Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 00:57   #21
Vaše mišljenje molim.
Bio u 3 Mazda salona, najbolja ponuda:

Facelift M3 G120 attraction sedan, boja machine gray (skuplja od ostalih - kao soul red)
cijena: 169 000Kn
U ponudi gratis:
1.gumeni tepisi
2.gumena kadica za gepek
3.komplet obvezne opreme za registraciju
4.kamera za vožnju unazad
5.navigacija
6.alu odmorište za nogu (bez pedala)
7.prednji parkirni senzori u 50% cijene za 1000kn (od tuda 169tkn, a ne 168tkn)

Kaj mislite o ponudi? Dal se može dobiti bolje? Dvoumio sam se između gratis zimskih guma ili navigacije, al bi rađe orginalnu navigaciju a ne krekiranu , a gume ocu birat sam.
moratorij is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:56   #22
^Hmm, ja sam iz Crbe Gore i nedavno sam za tacno 2000€ manje uzeo isti motor G120, Revolution paket opreme, gratis specijalnu boju (machine grey), gratis polisu obaveznog osiguranja, 40% popusta na kasko a bice i patosnice kad stigne auto u petom mjesecu. Dosta skuplje kod vas. Mada dosta su ti i dali dodatne opreme.
stanisinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:37   #23
Quote:
moratorij kaže: Pogledaj post
...Dvoumio sam se između gratis zimskih guma ili navigacije, al bi rađe orginalnu navigaciju a ne krekiranu , a gume ocu birat sam.
Nemoj se uopće dvoumiti, krekana radi identično kao i originalna. Rađe uzmi gume a navigaciju si sam riješiš.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:38   #24
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Probao trojku (redizajniranu, dakako) od benzinskih 120KS pa da napišem par riječi. Vizualno nema neke velike razlike u odnosu na verziju prije facelifta, ono po čemu ćete najlakše prepoznati redizajn je električna parkirna kočnica .
A ono po čemu ćete prepoznati novu mazdu 3, tijekom vožnje, je mekoća. Imao sam priliku svojevremeno probati prvu verziju i osjećaj za upravljačem bio je puno više "sharp" odnosno volan je bio direktniji. Meni ova mekoća ne paše. I sama vožnja, gledajući u cjelini, nekako je mekša, premda sam auto i nije premekan. Imam osjećam da su i po motoru nešto mrdali jer nije isti kao prije, djeluje manje agilan. Na displeju piše da troši 8,1l/100km šti i je i nije puno.
Dati 150.000kn za srednje opremljen kompakt s benzincem koji ne oduševljava kao nekad po meni je ipak malo previše.
Mozda ti je osjecaj na volanu mekaniji zbog zimskih guma, a motor vjerujem da je isti i meni se nekad cini spor a nekad jako brz
-hawk- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 14:07   #25
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Nemoj se uopće dvoumiti, krekana radi identično kao i originalna. Rađe uzmi gume a navigaciju si sam riješiš.
zanima me dal je neko na forumu uzimao FL verziju i koju je ponudu dobio.
sto se tice moje ponude dobio sam dodatne opreme u vrijednosti (prema njihovom cjeniku) od 10 000kn
moratorij is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 17:51   #26
jbt....da su barem meni ponudili pola toga što tebi nude.....ja sam jedva izvukao 60% cijene za kameru gratis....40% doplatio.....i to je bilo nakon isporuke uz xx problema......jedva sam to "dobio"
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:34   #27
Thumbs up

Moram opet pisat nešto o čemu sam tu već govorio s naglaskom na nove vlasnike
Naime, neki dan sam vidio fejsliftanu novu mazdu, znači nedavno ju je neko kupio u onoj novoj lipoj boji. I reko idem pogledat izbliza baš mi se sviđa boja, sija na suncu. I kako dolazim bliže već vidim oho, u pm, kao šta sam se i bojao...prekrasna boja za vidit kad je čista međutim malo prašine i vlasnik dobije neodoljiv poriv da je opere da mu bude opet čista i prekrasna. Naravno, natrlja dobro spužvom šamponom ubije se od posla i opet sve divno...dok ne zasja sunce i onda vidiš da si tako mogao i šmirglat..swirlovi da te glava zaboli.
Mišljenja sam da lak na svim novijim autima (vidio sam takve i nove bmwe mercedese..)teško da ima opciju naknadnog poliranja, tako je tanak i osjetljiv da slobodno zaboravite na to. Držim da je ta rađa vrlo riskantna jer kad proviri temeljna ili lim moš ga j..
Dakle opet ću reklamirat fusso, danas perem auto, minivoš na praonici, drži i nakon četri mjeseca, voda samo sleti s auta, nakon parsto metara vožnje auto suh ko barut a uopće ga nisam stavio kako treba to ću sad s proljeća - glina, dekontaminacija pa fusso - preporuka!
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:29   #28
fusso je zakon! meni drži već pol godine (stavio da probam, a to i je zajeb jer nisam dobro pripremil podlogu )
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:30   #29
Quote:
moratorij kaže: Pogledaj post
Vaše mišljenje molim.
Bio u 3 Mazda salona, najbolja ponuda:

Facelift M3 G120 attraction sedan, boja machine gray (skuplja od ostalih - kao soul red)
cijena: 169 000Kn
U ponudi gratis:
1.gumeni tepisi
2.gumena kadica za gepek
3.komplet obvezne opreme za registraciju
4.kamera za vožnju unazad
5.navigacija
6.alu odmorište za nogu (bez pedala)
7.prednji parkirni senzori u 50% cijene za 1000kn (od tuda 169tkn, a ne 168tkn)

Kaj mislite o ponudi? Dal se može dobiti bolje? Dvoumio sam se između gratis zimskih guma ili navigacije, al bi rađe orginalnu navigaciju a ne krekiranu , a gume ocu birat sam.
Oem parking senzori sa displejom ili čajna?
Meni se cini skupo

"Be water my friend"
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:35   #30
Quote:
moratorij kaže: Pogledaj post
zanima me dal je neko na forumu uzimao FL verziju i koju je ponudu dobio.
sto se tice moje ponude dobio sam dodatne opreme u vrijednosti (prema njihovom cjeniku) od 10 000kn
Facelift - Attraction oprema - 5000kn popusta i gumene tepihe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tomislavsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:52   #31
fusso je zakon....potvrđujem!
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:09   #32
Quote:
tomislavsky kaže: Pogledaj post
Facelift - Attraction oprema - 5000kn popusta i gumene tepihe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Onda mi se cini da sam dobio o.k. ponudu, valjda vredi sve ono gratis 5000kn.

Knorac: vj. su prednji senzori bez prikaza na ekranu, a stražnje senzore ima paket attraction.
moratorij is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:35   #33
evo i ja potvrđujem da je fusso zakon, na proljeće ide opet gore
__________________
g"120"
Tony619 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:53   #34
Meguiars paint protect, sintetska zaštita za lak. Na crnom autu daje odlican "mokri" efekt, a nije lose ni na bijelom. Bočica stotinjak kuna, a sa jednom mozes valjda 30 auta odraditi. Namazao auto u 9 mjesecu i od tada ga samo ispirem miniwashem... nista se ne lovi na lak
Yoda78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:25   #35
Ne volim fusso daje neki plastični izgled, ali mi je žao što ga nisam stavio ovu zimu, zaštita otišla, a nikako da zatopli da stavim novu
-hawk- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:02   #36
To ti je tako..nemože bit i trajno i sjajno, barem ja ne znam za takav proizvod. Prirodni voskovi daju visoki sjaj ali jako kratko - do zaprljanja ili slijedećeg pranja.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 09:38   #37
Quote:
renpata kaže: Pogledaj post
Moram opet pisat nešto o čemu sam tu već govorio s naglaskom na nove vlasnike
Naime, neki dan sam vidio fejsliftanu novu mazdu, znači nedavno ju je neko kupio u onoj novoj lipoj boji. I reko idem pogledat izbliza baš mi se sviđa boja, sija na suncu. I kako dolazim bliže već vidim oho, u pm, kao šta sam se i bojao...prekrasna boja za vidit kad je čista međutim malo prašine i vlasnik dobije neodoljiv poriv da je opere da mu bude opet čista i prekrasna. Naravno, natrlja dobro spužvom šamponom ubije se od posla i opet sve divno...dok ne zasja sunce i onda vidiš da si tako mogao i šmirglat..swirlovi da te glava zaboli.
Ljudi svakako peru aute, moj je crn a nema ništa swirlova

Quote:
renpata kaže: Pogledaj post
Dakle opet ću reklamirat fusso, danas perem auto, minivoš na praonici, drži i nakon četri mjeseca, voda samo sleti s auta, nakon parsto metara vožnje auto suh ko barut a uopće ga nisam stavio kako treba to ću sad s proljeća - glina, dekontaminacija pa fusso - preporuka!
Fusso
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:05   #38
Quote:
moratorij kaže: Pogledaj post
zanima me dal je neko na forumu uzimao FL verziju i koju je ponudu dobio.
sto se tice moje ponude dobio sam dodatne opreme u vrijednosti (prema njihovom cjeniku) od 10 000kn
Meni su ponuđeni stražnji parkirni senzori i zimske gume što kažu da je cca 6000 kn (2500 senzori i 3500 gume), što je malo nategnuto jer je npr. GY UG9 700kn/komad , dakle ukupno 2800kn.

P.S. Bilo bi zanimljivo vidjeti koji se popusti mogu izvući od slovenskih trgovaca. Tamo su marže manje jer npr Mazda 3 attraction s benzincem od 120KS košta u konačnosti 10.000kn manje nego kod nas (kad na njihovu neto cijenu, bez njihovog DDV-a, staviš naš PDV i trošarinu).

Zadnje uređivanje tomislav10 : 13.02.2017. at 11:33.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:05   #39
Quote:
-hawk- kaže: Pogledaj post
Mozda ti je osjecaj na volanu mekaniji zbog zimskih guma, a motor vjerujem da je isti i meni se nekad cini spor a nekad jako brz
I teta s kojom sam se vozio potvrdila je da je volan mekši kod redizajna.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:51   #40
Ja sam isto primijetio da je mekši, ali nisam to vidio kao minus jer je osjećaj još uvijek dobar. Vjerojatno su radili kompromis prema udobnosti jer auto je meni jako udoban i tih, ali još uvijek ga je gušt voziti. U 11 dana napravio sam 1000 km, stvarna potrošnja 6,5 L, uglavnom otvorena cesta, nešto grada, malo više od 300 km autoceste. Vožnja normalna, ništa preko 3500 okretaja, ali ni uz kakva odricanja jer sam navikao na takvu vožnju s opel astrom.
kiroliza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.