Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 15:04   #81
Quote:
Yazz kaže:
iako su se na ovaj topic već odazvali i pravi sarajlije, evo da i ja - kao prava obožavateljica sarajeva - dam svoj doprinos.

za spavanje preporučujem mali obiteljski hotel "halvat" - pozicija tako reći na samoj baščaršiji, iznad sebilja tj. onih taksista.
imaju i garažu, cijena cca 60 eura dvokrevetna soba s doručkom, jako topla atmosfera, iznimno ljubazni domaćini, ja tamo odsjedam i kad idem privatno i službeno.
Sad sam vidio gdje se nalazi, pa to je praktički prekoputa Kovača, šehidskog groblja. Nije valjda pogled ravno na groblje??
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:05   #82
ma kakvo groblje
ideš od baščaršije uzbrdo, prođeš pokraj sebilja (bude ti s L strane) i saraj bosne (D) (ideš uz brdo), pređeš cestu, porođeš pokraj taksista (L), ravno gore, prođeš pokraj pošte (L), i skreneš desno i tako reći odmah na tom zavoju je halvat.
znači, od saraj bosne i sebilja samo ravno uz brdo, druga desno i s desne strane je halvat.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 21:51   #83
Vezano uz Sarajevo, ostali su mi u sjećanju ćevapi kod Želje na baščaršiji Ajme, kako su bili dobri!

Istina, bilo je to prije tri godine...

A ljudi su neopisivo ljubazni
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:43   #84
Quote:
Yazz kaže:
ma kakvo groblje
ideš od baščaršije uzbrdo, prođeš pokraj sebilja (bude ti s L strane) i saraj bosne (D) (ideš uz brdo), pređeš cestu, porođeš pokraj taksista (L), ravno gore, prođeš pokraj pošte (L), i skreneš desno i tako reći odmah na tom zavoju je halvat.
znači, od saraj bosne i sebilja samo ravno uz brdo, druga desno i s desne strane je halvat.
Pa, Kovači su odmah pokraj s desne strane, nema ni 100 metara. Kovači su ti odmah iznad taksista pa desno OK, možda se ne vidi od tamo ako je ovo okrenuto na drugu stranu

Jer, naime, Hotel Saraj koji se naveliko reklamira kako ima prekrasan pogled nigdje ne spominje da mu neke sobe imaju pogled ravno na Kovače, nije baš romantičan pogled
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:56   #85
Jedno glupo pitanje.
Gledam ovu mapu: http://navigator.ba/maps/sarajevo/dispmap.php

Od kada je Sinagoga s lijeve strane Miljacke? Pa, zar nije bila u onoj ulici pored početka Baščaršije, blizu slastičarne Dallas?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 19:11   #86
eh, banderas, to ti je šetajuća sinagoga, isto kao inat kuća, npr

nego, halvat je tako reći na zavoju (čak je zato malo zeznuto izlazit iz garaže jer ti lako naleti netko iza zavoja, nepregledno je), a groblje je bar 5 min uzbrdo od halvata i nema šanse da se vidi iz hotela jer je hote na dnu te uzbrdice tj. ulice, a groblje se ne vidi, pa taman da umjesto vrata imaš periskop
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 19:18   #87
sad sam pogledala na navigatoru.
dakle, halvat je u ulici kasima efendije dobrače, ideš po ulici safet bega bašagića uz brdo od slastičarne saraj i skreneš druga desno u ulicu kasima efendije dobrače (ex zije dizdarević).

u svakom slučaju, ne vidi se groblje, samo su male kućice okolo
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 10:54   #88
Dobro
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:14   #89
OK, Yazz, vikend za 10 dana sam u Halvatu, zadavit ću te ako ne bude valjalo ili ako ću Kovače vidjet s prozora

Ali, ovakvo nešto je moguće samo u Sarajevu: http://www.halvat.com.ba/bosanska.htm

"Valida i Mumo su otvorili vrata svog doma za Vas"
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:33   #90
Quote:
banderas kaže:
OK, Yazz, vikend za 10 dana sam u Halvatu, zadavit ću te ako ne bude valjalo ili ako ću Kovače vidjet s prozora

Ali, ovakvo nešto je moguće samo u Sarajevu: http://www.halvat.com.ba/bosanska.htm

"Valida i Mumo su otvorili vrata svog doma za Vas"
Nemaju mjesta
Idemo u Čobaniju, target davljenja u slučaju da ne bude sve kako treba se premješta na Vanjushku
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:31   #91
Quote:
banderas kaže:
Jedno glupo pitanje.
Gledam ovu mapu: http://navigator.ba/maps/sarajevo/dispmap.php

Od kada je Sinagoga s lijeve strane Miljacke? Pa, zar nije bila u onoj ulici pored početka Baščaršije, blizu slastičarne Dallas?
Nije, sinagoga je od prvog dana svog postojanja na Drveniji, odmah pored srednjoskolskog centra na Drveniji.

Ili ako ces preciznije, izmedju papagajke i stanice Drvenija. Mislim da imas predstavu gdje je to.

I nemoj me daviti
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 19:40   #92
Quote:
banderas kaže:
OK, Yazz, vikend za 10 dana sam u Halvatu, zadavit ću te ako ne bude valjalo ili ako ću Kovače vidjet s prozora
ma nećeš vidjet groblje, tebe mi

namještaj je sav iz ikee - osjećala sam se kao doma
za doručak kuhaju tursku kavu - zato im se uvijek vraćam

nb: garaža je jaaaaako mala (moraš uvuć retrovizore kad ulaziš ), ali je ipak garaža - napomeni pri rezerviranju da ti treba i garaža, ne plaća se dodatno, ali čisto da se netko drugi ne uvali

edit: o joooj, tek sam sad pročitala sve do kraja - nema mjesta
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:52   #93
Quote:
Vanjushka kaže:
Nije, sinagoga je od prvog dana svog postojanja na Drveniji, odmah pored srednjoskolskog centra na Drveniji.

Ili ako ces preciznije, izmedju papagajke i stanice Drvenija. Mislim da imas predstavu gdje je to.

I nemoj me daviti
Pa šta je onda ona zgrada s Davidovom zvijezdom blizu Dallasa? U poprečnoj ulici, okomito na glavnu ulicu?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:03   #94
sad je kod nas aktuelna i ova piramida tako da mozete da skoknete i do visokog 30-tak km od sarajeva
Tetak_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:15   #95
Piramida

Banderas, i Dom Djuro Djakovic kod Narodnog pozorista je bio sinagoga, pa su ga Zidovi nakon WWII poklonili gradu Sarajevu.
Hocu reci, mozda je i ta zgrada bila neka vrsta zidovskog sakralnog objekta, ali nisam bas upoznat sa tim. Gdje to tacno dodje? Dallas, nisam u toku ocito.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:04   #96
Quote:
Tetak_sa kaže:
sad je kod nas aktuelna i ova piramida tako da mozete da skoknete i do visokog 30-tak km od sarajeva
www.piramidasunca.ba

www.visoko.co.ba

Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 12:18   #97
Quote:
Vanjushka kaže:
Piramida

Banderas, i Dom Djuro Djakovic kod Narodnog pozorista je bio sinagoga, pa su ga Zidovi nakon WWII poklonili gradu Sarajevu.
Hocu reci, mozda je i ta zgrada bila neka vrsta zidovskog sakralnog objekta, ali nisam bas upoznat sa tim. Gdje to tacno dodje? Dallas, nisam u toku ocito.
Ne znaš za Dallas, kultnu trovačku slastičarnu, gdje su se generacije Sarajlija potrovale? Tamo na Slatkom Ćošetu, su osim S.Ć. slastičarne Ramiz i Dallas, za Dallas nisam siguran da još postoji, znam da je jedno vrijeme nakon zadnjeg trovanja (1990.) bio i ćevabdžinica.
E sad, taj židovski sakralni objekt, a čini mi se da je jedno vrijeme to i bila Sinagoga ti je u jednoj od tih par okomitih uličica pokraj Dallasa/Slatkog Ćošeta koji vode od Titove do glavne Baščaršijske ulice (produžetak Vase Miskina/Ferhadije, ne znam više ni kako se ta glavna ulica zove ). Mislim da je bila Sinagoga jer se tada baš u turističkim prospektima isticalo da je sinagoga praktički prekoputa Begove džamije, a i vrlo blizu Katedrale i Pravoslavne crkve kod Svjetlosti, pa je to bila posebnost Sarajeva da su vrlo blizu centralni sakralni objekti različitih religija, čak ni Jeruzalem nema različite objekte na tako maloj razdaljini. Sad, Papagajka je ipak malo izvan ruke, pa mi se čini da je Sinagoga tada bila u toj zgradi u toj okomitoj uličici. Zgrada inače nije bila ništa posebno, izgledala je kao škola, samo što je iznad ulaza bila ogromna Davidova zvijezda, kao rozeta iznad ulaza u katedrale. Rabine sam tamo gomilu puta vidio.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje banderas : 22.04.2006. at 14:50.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:07   #98
Sarajevo

Ako ste bili: jeste li išli autom (ja iz ZG-a)? gdje ste se smjestili (hotel ili) i kakve su cijene? kako ste razgledavali (autom, pješke, javni prijevoz)? i na kraju - koliko dana ste odsjeli?

Tnx
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:21   #99
Imaš već temu o Sarajevu, sve ti je već tamo napisano
https://www.forum.hr/showthread.php?t=139400
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:40   #100
Hvala, banderas!
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.