Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 00:32   #1
Koja komponenta je ključna za dobar zvuk

Mislio sam nabaviti diktafon i želim da snima zvuk u što većoj kvaliteti.

Pitam se što je tu ključno za dobru kvalitetu zvuka? Da li je to dobar mikrofon ili dobar diktafon.

Naime, ima kineskih diktafona koji se čine odlični, puno memorije, razne opcije... a ima skupljih tipa Sony i Olympus.

Da li je za dobar zvuk potrebno kupiti dobar diktafon... Ili je dikatafon nebitan, da kupim kineski, ali da za njega zakačim vanjski lalavier mikrofon marke Sony, Olympus ili Sennheiser?

Što preporučate?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 08:42   #2
Bitno je sve - mikrofon kao pretvarač zvučnih valova u elektrosignal, te elektronika diktafona koja ga obrađuje, zapisuje i kasnije reproducira.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:43   #3
Znači to je to. Ma meni ustvari treba diktafon kao backup snimanje. Niame, imam wireless mikrofon za kameru. Ja zakačim mikrofon zamajicu, a transmiter za pojas i onda se zvuk odašilje prema kameri. Ali uvijek se može desiti da se od kamere udaljim ili da neki od silnih bežičnih uređaja današnjice zasmeta signalu ili da jednostavno dođe do crknuća wireless mikrofon sistema, a onda imam problem jer nemam snimku zvuka, a scenu koja se snima nije moguće ponoviti (snimanje realnih situacija, ne gluma).

Zato sam mislio držati kod sebe i diktafon pa kasnije mogu smontirati zvuk u vudei u PowerDirector programu.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.