Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 20:29   #1
Kutak za pitanja i malene informacije

Ako slučajno imate pitanje na koje trebate odgovor, a pitanje nije diskutabilnog karaktera i ne zahtjeva vlastitu temu, postavite ga ovdje.

Naime, ja imam jedno takvo.

Nekada negdje, prije puno godina, dok još bijah mlađahna, mislim da sam u jednom filmu vidjela rečenicu u ovom smislu(parafraziram po sjećanju): "... slomi grančicu i naći ćeš me, podigni kamen i tu sam..."

Kasnije sam tražila taj citat u Bibliji i mislim da sam ga pronašla. Jesam li? Više nisam ni u to sigurna.

Pitanje je: Postoji li takvo što u Bibliji, zna li netko gdje je?

Zahvaljujem
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:39   #2
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Nekada negdje, prije puno godina, dok još bijah mlađahna, mislim da sam u jednom filmu vidjela rečenicu u ovom smislu(parafraziram po sjećanju): "... slomi grančicu i naći ćeš me, podigni kamen i tu sam..."

Kasnije sam tražila taj citat u Bibliji i mislim da sam ga pronašla. Jesam li? Više nisam ni u to sigurna.

Pitanje je: Postoji li takvo što u Bibliji, zna li netko gdje je?

Zahvaljujem
To je iz evanđelja po Tomi. Nije 'službeno' dio Biblije, više je orijentirano na gnosticizam i misticizam.

http://gnosis.org/naghamm/gthlamb.html

77. izjava po redu u linku.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:55   #3
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
To je iz evanđelja po Tomi. Nije 'službeno' dio Biblije, više je orijentirano na gnosticizam i misticizam.

http://gnosis.org/naghamm/gthlamb.html

77. izjava po redu u linku.
Hvala puno
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 11:57   #4
vidjela, tj pročitala si je u filmu Stigmata iz 1999 godine u kojemu je minornu ulogicu imao i Rade Šerbedžija
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.