesec dana i to sam odmah primijetio, na ljetnim gumama a i na zimskim. Kao da lupne nešto kad naiđem na rupu. Hoće li se malo amortizeri razradili ili malo popustiti. Sve se nadam. Opet, slažem se da je auto poviše i d će uvijek biti drugačije od obične limuzine.
Nemam nikakve druge zamjerke. Auto je stvarno super i nisam se pokajao što nisam kupio Dacia Duster (čekao ovu novu).
Ja sam te udarce primjećivao u početku ali sad nakon par mjeseci više ne. Ne znam je li to slučajnost ili se zbilja nešto razradilo...
mate vidović is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:12   #579
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Pozz,
planiram zakapariti Scrossa 1.4 Gl+ jos ovaj mjesec. Od vlasnika suzukia stalno dobivam razlicita misljenja i savjete, svi mu hvale tehniku, motor i udobnost, no par njih su mi rekli kako je lim na autu vrlo tanak i sklon cescim ogrebotinama. Takoder, nekima smeta osjecaj prevelike lakoce i nekakve nestabilnosti na vecim brzinama pa me zanima kakva su vasa iskustva?
Na forumu Vitare si od početka 2016. gnjavio ljude jer si kupovao Vitaru, ubio si ih s hrpom pitanja, onda ti je izbor bila Mokka pa su te ljudi napadali da ne pišeš o Opelu na Vitara temi, onda si u svibnju 2016. slijedeći mjesec išao kupovati novi Land Cruiser, sad ideš zakapariti S-Crossa ovaj mjesec i opet gnjaviš o glupostima..... "tanak lim sklon ogrebotinama". BTW možeš na auto staviti čeličnu ploču debljine 10 mm i opet će se ogrebati lak ako po njemu nečim zagrebeš. Dakle, nesuvislo gnjaviš, a ideš "uplatiti" auto. Ako ideš nešto platiti onda si se već odlučio i pitanja koja postavljaš su blago rečeno paradoksalna. Nisam tu da radim red, ali ili si troll ili ti fali pažnje.
hoshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 05:51   #580
Quote:
hoshi kaže: Pogledaj post
Na forumu Vitare si od početka 2016. gnjavio ljude jer si kupovao Vitaru, ubio si ih s hrpom pitanja, onda ti je izbor bila Mokka pa su te ljudi napadali da ne pišeš o Opelu na Vitara temi, onda si u svibnju 2016. slijedeći mjesec išao kupovati novi Land Cruiser, sad ideš zakapariti S-Crossa ovaj mjesec i opet gnjaviš o glupostima..... "tanak lim sklon ogrebotinama". BTW možeš na auto staviti čeličnu ploču debljine 10 mm i opet će se ogrebati lak ako po njemu nečim zagrebeš. Dakle, nesuvislo gnjaviš, a ideš "uplatiti" auto. Ako ideš nešto platiti onda si se već odlučio i pitanja koja postavljaš su blago rečeno paradoksalna. Nisam tu da radim red, ali ili si troll ili ti fali pažnje.
To ti je ekipa koja online kupuje automobile. Virtualno. I to godinama.
Umjesto da ode u salon i jednostavno kupi auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.