Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Hillary ili Trump
Hillary 84 20.59%
Trump 324 79.41%
Glasovatelji: 408. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 05:44   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Oosbno mislim da bi dobra strategija bila da republikanci kandidiraju Marca Rubia kao kandidata, on bi mogao biti neki most mladih i starih snaga.
Da, Rubio bi mogao biti zlatna koka za GOP. Mlad, Latino i Republikanac. Dobitna kombinacija.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 13.04.2015., 10:07   #42
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/0uY7gLZDmn4
Meni je ta žena toliko odbojna, da bi za čak Santoruma zaokružio.
Ja sam isto uvijek više cijenio Demokrate,ali stvarno Hillary je tako grozna političarka da je skoro svaki Republikanac bolji izbor....osim možda Walkera(taj mi djeluje kao neki "psycho").

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, Rubio bi mogao biti zlatna koka za GOP. Mlad, Latino i Republikanac. Dobitna kombinacija.
Samo što dolazi iz Floride gdje su republikanske strukture odane Bushu.
Uz to,Rubio je nakon ulaska u Senat "izdao" svoje birače na Floridi. Kažu da ne dolazi među njih i da se ne bori za njihove interese.

Vidjet ćemo,slijedi tiha borba među republikanskim redovima za naklonost vodstva stranke i stranačke mašinerije.
Winter Snake is offline  
Old 13.04.2015., 11:11   #43
Od dosada najavljenih kandidata Hillary je definitivno najmanje zlo.

U idealnom svijetu predsjednica bi bila Elizabeth Warren a vice Bernie Sanders... ali kamo puste sreće
Skeewe is offline  
Old 13.04.2015., 12:19   #44
Smiješno mi je što netko piše kako su u USA ne bitni jer ne utječu na Hrvatsku...

USA itekako utječe i na EU i na Hrvatsku.
JustOnPaper is offline  
Old 13.04.2015., 12:20   #45
ima li Hillary uopce protukandidata za demokratsku nominaciju?
Mislim da s njom Demokrati imaju malo sanse, njena prica je zavrsila s porazom od Obame.

Zadnje uređivanje trekker : 13.04.2015. at 13:12.
trekker is offline  
Old 13.04.2015., 12:29   #46
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
ima li Hillary uopce kandidata za demokratsku nominaciju?
Mislim da s njom Demokrati imaju malo sanse, njena prica je zavrsila s porazom od Obame.
Svega par neuglednih likova,osim ako izuzmemo Elizabeth Warren koja je daleko zanimljivija nego Hillary,ali jbg....nitko u stranci ne može protiv klana Clinton.
Teren je pripremljen.

Inače nisu mi jasni tamo neki ljudi,sve se svodi na gay prava i razne gluposti. Uz to misle da s njom neće ratovati
Ako će itko ratovati to će biti ona.

Da ne govorim da bi nas onda čekalo neizdrživo stanje gdje bi svaki dan na vijestima bilo kako Putin mrzi gay osobe,da se Rusiju treba izolirati...dok se KSA ne smije ni spomenuti
S nekim Republikancem,možda bi bar od toga bili pošteđeni.
Winter Snake is offline  
Old 13.04.2015., 12:44   #47
Ne mogu vjerovati da DJTCro bi glasao za Republikance, a ovdje glasa za HDZ koji je antipod republikancima
JustOnPaper is offline  
Old 13.04.2015., 13:13   #48
Neusporedivo.

Evenutalno oko nekih svjetonazorskih pitanja, ali Republikanci su za malu državnu upravu, manje administracije i sl.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 13.04.2015., 13:15   #49
Takva stranka nama treba!
JustOnPaper is offline  
Old 13.04.2015., 13:16   #50
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da DJTCro bi glasao za Republikance, a ovdje glasa za HDZ koji je antipod republikancima
Valjda SDP.
Gerry Conlon is offline  
Old 13.04.2015., 13:24   #51
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neusporedivo.

Evenutalno oko nekih svjetonazorskih pitanja, ali Republikanci su za malu državnu upravu, manje administracije i sl.
Ovisi... mala država ali samo za ona pitanja koja njima ne idu u prilog.

Ali kad su pitanju abortusi, gay prava, obrazovanje, religija... onda nema tog kutka gdje državu nebi ugurali da ti propisuje što smiješ a što ne.

A kad su u pitanju banke, naftne kompanije, itd. onda da... državo odbij! Ni slučajno da nisi nešto regulirala!! Lova je naša
Skeewe is offline  
Old 13.04.2015., 13:32   #52
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Ovisi... mala država ali samo za ona pitanja koja njima ne idu u prilog.

Ali kad su pitanju abortusi, gay prava, obrazovanje, religija... onda nema tog kutka gdje državu nebi ugurali da ti propisuje što smiješ a što ne.

A kad su u pitanju banke, naftne kompanije, itd. onda da... državo odbij! Ni slučajno da nisi nešto regulirala!! Lova je naša
To su predrasude.GOP je velika mašinerija u kojoj ima svega.
Nije baš pametno prosuđivati Amerikance na osnovu europskih stajališta.

Nekih poveznica između HDZ-a i Republikanaca i nema.

Inače,Demokrati nisu nikakvi socijalisti već čisti liberali. Samo što imaju nešto drugačije poglede na poreze.

Zbilja ih čeka jad ako je Hillary najbolje što imaju.
Winter Snake is offline  
Old 13.04.2015., 13:57   #53
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
To su predrasude.GOP je velika mašinerija u kojoj ima svega.
Svega? Nonsens. Pa da ima svega to nebi ni bila stranka. Sama riječ "stranka" jasno to govori, tj definicija

A što se tiče Hillary ona je blago desno od centra i korporacijski igrač, to je činjenica, ali je i takva mila majka za najbolje što GOP može ponuditi
Skeewe is offline  
Old 13.04.2015., 14:02   #54
Republikanci su nažalost izdali ideju male države i pitanje je hoće li se vratiti svojim korijenima, s obzirom da tendencije u SAD-u pokazuju da se nesmiljeno ide ka ograničavanju slobodnog tržišta i velikoj policijskoj državi.

Također, nakon 11.9. upravo su republikanci nošeni neoconovima krenuli prema ograničavanju osobnih sloboda s Patriot actom, dok o vojnim intervencijama ne treba pričati.

Unatoč tome, definitivno bolje republikanci nego demokrati kojima pojmovi poput osobnih sloboda, male države i slobodnog tržišta ništa ne predstavljaju, odnosno imaju svoju iskrivljenu viziju istih.

Ali pitanje je veliko što će biti jer se Amerika mijenja i to na gore, mislim, samo treba pogledati ovaj spot Hillary koji po pisanju tportala ne prikazuje istu kao elitisticu jer su u njemu obični amerikanci.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...y-Clinton.html
"sredovječna žena obrađuje vrt, majka razgovara o preseljenju dok sprema dijete za vrtić, čovjek govori na španjolskom o pokretanju novog posla s bratom. Afroamerička obitelj raspravlja o pripremama za dolazak novorođenčeta, gay par se drži za ruke… "

Ovakvo prikazivanje Amerike nije čudno jer dolazi od Clintona koji su na predavanjima po sveučilištima govorili kako nakon 2050. godine bijelci više neće biti većina u SAD-u i da to treba slaviti, ali kad pogledate gdje ti liberalni elitisti žive i u koje škole šalju svoju djecu, vidjet ćete da tamo nema puno tamnih lica.

Ovo nije politički korektno od mene, ali za političku korektnost me nije briga. Kad se nuklearna obitelj s bijelim kršćanskim muškarcem kao glavom kuće smatra nečim nepoželjnim, iako predstavlja temelj društva, onda je jasno da se to društvo urušava.
jammer is offline  
Old 13.04.2015., 14:08   #55
ja navijam za Paula go go Paul
JustOnPaper is offline  
Old 13.04.2015., 14:35   #56
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Takva stranka nama treba!
MOST je recimo svjetonazorski konzervativan a za politiku štednje, oni bi bili najsličnij itom idelau, iako su i Republikanci nažalost malo zabrazdili od toga
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 13.04.2015., 14:43   #57
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Daj bože da Hillary pobijedi pa da konačno vidimo taj nuklearni rat.

PS: sarkazam


Hillary o Gaddafiju: We came, we saw, he died...
DJTcro is offline  
Old 13.04.2015., 15:24   #58
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, Rubio bi mogao biti zlatna koka za GOP. Mlad, Latino i Republikanac. Dobitna kombinacija.
I protuodgovor na Obamu koji je, jelte predstavljao afroamerikance.
Ali mora izgradit ime. Mislim da ni u samim Državama nije naširoko poznat, a di će ovdje....
Imran is offline  
Old 13.04.2015., 17:03   #59
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
A kao kod nas je drugačije?

HDZ=SDP


OnT. Nisam pretjerano upoznat sa trendovima u Americi, znam kako im funkcionira izborni sistem osim par detalja. Malo sam guglao ali bio bih zahvalan kad mi netko jednostavnim hrvatskim objasnio sljedećih par pitanja:
-hoće li biti drugi kandidat demokrata ili samo Clintonica?
Vjerojatno samo par manje poznatih. Nitko od vidjenijih se ne usudi jer Clintonica predobro stoji u anketama. Po zadnjim anketama na nacionalnoj razini (koja nije bitna, ali je dobar indikator) u demokratskim predizborima dobiva 60% dok je Biden drugi sa 16%.
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
-kakva je fora sa početkom kampanje u Iowa i New Hampshire, kao tamo uvijek krenu ganjati glasove?
Prvi predizbori se odigravaju u te dvije drzave i pobjeda tamo donosi vjetar u ledja. Upravo do Iowe 2008. je Clinton bila favorit, a nakon sto je Obama pobijedio je krenula masovna histerija.
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
-kakva je to fora sa obitelji Bush da se svi redaju za predsjednika?
Obiteljski posao
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
-demokrati (ljevica), republikanci (desnica) ako sam dobro shvatio; kako to da onda neki forumaši tvrde da republikanci imaju podršku latinosa ako bi oni trebali biti konzervativni, pretpostavljam da se to onda odnosi i na pitanje imigranata?
Demokrati nisu bas prava ljevica, vise su centar, ali su i dalje ljevije od republikanaca. Sto se tice toga za hispanose, mislim da tko god tvrdi da oni vecinom podrzavaju republikance da nema pojma.


Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
ima li Hillary uopce protukandidata za demokratsku nominaciju?
Mislim da s njom Demokrati imaju malo sanse, njena prica je zavrsila s porazom od Obame.
Prema trenutnim anketama je ona jedina od demokrata koja dobiva sve republikance. Svi ostali demokrati redom gube od vecine republikanaca.
Evo ankete s kraja ozujka na nacionalnoj razini (cisto indikativno i napomena da ju je radio FOX news sto znaci da je naklonjenija republikancima) margina greske 3%:
Hillary Clinton vs. Jeb Bush 45% - 45%
Hillary Clinton vs. Ted Cruz 48% - 42%
Hillary Clinton vs. Rand Paul 47% - 45%
Hillary Clinton vs. Marco Rubio 47% - 43%
Hillary Clinton vs. Scott Walker 48% - 42%

A evo i ankete ABC news (margina greske 4%):
Hillary Clinton vs. Jeb Bush 53% - 41%
Hillary Clinton vs. Ted Cruz 56% - 39%
Hillary Clinton vs. Marco Rubio 54% - 39%
Hillary Clinton vs. Scott Walker 54% - 40%
Johny is offline  
Old 13.04.2015., 19:34   #60
Evo i Marco Rubio je najavio da će se kandidirati za predsjednika.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.