Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 12:41   #1
RUS - Ruska federacija V (pročitati uvodni post)

Linkovi na prethodne teme.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=414589
https://www.forum.hr/showthread.php?t=820178
https://www.forum.hr/showthread.php?t=850549
https://www.forum.hr/showthread.php?t=869277

Ova tema će se strogo moderitrat prema Pravilima pdf.Poitika i preporučam da Pravila dobro proučite kako bi izbjegli nesporazume.

Pravila pdf.Politika https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911

Posebno vam skrečemo pažnju na ovo:

Quote:
Kulturna i argumentirana rasprava, civilizirano ponašanje, načelo ravnopravnosti sudionika foruma, načelo snošljivosti, načelo pravednosti, načelo zajedništva, efikasnost rasprava, poštivanje osobnosti i saslušanje argumenata svih strana osnovne su i najviše vrijednosti na podforumu Politika.
Quote:
Na postojeću uvredu odgovoriti uvredom. Provocirati na svađu (trollanje) i/ili na provokaciju odgovoriti provokacijom. U protivnom će svi akteri takve prepiske biti sankcionirani bez obzira tko je prvi započeo.
Quote:
Uz tekstove na stranim jezicima, obavezan je sažetak na hrvatskom! Nije nužno prevesti cijeli tekst, nego je dovoljno prepričati poantu u jednoj - dvije rečenice na hrvatskom.
Malo pripazite kod tog prevođenja da to ipak bude čitljivo.

Izvolite.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 31.07.2015., 21:15   #2
Russia agrees compensation deal with France over Mistral warships

Quote:
"The negotiations are completely finished, everything has already been decided, both the time-frame and the amount," President Vladimir Putin's adviser for military and technical cooperation, Vladimir Kozhin, told state news agency RIA Novosti on Thursday evening.

"I hope we will sign the agreement on the termination of the contract as soon as possible," he added.
Ruska strana je jutros objavila kako je zakljucen dogovor oko otkaza isporuke francuskih Mistrala, ali svega dva sata kasnije:

Russia Mistral: Hollande denies striking compensation deal


Quote:
President Francois Hollande has denied claims that France has agreed to pay compensation to Russia for cancelling the sale of two warships.

Mr Hollande said no agreement had been reached, contradicting an aide to Russian President Vladimir Putin.

"Discussions are under way. I will make a decision in the coming weeks," Mr Hollande told a news conference.
Hollande izlazi s izjavom kako dogovor nije postignut i da su pregovori u tijeku te da ce odluciti u narednim tjednima.

Zvuci kao da se odvijaju zanimljive igrice.
AndrejX is offline  
Old 31.07.2015., 23:36   #3
Nisu ni svi americki vazali ravnopravni..
Juznoeuropski vazali imaju najmanje prava, potpisati s njiman neki ugovor ne vrijedi papira.

Zapad gradi s Rusijom Sjeverni Tok broj 2

Sluzbeni izvori
Wintershall to join Russia-led Nord Stream-2 gas pipeline

http://www.rt.com/business/311257-ru...tream-germany/

***

Jedan novinar je pobijegao s zapada i zivi na aerodromu u Moskvi, kopira onog protivnika americkog rezhima Snowden-a.

Anglo-Saxonci zovu Snowden-a zvizdacem.
A da je pobjegao iz Rusije u Ameriku onda bi bio anti-Putin...moramo priznati da su kreativni.

Ovaj novinar s zapada na Moskovskom aerodromu trazi rusko drzavljanstvo [ stvarno je dosjetljiv, mozda bi ja tribao pokusati ] on kaze da mu je dodijalo pisati lazi o Rusiji na zapadu...i sad je u najvecem gradu Europe, Moskvi.

http://sputniknews.com/russia/20150731/1025268420.html

.
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 31.07.2015., 23:57   #4
Ovako tipicni Amerikanac razmislja, u pismu za The Washington Post jedan Amerikanac pise:
"Americka vlada mora shvatiti da svaka zemlja nije bas sritna s nasilnom promjenom vlasti koje ona zagovara".

Sad se ti cudi...

Mogao je napisati da americka vlada mora shvatiti da svaka drzava ne zeli da je Amerika fragmentira...


Meni ovi Amerikanci slicu na onog sto se obukao u Batman-a pa upucao ljude u kinu pa se cudi na sudu zasto je on tu.

Talk of regime change as a U.S. policy objective is alarming to some and does not sit well in all societies.

https://www.washingtonpost.com/opini...3c2_story.html

Mogao je napisati:
- U svakom drustvu nije bas prihvatljivo od vlasti biti americki vazal zato jer svi rezimi ne zelu dati slobodu svojim gradjanima.

.
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 08:18   #5
Mogli su napisati ovo, mogli su napisati ono ... a oni su, kroz usta Obame, jednostavno rekli:

https://www.youtube.com/watch?v=aC3A4MoT3BQ

... i, kome milo, kome mrsko, - yebe ih se.
arthura is offline  
Old 01.08.2015., 10:48   #6
Evo odlicnog clanka o Rusiji, Putinu, RPC-u, o sveobuhvacajucem licemjerstvu, o ruskoj raji i td http://portalanalitika.me/clanak/196...t-drzavne-moci
Ivan Grozny is offline  
Old 01.08.2015., 13:13   #7
Godinama se priča kako je Putin predugo na vlasti, što nije demokratski.Zanimljivo kako to nitko ne govori za Merkelicu, koja će se vjerojatno kandirati za četvrti mandat.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...at/833949.aspx

Zadnje uređivanje Hrvojeee : 01.08.2015. at 14:29.
Hrvojeee is offline  
Old 01.08.2015., 13:45   #8
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Evo odlicnog clanka o Rusiji, Putinu, RPC-u, o sveobuhvacajucem licemjerstvu, o ruskoj raji i td http://portalanalitika.me/clanak/196...t-drzavne-moci
Sto se tice tog odnosa: crkva-drzava-vjernici, slicno je i kod nas.
Vjerojatno je tako u svim drzavama koje prolaze kroz tranziciju.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 01.08.2015., 15:12   #9
Sokirana sam u vezi mrznje, nerazumijevanja povjesti, i o Rusiji, i o nama ovdje o Balkanu- dementio memoriae...

Dasnas sam procitala ovo, i shvatila da zivim, za sada ( elhamdullillah, mogu i otici iz ove mocvare, iz ozbiljno bolesne male drzavice pune mrznje i neznanja):
Rudan:
Administracija web stranica često zna biti monoton posao. Čačkanje po serveru, optimizacija stranica, biranje fotografija… Ali tu i tamo dogodi se nešto što čovjeku uljepša dan i dobro ga nasmije. Taj bljesak radosti danas mi je omogućio čitatelj koji se potpisuje kao Ivan Škrlec:

Gaduro prokleta,

Svojim tekstom o Oluji prelila si čašu. Samo, “možeš kako hoćeš, no ne i do kada hoćeš”.

Da te parafraziramgnojni čire:
“vedrana rudan je kurvetina od žene i smeće od majke, jer takva kuja samo zagađuje prostor i zrak oko sebe. Svi to znamo pa ipak je trpimo pošto i takva gamad mora živjeti kako bismo mi ostali bili svjesni koliko smo bolji od nje! No, Bože, koliko bi nam svima bilo bolje da se nikad nije okotilo čudovište koje se danas zove vedrana rudan”.

Ako je smeće tomić dobio kantu govana, tebi treba šleper nagurat u čvalje!

Koliko si židovskih kurčina posisala da bi maknuli s tebe medijsku cenzuru? Eee, jadna li si kada njima šupka daješ i po njihovim željama pišeš. Odvratna si.

Marš u pizdu materinu kujo srpska…
end quote

Ja sam sokirana ruznocom Hrvatske i njenih kretenskih servilnih idiota. Ovdje sam 5 godina, i da, gadi mi se sve, totalno.

Zadnje uređivanje agnaby14 : 01.08.2015. at 15:39.
agnaby14 is offline  
Old 01.08.2015., 16:04   #10
Jest da je sve ovo žešći offtopic Agnaby, ali jezik u onom ljubavnom pismu ne odskače previše od Rudaničine svakodnevne retorike i performansa kakve ona voli izvađati.
Ne vidim čemu čuđenje, lonac našao poklopac- samo suprotnog polariteta.
Andrijakos is offline  
Old 01.08.2015., 16:07   #11
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Jest da je sve ovo žešći offtopic Agnaby, ali jezik u onom ljubavnom pismu ne odskače previše od Rudaničine svakodnevne retorike i performansa kakve ona voli izvađati.
Ne vidim čemu čuđenje.
A bas.Ocito nikad nije nista procitala od Vedrane Rudan.
kuhinja is offline  
Old 01.08.2015., 16:38   #12
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Jest da je sve ovo žešći offtopic Agnaby, ali jezik u onom ljubavnom pismu ne odskače previše od Rudaničine svakodnevne retorike i performansa kakve ona voli izvađati.
Ne vidim čemu čuđenje, lonac našao poklopac- samo suprotnog polariteta.
Ja sam otkrila Rudan V. tek prije otprilike 10tak dana, ali mislim da je onaj odgovor prestrasan, pun je otrovne mrznje...

Sada takodje shvacam i da moram puno vise obracati paznju na lokalne okolnosti, kao netko tko se tek polako, polako snalazi (20tak godina odsusnosti), zato sam posve spremna slusati ljude koji vise znaju, kao Vi, AndrejX, Tiho etc...
Cesto se ja, Agnaby, moram ispricavati...

Mozda grijesim, ali drzim se i teorije : damnatio memoriae:, i jos toga dosta..

Ahoj, hvala Vam, moram ja jos dosta tog nauciti o Hrvatskoj....
Bas zato, volim vas sve citati...
Thank you...

Eto, k vragu, opet sam zbrljala?
Ali zasto je Rudan nepopularna u HR?

Zadnje uređivanje agnaby14 : 01.08.2015. at 16:42. Reason: pitam se....
agnaby14 is offline  
Old 01.08.2015., 16:46   #13
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Ja sam otkrila Rudan V. tek prije otprilike 10tak dana, ali mislim da je onaj odgovor prestrasan, pun je otrovne mrznje...

Sada takodje shvacam i da moram puno vise obracati paznju na lokalne okolnosti, kao netko tko se tek polako, polako snalazi (20tak godina odsusnosti), zato sam posve spremna slusati ljude koji vise znaju, kao Vi, AndrejX, Tiho etc...
Cesto se ja, Agnaby, moram ispricavati...

Mozda grijesim, ali drzim se i teorije : damnatio memoriae:, i jos toga dosta..

Ahoj, hvala Vam, moram ja jos dosta tog nauciti o Hrvatskoj....
Bas zato, volim vas sve citati...
Thank you...

Eto, k vragu, opet sam zbrljala?
Ali zasto je Rudan nepopularna u HR?
Pa nije bas da je nepopularna.Znam puno ljudi koji je vole citat.Valjda bas zbog te opake jezicine, koja bez milosti mlati po svemu.
kuhinja is offline  
Old 01.08.2015., 16:47   #14
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Eto, k vragu, opet sam zbrljala?
Ali zasto je Rudan nepopularna u HR?
Nije ona nepopularna. Netko ju voli, netko ju mrzi.

Pala je u medijsku nemilost nakon što je popljuvala Izraelce u Gazi na televiziji.

Meni osobno ide na nerve jer koristi prostački govor, ali ne kao začin, već kao glavni sastojak za populariziranje svojeg opusa. Shock art, mogli bi reći. Puno shocka, malo arta.

Meni osobno, to dosta jeftino i bez veze.

U tom miljeu (prostačkom) mi je osobno puno draži Raos. Prostači više od nje, ali ako makneš psovke, iza toga možeš naći nešto vrijedno.
A i duhovit je.
Andrijakos is offline  
Old 01.08.2015., 17:11   #15
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Nije ona nepopularna. Netko ju voli, netko ju mrzi.

Pala je u medijsku nemilost nakon što je popljuvala Izraelce u Gazi na televiziji.

Meni osobno ide na nerve jer koristi prostački govor, ali ne kao začin, već kao glavni sastojak za populariziranje svojeg opusa. Shock art, mogli bi reći. Puno shocka, malo arta.

Meni osobno, to dosta jeftino i bez veze.

U tom miljeu (prostačkom) mi je osobno puno draži Raos. Prostači više od nje, ali ako makneš psovke, iza toga možeš naći nešto vrijedno.
A i duhovit je.

Raos
ruka-slave is online now  
Old 01.08.2015., 17:32   #16
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Mozda grijesim, ali drzim se i teorije : damnatio memoriae:, i jos toga dosta..

Ahoj, hvala Vam, moram ja jos dosta tog nauciti o Hrvatskoj....
Bas zato, volim vas sve citati...
Thank you...

Eto, k vragu, opet sam zbrljala?
Ali zasto je Rudan nepopularna u HR?
Nepopularna jer nema razloga biti popularna. Zabljesnula na pocetku sa svojim kolumnama i to ne toliko po sadrzaju nego s vulgarizmima. Bilo to zanimljivo neko vrijeme ali ubrzo postalo dosadno, a prema pricama upucenih ona je zadnja koja bi ikome mogla drzati lekcije s obzirom na aktivnosti devedesetih.

Kolega je naveo Raosa kao odlican primjer, jednako provokativan stil ali iza kojeg stoji vrlo inteligentan i zanimljiv lik.

Nego ajmo dalje na temu:
Russia has tightened immigration rules for Ukrainian citizens
http://vesti-ukr.com/strana/109505-r...azhdan-ukrainy
Quote:
"But if a citizen of Ukraine after August 1 is the" shadow "does not manifest itself - can work somewhere with no paperwork ... in this case 120 days after August 1 since his departure he would be denied entry to three year ", - he stressed.
Rusija uvela ogranicenje za drzavljane Ukrajine, ako u roku od 120 dana ne reguliraju papire/posao lete iz Rusije i dobiju zabranu ulaska na tri godine.
Nova procedura ne vrijedi za one koji dolaze s DNR/LR teritorija.
AndrejX is offline  
Old 01.08.2015., 17:45   #17
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sto se tice tog odnosa: crkva-drzava-vjernici, slicno je i kod nas.
Vjerojatno je tako u svim drzavama koje prolaze kroz tranziciju.
Kod nas nije....
lutnik is offline  
Old 01.08.2015., 17:53   #18
Na svakom natjecanju u vodenim sportovima ima kikseva.

Ali ovo Svjetsko Prvenstvo u Kazanu, u Rusiji, obiluje samo jednom vrstom izvještavanja - o kikevima:

Quote:
http://www.jutarnji.hr/pogledajte-po...sp-u-/1392524/

Nakon što je australska skakačica u vodu Maddison Keeney pomalo i nepravedno postala antijunakinja Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima koje se održava u Kazanju, još se teži gaf dogodio u muškom dijelu konkurencije.


Natjecatelj iz Venezuele Robert Paez izveo je skok za koji je od ocjenjivačkog suda dobio svih šest nula (najviša ocjena je 10) i postao hit na društvenim mrežama.


Iako je 'skupio jednak broj bodova' kao i nesretna Australka, njegov je skok bio van svake kategorije.

Paez je pokušao izvesti komplicirani skok od tri i pol salta unazad, ali sve mu je krenulo nizbrdo već pri prvom pokušaju.

Prvi zalet završio je skakutanjem na samom kraju daske, a onda je uslijedio i komični 'pljus' kojeg bi tako 'efektno' bilo teško izvesti i na plaži.
Sjećate li se jednog jedinog izvještaja o skokovima u vodu na SP u Rusiji?
ruka-slave is online now  
Old 01.08.2015., 18:01   #19
Mene zanima šta dežurini Rusofili misle o ubijanju novinara koji otvoreno pišu o stanju u Rusiji?

Također što mislite o činjenici da je Putin došao na vlast sa "false flag" napadom na vlastiti narod?

Treće jel itko od vas ikada bio u Rusiji? Očito nije.

Nadam se da će i moderator Bubi mir odgovoriti.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 18:09   #20
Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post
Mene zanima šta dežurini Rusofili misle o ubijanju novinara koji otvoreno pišu o stanju u Rusiji?

Također što mislite o činjenici da je Putin došao na vlast sa "false flag" napadom na vlastiti narod?

Treće jel itko od vas ikada bio u Rusiji? Očito nije.

Nadam se da će i moderator Bubi mir odgovoriti.
Jedan savjet: kada postavljaš pitanja nekome, pokušavaj ne odgovarati na ista.
Dobro, dva savjeta: Poradi na pitanjima, ova su blesava.

PS: Dogovori se sam sa sobom. Prvo ispada da pitaš rusofile, na kraju pitaš poimence i Bubimira (koji to baš i nije).
Od koga tražiš odgovore?
Ili si izbacio nekoliko retoričkih pitanja, tek tako da nešto kažeš.
Andrijakos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.