Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 20:00   #201
S druge strane u ZKM-u
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:35   #202
Hristo Bojčev PUKOVNIK PTICA komedija

a dana sam uzela preplatu za scenu 55
M. Begović: BEZ TREĆEGA
N. Koljada: POLONEZA OGINJSKOG
C. McPherson: BRANA
I. Zovko: FRANCUZICA
K. Prohaska / A. A. Ostojić: BILLIE HOLIDAY
I. Zovko: OPROSTI STIPE
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:37   #203
e i još planiram pogledat:
E. Ionesco: ĆELAVA PJEVAČICA
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 15:09   #204
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
jel tko gledao ovaj naš Briljantin? to bi išla al ne znam kakav je.
Bio sam u srijedu. Meni osobno je predstava odlična. Svakako preporučujem
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 10:49   #205
brak iz racuna u kerempuhu.
na momente super smiješna, na momente dosadna za popizdit.
ima i pauza jer dugo traje.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 11:28   #206
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
jel tko gledao ovaj naš Briljantin? to bi išla al ne znam kakav je.
Zabavan! Smiješak na licu od početka do kraja! Renata Sabljak loš izbor (ne po glasu), doduše..
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 15:19   #207
stvarno nepamtim kad sam bila zadnji put u kazalištu
...eto još jedna stvar na popisu koju moram napraviti, hvala na podsjetniku!!!
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 21:44   #208
Quote:
Mary Bellows kaže:
Hristo Bojčev PUKOVNIK PTICA komedija

a dana sam uzela preplatu za scenu 55
M. Begović: BEZ TREĆEGA
N. Koljada: POLONEZA OGINJSKOG
C. McPherson: BRANA
I. Zovko: FRANCUZICA
K. Prohaska / A. A. Ostojić: BILLIE HOLIDAY
I. Zovko: OPROSTI STIPE
Pa to su ti vecina reprizni naslovi, osim Begovića i Koljade?? Al dobro ces se zabavit svejedno, lipe su to predstave...pogotovo Francuzica i Oprosti Stipe...
__________________
To watch or not to watch, that's not a question...I always watch ;)
TvAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 08:26   #209
D. Mihanović: Žaba
teatar &TD
redatelj: Franka Perković
uloge: Sreten Mokrović, Sven Medvešek, Franjo Dijak i Filip Juričić

Nakon svih silnih pohvala, očekivanja su bila velika, a razočarenje još veće.
U predstavi se zagreblo po mnogim problemima naše današnjce, ali samo zagreblo. Kao da nije bilo hrabrosti da se prodre dublje.
Konfliktne situacije se često doimaju isforsirano, nastaju na slabim temeljima i taman kada bi se scena počela zagrijavati i poprimati neki smisao, nagli rez i neprirodno smirivanje, a potom forsiranje novog sukoba i tako sat pol. Možda se je htjelo stvoriti dojam da se problemi nadovezuju jedan na drugog, ali se u tome nije uspjelo.
Mojoj prijateljici je predstava odlična, posebno ju je dirnuo kraj obojen nadom, a meni se taj kraj učinio posebno neuvjerljivim i ljigavim iako sam ga predvidjela. Bilo je za očekivati da će se glavni lik na kraju nakaniti raznjeti ručnom bombom i da će ga u tome spriječiti anđeo u obličju prodavača knjiga koji je negdje na sredini predstave bio izbačen iz brijačnice, ali mu je ispala rukavica, pa je bilo posve jasno da će se vratiti po nju u kritičnom trenutku i ponuditi instant rješenje.
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 15:30   #210
Sinoć "Juditu" .U Rijeci.
( predpremijera)
Išla sams mojom Jedinom i nećakom ( od 6 i 5 g.)

Ispričala im priču prije predstave da bolje shvate
( na starohrvatskom je )
Grickali su čokolatine "fere rochas" koje je teta na ulazu djelila iz košare i s nestrpljenjem očekivali jedinu scenu koja ih je zanimala:
kad Judita zavede i zakolje Oloferna da bi spasila grad.
Moju Jedinu je zanimalo kako će ga zavest a nećaka kako će ga zaklat
I došla scena:
napila Judita Oloferna,on leži "pijan",ona ga zajašila i traži nož oko njegovog pasa,oko leđa ,išlatala ga uzduž i poprijeko tražeći nož
( glumac zaboravio nož )
i stane ga davit
snašla se.
a možda i po instinktu .za kaznu.jer je zaboravljiv
i pjeva: kojem,kooooooooojem,koooojeeeeem ( koljem )
A nigdje noža, sablje
Nećak oduševljen. Otkinula mu je glavu.

Zadnja scena je predivna.
Judita u srebrenoj halji,
zaogrću je crvenim plaštem od stotinjak metara ,
zahvalno pučanstvo i djeve u bijelim romantičnim haljinicama,

Klinci u ekstazi uzdahnuše da je ko sveta sličica
( misle na Gospu )
Dvoranom se ori,(ma šta dvoranom,cijelim gradom i Kvarnerom! )
Juuuudita !Juuudiiiiiitaaaaaaaaa
Slava !

OBAVEZNO POGLEDATI!
( večeras će imati nož! )
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 11:57   #211
Bila sam vrijedna u zadnja tri dana i odgledala tri predstave za redom, sve tri u sklopu Gavellinih večeri.

Vrata do
Po motivima pripovijetke Jedanaest uboda ljutnje Svjetlana Lacka Vidulića, u režiji Rene Medvešeka i izvedbi ansambla ZKM-a.

Dopadljiva predstava s lako prepoznatljivim situacijama koje se nadovezuju jedna na drugu. To je priča o našim susjedima i nama samima u kojoj se isprepliču stvarno i nestvarno s tendencijom da fikcija postane stvarnost kad potisnuto ispliva na površinu. Barem sam ja to tako shvatila za razliku od mojih prijateljica koje su u uskoj stazi ispletenoj od šarenih vunica;stazu je marljivo štrikala nezainteresirana susjeda u svom uglu, Ksenija Marinković, dok se u njenom susjedstvu, vrata do, odvijala drama; vidjele nadu, prije svega za psihijatrijskog pacijenta Miju P. koji je umislio da je svojoj supruzi Jagici P. zabio jedanaest puta nož u stražnjicu i tako pokrenuo na sebe hajku, nadu za medicinsku sestru koja ga jedina razumije i prva korakne na tu usku stazicu nade, ali i globalizacijsku nadu. Meni se pak učinilo da na toj šarenoj stazici vidim samo dvoje gubitnika koje nitko ne čuje, oboje svoje misli zapisuju u svoje crne knjige. Na kraju stazice, tamo gdje naši pogledi ne sežu, gdje su u mraku skrivena vrata do, koja obično ne želimo odškrinuti, iza tih vrata mogle bi se ostvariti Mijine fantazije, a medicinska sestra koja je tako silno željela ozdraviti njegovu dušu i pritom spasiti svoju, mogla bi primiti tih jedanaest uboda ljutnje. A mi, mi ćemo se sutra čuditi kada nam neki novinar u lovu na senzacije gurne mikrofon pored pred usta i zapita nas jesmo li znali što se zbivalo vrata do?

U svakom slučaju, predstavu vrijedi pogledati.
Teško je izdvojiti nekog pojedinca u predstavi, životni epizodisti nose glavne uloge i tome je njena draž. Ansambl djeluje uigrano i složno, pršti energijom, a to nosi dodatne pluseve.

Udovice
Drama A. Dorfmana i T. Kushnera, u režiji D. Mustafića i izvedbi HNK iz Splita.

Teška, mračna, okrutna ali odlična predstavama o ženama koji po svršetku rata čekaju da im se vrate njihovi najmiliji, bilo živi bilo mrtvi, ali vlasti nije u interesu da se prebrojavaju mrtvi i da se postavljaju pitanja tko je zašto i kako ubijen. Mrtvi i nestali u ratu su statistika kojom se proizvoljno barata, ali oni koji ih traže su živa lica. Njihovi životi su zaustavljeni na rijeci kojom povremeno dopluta pokoji mrtvac bez lica i svaka od tih udovica traži u njemu svog oca, muža, brata, sina...

Scenografija Ozrena Bakotića u potpunosti je ispunila svoju funciju predočivši nam opustošenu zemlju nalik na grobne humke koji čekaju da se u njih pokopaju mrtvi i obilježi ih se križevima. Tamna rijeka iz koje se dižu magle i izranjaju mrtvaci također je vrlo efektna.
Istaknula bih odličnu Zoju Odak u ulozi Sofije Fuentes koja pokreće radnju i ne dopušta ostalim udovicama da zaborave. Potresla me scena u kojoj ona odbija prepoznati sina puštenog iz zatvora. Vlasti tim velikodušnim činom namjeravaju smiriti situacija u selu, navesti udovice da se ponadaju kako će se s vremenom pojaviti i ostali. Ona prepoznaje njegovo tijelo, ali to nije on, i ona pita što se je moralo dogoditi s dušom da bi tijelo bilo oslobođeno.
Sofija Fuentes nije lik s kojim bih se ja mogla poistovjetiti i čije postupke bih mogla razumjeti, ali ima istine u tome da nismo sigurni ako šutimo o nanesenim nam nepravdama. Uvijek postoji još nešto što nam mogu uzeti.
Prekrasna glazba Tamare Obrovac neizostavni je dio predstave. Stvara posebno ozračje.

No za pogledati predstavu treba imati živaca. Moja prijateljica se nakon prvog dijela nije vratila u dvoranu iako joj je predstava bila odlična. Dosta joj je njezin privatni mrak.
Udovice ne preporučujem onima koji od kazališta očekuju laku zabavu i opuštanje.


Amadeus
P. Shaffera, u režiji T. Janežiča i izvedbi HNK iz Rijeke.

Prije svega, spektakularno. 150 izvođača na sceni. Drama, opera i balet u jednom, sve začinjeno obiljem Mozartove glazbe. Uživala sam od početka do kraja. Priča je svima manje više znana, osobito onima koji su gledali film Amadeus
Daria Lorenci me osupnula u ulozi Mozartove žene. Nisam je navikla gledati u krinolini i s perikom na glavi, ali bila je to ona i njezina prepoznatljiva energija. Od nekoga koga se uz Mozarta obično tek spominje, napravila je upečatljiv lik.
Alen Liverić u ulozi Mozarta bio je sladak i prpošan. Ni u smrti se nije uspio smiriti. A što se može, ne može se poreći da je taj muzički genije kojemu se ni za grob ne zna, danas itekako živ.
Nakon Kapelskih kresova i Vile Marie, bilo je oduševljavajuće upoznati na novi način glumca Žarka Radića u ulozi Mozartovog zloduha.
No perlica na sceni bio je Damir Orlić u ulozi Josipa II.
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:40   #212
Ludi muškarci, Vidra.


Bzvz. Otrcane i stoput viđene fore.

Otišla malo pušit i telefonirat u pola
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 19:56   #213
Thumbs up utapanja va(RI)jacije

Za Riječane i one koji žive u okolici Rijeke:

utapanja va(RI)jacije u izvedbi Teatra Rubikon!!

Predstava je već izvedena u rujnu, i listopadu, ali ostaju vam još termini u studenom - 27, 28 i 29!!

Vrlo interesantna i posebna predstava!

Predstava se izvodi u HKD-u na Sušaku!

I da!! Broj mjesta je ograničen, stoga si na vrijeme osigurajte mjesto rezervacijom mailom - [email protected]

http://www.rubikontheatre.com/
Zvonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 14:37   #214
Eh da se ja pohvalim, ja sam uspio nabaviti karte za Briljantin. Prošli mijesec sam zvisio jer sam se prekasno sijetio.
Sada sam išao rezervirati unaprijed. Prvo mi kaže žena nazvati u srijedu ujutro za rezervacije.
Nakon toga u srijedu ujutro kaže da ne primaju rezervacije!!!! KAJ?!?!?!
Nakon natezanja ohoho ipak je dala rezervaciju ali samo do tog dana navečer.

pa mislim kaj imaju oni tolikih problema s tim kartama. Mali bogovi...
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 14:09   #215
Quote:
TvAddict kaže:
Pa to su ti vecina reprizni naslovi, osim Begovića i Koljade?? Al dobro ces se zabavit svejedno, lipe su to predstave...pogotovo Francuzica i Oprosti Stipe...
evo bila na Francuzici i stvarno

nema veza što su reprize jer ih nisam gledala
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:06   #216
Zaba

Jucer, &td

Artikuliran tekst, fantasticna gluma, pogotovo Mokrovic i Medvesek, sjajno je usao u ulogu taksista nize srednje klase. Dijaku je trebalo malo vremena, kao autu po zimi kojem potegnes cok , ponekad je preglumljen i neautentican, ali u odnosu na cjelinu ti trenuci su zbilja zanemarivi.
Slazem se da je na trenutke predvidljivo, ali ne vidim u tome nista lose.Kraj je dapace dobrodosao, zasto sve mora biti ludo, sokantno, nepredvidljivo?
Opcenito mi se cini da nam nedostaje normalnih, predvidljiv, klasicno dobrih predstava, poput ove.
Nisam imala apsolutno nikakvo predznanje ( ) ni ocekivanja, mozda mi se zato tako i svidjelo.
Must see, apsolutni
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 08:46   #217
Quote:
nesho kaže:
Bio sam u srijedu. Meni osobno je predstava odlična. Svakako preporučujem
Da jako dobra prestava. Hitovi su super obrađeni. Scenogradija, gluma, ples za pet.
Doduše na plesnim točkama bi se još malo trebali uvježbati ali sve ok.

Jedino kaj me je zasmetalo pjevanje im nije jača strana. nekak preslabo- doduše nakon onolikog skakanja i meni bi bilo teško i jednu suvislu reč a kamo li pjevati...

U svakom slučaju 80 kuna predobro iskorištenih...
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 12:46   #218
cabares cabarei u exitu i mogu samo reć svaka mu čast! zijahu sokoloviću naime.

2 i pol sata on priča pametno, duhovito i iznadprosječno brzo bez da je kap vode popio il sjeo malo pa odmorio !

a i predstava je zaista dobra !
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:34   #219
pas žena muškarac-exit...
a sad ću ić pogleat briljantin u komediji...
__________________
behind blue eyes
matejchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:16   #220
memories are made of this - ne bih preporučila
osim par dijelova koji su duhoviti i neki elementi predstave npr. projekcije na platno+igra sjenama te sav taj 'digitalni' dio- zanimljivo
ostatak i
nisam ja za postdramsko kazalište
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.