Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2014., 22:44   #1
Trolovi

O trolovima vlada jako negativno mišljenje, smatraju se lošim ljudima koji uživaju u vrijeđanju drugif forumaša, uništavaju raspravu i sl. Kako je meni rečeno( kao i brigadi mojih klonova) da sam trol krenuh istraživat taj pojam i uglavnom dođoh do tih rezultata. Samo ja se ne smatram lošim čovjekom, mada ja sam o sebi ne mogu biti objektivan? Ja iz svog primjera zaključujem da trolovima nešto fali u životu i da to pokušavaju nadoknaditi na forumu, tu neku prazninu šta ja znam već

Što vi mislite?
Nosonja_ is offline  
Old 25.04.2014., 23:27   #2
Raspravljao bi - o čemu?
Almost Rosey is offline  
Old 25.04.2014., 23:31   #3
Trolom se proziva svatko tko dade neko mišljenje koje se nekom drugome ne svidi. Viknuti nekome 'trol' je kao na nečiji argument udarit nekoga u nos, pa mislit da smo time dali jači argument i diskreditirali sugovornika. Moderatorima je to najlakši način pak da nekoga 'argumentirano' maknu. Općenito, puno tih definicija iz internetskog doba nisu niš drugo doli jedne fabricirane debilane, te samim time ti izrazi i karakteriziranja sugovornika ne predstavljaju puno.
Koliko sam ja skužio, 'trolovi' su često jako kreativni i održavaju teme živima. Čast iznimkama koji samo dođu da vrijeđaju i provociraju, ali trolovi su bitni segment interneta bez kojega bi internet u mnogim slučajevima bio dosadna i konformistička kaljuža.
I ja često trolam jer mi bez trolerske rasprave forum nije ni zanimljiv i bio bi zanimljiviji da ne postoji toliko restrikcija kojima ograničavamo svakoga da u žaru rasprave kaže sugovorniku i da je glup. Postajemo nekako preosjetljivi na to kaj neki anonimusi koji niti znaju kak izgledamo misle o nama.
old-soul80 is offline  
Old 25.04.2014., 23:34   #4
Nda. Za raspravu o moderaturi i moderatorima imate cijeli podforum.
Autore, koja je svrha teme?
Almost Rosey is offline  
Old 25.04.2014., 23:46   #5
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Nda. Za raspravu o moderaturi i moderatorima imate cijeli podforum.
Autore, koja je svrha teme?
Pa zašto ljudi trolaju...

Evo moj primjer...

Uglavnom sam ljevičar, šta valjda i jesam ali mislim da sam skrenuo dodatno u lijevo jer sam na drugom forumu bio komunista koji se zalaga za uvođenje verbalnog delikta i za jednopartijski sustav. Znači da je trolanje utjecalo na moj stvarni život

Bio sam i ustaša, mislim doslovno nick ustaša, madjarski nacionalist, promiskuietna ženska i tako...
Nosonja_ is offline  
Old 25.04.2014., 23:51   #6
Tema.
Almost Rosey is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.