Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2005., 06:37   #1
Sevdah

Poceo sam raditi na nekim pjesmama, pa slusam neke primjerke, koje bih obradio.

Uhvatio me SEVDAH, mater mu.

A kako neces.....

Slusaj ovo:

Djevojka.....

a ova me potpuno razvalila...

kao sto je....

Nemojte me sad prcati i komentirati o cirilici, jer sevdalinka je nepatvoreni Bosanski blues i ako vam nista ne znaci nemojte ni komentirati....

Da bar mogu da se napijem s kime, nego sam sjedim i PIZDIM...
Tvrtko1995 is offline  
Old 19.06.2005., 07:13   #2
Izgleda da link ne radi...

Ovo je tekst drugog linka:

Netko tiho ulicom pjevuši
Tuga mu se osjeća u duši
Ista tuga u meni se javlja
To je pjesma iz mog rodnog kraja

Svuda se sunce rađa, lijepa svaka je zemlja
Kao što je Bosna moja na svijetu ljepše nema

Ima noći kad mi duša pati
I kad bolan moram zapjevati
Bez sevdaha ne živi Bosanac
I kad svijetom luta kao stranac

Vrijeme dođe moram kući poći
Jer gorak je život u samoci
Neću da me pritiska tuđina
Jer Bosna je Majka bosancima....
Tvrtko1995 is offline  
Old 19.06.2005., 07:45   #3
Bit ce sve ok, Tvrtko, sve ok ...

Nego, ako koristis IE, nakon sto kliknes na link, i otvori ti se "The page cannot be displayed" klikni refesh - dohvatit ce ga iz drugog pokusaja i lansirati odgovarajuci player.
piper is offline  
Old 19.06.2005., 11:52   #4
Re: Sevdah

Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Poceo sam raditi na nekim pjesmama, pa slusam neke primjerke, koje bih obradio.

Uhvatio me SEVDAH, mater mu.

A kako neces.....

Slusaj ovo:

Djevojka.....

a ova me potpuno razvalila...

kao sto je....

Nemojte me sad prcati i komentirati o cirilici, jer sevdalinka je nepatvoreni Bosanski blues i ako vam nista ne znaci nemojte ni komentirati....

Da bar mogu da se napijem s kime, nego sam sjedim i PIZDIM...
link na djevojku ne radi.ali vidim o čemu se radi....imam tu pjesmu u više verzija -pjevača...himzu polovinu. nadu mamulu, mehu puzića, i bebu selimović....... nemam safeta isovića iako i njegovih immam hrpu



sevdalinka je prava stvar...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 19.06.2005., 22:14   #5
Quote:
link na djevojku ne radi.ali vidim o čemu se radi....
Rade oba linka. Kliknes na link, nakon toga, kad ti IE vrati stranicu s greskom "cannot find server" ili "page cannot be displayed", kliknes na refresh button, onda ce IE znati pozvati "dezurni" mp3 player koji ti je posetupiran na systemu i proslijediti mu link. Da li je to zbog IE + Win32, ili kojekakvih servera na putu, nemam pojma.

Ili nakon sto ti se u exploreru pojavi link
Kod:
http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/Safet-Isovic/djevojka_sokolu_zulum_ucinila.mp3
selektiras citav URL, copy (ctrl-c) i u svojem playeru otvoris stranicu sa "File | Open URL" - tamp paste (ctrl-v).

Drugi link, ista stvar, copy-paste u MP3 player File | Open URL
Kod:
http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/Safet-Isovic/kao_sto_je_bosna_moja.mp3

Zadnje uređivanje ADEX : 20.06.2005. at 02:05.
piper is offline  
Old 20.06.2005., 01:12   #6
Lijepo je znat da neko voli sevdalinke


Prava muzika za dusu
 
Old 20.06.2005., 02:31   #7
Wink Od sevdaha goreg jada nema

Svojevremeno sam se zgrazavao od te "primitivne" glzabe.

Sada, sada je vec druga prica.

Safet je zakon, Himzo mi je onako previse njakav.
Zehra Deovic

Sjecam se kao dijete, da je se pokojni otac znao pojaviti iz Njemacke kod nas kuci u subotu jer je u petak vece na jugoslovenskom radiju cuo, "Tebi majko misli lete" ili "Prodjoh Bosnom kroz gradove" i ona je gadna za dusu "Sa one strane Plive, gajtan trava raste". Tek sam nedavno to shvatio i dozivio kako te takve pjesme mogu totalno sjebati.

A o ljepoti Sevdaha kao glazbe, ne treba trositi rijeci mnogo toga je napisano.

Tvrtko, toplo preporucujem Mostar Sevdah Reunion (prvi album) u produkciji Drage Sestica, i sve sto je on producirao. Sta carevi rade sa harmonikom i .. .. ma da ne pricam vise.

Odlicni su njihovi album sa Sabanom Bajramovicem i Ljiljanom Butler.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 20.06.2005., 06:32   #8
Sa Omerom Pobricem sam se cuo po privatnoj liniji (imamo dosta zajednickih prijatelja muzicara). On je pokrenuo jedan fenomenalni projekt - "Institut sevdaha" u cilju skrbi, prikupljanja, biljezenja i snimanja sevdalinki, koje bi mogle izumrijeti, jer kako je poznato, skoro pola Bosne se iselilo u "bijeli svijet".

Evo vam par linkova sa kojih sam skinuo stvarno veliki broj pjesama:

http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/

http://www.institutsevdaha.ba/

i

http://www.bosnafolk.com/muzika.htm
Tvrtko1995 is offline  
Old 20.06.2005., 06:45   #9
Evo jos jedan link...

http://sevdalinke.com/muzika.php
Tvrtko1995 is offline  
Old 20.06.2005., 08:24   #10
Quote:
piper kaže:
Rade oba linka. Kliknes na link, nakon toga, kad ti IE vrati stranicu s greskom "cannot find server" ili "page cannot be displayed", kliknes na refresh button, onda ce IE znati pozvati "dezurni" mp3 player koji ti je posetupiran na systemu i proslijediti mu link. Da li je to zbog IE + Win32, ili kojekakvih servera na putu, nemam pojma.

Ili nakon sto ti se u exploreru pojavi link
Kod:
http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/Safet-Isovic/djevojka_sokolu_zulum_ucinila.mp3
selektiras citav URL, copy (ctrl-c) i u svojem playeru otvoris stranicu sa "File | Open URL" - tamp paste (ctrl-v).

Drugi link, ista stvar, copy-paste u MP3 player File | Open URL
Kod:
http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/Safet-Isovic/kao_sto_je_bosna_moja.mp3
sada uspjela obje skinuti na refresh....jučer nije htjelo primiti nikako ni na refresh...

upravo preslušavam drugu.... iako tu imam, preslušam staru i novu i brišem lošiju...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 20.06.2005., 08:49   #11
Re: Od sevdaha goreg jada nema

Quote:
ADEX kaže:
Svojevremeno sam se zgrazavao od te "primitivne" glzabe.

Sada, sada je vec druga prica.

Safet je zakon, Himzo mi je onako previse njakav.
Zehra Deovic

safet je tehničar, a himzo pjeva s dušom ...


molim tko zna link s tekstovima...nekad davno sam gavimala i skunula sve stare sevdalinke.... ali mi je sve propalo u jednoj od havarija kompa i više se nisam sjetila tog linka. imam puno linkova ali su većina s mp3 a bez tekstova... mislila sam da bi to mogao biti ovaj institut ali nije.... nema onako poredane tekstove da možeš snimiti cijeli file...


fala...ako neko pronađe i pošlje mi link ili ovdje ili na pp.



__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 20.06.2005., 08:52   #12
Imas nesto na ona tri linka sto sam dao ranije...
Tvrtko1995 is offline  
Old 20.06.2005., 09:00   #13
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Imas nesto na ona tri linka sto sam dao ranije...
pogledala...sve je to slabo prema onom s kojeg sam skidala...čak se i dopisivala s vlasnikom sajta... skupljao je i druge običaje i slike nošnji i slične stvari.... šteta izgubila sam i poštu u outlooku


ipak hvala ti i na ovima ....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 20.06.2005., 09:06   #14
Re: Od sevdaha goreg jada nema

Quote:
ADEX kaže:
Svojevremeno sam se zgrazavao od te "primitivne" glzabe.
ja sam odrasla na granici s bosnom i tada su to bile jedine i prave izvorne narodne koje su se mogle čuti.... posvuda,,,,

a radio zagreb je često puštao baš izvorne narodne... ... koje sam ovih godina jedva pronašla tražeći jednu po jednu... sve su zagušili narodnjaci.... a to nije isto....narodnjake ne volim...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 21.06.2005., 03:33   #15
Re: Re: Od sevdaha goreg jada nema

Quote:
Dunj@ kaže:
ja sam odrasla na granici s bosnom i tada su to bile jedine i prave izvorne narodne koje su se mogle čuti.... posvuda,,,,

a radio zagreb je često puštao baš izvorne narodne... ... koje sam ovih godina jedva pronašla tražeći jednu po jednu... sve su zagušili narodnjaci.... a to nije isto....narodnjake ne volim...
Ma ja sam odrastao na Novom Valu, Novom Romantizmu i sl.
I onda ta svecarska okupljanja su uvijek zavrsavala pjesmom a ja kao i svaki teenager se zgrazavao sa tim jaukanjem.

Poslije, kada nakupis vise znanja i iskustva u i o glazbi, stvari dodju na svoje mjesto.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 10.03.2008., 14:18   #16
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Poceo sam raditi na nekim pjesmama, pa slusam neke primjerke, koje bih obradio.

Uhvatio me SEVDAH, mater mu.

A kako neces.....

Slusaj ovo:

Djevojka.....

a ova me potpuno razvalila...

kao sto je....

Nemojte me sad prcati i komentirati o cirilici, jer sevdalinka je nepatvoreni Bosanski blues i ako vam nista ne znaci nemojte ni komentirati....

Da bar mogu da se napijem s kime, nego sam sjedim i PIZDIM...
Sevdalinke se NE OBRAĐUJU
Neznam_nista is offline  
Old 10.03.2008., 14:20   #17
Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post
safet je tehničar, a himzo pjeva s dušom ...


molim tko zna link s tekstovima...nekad davno sam gavimala i skunula sve stare sevdalinke.... ali mi je sve propalo u jednoj od havarija kompa i više se nisam sjetila tog linka. imam puno linkova ali su većina s mp3 a bez tekstova... mislila sam da bi to mogao biti ovaj institut ali nije.... nema onako poredane tekstove da možeš snimiti cijeli file...


fala...ako neko pronađe i pošlje mi link ili ovdje ili na pp.



Nije istina.. Safet ima jako dobar glas, i jako dobro pjeva sevdalinke, on i Zaim su najbolji.. Himzo je imo 2,3 dobre , al nema on glas za sevdalinke. poslusaj zaima il safeta , kako imaju snage u glasu, dok zaim to nema..

I Zehra, i Nada Mamula isto... Njih cetvero su top sevdalike
Neznam_nista is offline  
Old 10.03.2008., 14:51   #18
Thumbs up

Ej Tvrtko i ostali koji volite sevdalinke!

Ima na internetu stranica noviteti.com gdje mozes dowloadati 10 CD s sevdalinkama. Moj suprug ih obozava.

Trebas se registrirati ali trebas downloadati program za dowload ali i dijeljenje (seed) s drugim korisnicima. Osim muzike imaju i sve nase stare a i nove filmove.

Ponekad nije otvorena registracija za ljude izvana, ako zelis ja imam pozivnice (2) za nove clanove pa se javi.

petra
petra123 is offline  
Old 10.03.2008., 20:46   #19
Ma sve sto ti treba je Safet, Zaim;Zehra, i Nada...
Neznam_nista is offline  
Old 10.03.2008., 20:59   #20
Quote:
Neznam_nista kaže: Pogledaj post
Nije istina.. Safet ima jako dobar glas, i jako dobro pjeva sevdalinke, on i Zaim su najbolji.. Himzo je imo 2,3 dobre , al nema on glas za sevdalinke. poslusaj zaima il safeta , kako imaju snage u glasu, dok zaim to nema..

I Zehra, i Nada Mamula isto... Njih cetvero su top sevdalike
himzo nije dobar, a? covjek je uz zaima, eminu zecaj i jozu krstica bio bio jedan od najboljih interpretatora tog zanra. govorim o vokalnoj izvedbi, posto se skoro nitko od spomenutih na ovom topicu nije drzao izvorne orkestracije (osim mozda emine zecaj) koja se reducirala na saz, bez ikakvih 'armunikaskih prekenjavanja. sevdalinku treba znati njezno i osjecajno otpjevati a ne urlati kao slon. pari mi da likovi poput kemala malovcica, vesne zmijanac i mitra mirica vise odgovaraju tvom kalibru
__________________
Dark was the night, cold was the ground...
Kvartet Gubec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.