Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 11:45   #41
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer dok šetala s psima izvaljala se vani u grmovima lavande, a komarci me svejedno izgrizli


hmm, a čuj da bi nešto bilo učinkovito moraš na svaki dio kože koja je dostupna komarici da pika, namazati ili nasprejati....ja ako nasprejam jednu nogu a drugu ne...oni će navalit na ne nasprejanu nogu....

ne smeta komarcu da leti uz taj miris, već samo dok ide jesti, ne sviđa mu se pikati ako na mjestu ima eteričnog ulja i on odlazi tražiti drugdje

zato moraš nasprejati svaki dio kože koji ne pokriva odjeća, ako se ne nasprejaš iza uha, piknut će te tamo

eterična ulja koja odbijaju komarce

ja sam prije nekoliko godina pokupovala sva eterična ulja za koje se kaže da tjeraju komarce : bor, ružmarin, lavanda, limun, timjan, eukaliptus, geranij, cedar, limunska trava, cimet....sve sam promiješala i stavila u aroma lampicu, ali uopće nije bilo učinkovito...pa sam u sprej stavila kap svakog ulja i ulila 500 ml vode i promućkala i sprejala se....ali nije bilo efekta

tako sam eliminirajući ulje po ulje došla do rezultata samo sa limunskom travom....i to oko 10 kapi na 500 ml vode, malo većom koncentracijom ali ipak dovoljno blagom za kožu...tako da ja osobno od srca preporučam samo limunsku travu i ono što morate znati je da eterična ulja brzo hlape pa se češće zaštita mora obnavljati....recimo svaki 1 sat ako se našpricate, nema šanse da vas pikaju komarci. sretno !

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A nije pomogla ni svijeća s eteričnim uljem citronele na terasi.
a nisu ti te svjeće baš od koristi, miris je sintetički i k tome još premala koncentracija a to nema baš nikakav učinak na zujajuče pikače.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 15:14   #42
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer dok šetala s psima izvaljala se vani u grmovima lavande, a komarci me svejedno izgrizli

A nije pomogla ni svijeća s eteričnim uljem citronele na terasi.
ono elektricno kaj se usteka funkcionira sasvim ok
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 08:03   #43
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
ono elektricno kaj se usteka funkcionira sasvim ok
Da, ali za korištenje toga pretpostavljam da treba zatvoriti vrata i prozore, da to mogu jednostavno bi usisala komarce prije spavanja (usisivač je pokazao kao najučinkovitija odbrana od njih) i mir u kući.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 10:17   #44
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, ali za korištenje toga pretpostavljam da treba zatvoriti vrata i prozore, da to mogu jednostavno bi usisala komarce prije spavanja (usisivač je pokazao kao najučinkovitija odbrana od njih) i mir u kući.
Bogami onda imaš iznad prosječan vid kada uspiješ svakoga vidjeti.
Moji se sakriju kad je svjetlo upaljeno ali čim se ugasi invazija
Sada kada je malo zahladilo da bi se čovjek mogao naspavati nemoguće je od napasnika
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 10:47   #45
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
a nisu ti te svjeće baš od koristi, miris je sintetički i k tome još premala koncentracija a to nema baš nikakav učinak na zujajuče pikače.
Općenito su te lučice koje stavljamo ispod aromalampi štetne...trebalo bi koristiti one od pčelinjeg voska...koje su pak skupe...po 5,6 kuna komad.

Ja stavljam citronelu u sprej i u lampicu...čini mi se ok samo kaj to palim povremeno i često se zaboravim naprskati sa sprejem.

Čajevac navodno isto odbija a to ulje može direktno na kožu. Ima u DMu povoljno, bočica od 30 ml za kojih dvadesetak kuna.

Mene su komarci uništili ovo ljeto. Izgledam ko da sam bila u ratu, puna masnica, ogrebotina i plikova, na suknje mogu zaboraviti koliko su mi noge izmasakrirane. :/
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:19   #46
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Općenito su te lučice koje stavljamo ispod aromalampi štetne...trebalo bi koristiti one od pčelinjeg voska...koje su pak skupe...po 5,6 kuna komad.

Ja stavljam citronelu u sprej i u lampicu...čini mi se ok samo kaj to palim povremeno i često se zaboravim naprskati sa sprejem.

Čajevac navodno isto odbija a to ulje može direktno na kožu. Ima u DMu povoljno, bočica od 30 ml za kojih dvadesetak kuna.

Mene su komarci uništili ovo ljeto. Izgledam ko da sam bila u ratu, puna masnica, ogrebotina i plikova, na suknje mogu zaboraviti koliko su mi noge izmasakrirane. :/
Naj kvalitetnije ulje čajevca je ulje Australijskog čajevca ali je i cijena fajn ja ga kupujem u ljekarni i bočica od 10 ml stoji 10€ alije jako velika razlika od ovog iz DMa po viskoznosti i gustoći. DMovo kao da je razređeno naspram ovoga i puno kraće ostaje na koži, nema masnoće a ni toliko intenzivan miris.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:47   #47
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
...Mene su komarci uništili ovo ljeto. Izgledam ko da sam bila u ratu, puna masnica, ogrebotina i plikova, na suknje mogu zaboraviti koliko su mi noge izmasakrirane. :/
drugi put kad te ugrize, uzmi malo sode bikarbone i pomiješaj sa par kapi vode da dobiješ kao pastu...namaži ugriz i ubrzo ce nestati plik i svrbež....
100 puta bolje i ucinkovitije i od synopena a, bez kemije
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:55   #48
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
drugi put kad te ugrize, uzmi malo sode bikarbone i pomiješaj sa par kapi vode da dobiješ kao pastu...namaži ugriz i ubrzo ce nestati plik i svrbež....
100 puta bolje i ucinkovitije i od synopena a, bez kemije
Isprobano i sigurno učinkovito bez kemije
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:56   #49
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, ali za korištenje toga pretpostavljam da treba zatvoriti vrata i prozore, da to mogu jednostavno bi usisala komarce prije spavanja (usisivač je pokazao kao najučinkovitija odbrana od njih) i mir u kući.
a ventilator terminator?

https://www.youtube.com/watch?featur...kbghz85I#t=173

https://www.youtube.com/watch?v=lsE89dudQKI
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:05   #50
A gdje se to čudo može kupiti?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 18:14   #51
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A gdje se to čudo može kupiti?
pa bilo koji ventilator, mreža ispred, usisava komarce i struja zraka ih posuši na mreži. ovaj je nabrijan a ima i kućnih izvedbi za par kuna...
https://www.youtube.com/watch?v=FCgPu678C3s

ili dat djeci da rade balone od sapunice
http://lifehacker.com/5806950/repel-...bubble-machine
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:01   #52
Šteta da sada je lakše dobiti na lutriji nego naći u trgovini ventilator. A mislila sam da je nestašica ventilatora izazvana vrućinom
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 16:41   #53
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, ali za korištenje toga pretpostavljam da treba zatvoriti vrata i prozore, da to mogu jednostavno bi usisala komarce prije spavanja (usisivač je pokazao kao najučinkovitija odbrana od njih) i mir u kući.
Bas naprotiv, kod vecine aparata se trazi da prostor bude prozracen. Vjerjatno to nestogovori i o potencijalnoj stetnosti za ljude???

Ali zaista sam za sada vidio da je najkorisnije drzanje prozoa zatvorenima. Naime kako nikada do sada preko ljeta nisam koristio klimu sve je bilo uvjek otvoreno. Sad sam postao starkelja pa se hladim i otvorim samo par sati u danu da se prozraci. Vrlo rijetko da uopce vidim komarca unutra

Iako moze biti da nije uopce do toga. Mozda su vise spricali. ozda podstanari koje sad imamo gore i stalno kure svjetl po nci odvlace
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 15:23   #54
Ma kod nas po selima ne špricaju, a ja njih imam ko u priči zbog šterni. I držim cijelu noć sve otvoreno.

Međutim, dvije noći sam eksperimentirala s uljnom lampom (koristila sam domaća lavandino ulje), i ima njih puno manje, odnosno dođu tek predjutro kad lučica u lampi izgori do kraja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 18:53   #55
kad smo vec pri komaraca...
drzim vec godinam po ljetu sve zatvoreno, ma i vruce je pa se bi zagrio stan. Ali !
treba kisika, pa uvjek neki prozor otvoren..manje/vise..pa i pusac sam, tako po zimi i po vrucini..ma cijelu godinu...
Kupim mrezice za prozore, drziju po 1 do 3 godine, sunce njih pojede (UV-Light). ima jace mreze za kupiti, cak od nekog metala, moram jos potraziti gde cu dobiti,znam da postoje, koje mogu i 10 godina da drze.
ipak to posao svaku godinu mjenjati..ali i zaprlja se mrezica.. pa nije opet i lose to mjenjati svaku godinu.
Po noci, kada je vruce bilo, otvorim uskoro sve prozore, ali samo te prozor na koje sam stavio mrezicu...tako na nemam uopce komaraca, ma isli su mi na zivceke...ponekad neki uspiije doci kroz ulazna vrata..posto su uvek malo otvorene da moze moj dragi pesek unutra/van kad zeli.
U glavnom po meni nema bolje nego fine mreze na prozore, neznam koliko godina to vec prakticiram i nemam vise problema.
Pa samo jedan mi ide na zivce..kad mji dode do usi ..bas kada bi zaspavao.
A i voliju moj miris i krv..uzas...valjda radi sto sam 95% vegan ili slicno. Na vecer nesmijem van, uzas.

a u ostalom...
Kleopatra , Svaka ti Cast...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 18:58   #56
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, ali za korištenje toga pretpostavljam da treba zatvoriti vrata i prozore, da to mogu jednostavno bi usisala komarce prije spavanja (usisivač je pokazao kao najučinkovitija odbrana od njih) i mir u kući.
vis vis....usisavaca se nisam sjetio .D
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:30   #57
ja se svako malo pitam pa kako su naše pra pra pra pra bake prale veš, tada nije bilo veš mašina, ni ariela ni persila....ni cocolina ni ornela,

u doba kada nije bilo struje,ni šampona čak ni sapuna ! pa kako su prale ? nisu valjda okolo hodale zamazane i smrdljive ?? nosile su lijepe nošnje od lanenog i konopljinog platna, štrikanu vunenu odjeću.....kako su to zaboga prale ???

dugo sam istraživala i ovo je rezultat mojega istraživanja :

1.PEPEO

fino prosijani pepeo od drveta kao što je hrast ili bukva vadio bi se iz peći, stavljao bi se u lanenu krpu koja bi se zavezala sa špagom da pepeo ne pobjegne van ( nešto kao vrećica za čaj ), ta loptica bi se stavljala u bačvu napunjenu vodom, zajedno sa zamazanom odjećom, sve je to stajalo preko noći na otvorenome....naime, ta tekućina je bila i opasna za kožu, mogla je izazvati opekotine pa bi se odjeća vadila sa stapovima van i ispirala se u drvenom koritu za veš ( izgledalo je kao dječija kadica ), sve se to odvijalo uz potok ili rijeku, a pralo se jednom tjedno uvijek u grupi sa više žena, čak su i odjeću namakale u zajedničkoj bačvi, tako da su pjevale i družile se....zatim su svaka svoju odjeću stavile u pletenu košaru koju su nosile na glavi sve do kuće, gdje su na špagu u dvorištu objesile svoj krasno čisti bijeli veš !!!

danas znamo da je to bila prva kaustična soda ( natrijev hidroksid ), jedan od sastojka od kojega radi sapun

također sa time su i prali kosu, samo što je pepeo kraće stajao i u rijeđem omjeru kako ne bi bio opasan za kožu, ali u to doba kosa se prala rijetko jer nije bilo potrebe, samo na blagdane, naime današnji šamponi uklanjaju prirodni sebum pa je organizam prisiljen lučiti ga jače i više, kosa se masti i dolazi do začaranoga kruga, peremo kosu jer je masna a ne jer je zamazana....dakle nekada nije ni bilo potrebno prati kosu, žene su je ritualno češljale kako bi rasporedile sebum koji prirodno štiti vlas od pucanja i gubljenja vlage, pa im je kosa bila jaka i sjajna, a dok su čistile nosile su marame i pletenice kako bi zaštitile kosu od prljavštine. Takav šampon možete kupiti u online shopu dr šulc, šampon se zove CEĐ.

2.PRANJE SA BILJKAMA

kao što su na drugima kontinentima, indijski orašćići za pranje, u vijetnamu Chumket (Boket) Bean za pranje, indijancima je to bio korijen yucca root, tako je u hrvatskoj tradicionalna biljka za pranje SAPUNIKA

ona sadrži kao i druge navedene biljke veliku koncentraciju saponina, korijen saunike se izmješa i skuha sa vodom, rocijedi se i ta tekućina stvara mnogo pjene.

sa tom pjenom, žene su prale vunu i svilu, ali i suđe i što god je trebalo obrati, čak i tijelo i kosu.

na otocima su koristili i biljku CRKVINU, koja je na neki način isto dobro čistila.

DIVLJI KESTEN sadrži isto puno saponina, zato i nije jestiv za razliku od pitomog kestena, plodovi bi se skupljali, sušili i na sitno sjeckali, isto bi se kuhali 1 sat da bi se oslobodio saponin, zatim su sa tom procijeđenom tekućinom prali samo tamno rublje.

BRŠLJAN

100 bršljanovog lišća bi se stavljalo kuhati u 2 litre vode na 10 minuta, sa tom tekućinom bi se prala svila i vuna.

3.PRVI SAPUN

ijako su mnoge civilizacije poznavale sapun još 2800. godine prije nove ere, upotreba sapuna nije bila rasprostranjena kao danas,

tek početkom 19 stoljeća prvo su ga počeli koristiti oni malo bogatiji, i to sapun od svinjske masti i natrijevog hiroksida, žene su radile sapun za cijeli mjesec, stavljale su ga u veliki kalup kao za kolače i rezale ga na kriške, taj sapun je smrdio i nije bio ni na pol nalik onima koje danas koristimo.

Prvi mirišljavi sapun nastao je u francuskoj i bio je napravljen od maslinova ulja i natrijevog hidroksida, zahvaljujući industrijskoj revoluciji poizvodili su ga u ogromnim količinama i tek je tada sapun postao dostupan svima.

prva tvornica sapuna u hr nastala je 1894 god.

e da smo barem ostali na prirodnim sapunima....ova sredstva za čišćenje koje danas imamo za kupiti su otišla previše, em zagađuju okoliš, em uništavaju zdravlje i na kraju krajeva skupa su !!

Kao što vidite postoji mnogo prirodnijih načina za čišćenje rublja, a i mnogo jeftinijh i ekološki privatljivijih !!
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:49   #58
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ja se svako malo pitam pa kako su naše pra pra pra pra bake prale veš, tada nije bilo veš mašina, ni ariela ni persila....ni cocolina ni ornela,

u doba kada nije bilo struje,ni šampona čak ni sapuna ! pa kako su prale ? nisu valjda okolo hodale zamazane i smrdljive ?? nosile su lijepe nošnje od lanenog i konopljinog platna, štrikanu vunenu odjeću.....kako su to zaboga prale ???

dugo sam istraživala i ovo je rezultat mojega istraživanja :

1.PEPEO

fino prosijani pepeo od drveta kao što je hrast ili bukva vadio bi se iz peći, stavljao bi se u lanenu krpu koja bi se zavezala sa špagom da pepeo ne pobjegne van ( nešto kao vrećica za čaj ), ta loptica bi se stavljala u bačvu napunjenu vodom, zajedno sa zamazanom odjećom, sve je to stajalo preko noći na otvorenome....naime, ta tekućina je bila i opasna za kožu, mogla je izazvati opekotine pa bi se odjeća vadila sa stapovima van i ispirala se u drvenom koritu za veš ( izgledalo je kao dječija kadica ), sve se to odvijalo uz potok ili rijeku, a pralo se jednom tjedno uvijek u grupi sa više žena, čak su i odjeću namakale u zajedničkoj bačvi, tako da su pjevale i družile se....zatim su svaka svoju odjeću stavile u pletenu košaru koju su nosile na glavi sve do kuće, gdje su na špagu u dvorištu objesile svoj krasno čisti bijeli veš !!!

danas znamo da je to bila prva kaustična soda ( natrijev hidroksid ), jedan od sastojka od kojega radi sapun

također sa time su i prali kosu, samo što je pepeo kraće stajao i u rijeđem omjeru kako ne bi bio opasan za kožu, ali u to doba kosa se prala rijetko jer nije bilo potrebe, samo na blagdane, naime današnji šamponi uklanjaju prirodni sebum pa je organizam prisiljen lučiti ga jače i više, kosa se masti i dolazi do začaranoga kruga, peremo kosu jer je masna a ne jer je zamazana....dakle nekada nije ni bilo potrebno prati kosu, žene su je ritualno češljale kako bi rasporedile sebum koji prirodno štiti vlas od pucanja i gubljenja vlage, pa im je kosa bila jaka i sjajna, a dok su čistile nosile su marame i pletenice kako bi zaštitile kosu od prljavštine. Takav šampon možete kupiti u online shopu dr šulc, šampon se zove CEĐ.

2.PRANJE SA BILJKAMA

kao što su na drugima kontinentima, indijski orašćići za pranje, u vijetnamu Chumket (Boket) Bean za pranje, indijancima je to bio korijen yucca root, tako je u hrvatskoj tradicionalna biljka za pranje SAPUNIKA

ona sadrži kao i druge navedene biljke veliku koncentraciju saponina, korijen saunike se izmješa i skuha sa vodom, rocijedi se i ta tekućina stvara mnogo pjene.

sa tom pjenom, žene su prale vunu i svilu, ali i suđe i što god je trebalo obrati, čak i tijelo i kosu.

na otocima su koristili i biljku CRKVINU, koja je na neki način isto dobro čistila.

DIVLJI KESTEN sadrži isto puno saponina, zato i nije jestiv za razliku od pitomog kestena, plodovi bi se skupljali, sušili i na sitno sjeckali, isto bi se kuhali 1 sat da bi se oslobodio saponin, zatim su sa tom procijeđenom tekućinom prali samo tamno rublje.

BRŠLJAN

100 bršljanovog lišća bi se stavljalo kuhati u 2 litre vode na 10 minuta, sa tom tekućinom bi se prala svila i vuna.

3.PRVI SAPUN

ijako su mnoge civilizacije poznavale sapun još 2800. godine prije nove ere, upotreba sapuna nije bila rasprostranjena kao danas,

tek početkom 19 stoljeća prvo su ga počeli koristiti oni malo bogatiji, i to sapun od svinjske masti i natrijevog hiroksida, žene su radile sapun za cijeli mjesec, stavljale su ga u veliki kalup kao za kolače i rezale ga na kriške, taj sapun je smrdio i nije bio ni na pol nalik onima koje danas koristimo.

Prvi mirišljavi sapun nastao je u francuskoj i bio je napravljen od maslinova ulja i natrijevog hidroksida, zahvaljujući industrijskoj revoluciji poizvodili su ga u ogromnim količinama i tek je tada sapun postao dostupan svima.

prva tvornica sapuna u hr nastala je 1894 god.

e da smo barem ostali na prirodnim sapunima....ova sredstva za čišćenje koje danas imamo za kupiti su otišla previše, em zagađuju okoliš, em uništavaju zdravlje i na kraju krajeva skupa su !!

Kao što vidite postoji mnogo prirodnijih načina za čišćenje rublja, a i mnogo jeftinijh i ekološki privatljivijih !!
Podpisujem u cijelosti jer osobno se sjećam kako su moja majka i baka prale prije 60godina, pepeo, lukšija i domaći kuhani sapun. Koliko se ja sjećam prvi prašak je bio plavi radion i faks.
U ono vrijeme su si žene mogle i htjele dati truda a danas sve na brzinu i nebitno koliko trujemo sebe i okolinu te naše vodotokove otpadnim vodama.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 20:23   #59
Navodno da su soda, alkoholni ocat, limunska kiselina i rakija neizostavni kad je u pitanju čišćenje bilo čega...
U biti u kućanstvu koristim 1-2 mjesečno ''kemiju'' za čišćenje, wc/odvode prepuštam drugima
Sa sodom sam do sada čistila vlagu koja se skupljala u jednoj prostoriji, a tu i tamo znam octom prebrisati veš mašinu. Rakijom već godinama čistim miš/tipkovnicu, a prozore sa sredstvom 1-2 puta godišnje. U međuvremenu ih svaka ~2 tjedna prebrišem mokrom krpom i suhim papirom
Što više toga mogu čistim sa prirodnim sredstvima za čišćenje koje uzimam u caliviti - pećnica/površine u kuhinji/kupaona - ako ništa, vjerujem da su ipak manje štetna od kemije po dućanima
Veš se još nisam ohrabrila oprati nečim drugim, a i stvarno obožavam mirise omekšivača, iako znam da su štetni za kožu, ali jače je od mene...

Razmišljam već dugo o tome da napravim sredstva za čišćenje iz kućne radinosti, tj soda/ocat kombinacija, ali još uvijek se nisam ohrabrila probati tu kombinaciju za čišćenje apsolutno svega po doma.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 08:13   #60
Ja perem prozore vodom u koju dodam malo octa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.