Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2008., 01:47   #1
Gliste kod pasa

Stene ima gliste i napuhnuti trbuh... naravno trbuh je napuhnut od glista no ona se vec nekih 3-4 dana cisti... i normalno obavlja nuzdu a trbuh nije splasnuo nego je cak jos malo vise napuhnut.... dobiva nekakvu pastu protiv glista veterinar je rekao da posto ima puno glista da neka joj dajem pastu 1 tjedno... sad dali joj mogu ja dati 2 puta tjedno posto joj to uopce ne proazi nego joj je trbuh jos vise napuhnut????
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:37   #2
da li je data dovoljna doza?...ide 1cm paste na 1 kg psa...ako je, dajte mu duplu dozu, 2 cm na 1 kg psa...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 19:03   #3
mi smo sa štenetom imali dost dugo čiščenje, nikad kraja, a kad smo morali ponoviti nije više bilo ni jedne gliste
samo izdržite i sve će biti u redu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:24   #4
evo danas idemo veterinaru.... jako joj je lose pocela je povracati i ima proljev... i kad povraca kao da ima i malo krvi...
citao sam da gliste mogu otici u pluca a posto kad povraca ima malo krvi bojim se da vec joj nisu otisle gliste i u pluca... jel se moze izlijeciti ako joj odu gliste u pluca???
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:15   #5
Ako povraca krv, vjerojatno joj je iziritirana crijevna flora i zeludac. Neznam kaj bi ti rekla osim da drzim fige. Kod stenaca sa jakom infestacijom parazita tesko je znati da li ce prezivjeti, jer kad das lijek, a glista je previse, one ugibaju unutra i stvaraju se otrovi u tijelu koji mogu ubiti stene. Da li je povracala gliste? Sta joj dajes da jede? I da, koliko je staro stene? Da li redovito kaka i izbacuje gliste skupa sa stolicom? Je li cijepljena? Ima temperaturu? Ovo povracanje i proljev bi mogli biti i nesto drugo osim glista, nedo bog parvo ili stenecak. Drzim fige da bude bolje.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:37   #6
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ako povraca krv, vjerojatno joj je iziritirana crijevna flora i zeludac. Neznam kaj bi ti rekla osim da drzim fige. Kod stenaca sa jakom infestacijom parazita tesko je znati da li ce prezivjeti, jer kad das lijek, a glista je previse, one ugibaju unutra i stvaraju se otrovi u tijelu koji mogu ubiti stene. Da li je povracala gliste? Sta joj dajes da jede? I da, koliko je staro stene? Da li redovito kaka i izbacuje gliste skupa sa stolicom? Je li cijepljena? Ima temperaturu? Ovo povracanje i proljev bi mogli biti i nesto drugo osim glista, nedo bog parvo ili stenecak. Drzim fige da bude bolje.
sa povracanjem je znala izbaciti i gliste... kaka redovito i prvi dan ciscenja je izbacivala gliste sa stolicom a sada vise ne a i dalje je napuhnuta.. i jucer je na vecer dobila proljev... dao sam joj jesti i hrenovke i salamu i pastetu i kuhanu piletinu ali nista nece jest malo polize i gotovo... i samo lezi i spava... digne se jedino kad mora povracati ili kakati...
nije cijepljena jer je veterinar rekao da je preslaba posto je puna glista a neznam jel ima temperaturu...
za jedno sat vremena krecem veterinaru pa cu vidjet kaj ce on reci...... samo se nadam da ce sve dobro zavrsiti...

P.S. i stene je staro 2 mjeseca...
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:27   #7
Temperaturu mozes izmjeriti, ako je preko 39 onda je ima. I daj izbaci salame i hrenovke to je zivi otrov, piletina je ok. Izmiksaj piletinu i raskuhanu rizu da bude mljackavo pa joj to daj. Mozes i svjezi kravlji sir ili jogurt. Ne mlijeko. Nadam se da bu sve OK. Ako ima parvo a nisi ju vodio van, moguce je da je jos iz legla pobrala. Neznam cijelu pricu pa je tesko reci.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 18:15   #8
evo izgleda da bu sve u redu...(nadam se) dobila je antibiotik i medicinsku hranu... i dobila je ampulu pod kozu... nesto kao infuzija... i jos sutra trebamo doci kod veteriara... hvala svima koji su htijeli pomoci...
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:39   #9
nazalost bio sam u krivu... nije joj dobro... i ako ne pocne jesti uginut ce... dobila je danas 6 razlicitih injekcija i hranim ju na injekciju ali nece jesti pljuva natrag van... a ono malo sto i uspije pojesti povrati... ne znam kako da ju sprijecim da povraca??? ima mozda netko neki savjet???
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:48   #10
Da li ti je vet rekao što joj je ili je fila injekcijama ko zna čega a ti pojma nemaš kakav će biti ishod i što očekivati? Kakva je to ampula pod kožu? Ako toliko povraća i slaba je trebala bi dobivati infuziju, na žalost, povraćanje ako ima tu virozu nemožeš spriječiti.
Gdje ideš kod veterinara? Jesi li ga išta pitao?
Ako si u Zagrebu, ja ti preporučam da ODMAH nazoveš 3771 761, oni su dežurni i doći će u gluho doba noći, za praznik i kad god treba i odlični su veterinari. Čak i ako si u okolici Zg, bilo bi dobro da odeš nekome tko će znati što ti je sa psom. Meni ovo već smrdi na Parvo ili Coronu, možda i štenećak (nisam vet i nezman detalje, ali to su najčešće bolesti štenaca) a ako je to zaista to, onda ti kažem da se pripremiš na najgore, ali pokušaš sve. Smrtnost štenadi je skoro 80% kod ovih boleština.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 21:17   #11
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Da li ti je vet rekao što joj je ili je fila injekcijama ko zna čega a ti pojma nemaš kakav će biti ishod i što očekivati? Kakva je to ampula pod kožu? Ako toliko povraća i slaba je trebala bi dobivati infuziju, na žalost, povraćanje ako ima tu virozu nemožeš spriječiti.
Gdje ideš kod veterinara? Jesi li ga išta pitao?
Ako si u Zagrebu, ja ti preporučam da ODMAH nazoveš 3771 761, oni su dežurni i doći će u gluho doba noći, za praznik i kad god treba i odlični su veterinari. Čak i ako si u okolici Zg, bilo bi dobro da odeš nekome tko će znati što ti je sa psom. Meni ovo već smrdi na Parvo ili Coronu, možda i štenećak (nisam vet i nezman detalje, ali to su najčešće bolesti štenaca) a ako je to zaista to, onda ti kažem da se pripremiš na najgore, ali pokušaš sve. Smrtnost štenadi je skoro 80% kod ovih boleština.
od injekcija je dobila antibiotik.. za ostale injekcije neznam za kaj su... bio sam u Goldi u Preradovićeovoj ulici... a a ta ampula za nju mi je rekao veterinar da je nesto kao infuzija da ne dehidrira i da malo dode sebi nekakvi vitamini...
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 21:30   #12
Molim te nazovi taj broj i objasni vetu sve u detalje, što je dobila i štogod znaš. Mala je možda trebala ostati u ambulanti na infuziji uz nekog tko će je promatrati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:24   #13
baš čudno
ako joj ne bude bolje, trk u heinzelovu u kliniku. držim fige
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:35   #14
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
baš čudno
ako joj ne bude bolje, trk u heinzelovu u kliniku. držim fige
sorry, al ovo je hitno, a heinzelova je adnje sto bi ja isla preporuciti u ovom slucaju.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:36   #15
e pa meni je to prvi izbor. ne pričam bzvz da ide tamo.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:06   #16
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
e pa meni je to prvi izbor. ne pričam bzvz da ide tamo.
ja imam iskustva da se ne javljaju u gluho doba noći i za praznike, a i ako se jave, odgovor je "dođite sutra" kada je u glavnom kasno. super ako ti imaš bolje. o tome u nekom drugom topicu. savjet je dobio, pa neka odluči.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:32   #17
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ampula pod kožu? Ako toliko povraća i slaba je trebala bi dobivati infuziju, na žalost, povraćanje ako ima tu virozu nemožeš spriječiti.
Ma mislim da misli na jednokratnu infuziju, tj. glukozu pod kožu koja se brzo apsorbira, dakle, trenutno pomaže, ali dugoročno ne ako je problem takav kakav se čini, a čini se isto što si ti navela od boleština, parvi i corona su najčešće, a ako su skupa, najčešće nema pomoći ni sa sto injekcija i infuzija, nažalost.
Vjerovatno je vet dao što je trebao, očito je dao i glukozu i rehidraciju, sad tijekom noći se jedino može psu na silu špricom i inim šopati rehidramix otopinom, tj. praškom za otopinu koju možeš uzeti u dežurnoj ljekarni i tijekom noći i preživjeti noć pa ujutro vidjeti opet s vetom šta dalje.
Kod parva, corone i štenećeka je najbitnije da pas ne dehidrira, ostalo je na njegovom imunitetu manje više uz sve injekcije ovog svijeta, ipak su to virusi.
Ako ne možeš doći do rehidramixa ili nečeg sličnog, probaj je na silu šopati vodom u koju staviš malkice soli i biti uporan koliko god povraćao pas, nešto će i ostati.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:07   #18
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ja imam iskustva da se ne javljaju u gluho doba noći i za praznike, a i ako se jave, odgovor je "dođite sutra" kada je u glavnom kasno. super ako ti imaš bolje. o tome u nekom drugom topicu. savjet je dobio, pa neka odluči.
zato što nisu dežurni veterinari iz te klinike nego iz ostalih
veterianri koji tamo rade u normalnom radnom vremenu (kao što je danas npr) znaju svoj posao.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:12   #19
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ma mislim da misli na jednokratnu infuziju, tj. glukozu pod kožu koja se brzo apsorbira, dakle, trenutno pomaže, ali dugoročno ne ako je problem takav kakav se čini, a čini se isto što si ti navela od boleština, parvi i corona su najčešće, a ako su skupa, najčešće nema pomoći ni sa sto injekcija i infuzija, nažalost.
Vjerovatno je vet dao što je trebao, očito je dao i glukozu i rehidraciju, sad tijekom noći se jedino može psu na silu špricom i inim šopati rehidramix otopinom, tj. praškom za otopinu koju možeš uzeti u dežurnoj ljekarni i tijekom noći i preživjeti noć pa ujutro vidjeti opet s vetom šta dalje.
Kod parva, corone i štenećeka je najbitnije da pas ne dehidrira, ostalo je na njegovom imunitetu manje više uz sve injekcije ovog svijeta, ipak su to virusi.
Ako ne možeš doći do rehidramixa ili nečeg sličnog, probaj je na silu šopati vodom u koju staviš malkice soli i biti uporan koliko god povraćao pas, nešto će i ostati.
sa vodom hvala Bogu nemam nikakvih problema.... sama ju pije i to puno no ako previse popije odmah za minutu sve povrati tak da joj ne dajem puno vode jer od nje onda povrati nego po malo dva tri gutljica.... imam problema sa hranjenjem nece apsolutno nista jesti... hranim ju na špricu ali i to pola povrati natrag van... hranim ju na špricu sa medicinskom hranom koju sam dobio od veta ta hrana je za probleme sa probavom... jednostavno neznam kak da zaustavim povracanje i da ju potaknem da pocne sama jesti??? veterinar ju samo šopa sa injekcijama koje joj nis ne pomazu...(barem ja nemam dojam da joj pomazu)

EDIT: i bas citam po netu da kod parvo virusa stenci imaju temparaturu a moj pas ju nema...
cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:55   #20
Nemora biti parvo. Aj ti malo nama opiši od kud si dobio štene, eventualna pasmina, uzgajivač, ako je mješanac s ceste gdje si ga našao, kad je sve počelo i sl... malo detalja.
Ovak, odi kupi Baminth pastu, to je za jačanje imuniteta, posebno kod štenaca, pomiješaj s vodom i daj po malo. Svakih pol sata po mrvicu, tk toliko da dobiva dovoljno tekućine i hranjivih tvari, a opet ne puno da je ne tjera na povraćanje. Kako stoji s glistama? Jel ih još povraća? Proljev? Gliste u dreku?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.