Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 13:51   #101
EUR/AUD, possible H&S at daily!?

1000 pipsova gore pa nazad, nice move. Moguća H&S formacija ovdje na daily!?
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 16:13   #102
USD/JPY, strong support at 118!

Lijepo boost-anje danas na USD/JPY, opet na 118.00! Neda se nikako.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:18   #103
Gdje ste trejderi, na skijanju? Nema nikoga ovdje.

‘Golden bulls’ rules!

Bez obzira na i dalje jak dolar, zlato polako i sigurbno ide prema gore, 1244 high sinoć. Šta dalje? 1255/60 ako se uspije zadržati danas preko 1240.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 19:54   #104
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Gdje ste trejderi, na skijanju? Nema nikoga ovdje.

‘Golden bulls’ rules!

Bez obzira na i dalje jak dolar, zlato polako i sigurbno ide prema gore, 1244 high sinoć. Šta dalje? 1255/60 ako se uspije zadržati danas preko 1240.
Meni se čini da je to radi ovog pada cijene nafte i straha kako će se gospodarstvo snaći u tome. Pa se kapital seli sa dionica u zlato, dok se situacija ne istaloži.
Danas su se malo dionice oporavile, nafta se malo oporavila, a zlato će po meni danas formirati jednu finu shooting star svijeću, a ona bi trebala značiti preokret u trendu
I šta čujem, bit će milion ove godine
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:31   #105
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Gdje ste trejderi, na skijanju? Nema nikoga ovdje.

‘Golden bulls’ rules!

Bez obzira na i dalje jak dolar, zlato polako i sigurbno ide prema gore, 1244 high sinoć. Šta dalje? 1255/60 ako se uspije zadržati danas preko 1240.
Malo opreza pri zadavanju 'buy' naloga (može još ~$10 prema gore) jer je formirana široka divergencija.

Nisam 'ušao' u Au/Usd jer sam ovdje ušao prilično jako ...
-----

Zadnje uređivanje bigbozo : 13.01.2015. at 20:44.
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:29   #106
USD/JPY, 118 failed to hold, 115.50 in sight!

Dolar ovdje polako gubi vrijednost i ova 115.50 je jako bitna razina za njega.

Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
I šta čujem, bit će milion ove godine
Vidjet ćemo, potrudit ću se. Uvijek se milioni vrte oko mene, došao je red na FX!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 16:17   #107
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
USD/JPY, 118 failed to hold, 115.50 in sight!

Dolar ovdje polako gubi vrijednost i ova 115.50 je jako bitna razina za njega.



Vidjet ćemo, potrudit ću se. Uvijek se milioni vrte oko mene, došao je red na FX!
Blago tebi, oko mene se vrte samo stotine, eventualno koja tisuća
Nego šalu na stranu, gledam ove usa podatke danas- loše, jako loše..
I sp500 pao ispod 2000.
Bit će zanimljivo...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:06   #108
Mene bi bilo sram reklamirat AM, čak štoviše trgovat preko njih, jer ti tupani i njihovi takozvani "analitičari" imaju takve "analize" da ti se pris..re. Moja baba bi i bez analize bolju intuiciju u predviđanju imala.
Oni imaju neku školicu u kojoj su naučili par nekih glupih analiza i sad tu prodaju neke glupe analize novopridošlicama, kome služe te njihove analize osim obmanjivanju naivaca, isto kao i oni šta su se uhljebili u ministarstvu za praćenje ruda i gubitak vremena i primanja plaće.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:12   #109
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je to radi ovog pada cijene nafte i straha kako će se gospodarstvo snaći u tome. Pa se kapital seli sa dionica u zlato, dok se situacija ne istaloži.
Danas su se malo dionice oporavile, nafta se malo oporavila, a zlato će po meni danas formirati jednu finu shooting star svijeću, a ona bi trebala značiti preokret u trendu
I šta čujem, bit će milion ove godine
kad ćeš ti više naučiti da se cijena ne miče u nekom smjeru zato što su se "dogodili" neki događaji, nego se događaji "događaju" da bi se cijena micala.
U najgorem slučaju ako nema događaja koji prate cijenu koja je već davno prije zamišljena, često mjesecima unaprijed, čak i godinu i više, onda će se pomak dogoditi bez tog događaja koji bi pratio cijenu, a onda takvi kao ti kažu: kako? To je ono kad neupućeni komentiraju: "cijena se pomakla u drugom smjeru ali svi pokazatelji su suprotni"...
No vi ste kratkoročni ulagači s polugom, pa ne igrate dugoročno.. Vi pokušavate kratkoročno ušićariti nešto na manjim pomacima, ali mogućnost greške na malim periodima je puno veća.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:19   #110
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post


Vidjet ćemo, potrudit ću se. Uvijek se milioni vrte oko mene, došao je red na FX!
Oko tebe se vrte milioni, ali nikako da ti za trajno uđu u džep.

Ako si i zaradio kakve pare na HR dionicama u doba najvećeg booma, kad je i Đuro iz Špičkovine donje koji je prvi put čuo za dionice na ipo-u ine, mogao zaraditi i kad su svi upucavali pare i dizali lombardne kredite, dionice građevinara napucavali u orbitu, to ti nije garancija da ćeš na puno težim stranim tržištima uspjeti.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:27   #111
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo, potrudit ću se. Uvijek se milioni vrte oko mene, došao je red na FX!
kažu da je danas taj fantastični cilj, iznos od jednog miliona $, ustvari 8 miliona!

šalu na stranu, a i apsolutne iznose: nikada mi nije bilo jasno čemu apsolutni iznosi, sve ima jasniju dimenziju ako se izražava u postocima. ono što mene u toj izjavi zanima je:
kakav je to target, postoji li ciljani mjesečni postotak zarade, zašto i čemu taj target?

I je li to, psihološki gledano, dobro postavljati ovakve ciljeve? Jer ako postaviš nekakav fixni cilj, i ukoliko ti baš ne krene, lako je izgubiti kontrolu i početi forsirati, što neminovno dovodi do grešaka. Nekako mi je 'normalnije' odrediti rizik pojedine transakcije, u skladu sa strategijom, koji omogućava da se na postojećoj statistici ostvari nekakav cilj, pa vidjeti šta će ispasti.

Nego šta kažete na €$? (ne samo crobroker, nego svi)
Ovo je nekakvo bottomiranje sada, već prije sam napisao u analizi da je EWT maximalno dno negdje oko 1.168.
(i promašio count 5og vala, ali to je normalna stvar )

Zadnje uređivanje srletina : 14.01.2015. at 18:36.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:32   #112
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
kad ćeš ti više naučiti da se cijena ne miče u nekom smjeru zato što su se "dogodili" neki događaji, nego se događaji "događaju" da bi se cijena micala.
U najgorem slučaju ako nema događaja koji prate cijenu koja je već davno prije zamišljena, često mjesecima unaprijed, čak i godinu i više, onda će se pomak dogoditi bez tog događaja koji bi pratio cijenu, a onda takvi kao ti kažu: kako? To je ono kad neupućeni komentiraju: "cijena se pomakla u drugom smjeru ali svi pokazatelji su suprotni"...
No vi ste kratkoročni ulagači s polugom, pa ne igrate dugoročno.. Vi pokušavate kratkoročno ušićariti nešto na manjim pomacima, ali mogućnost greške na malim periodima je puno veća.
ovo što ti zoveš zamišljanjem cijene mjesecima i godinama unaprijed, ja zovem dugoročna prognoza. nekad je točna, nekad nije. teoretski, ako dovoljno dugo čekaš, kad-tad moraš dočekati svoj target-price. usd/jpy na 130.00, eur/usd na 1.000 i slično.. ako imaš dovoljno vremena i novaca trpjeti eventualne pomake u suprotnom smijeru, sjedi pa čekaj. samo ne razumijem po čemu je ta strategija superiornija u odnosu na "šićarenje" od recimo 20-50 ili 100 pipsa.
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 18:45   #113
Ne znam, ja sam danas opet odradio zlato. Možda je moglo malo bolje, ali sam u onom naletu mislio (nisam trebao mislit), da će probiti jučerašnji 1244 otpor! Nema veze, 100 pipsova relativno brzih, lijepo.
1, 2, 3, 4, enter! Quick 100 pips golden trade!

srletina,
Za sve postoji neki razlog, a moj nebi iznosio, nije uopće toliko bitan. Ono što je bitno je cilj, treba ga imati i ostvariti!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:06   #114
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Oko tebe se vrte milioni, ali nikako da ti za trajno uđu u džep.

Ako si i zaradio kakve pare na HR dionicama u doba najvećeg booma, kad je i Đuro iz Špičkovine donje koji je prvi put čuo za dionice na ipo-u ine, mogao zaraditi i kad su svi upucavali pare i dizali lombardne kredite, dionice građevinara napucavali u orbitu, to ti nije garancija da ćeš na puno težim stranim tržištima uspjeti.
U pravu si, nema garancije za uspjeh! Da ima, svi bi bili bogati, zar ne!? Nebi dalje komentirao. Meni je dovoljno znanje i iskustvo stečeno u proteklih 10 godina, ništa drugo me ne interesira. A novac? Novac je da se troši!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:07   #115
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam danas opet odradio zlato. Možda je moglo malo bolje, ali sam u onom naletu mislio (nisam trebao mislit), da će probiti jučerašnji 1244 otpor! Nema veze, 100 pipsova relativno brzih, lijepo.
1, 2, 3, 4, enter! Quick 100 pips golden trade!

srletina,
Za sve postoji neki razlog, a moj nebi iznosio, nije uopće toliko bitan. Ono što je bitno je cilj, treba ga imati i ostvariti!
prvo, "good job" za trejd drugo, vjerujem da od 1238 sve do 200day MA (trenutno na 1254 kao i vrh od 21.10.2014.) - leži takav resistance da će ga biti al ono - fakin' teško probiti! jednom kad to ode, pretpostavljam da ćemo doći do 1320 u roku 12 minuta valja pratiti tokom ovog tjedna šta će se događati sa makroekon. rezultatima iz SAD-a, ako ne budu ovako loši ko danas, mogli bi vidjeti trejdanje u rasponu, kao zadnju liniju obrane u pomaku dolje vidim 1180. ono što mene brine je - ako CPI i PPI indexi značajno padnu, na prvu - dobro za zlato, ali kako će tržište reagirati na eventualno spominjanje zabranjene riječi - deflacije?
tannoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:16   #116
Quote:
tannoy kaže: Pogledaj post
prvo, "good job" za trejd drugo, vjerujem da od 1238 sve do 200day MA (trenutno na 1254 kao i vrh od 21.10.2014.) - leži takav resistance da će ga biti al ono - fakin' teško probiti! jednom kad to ode, pretpostavljam da ćemo doći do 1320 u roku 12 minuta valja pratiti tokom ovog tjedna šta će se događati sa makroekon. rezultatima iz SAD-a, ako ne budu ovako loši ko danas, mogli bi vidjeti trejdanje u rasponu, kao zadnju liniju obrane u pomaku dolje vidim 1180. ono što mene brine je - ako CPI i PPI indexi značajno padnu, na prvu - dobro za zlato, ali kako će tržište reagirati na eventualno spominjanje zabranjene riječi - deflacije?
Hvala, nije loš. Treba ipak primjetiti da se zlato odlično drži na početku godine, jako mi je interesatno i jedino njega trejdam od svega. Već sam uzeo skoro 600 pipsova u ovoj godini, sve na zlatu.

Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo sram reklamirat AM...
Tebe bi puno toga trebalo biti sram, ali nije kad pišeš pod nickom i nitko ne zna tko si. Hrabar iza maske. Nadalje, ne reklamiram nikoga ako napišem preko koga radim. Ja nikad nisam imao problema sa njima, ne znam šta te tu boli stalno? Ako je netko imao neka napiše tu šta, ali pod imenom i prezimenom!

P.S. Molim te da ne truješ temu, nego da pišeš konkretno ako imaš po pitanju iste.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 14.01.2015. at 19:24.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:28   #117
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
kad ćeš ti više naučiti da se cijena ne miče u nekom smjeru zato što su se "dogodili" neki događaji, nego se događaji "događaju" da bi se cijena micala.
Konkretno sam govorio o podatku o maloprodaji u USA koji je izašao danas i izazvao pomak na EUR/USD. Misliš reći da su se milioni potrošača dogovorili kako će mjesec dana manje kupovati da bi malo oslabili dolar?
Pocetnik jesam, ali ne takav da nisam skužio da ove podatke iz ekonomskog kalendara treba uzeti sa rezervom. Nekad tržište reagira u skladu sa njima, nekad suprotno, a nekad uopće ne reagira. Sjećam se 3,4 mjeseca lani kada su euro i funta ujutro skakali po 50, 100 pipsa na svaku objavu .
Jutros su izašli dobri podaci o inflaciji u eu, a loši iz USA pa je opet danas euro pao.
Uglavnom kolega činiš mi se previše ogorčen za nekog tko nije ništa izgubio na forexu.
Spalio si ti malo veću lovu, samo te sram priznat...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 21:21   #118
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
kad ćeš ti više naučiti da se cijena ne miče u nekom smjeru zato što su se "dogodili" neki događaji, nego se događaji "događaju" da bi se cijena micala.
U najgorem slučaju ako nema događaja koji prate cijenu koja je već davno prije zamišljena, često mjesecima unaprijed, čak i godinu i više, onda će se pomak dogoditi bez tog događaja koji bi pratio cijenu, a onda takvi kao ti kažu: kako? To je ono kad neupućeni komentiraju: "cijena se pomakla u drugom smjeru ali svi pokazatelji su suprotni"...
No vi ste kratkoročni ulagači s polugom, pa ne igrate dugoročno.. Vi pokušavate kratkoročno ušićariti nešto na manjim pomacima, ali mogućnost greške na malim periodima je puno veća.
Kad već imaš više znanja od brokera, analitičara, banaka, zašto ne ideš radit za neki fond ili banku? I kako si uz sve to silno znanje uspio izgubit svih 100 eura koje si uložio na forex?
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:49   #119
Ok, sad znam zašto mi govore da ne trgujem kad trebaju reći važne vijesti vezane uz valute.

Malo prije se ulogirao i gledam pozicije kad ono neke čudne brojke, mislim koji vrag. Kad ono CAD/CHF pao milijune pipsova skoro pred mojim očima.

Pitanje: Što da sam npr. "igrao" sa pravim novcima? Da li bi sve izgubio?
artanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 12:05   #120
SNB removes 1.20 cap and cut rates to -0,75%!

Uglavnom, SNB je odustao od 1.20, nastao je kolaps na tržištu. Ne zna se točno koja je najniža za EUR/CHF i USD/CHF! Izgleda da je EUR/CHF na 1.050, a USD/CHF na 0.8800, ali da su bili i puno niže. Platforme su popucale posvuda, hahha. Mrak!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.