Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 18:55   #121
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Donekle čak i razumijem pobornike kreacionizma, jer je to u principu reakcija na ovu "monolitnost" evolucije tj. inzistiranja na tome da je to neporeciva istina, u ravni dogme. No problem je što rušenje postojeće teorije neće biti moguće samo traženjem "dlake u jajetu" bez nuđenja uvjerljive kontra-teze.
Ja nisam a priori evolucionist, ostavljam mogućnost rasprave i borbe argumentima.

Samo kreacionisti generalno nemaju nikakve argumente za kreacionizam, a u 90% slučajeva su im argumenti toliko glupi da ih laik može oboriti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:08   #122
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Krecaionizam nema nijednu znanstvenu činjenicu kojom raspolaže, nego samo kaže kako je kreacionizam moguć pa onda trebamo u to vjerovati jer je moguće
Ovo su prazne parole koje više ne prolaze.

Ljudi su sve bolje upoznati sa činjenicom da neki dr. sc. prirodoznanstvenici koji su ranije bili uvjereni evolucionisti postaju kreacionisti.

I upravo ti prirodoznanstvenici bivši evolucionisti govore da čak ni mnogi kreacionisti nisu svjesni koliko same znanstvene činjenice jako podupiru biblijski Young Earth kreacionizam.

Ti znanstvenici, upravo zato što su i sami bili evolucionisti, dobro znaju stvarno stanje činjenica u znanosti.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:44   #123
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post

Ti znanstvenici, upravo zato što su i sami bili evolucionisti, dobro znaju stvarno stanje činjenica u znanosti.
Misliš, otkako više nisu evolucionisti, stvari su im postale kristalnije jasnijim, jasne ko bistri dan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:27   #124
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ovo su prazne parole koje više ne prolaze.

Ljudi su sve bolje upoznati sa činjenicom da neki dr. sc. prirodoznanstvenici koji su ranije bili uvjereni evolucionisti postaju kreacionisti.

I upravo ti prirodoznanstvenici bivši evolucionisti govore da čak ni mnogi kreacionisti nisu svjesni koliko same znanstvene činjenice jako podupiru biblijski Young Earth kreacionizam.

Ti znanstvenici, upravo zato što su i sami bili evolucionisti, dobro znaju stvarno stanje činjenica u znanosti.
A zašto svi prirodoznanstvenici ili bar većina nisu postali kreacionisti?

Ovako imaš 0,1% kreacionista pa mi se čini da te njihove znanstvene činjenice nisu baš nešto jake
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:32   #125
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Otvoren u Washingtonu i ogroman muzej Biblije - militantni ateisti opet bijesni

https://www.museumofthebible.org/

Još ima i odličan ogroman muzej o Božjem stvaranju svemira i čovjeka https://creationmuseum.org/

I, naravo, muzej u stvarnoj veličini Noine Arke https://arkencounter.com/
Postoji i kriptozoološki muzej. To ne znači da postoje Nessie i Chupacabra.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:41   #126
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Postoji i kriptozoološki muzej. To ne znači da postoje Nessie i Chupacabra.
Veća je vjerojatnost postojanja Chupacabre nego one nakaze iz mašte zvane Lucy.
https://m.youtube.com/watch?v=EeO0JlZsXio
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:31   #127
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Veća je vjerojatnost postojanja Chupacabre nego one nakaze iz mašte zvane Lucy.
https://m.youtube.com/watch?v=EeO0JlZsXio
Imaš pravo, svijet nije tako star - samo par tisućica sve ostalo je plastika izlivena da bi masoni vladali
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 02:03   #128
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, svijet nije tako star - samo par tisućica sve ostalo je plastika izlivena da bi masoni vladali
Točnije Iluminati, incestuozne porodice koje vladaju svojim radnicima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:16   #129
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Misliš, otkako više nisu evolucionisti, stvari su im postale kristalnije jasnijim, jasne ko bistri dan.
Ne.
Ti znanstvenici su kao uvjereni evolucionisti počeli shvaćati da činjenice biologije, paleontologije i geologije ne podupiru njihovo vjerovanje u hipotezu makro-evolucije.
Zato više nisu evolucionisti, već su postali znanstvenici kreacionisti.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:58   #130
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Točnije Iluminati, incestuozne porodice koje vladaju svojim radnicima.
Živjela Internacionala!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:15   #131
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ne.
Ti znanstvenici su kao uvjereni evolucionisti počeli shvaćati da činjenice biologije, paleontologije i geologije ne podupiru njihovo vjerovanje u hipotezu makro-evolucije.
Zato više nisu evolucionisti, već su postali znanstvenici kreacionisti.
Pa da, to što više nisu htjeli biti evolucionisti ne znači da su im stvari postale kristalno jasnije.
Koja je uopće bitna razlika između jednih i drugih obzirom da u oba slučaja ne vjeruju u Boga Stvoritelja.

Onaj prešez Muzej, dal mu je do samog sebe ili do stvarnog izgleda Arke?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:19   #132
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Ne.
Ti znanstvenici su kao uvjereni evolucionisti počeli shvaćati da činjenice biologije, paleontologije i geologije ne podupiru njihovo vjerovanje u hipotezu makro-evolucije.
Zato više nisu evolucionisti, već su postali znanstvenici kreacionisti.
Nije ti palo na pamet da su došli do točke koja je iznad njihovih intelektualnih kapaciteta, pa su se jednostavno okrenuli tamo gdje je "publika" manje zahtjevna i zapravo ne želi čuti činjenice već bajke.
I količina takve ekipe je mizerno mala, ali se uspiju medijski eksponirati.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:35   #133
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Nije ti palo na pamet da su došli do točke koja je iznad njihovih intelektualnih kapaciteta, pa su se jednostavno okrenuli tamo gdje je "publika" manje zahtjevna i zapravo ne želi čuti činjenice već bajke.
To su profesionalci, znanstvenici stručnjaci u prirodnim znanostima i upravo zato što su stručnjaci za znanstvene detalje više nisu mogli studentima i javnosti pričati makro-evolucionističke bajke i vjerovati u njih.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:47   #134
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
To su profesionalci, znanstvenici stručnjaci u prirodnim znanostima i upravo zato što su stručnjaci za znanstvene detalje (...)
I zato nisu bili u stanju Muzej izgraditi veličine i oblika ARKE zapisanog u SZ?

Lijenost se to zove, lijenost i nemar.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 07:42   #135
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
I zato nisu bili u stanju Muzej izgraditi veličine i oblika ARKE zapisanog u SZ?

Lijenost se to zove, lijenost i nemar.
Vjerovati da su sve životinje na Zemlji bile strpane po par na neku arku se zove glupost.

Takvo nešta može vjerovati Biblijski fanatik koji nije svijestan koliko životinjskih vrsta postoji danas u svijetu , a kamoli koliko ih je postojalo prije par tisuća godina ...

Svakoga dana izumiru vrste životinja.
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:04   #136
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
To su profesionalci, znanstvenici stručnjaci u prirodnim znanostima i upravo zato što su stručnjaci za znanstvene detalje više nisu mogli studentima i javnosti pričati makro-evolucionističke bajke i vjerovati u njih.
Daj me nemoj nasmijavati. Takvih je konvertita zanemarivo malo u odnosu na cjelokupnu znanstvenu zajednicu. Bilo bi zapravo jako čudno da nema ljudi koji su se debelo precijenili u sposobnosti za struku koju su odabrali, pa se okrenuli na totalnu drugu stranu jer su intelektualno podkapacitirani za razinu znanja i istraživanja koja bi trebali osvojiti.
Puno je veći problem što se takvim prolupanim tipovima daje prevelika medijska pažnja. Zapravo ih vjerski fanatici odlično iskorištavaju kao one koji su "spoznali istinu".
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:19   #137
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj nasmijavati. Takvih je konvertita zanemarivo malo u odnosu na cjelokupnu znanstvenu zajednicu. Bilo bi zapravo jako čudno da nema ljudi koji su se debelo precijenili u sposobnosti za struku koju su odabrali, pa se okrenuli na totalnu drugu stranu jer su intelektualno podkapacitirani za razinu znanja i istraživanja koja bi trebali osvojiti.
Puno je veći problem što se takvim prolupanim tipovima daje prevelika medijska pažnja. Zapravo ih vjerski fanatici odlično iskorištavaju kao one koji su "spoznali istinu".
Samo imate mali problem što te"vjerske fanatike" podupiru očite činjenice, poput te da se planine mjere od razine mora što ne bi imalo nikakvog smisla na kuglastoj Zemlji.
Ali to ne spriječava svakakve potkapacitirane religijske šamane da se zovu znanstvenicima i umišljaju si nekakve teze da su napredne evolucijske karike.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:19   #138
Sjećam se jednom kada sam bio vani u mom kvartu sa legama bio je prisutan neki tip koji je išao u srednju školu za vozača kamiona. On je bio pun sebe i pričao je kako je rekao svom profesoru iz povijesti: "Što će mi to znanje iz povijesti kada sam ja samo vozač kamiona" na što mu je ovaj odgovorio "A što ako te carinik zaustavi na carini i pita te 'Kada je napisana Bašćanska ploča'?" Što nije baš dobar razlog zašto imati znanje o povijesti i znanje općenito. Pravi odgovor bi bio: ako nemaš znanje iz hrvatske povijesti onda ništa ne priječi recimo Slovenca da dođe do tebe i kaže ti "Hrvatska je uvijek bila Slovenija to su je samo teroristi proglasili Hrvatskom prije par desetljeća" Naravno ako si glup po pitanju povijesti onda nasjedneš na njegove laži.

Isti slučaj je sa Alatnicarem, Lučom i Marksmanom - oni su vjerojatno isto išli u takve neke škole za pastire i dimnjačare i imali su stav "Što ja moram znati povijest, fiziku, biologiju..." i onda su ih naravno takvi neki manipulativni lažovi podvalili da vjeruju da je zemlja ravna, da je kreacija u 6 dana istinita, da svijetom vladaju vanzemaljci i sl. Tako da oni tu sada sramote sami sebe pričajući takve glupe nebuloze i nikada neće pročitati neku knjigu iz znanosti jer misle da je to propaganda Iluminata.

Tako da evo djeco pouke: kada svjesno odaberete da ne želite učiti u školi i želite biti glupi bit ćete ranjivi i svaka budala će vas iz manipulirati.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:33   #139
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Sjećam se jednom kada sam bio vani u mom kvartu sa legama bio je prisutan neki tip koji je išao u srednju školu za vozača kamiona. On je bio pun sebe i pričao je kako je rekao svom profesoru iz povijesti: "Što će mi to znanje iz povijesti kada sam ja samo vozač kamiona" na što mu je ovaj odgovorio "A što ako te carinik zaustavi na carini i pita te 'Kada je napisana Bašćanska ploča'?" Što nije baš dobar razlog zašto imati znanje o povijesti i znanje općenito. Pravi odgovor bi bio: ako nemaš znanje iz hrvatske povijesti onda ništa ne priječi recimo Slovenca da dođe do tebe i kaže ti "Hrvatska je uvijek bila Slovenija to su je samo teroristi proglasili Hrvatskom prije par desetljeća" Naravno ako si glup po pitanju povijesti onda nasjedneš na njegove laži.

Isti slučaj je sa Alatnicarem, Lučom i Marksmanom - oni su vjerojatno isto išli u takve neke škole za pastire i dimnjačare i imali su stav "Što ja moram znati povijest, fiziku, biologiju..." i onda su ih naravno takvi neki manipulativni lažovi podvalili da vjeruju da je zemlja ravna, da je kreacija u 6 dana istinita, da svijetom vladaju vanzemaljci i sl. Tako da oni tu sada sramote sami sebe pričajući takve glupe nebuloze i nikada neće pročitati neku knjigu iz znanosti jer misle da je to propaganda Iluminata.

Tako da evo djeco pouke: kada svjesno odaberete da ne želite učiti u školi i želite biti glupi bit ćete ranjivi i svaka budala će vas iz manipulirati.
Baš će te carinik zaustaviti i pitati boldano kad ni sam ne zna što je Bašćanska ploča. Ako zna naći Rvacku na karti svijeta, gladim bradu.
Taj profesor povijesti je glup ko kurac ako daje takve argumente za učenje svog dosadnog predmeta. Ni završeni fakultet ti ne garantira da ćeš prestati biti kozojeb, primitivac i(li) obiteljski nasilnik. Imaš ljudi sa završenim fakultetom koji vjeruju da je svijet stvoren u 6 dana od 24 sata.
Kentaki osim pohanih pilećih bataka i Noine Arke nudi i Muzej kreacionizma.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=949803
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:01   #140
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Sjećam se jednom kada sam bio vani u mom kvartu sa legama bio je prisutan neki tip koji je išao u srednju školu za vozača kamiona. On je bio pun sebe i pričao je kako je rekao svom profesoru iz povijesti: "Što će mi to znanje iz povijesti kada sam ja samo vozač kamiona" na što mu je ovaj odgovorio "A što ako te carinik zaustavi na carini i pita te 'Kada je napisana Bašćanska ploča'?" Što nije baš dobar razlog zašto imati znanje o povijesti i znanje općenito. Pravi odgovor bi bio: ako nemaš znanje iz hrvatske povijesti onda ništa ne priječi recimo Slovenca da dođe do tebe i kaže ti "Hrvatska je uvijek bila Slovenija to su je samo teroristi proglasili Hrvatskom prije par desetljeća" Naravno ako si glup po pitanju povijesti onda nasjedneš na njegove laži.

Isti slučaj je sa Alatnicarem, Lučom i Marksmanom - oni su vjerojatno isto išli u takve neke škole za pastire i dimnjačare i imali su stav "Što ja moram znati povijest, fiziku, biologiju..." i onda su ih naravno takvi neki manipulativni lažovi podvalili da vjeruju da je zemlja ravna, da je kreacija u 6 dana istinita, da svijetom vladaju vanzemaljci i sl. Tako da oni tu sada sramote sami sebe pričajući takve glupe nebuloze i nikada neće pročitati neku knjigu iz znanosti jer misle da je to propaganda Iluminata.

Tako da evo djeco pouke: kada svjesno odaberete da ne želite učiti u školi i želite biti glupi bit ćete ranjivi i svaka budala će vas iz manipulirati.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.