Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 21:55   #401


Nemam iskustva s drugim privatnim skolama, bili smo dosta zatvorena zajednica, a i ja sam onako ful siromasna pa nemam bas kontakta s ljudima koji kupuju ocjene. Nije da takvog sto nema, ali ja osobno ne znam za nikoga tko je kupovao ocjene u srednjoj tako da nisam mjerodavna pricati o tome. Na faksu ih vec znam tonu, danas je sve na prodaju...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:51   #402
Smile

Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post


Nemam iskustva s drugim privatnim skolama, bili smo dosta zatvorena zajednica, a i ja sam onako ful siromasna pa nemam bas kontakta s ljudima koji kupuju ocjene. Nije da takvog sto nema, ali ja osobno ne znam za nikoga tko je kupovao ocjene u srednjoj tako da nisam mjerodavna pricati o tome. Na faksu ih vec znam tonu, danas je sve na prodaju...
Vidiš da jednako mislimo.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:53   #403
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
Zato sto je gore napisano od strane moderatora da ne spominjemo razlike izmedju privatnih skola, tj koja je bolja i slicno pa nema smisla pisati o tome kako se kod mene to nije radilo i onda navoditi gdje se to radi, zar ne?
Krivo si me shvatila. Nisam mislila da ne smijete osloviti školu i reći kakva je koja (bez obzira koliko njih spomenula), nego htjedoh reći da se tema ne smije svest na raspravu s izrazom Joj, ta i ta škola ništa ne valja, ova i ova je puuuuuuuuno bolja.

Ako želiš imenovati školu, imenuj. Ali daj konkretne dokaze. Mislim, ne konkretno ti, općenito. Ti si dala svoj primjer i to je ok.

Isto ide i učiteljici.
Meni je stvarno žao kaj se dogodilo tvom sinu, i pohvala kaj ga nisi ostavila u školi koja mu ne leži, ali ovo za Vern? Kakve veze to ima s ičim? Vern jest privatni, ali većina ljudi tam su ozbiljni koji idu na doškolovanje nakon već jednog završenog faksa. Ne moraš me uvjeravati u istinitost svoje tvrdnje, svijesna sam činjenice da sve po svud ima kupovanja ispita i diplome, ali ne smiješ biti isključiva.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:46   #404
"...ali ovo za Vern? Kakve veze to ima s ičim? Vern jest privatni, ali većina ljudi tam su ozbiljni koji idu na doškolovanje nakon već jednog završenog faksa. Ne moraš me uvjeravati u istinitost svoje tvrdnje, svjesna sam činjenice da sve po svud ima kupovanja ispita i diplome, ali ne smiješ biti isključiva."

To sam navela jer sam to saznala prije tjedan-dva. Ako hoćeš mogu pisati kako su se godinama kupovale diplome na državnim fakultetima i to smo svi znali. Ili da u državnim gimnazijama rade ljudi kojima ne bi trebalo dati čuvati ni dvije ovce, koji ulaze u razred kao u arenu, a ne sa smješkom i raširenih ruku. Ili da se naše školstvo srozava na svim razinama jer je očito netko isplanirao da ostanemo sluge pokorni.
Znaš koji je glavni problem državnih škola, a koji privatnih? Dobru školu čini dobar sastav učiteljskog vijeća i dobar sastav učenika. Jedno bez drugog ne može dati dobre rezultate jer ćeš imati utege koji te vuku na dno ovako ili onako. Ravnatelj jedne privatne gimanzije mi je rekao da bi bio sretan kad bi prosjek ocjena upisanih učenika iz osnovne škole bio barem 4. Druga mi je ravnateljica priv. gim. rekla da upiše najviše 20 posto odličnih učenika. Kako predajem u osnovnoj školi znam što to znači. Dakle, u privatnim je školama problem sastav učenika. U državnim je problem sastav učiteljskog vijeća. Na žalost jedan (manji) dio profesora predaje tako da od njihovog predavanja ima više štete nego koristi. Nedavno mi je jedna od mojih ravnateljica rekla da je sramota da učitelj ne može dobiti otkaz ni kad očito nema pojma o tome kako bi trebao raditi. Ma u stvari, ona je navela slučaj učitelja koji joj je pijan dolazio na nastavu. I u pravu je, ako netko u školi i dobije otkaz to su uglavnom ravnatelji. Da ima i profesora narkomana vidjeli smo ovih dana u novinama kad je ubijena prof. sociologije zbog duga svom dileru. I najgore je što se izgleda znalo da je ona narkomanka.
Na kraju, ne vjerujem privatnim školama i fakultetima jer nema nikakve kontrole njihovog rada. Oni će puštati studente jer im od toga ovise primanja. Jednako je na fakultetima u manjim gradovima. Poznanik mi je jednom rekao da im dekan kaže na zadnjem roku da moraju puštati jer neće imati studente na drugoj godini.
I da, znaš li zašto sam upisala sina u određenu privatnu gimnaziju? Jer je po rezultatima prve mature bila bolja od najboljih državnih gimanzija. Baš sam bila glupa.
Mislim da su problemi našeg školstva slični kao i problemi društva u cjelini.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:55   #405
Da, ali ništa od ovoga tu nije tema. Tim više da na jednom Kutku za školarce i studente nećeš naići na željenu publiku s kojom bi mogla kvalitetno razglabati o problemima koji te muče, a kojih sam i sama savršeno svjesna.

Savjetujem podforum Posao i karijera, odnosno njegov podforum Iza katedre.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:11   #406
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Da, ali ništa od ovoga tu nije tema. Tim više da na jednom Kutku za školarce i studente nećeš naići na željenu publiku s kojom bi mogla kvalitetno razglabati o problemima koji te muče, a kojih sam i sama savršeno svjesna.

Savjetujem podforum Posao i karijera, odnosno njegov podforum Iza katedre.
Nije tema? Ma daj!
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 11:01   #407
Zaboravila sam pitati zna li netko neku državnu opću gimnaziju U Zagrebu u kojoj VEĆINA profesora radi korektno, recimo da ima najviše jednog profesora zbog čijeg se predmeta mora ići na instrukcije jer se na tim satima ništa ne nauči. U kojoj se nastava ne svodi isključivo na prepričavanje i diktiranje istih sadržaja koji postoje u udžbenicima. U kojoj postoji i sistematizacija i ponavljanje gradiva i učenicima se točno objasni što se očekuje od njih za koju ocjenu. U kojoj se poštuju Pravilnik o ocjenjivanju i ostali pravilnici i zakoni. Molila bih svježije podatke jer su se stvari posvuda dosta pogoršale zadnjih godina.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:44   #408
...

Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam pitati zna li netko neku državnu opću gimnaziju U Zagrebu u kojoj VEĆINA profesora radi korektno, recimo da ima najviše jednog profesora zbog čijeg se predmeta mora ići na instrukcije jer se na tim satima ništa ne nauči. U kojoj se nastava ne svodi isključivo na prepričavanje i diktiranje istih sadržaja koji postoje u udžbenicima. U kojoj postoji i sistematizacija i ponavljanje gradiva i učenicima se točno objasni što se očekuje od njih za koju ocjenu. U kojoj se poštuju Pravilnik o ocjenjivanju i ostali pravilnici i zakoni. Molila bih svježije podatke jer su se stvari posvuda dosta pogoršale zadnjih godina.
Pozdrav,malo da se uključim u ovu temu jer sam radio u privatnj gimnaziji,i to izglada u ovoj prozvanoj koja je na prvoj maturi imala bolje rezultate od većine državnih škola..i pripremao matematiku za državnu maturu te godine..ne radim tamo od kraja pretprošle školske godine..

Naime,najveći problem većine privatnih škola je u sastavu razreda,jako loše predznanje,većina se u privatne gimnazije upisuje jer sa svojim uspjehom u osnovnoj školi se ne mogu upisati niti u jednu državnu gimnaziju,a s druge strane su klinci imućnih,poznatih ljudi,kojima bi bilo ispod časti da im djeca idu za kuhara,konobara,itd..ne podcjenjući ta zanimanja...i onda se upisuju u privatne gimnazije gdje imaju siguran prolaz,većina se vuče iz godinu u godinu s slabim ocjenama i onda se odlučuju za privatne fakultete na kojima su prijemni ruku na srce smiješni,ili niža razina matematike na državnoj maturi,i ljudi završe u konačnici fakultet,a da s druge strane nemaju ili imaju mizerno znanje..dovoljno da kažem zadnje godine kad sam radio u toj školi od 54 učenika prvih razreda u 8 i 7 razredu niti jedno nije imalo 5,njih par 4 iz matematike...svi ostali 3 i 2..
S druge strane mislim da organizacijski i nije tako loše organizirano,ali da se u takvu školu upisuju klinci s odličnim uspjehom,a ne ko stigne i ko može platiti školarinu..
Drugi veliki problem je što klinci u školi nemaju samostanosti,jako mali broj ih samostalno uči,na sve ih se mora tjerati i nije problem upisati se na faks,nego je problem u tome što većina djece koja se upiše ne završi fakultet jer ih na fakultetu niko ne tjera na rad kao što je to u privatnim školama,i onda se prepuste i naravno jako mali broj završi fakultet.
fekky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:58   #409
To nije točno, jer djeca danas uče više nego ikada, usporedite neke predmete. Na primjer, biologiju za 2. razred sada i prije 4 godine. Zbog glupe mature ubacili su gomile sadržaja kojih prije nije bilo. Knjiga mog sina je pisana kao enciklopedija. Usporedite latinski kakav sam ja učila i ovaj danas. U 2 godine se uči dalako više toga nego prije. DJECA UČE KAO LUDA.
Moja djeca gotovo da ne izlaze, ne piju i ne puše, uglavnom uče. Mlađi je sada pun jedinica i dvojki. Ali kod profesorice iz njemačkog, za koju mi je odmah rekao da izvrsno predaje, ima petice i četvorke. I u tome leži odgovor zašto je znanje djece sve manje. To što uče nije znanje jer znanje se ne baca lopatama u glavu već se ta kuća polako gradi. Zato propadaju na fakultetima.
Naš je obrazovni sustav odraz stanja u društvu. Djeci smo ukrali i budućnost i mladost jer mi nismo učili ovakve idiotarije kakve oni uče.
I da me netko ne bi prozvao da to nije tema, problem je što se na isti način uči i u privatnim i u državnim školama, jedino su kriteriji u privatnim u podrumu, a u državnim na tavanu.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 11:10   #410
Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
To nije točno, jer djeca danas uče više nego ikada, usporedite neke predmete. Na primjer, biologiju za 2. razred sada i prije 4 godine. Zbog glupe mature ubacili su gomile sadržaja kojih prije nije bilo. Knjiga mog sina je pisana kao enciklopedija. Usporedite latinski kakav sam ja učila i ovaj danas. U 2 godine se uči dalako više toga nego prije. DJECA UČE KAO LUDA.
Moja djeca gotovo da ne izlaze, ne piju i ne puše, uglavnom uče. Mlađi je sada pun jedinica i dvojki. Ali kod profesorice iz njemačkog, za koju mi je odmah rekao da izvrsno predaje, ima petice i četvorke. I u tome leži odgovor zašto je znanje djece sve manje. To što uče nije znanje jer znanje se ne baca lopatama u glavu već se ta kuća polako gradi. Zato propadaju na fakultetima.
Naš je obrazovni sustav odraz stanja u društvu. Djeci smo ukrali i budućnost i mladost jer mi nismo učili ovakve idiotarije kakve oni uče.
I da me netko ne bi prozvao da to nije tema, problem je što se na isti način uči i u privatnim i u državnim školama, jedino su kriteriji u privatnim u podrumu, a u državnim na tavanu.
prvo i osnovno ja sam ovdje govorio o klincima u privatnim školama,a drugo govorim o predmetu matematika za koji sam kompetentan i kažem Vam ovako za nižu razinu pripremim klinca bilo kojeg da dobije minimum 90 % za tri dana po dva sata rada,a za višu za isti postotak,naravno ako je imao solidnu trojku,za tjedan dana svaki dan po dva sata,pa sad Vi meni recite da li je matematika smiješan predmet na državnoj maturi gdje je 80% testa šablonski i isti zadaci kao i godinu prije..ili nije?


Problem poćinje u nižim razredima osnovne škole,gdje doslovno klince treba naučiti čitati,pisati,tablicu množenja i zbrajati,oduzimati,množiti i dijeliti do 100...a ja sad kažem,iz vlastitog iskustva naravno, da klinci u petom razredu većina njih ne zna nešto od ovog nabrojenog,ko je za to kriv?nastavnici koji su ih pustili da dođu do 5 razreda,i problemi se dalje samo nagomilavaju,u osnovnim školama radi masa ljudi koji nisu ni stručni predavati neke predmete,primjerice,meni kolegica završila učiteljsku s pojačanim predmetom matematika predaje matematiku od 5. do 8.razreda,a meni išla na instrukcije iz matematike u srednjoj školi i na toj učiteljskoj,kome će ona objasniti kad ni sama ne zna..a takvih u osnovnim školama ima na stotine,ako ne i tisuće..nije po meni pogram kriv što ljudi dobro ne predaju,predavati može dobro jedino onaj ko o istom zna jako puno,taj može objasniti,drugi nitko..

druga stvar koju nema većina nasatavnika,a ni profesora,ne vole taj posao, i rade to tak da se obavi,tek tako da sati prođu i da dobiju plaču za to i čekaju samo praznike,klincima podijele ocjene i pusti brigu na veselje,kaj ne?

a i ovo da se uči isto u državnim i privatnim školama?pitajte sina za učenje u školi,i kako se piše zadaća u privatnim školama iz matematike?jedan ili dva učenika ju napišu,i to za vrijeme nekih drugih predmeta i onda ostali to samo prepišu i svi imaju zadaću 100% napisano u školi,za to ja govorim da nemaju samostalnosti,jer na učenju kad pišu zadaću iz matematike nisam ja bio na satu,nego neki prof.kojega nije briga jel će klinci sami raditi ili prepisivati..i onda kad im daš provjeru domaće zadaće 70% dobije 1,i onda ja ispadnem kriv,jer oni to nisu opće pogledali,a kamo rješavali zadatke,a zadaća 100% napisana,jedna stvar je kad si unutra i vidiš kako se stvari rade,a druga kad to gledaš izvana,ne?

Zadnje uređivanje fekky : 29.11.2011. at 11:55.
fekky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:06   #411
Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
...ali ovo za Vern?...
Šta se tiće Verna prije jedno 4-5 godina dok su me klinci u privatnoj gimnaziji pitali šta mislim o tom nazovi fakultetu,jer sam ih pripremao matematiku za prijemne,rekao sam da si s tom diplomom mogu jedino onu stvar obrisati,nigdje normalnim putem ne možeš dobiti posao,to je jedino dobro za one klince kojima starci imaju firme pa da oni nastave posao..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.12.2011. at 20:14. Reason: quote
fekky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 17:49   #412
Quote:
fekky kaže: Pogledaj post

Šta se tiće Verna prije jedno 4-5 godina dok su me klinci u privatnoj gimnaziji pitali šta mislim o tom nazovi fakultetu,jer sam ih pripremao matematiku za prijemne,rekao sam da si s tom diplomom mogu jedino onu stvar obrisati,nigdje normalnim putem ne možeš dobiti posao,to je jedino dobro za one klince kojima starci imaju firme pa da oni nastave posao..
Kolega matematičaru, govorite isto što i ja. Kad sam rekla da se uči isto mislila sam na iste nastavne metode, a ne dubinu i opseg sadržaja koji su daleko veći u državnim gimnazijama. Naravno da znam kako se radilo u toj školi, zato sam sina i ispisala iz nje. Ja razgovaram sa svojom djecom. Da rezimiramo, u privatnim školama učitelji moraju paziti da se ne zamjere učenicima i roditeljima, a u državnim je obratno.
Ako je istina ovo što ste napisali za maturu na nižoj razini onda je matura veća farsa nego sam ja mislila. Ali moram primjetiti da je isto u drugim predmetima, gledala sam test iz biologije, čini mi se bijedno jednostavan u odnosu na ono što je u udžbenicima i što treba znati za redovne testove.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.12.2011. at 20:14. Reason: quote
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 18:43   #413
..

Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post

Kolega matematičaru, govorite isto što i ja. Kad sam rekla da se uči isto mislila sam na iste nastavne metode, a ne dubinu i opseg sadržaja koji su daleko veći u državnim gimnazijama. Naravno da znam kako se radilo u toj školi, zato sam sina i ispisala iz nje. Ja razgovaram sa svojom djecom. Da rezimiramo, u privatnim školama učitelji moraju paziti da se ne zamjere učenicima i roditeljima, a u državnim je obratno.
Ako je istina ovo što ste napisali za maturu na nižoj razini onda je matura veća farsa nego sam ja mislila. Ali moram primjetiti da je isto u drugim predmetima, gledala sam test iz biologije, čini mi se bijedno jednostavan u odnosu na ono što je u udžbenicima i što treba znati za redovne testove.
da,istina,pogledajte molim Vas zadatke iz matematike na nižoj razini,ne da su smiješni nego da bilo koga pokupite s ceste i dajte mu kalkulator on sigurno riješi većinu zadataka,a još k tome dok je prolaz od 40 mogućih bodova samo 8 bodova,što je 20%,onda će Vam sve biti jasno..da je bio iole normalan test iz matematike palo bi više od pola Hrvatske na matematici,što je realno,onda bi to bio propast projekta državne mature za koju su neki dobro napunili đepove,i Hrvatske zemlje znanja..primjer jednog zadatka iz matematike na nižoj razini.
zad.Odbojkaška utakmica je počela u 17:05h,prvi set je završio za 15 minuta.Koliko je sat pokazivao nakon odigranog seta?pa onda recimo riješiti kvadratnu jednadžbu preko formule nosi dva boda,a formulu čak ne trebaju znati nego ju dobiju,i tak
Zad.Koliko je 2.7% kao decimalni broj?
Zad.riješi jednadžbu: 3(2-x)=8x
zad.Koliko je vremena prošlo od 11.svibnja u 19 sati i 10 minuta do 12.svibnja u 8 sati ujutro?
zad. 1 dolar je 5.72 kn ,
a)koliko kuna se može dobiti za 352 dolara
b)koliko dolara možemo dobiti za 1000 kn...podsječam smije se koristiti kalkulator
a još ima takvih i onda govorimo o bauku državne mature,hahaha..ne znam šta predajete ali za ove zadatke Vam treba recimo 5 minuta..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.12.2011. at 20:15.
fekky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:37   #414
Užas. Predajem fiziku. Užas je što su se studenti s nižom razinom upisivali na učiteljske studije. To je promijenjeno, od ove se godine traži viša razina.
Kladim se da bih test iz državne mature iz biologije, onakav kakav je bio prvi, napisala bolje od većine današnjih gimnazijalaca.
Znate li u čemu je problem? Djeca su zaglupljena jer svakodnevno uče gomile besmislenih i nepotrebnih podataka. Njihovi su hard-diskovi preopterećeni. Imate na mojem blogu Skola danas- dnevnik učiteljice post o edukacijskoj neuroznanosti koji objašnjava zašto je važno od 10-te godine učiti s razumijevanjem sadržaja, a ne bubati.
uciteljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:08   #415
Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
Užas. Predajem fiziku. Užas je što su se studenti s nižom razinom upisivali na učiteljske studije. To je promijenjeno, od ove se godine traži viša razina.
Kladim se da bih test iz državne mature iz biologije, onakav kakav je bio prvi, napisala bolje od većine današnjih gimnazijalaca.
Znate li u čemu je problem? Djeca su zaglupljena jer svakodnevno uče gomile besmislenih i nepotrebnih podataka. Njihovi su hard-diskovi preopterećeni. Imate na mojem blogu Skola danas- dnevnik učiteljice post o edukacijskoj neuroznanosti koji objašnjava zašto je važno od 10-te godine učiti s razumijevanjem sadržaja, a ne bubati.
istina,klince se zaglupljiva s nepotrebnim stvarima,i to je ono što sam ja vama htio reći u onom postu da nemaju samostalnosti,logičkog razmišljanja,učenja s razumjevanjem,a matematiku oni u privatnoj školi hoće poistovjetiti s povješću,filozofijom ili nekim predmetom koji se samo buba.i ja sam se borio protiv toga i protiv ravnateljice i protiv svih i moji klinci su imali najbolje rezultate i na prijemnima i na maturi,zamislite kad ti ravnateljica kaže na kraju kad su klinci položili prijemne i upisali fakultete da je ona zaslužna jer je ona mene zaposlila koliko to daleko može ići...
fekky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:49   #416
Ne znam dali postavljam pravo pitanje na pravoj temi, ali zanima me, zna li netko koliko se plača godišnje PKG (Privatna Klasična Gimnazija) ?
__________________
Destroy what destroys you.
bebicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 10:04   #417
privatne srednje škole mogu biti izvrsna opcija za učenike koji se iz brojnih razloga ne mogu upisati ili opstati u državnim školama- mladima treba pružiti priliku, ukoliko je to moguće

učenici koji imaju bilo koju od prepreka, koje bi ih eliminirale u državnim školama, u privatnim mogu steći obrazovanje

učenici koji se mogu snaći i u državnim školama mogu upisati privatnu zbog humanijeg pristupa

kvalitetno obrazovanje je prvilegij i za njega se koliko je to god moguće trebaju boriti kako roditelji tako i učenici

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 07.05.2012. at 10:13. Reason: spajanje postova
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 02:48   #418
Ja sam imala poprilično negativno mišljenje i predrasude prema privatnim školama (ono - djeca ne nauče puno, a imaju dobre ocjene, tamo idu djeca imućnih roditelja, bla bla... ), ali evo imala sam priliku da promijenim to mišljenje.
Naime, prošle godine su me dvije prijateljice iz Engleske (koje tamo studiraju predškolski/učiteljski) pitale jel bi mogle u Zagrebu u nekoj osnovnoj školi obaviti praksu (imaju tu priliku da ju valjda na zadnjoj godini obave vani), rekla sam im da nema problema i otišla do najbliže osnovne škole zamoliti profesoricu engleskog za to. Znači, cijeli Novi Zagreb pa sve do centra - ne da niti jedna profesorica nije pristala na to, nisu me htjele ni saslušati! Mrzovoljne, nezainteresirane (pitala sam se tada samo kakvo takva osoba radi s djecom). Išla do ravnatelja- on njima ništa ne može zapovijediti.
Sjetim se da bih mogla pitati u nekoj privatnoj školi. Pitam Waldorfsku (jer mi je nabliža) - oni me pitaju koliko bi im cure platile za to? Koliko bi im platile za to što će na nastavi pomagati njihovim profesorima, dijeliti s njima posao i biti izvrsna prilika za djecu da tri tjedna imaju kontakt s izvornim govornicima engleskog jezika??
Uglavnom, šaljem dalje mail osnovnoj školi Kreativni razvoj, ravnatelj prepristupačan, otvoren, odgovara mi da će ih rado primiti, na korist djevojaka i na korist njihovih učenika.
Dolazim u školu, predrasude padaju - atmosfera, djeca, odnosi, profesori...potpuna suprotnost državnim školama (barem onoj u koju sam ja išla). Izvannastavnih aktivnosti koliko hoćeš (od plesova, dramskih radionica, sportova- puna škola pehara, do stranih jezika- kineski imaju, ako me pamćenje dobro služi).
Ono što su mi te frendice kasnije pričale bila su samo pozitivna iskustva, od sadržaja na nastavi, do djece, profesora... Na sve moguće načine i kroz tolike aktivnosti pokušavaju djeci približiti gradivo, profesori gotovo svi izvorni govornici, djeca zbog toga svega zainteresirana i, prema njima dvjema, engleski govore zapanjuće dobro za svoju dob! Meni je jasno da je to sve zbog toga što roditelji masno plaćaju njihove školarine, ali prema tome svemu ispada da i vrijedi i da je s razlogom! I da nije sve samo - roditelji dali lovu pa će djeca "samo tako i završiti tu školu!".
Ne znam kakva tko ima iskustva, ali ja sam bila stvarno oduševljena pričama koje su mi u čudu pričale ove Engleskinje, i cjelokupnim dojmom koji sam sama tamo dobila. I, kada bi imala mogućnosti, mislim da bi svoje dijete jednog dana poslala u takvu školu.
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 16:00   #419
Išla sam u privatnu školu... Ima svakakve djece i one s potencijalom i one bez njega, ima i snobova, ima ih stvarno svakakvih. Ali to je normalno u svakoj školi.
Najveća vrlina privatnih škola je broj učenika. Što stvarno je odlično jer se profesor može svakom posvetiti (ako je kvalitetan) i stvara se neka obiteljska atmosfera. Lakše je učiti, imate mogućnost dodatnog učenja odnosno "besplatnih" instrukcija, normalan odnos profesora i učenika (nitko Vam neće namjerno spustiti ocijenu). Najveći nedostatak je tzv. reputacija škole i autoritet prema učenicima. Naime ako ima problematičnih učenika tolerancija profesora je uistinu prevelika, ravnatelji na neki način ne dopuštaju profesorima da uspostave red na nastavi, je se boje da ne dođe neki roditelj koji bi eventualno ispisao svoje dijete ili ih možda čak i tužio.
Nema kupovine ocijena, ali da je lakše doći do 2, je lakše je. Da treba ipak učiti, treba osobito za više ocijene.
Na kraju, smatram da je državna škola ipak bolji izbor, jer se stvara bolja podloga za faks i što se tiče navike učenja i što se tiče odnosa profesora...
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it is better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Mademoiselle I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 19:12   #420
Jel netko upisao ZUG (Zagrebačku umjetničku gimnaziju)?
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.