Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 00:30   #41
A gdje ćeš napraviti prometnu, nego na tehničkom? Onda ideš u mup, na registraciju, i nakon toga po tablice(ako ti stari vlasnik nije ostavio).

Ne ideš na tehnički pregled svog vozila, nego u ustanovu za TP.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:48   #42
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A gdje ćeš napraviti prometnu, nego na tehničkom? Onda ideš u mup, na registraciju, i nakon toga po tablice(ako ti stari vlasnik nije ostavio).

Ne ideš na tehnički pregled svog vozila, nego u ustanovu za TP.
Ma sve ok, ali pitam vas sljedece - imam i tablice i regan auto i sve, samo prepisan na mene. Moram li to raditi sada ili mogu cekati da postojeca rega istekne?
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:31   #43
Samo da se pohvalim, kupil sam twinga i superzadovoljan sam.

Vozim tvingača kabrioleta,
sad će pičke dati svaka teta...

Teta, dvje - ne bu rekle ne! :bećarac:

Kak je to dobar autić, fenomenalno...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 18:58   #44
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Samo da se pohvalim, kupil sam twinga i superzadovoljan sam.

Vozim tvingača kabrioleta,
sad će pičke dati svaka teta...

Teta, dvje - ne bu rekle ne! :bećarac:

Kak je to dobar autić, fenomenalno...
hhahah, i ja nedavno uzeo tvinga, do jaja autic.

Nego momci - ovo moje pitanje, ne znam jeste me skuzili - znaci auto je regan GODINU DANA (od strane bivseg vlasnika), osiguran, tablice ostale meni, prepisan na mene, placen porez - mogu li cekati do isteka rege i voziti se ovako (s imenom bivseg vlasnika u prometnoj) il moram ici na mup sebe upisivati unutra?

Hvala
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 19:05   #45
To na mupu ti košta neki kikiriki, nekih 30-tak kuna nova prometna i mislim neki biljezi. Napravi to i miran si.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:19   #46
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
To na mupu ti košta neki kikiriki, nekih 30-tak kuna nova prometna i mislim neki biljezi. Napravi to i miran si.
Ja sam napravil novu prometnu i sve na mupu platil 35 kn (u pošti) i 35 kn biljega.
To mi je izgledalo pametnije, da skinem sve to s kurca. Sad je taj auto moj i to je to.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 07:41   #47
Planiram kupiti novi auto, pa me zanima da li nakon plaćanja auta + PDV + PPMV (posebni porez na motorna vozila) i naravno registracije i tehničkog postoje još kakvi porezi i davanja na nove automobile?

Da li je trošarina i PPMV isto?

Zahvaljujem
niwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:52   #48
Ok, tnx momci
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:31   #49
Prodaje se vrhunski očuvan auto.

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-14365758
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 23:37   #50
Quote:
eone kaže: Pogledaj post
Ma sve ok, ali pitam vas sljedece - imam i tablice i regan auto i sve, samo prepisan na mene. Moram li to raditi sada ili mogu cekati da postojeca rega istekne?
Nije prepisan na tebe sve dok ne izvadiš prometnu na svoje ime i ovjeriš je u MUP-u.

Novu prometnu na TP plaćaš oko 100+ kn i 35 kn biljega treba za MUP. Mislim da me sve skupa za zadnji auto izašlo oko 175 kn.

Na ovaj način kako se sada voziš (prometna na prijašnjeg vlasnika) riskiraš dvije stvari. Prva je da ukoliko nedaj bože kroz tu godinu dana dobije neku ovrhu nećeš u MUP-u moći prepisati auto na sebe, jer tehnički gledano u MUP-u taj auto još uvijek glasi na njega sve dog ga ti ne odjaviš sa njega i prijaviš na sebe.

Druga je stvar da nakon 14 dana od prodaje vozila taj vlasnik iz prometne može otići na MUP i odjaviti auto pošto ti nisi. Ti ćeš dobiti doma kaznu i poništiti će ti se rega.
Dovoljno je da negdje dobiš kaznu za parking ili brzinu i ista automatizmom ide vlasniku iz prometne, tada će on na MUP odnijeti KPU da je prodan auto i ti si nagrabusio.

E sad ti odluči vrijedi li za cca. 170 kn riskirati sve to.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 11:00   #51
Kako provjeriti koliko je vozilo imalo vlasnika prije mene, pošto u ovim novim knjižicama na piše?
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:25   #52
Jedino u MUP-u, drugačije ne.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:49   #53
Audi A6 Avant (4B) 2.5 TDI V6 132Kw quattro!

Prodajem radi kupovine nove linije A6 Avant-a...

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a6-...oglas-12089126

lp,
Marac1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:19   #54
Upravo prepisah na sebe auto kupljen u drugoj županiji, a koji je registriran do kraja godine pa evo postupak (poučen prijašnjim iskustvima s djelatnicima stanica za tehnički pregled, sve sam obavio u zgradi mup-a):

1. Znači, nađeš auto, bla, bla, bla, ispunite kupoprodajni ugovor (formular se može kupiti u bilo kojoj knjižnici/papirnici za max. 5 kn). Kod ispunjavanja ugovora, bitno je paziti da se ne pogriješe podaci koje unosite (samo pažljivo prepisivati iz prometne, pogotovo br. šasije). I još je bitno da se potpišete na svaki list zasebno, znači paziti da listovi kupoprodajnog ugovora budu razdvojeni prilikom potpisivanja. Ovdje je još potrebno navesti da bivši vlasnik ustupa registarske pločice kupcu, naravno ukoliko se tako dogovorite. E to da su tablice ustupljene kupcu je bitno navesti u ugovoru, jer jedino u tom slučaju kupac/novi vlasnik može izvršiti odjavu vozila umjesto bivšeg vlasnika, bar mi tako reče gđa teta u mup-u

2. S bivšim vlasnikom odeš kod javnog bilježnika ovjeriti potpis na kupoprodajni ugovor. Nije potrebno da oboje idete, to može ovjeriti i samo bivši vlasnik koji ti poslije poštom pošalje ovjereni kupoprodajni ugovor (kao u mom slučaju). Također bi bilo jako poželjno da vam bivši vlasnik uz ostale dokumente (prometna, knjižica vozila, polica...) preda i potvrdu o plaćenoj cestarini, jer bez toga nastaje zaje.... jer ovi na mupu traže i tu potvrdu.

3. Dovezeš se kući i s ovjerenim kupoprodajnim ugovorom ideš u poreznu upravu. Predaš ugovor gđi teti na šalteru i ona ti izračuna porez, preda ti uplatnicu na taj iznos koju platiš i vratiš se nazad u poreznu. Potvrdu o uplaćenom porezu predaš gđi teti koja ti na to udari pečat i ispiše da si platio harač državi i to zaklama uz jedan primjerak kupoprodajnog ugovora. Ostale primjerke/listove zadrži kod sebe.

4. S kupoprodajnim ugovorom i potvrdom o plaćenom porezu, ideš na mup. NEMOJ ZABORAVIT KOPIRAT ORIGINAL police osiguranja (kao što sam naravno ja zaboravio, a usput bi bilo pametno i za sebe kopirat jedan primjerak ugovora, budući je meni ostao samo onaj za u mup). U mupu uzmeš dvije uplatnice, jednu za izradu nove prometne dozvole na iznos 35 kn, a drugu za nove tablice na iznos mislim 79 kn (u fini sam za obe uplatnice platio 120 kn). Platiš to i prije povratka u mup kupiš još 35 kn biljega. Trošak znači: 35+79+35 kn. Skineš stare tablice s auta i s njima ponovo u mup, čekaš red, pripremiš dokumentaciju i kad konačno dođeš na red predaš gđi teti: ovjereni kupoprodajni ugovor s potvrdom iz porezne, uplatnicu 35 kn, uplatnicu 79 kn, biljezi 35 kn, staru prometnu dozvolu, staru knjižicu vozila, original police osiguranja i potvrde o plaćenoj cestarini (koje ti poslije vrati), KOPIJU police osiguranja koju ona zadrži i stare tablice. Gđa teta ispuni novu prometnu, udari pečate, izda ti nove tablice i slobodan si. E sad bi bilo pametno otići u osiguravajuću kuću u kojoj je auto osiguran i tu rečeš da si kupio auto i da ti izdaju novi zeleni karton.

I to sve si dužan napraviti u roku 15 dana od dana kupovine. Tako bar mi rekoše u poreznoj i u mupu.
bigj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 18:01   #55
Ne mogu nikako shvatit da se prije proda Golf V, 2004 god sa 260 000 km za 5500 Eur nego Golf V, 2008 sa 130 000 km za 8000 EUR
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:09   #56
Ptanje za Jožu ili koga drugog u tom biznisu:
koliko tražit, a da se eventualno i proda, za Alfu 156 2002. (redizajn iznutra), 1.8 benzinac, 112 tkm, hrpa opreme, dva seta kotača, očuvana, rega do 7. mjeseca? Znam da nije najsretniji auto za tražit kupca..
Pitam više iz znatiželje, nije niš hitno, al vidim da se na njušci kreću cijene od soma i pol pa do 6 soma eura, pa reko ne košta pitat.

P.S. ako netko želi udomit finu talijansku gospođu od zanata, (pro)dajem istu u dobre ruke
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:17   #57
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Ne mogu nikako shvatit da se prije proda Golf V, 2004 god sa 260 000 km za 5500 Eur nego Golf V, 2008 sa 130 000 km za 8000 EUR
Pa to je neka psiholoska granica oko 5000€, mislim da se najvise auti kupuje i prodaje oko te cifre.
A i ako se ne varam,
Golf V ne stoji kao jako pouzdan model, cak ni kod vagenasa, tu je cetvorka dosta u prednosti.




Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Ptanje za Jožu ili koga drugog u tom biznisu:
koliko tražit, a da se eventualno i proda, za Alfu 156 2002. (redizajn iznutra), 1.8 benzinac, 112 tkm, hrpa opreme, dva seta kotača, očuvana, rega do 7. mjeseca? Znam da nije najsretniji auto za tražit kupca..
Pitam više iz znatiželje, nije niš hitno, al vidim da se na njušci kreću cijene od soma i pol pa do 6 soma eura, pa reko ne košta pitat.

P.S. ako netko želi udomit finu talijansku gospođu od zanata, (pro)dajem istu u dobre ruke
Veliki servis, svjecice, ovjes - ista od toga mjenjano i ako da, kada? Sw ili limuzina?


Probaj sa 3500 pocet, ali realno ako dobijes i 3000, lupaj se po guzici.
I jedan set kotaca uvijek mozes prodat zasebno, to se uvijek lako proda.
P.s. moze i info koje felge imas i sa kakvim gumama.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 23:04   #58
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Veliki servis, svjecice, ovjes - ista od toga mjenjano i ako da, kada? Sw ili limuzina?


Probaj sa 3500 pocet, ali realno ako dobijes i 3000, lupaj se po guzici.
I jedan set kotaca uvijek mozes prodat zasebno, to se uvijek lako proda.
P.s. moze i info koje felge imas i sa kakvim gumama.
Distribucija je mjenjana na 66 soma, kak mi se žuri s prodajom budem i 120 odradio, skup s varijatorom (počeo se glasat kod hladnih startova). Svjećice isto tako i ne pokazuju još znakove umora.
Ovjes nije diran kak je kod mene, ali još odrađuje posao u tišini. Ljetos je mjenjan kuplung i potisni, u 10. mj svi filtri. Ulje uredno svakih 8-10 soma.
Prednji diskovi i pakne idu ubrzo, kad uhvatim vremena.
E, da, limuzina je.
Ketači su conti premium kuracpalac 2 na 16icama od serespeeda (još ova sezona i idu u smeće) i eskimo hp na čeličnim 15 + origigi radkape, odrađuju drugu sezonu. Nisu zasebno na prodaju, bar za sada
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 23:09   #59
Alfa benzinac je za prodati muka, to i sam znas. Ovisno o stanju ocekuj 2-2500e ako ga zelis prodati, a ako je lose stanje ispod 2000e.
Sve iznad ti je lutrija.

Ako ti nije hica nabijes cijenu i cekas. Znam lika koji je oko 4000e platio rashebanu 147-icu 1.6 ts tako da... Pravilo je da pravila nema.

Eto ja svoj A4 Quattro godinu dana regan sa finom.opremom prodao za 4800e drugom prodavacu. Auto je bio ko nov, cijene takvih pocinju od 6000e, al sto to vrijedi kad nema kupca pa kad se covjek odluci prodati auto proda ga za onoliko koliko moze izvuci. To ti je sva mudrost.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 08:25   #60
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Distribucija je mjenjana na 66 soma, kak mi se žuri s prodajom budem i 120 odradio, skup s varijatorom (počeo se glasat kod hladnih startova). Svjećice isto tako i ne pokazuju još znakove umora.
Ovjes nije diran kak je kod mene, ali još odrađuje posao u tišini. Ljetos je mjenjan kuplung i potisni, u 10. mj svi filtri. Ulje uredno svakih 8-10 soma.
Prednji diskovi i pakne idu ubrzo, kad uhvatim vremena.
E, da, limuzina je.
Ketači su conti premium kuracpalac 2 na 16icama od serespeeda (još ova sezona i idu u smeće) i eskimo hp na čeličnim 15 + origigi radkape, odrađuju drugu sezonu. Nisu zasebno na prodaju, bar za sada
Ako te auto služi i ako si zadovoljan, vozi dok se ne raspadne, ili ga ostavi sinu/kćeri ili nekome u familiji.

Svjestan si i sam da neke novce dobit nećeš, a ako je auto dobar nema ga smisla davat u bescjenje.
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.