Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2023., 09:29   #1
Lijek za spavanje(Akutna psihoza nalik šizofreniji)

Ovo je moja terapija:

Ujutro-Aripripazol od 15 mg
Poslijepodne-Pola diazepama od 10 mg,akineton 2 mg,Depakine 500 mg 1 komad
Navečer-Pola diazepama od 10 mg,akineton od 2 mg,Prazime 25 mg,Depakine 500 mg


Pozdrav zanima me od kojeg lijeka ovdje su mi noge nemirne stalno tancaju nemogu biti na miru nijednu sekundu ako bi netko znao koji lijek to uzrokuje da ga prestanem piti jer noge su mi nemirne doslovno cijeli dan nemogu sjediti na mjestu 1 sekundu?


Vidim da nuspojave mogu biti za akineton nervoza?Dali ima netko iskustva s ovakvim lijekovima?
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2023., 18:41   #2
Noge ti tancaju od aripripazola, ali nemoj prestati piti na svoju ruku, mislim da ti je to glavni lijek. Vjerojatno treba povećati Akineton ili zamjeniti aripripazol s nekim drugim lijekom.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2023., 20:37   #3
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Noge ti tancaju od aripripazola, ali nemoj prestati piti na svoju ruku, mislim da ti je to glavni lijek. Vjerojatno treba povećati Akineton ili zamjeniti aripripazol s nekim drugim lijekom.
Hvala ti puno na info,probao sam diazepam maknuti i eto manje tancam odmah,a osjecam se odlicno
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2023., 22:19   #4
Quote:
GreenNumbers kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na info,probao sam diazepam maknuti i eto manje tancam odmah,a osjecam se odlicno
Glavno da funkcionira.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 13:30   #5
Evo danas opet tancam ali manje valjda treba vremena da se noge smire.Malo se jesu ali nisu skroz neznam dali treba vremena da se smire ili jos jedan lijek trebam maknuti.Nebi sad pretjerivao s micanjem lijekova.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 17:52   #6
Quote:
GreenNumbers kaže: Pogledaj post
Evo danas opet tancam ali manje valjda treba vremena da se noge smire.Malo se jesu ali nisu skroz neznam dali treba vremena da se smire ili jos jedan lijek trebam maknuti.Nebi sad pretjerivao s micanjem lijekova.
Ako dulje vrijeme uzimaš diazepam, pogotovo u većim dozama, imati ćeš apstinencijske smetnje.
Moj ti je opet savjet, javiti se na kontrolu da ti ordinarijus porihta terapiju. Nikako ne sam nešto potpuno ukinuti.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 15:01   #7
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Ako dulje vrijeme uzimaš diazepam, pogotovo u većim dozama, imati ćeš apstinencijske smetnje.
Moj ti je opet savjet, javiti se na kontrolu da ti ordinarijus porihta terapiju. Nikako ne sam nešto potpuno ukinuti.


Problem je sto nije lako izdrzati tanacanje nogama,a termin se dulje ceka neznam sta pomaze za tancanje nogu neki prirodni lijek.Pomogne mi caj,neznam ak netko zna jos nesto sto bi pomoglo.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 17:41   #8
Quote:
GreenNumbers kaže: Pogledaj post
Problem je sto nije lako izdrzati tanacanje nogama,a termin se dulje ceka neznam sta pomaze za tancanje nogu neki prirodni lijek.Pomogne mi caj,neznam ak netko zna jos nesto sto bi pomoglo.
Neće čaj pomoći. Slobodno odeš i u hitnu psihijatrijsku ambulantu i tražiš korekciju terapije.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 18:57   #9
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Neće čaj pomoći. Slobodno odeš i u hitnu psihijatrijsku ambulantu i tražiš korekciju terapije.
Misliš da me nece strpati nazad na psihijatriju da cu moci od vani da se lijecim.Ja se ne osjecam preagresivno opusten sam skroz samo mi noge tancaju previse.Spavam normalno od 22-8 super se osjecam samo te noge tancaju.Neznam ako imam svog doktora jel smijem sad ici kod nekog drugog da mi mjenja terapiju.Ma piti cu sve tablete koje trebam i to je to vidim da micanje lijekova nepomaze ili treba proci dulje vremena.

Jel nisu pravila ta bolnicka da mi samo moj doktor moze promjeniti terapiju?
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 21:36   #10
Vratio sam se na svoju pravu terapiju i cekat cu da mi doktor kaze dali da se ukinu neki lijekovi valjd cu izdrzati tih par dana jos tancanja.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 17:12   #11
Evo otkrio sam od prjatelja da je akineton lijek protiv bolova,znaci meni je prepisano previse lijekova.Mene ne boli nista tako da neznam zasto mi je taj lijek prepisan.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 17:12   #12
Probati cu taj ukinuti,mozda je bas taj uzrok zasto tancam.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 17:16   #13
Ispadne aripriprazol mi je lijek koji sprijecava ovisnost o drugim lijekovima i njega moram piti,nesmijem ga izbaciti sam.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 20:27   #14
Neee. Akineton je protiv rigidinosti muskulature koja se javlja često kao posljedica uzimanja neuroleptika. Vjerujem da će ordinarius povisiti Akineton. Molim vas javite se što prije psihijatru da vam korigira terapiju, ništa sami mijenjati kao niti ukidati lijekove!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 20:36   #15
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Neee. Akineton je protiv rigidinosti muskulature koja se javlja često kao posljedica uzimanja neuroleptika. Vjerujem da će ordinarius povisiti Akineton. Molim vas javite se što prije psihijatru da vam korigira terapiju, ništa sami mijenjati kao niti ukidati lijekove!

Imam tek za par dana pregled.Neznam jel postoji koji drugi nacin da trazim promjenu terapije da odem u kbc psihijatrija i pitam da mii hitno korigiraju terapiju ali da me nesmjeste nazad u psihijatriju jer osjecam se super,nemam losih misli,samo mi je problem tancanje nogu.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 20:37   #16
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Neee. Akineton je protiv rigidinosti muskulature koja se javlja često kao posljedica uzimanja neuroleptika. Vjerujem da će ordinarius povisiti Akineton. Molim vas javite se što prije psihijatru da vam korigira terapiju, ništa sami mijenjati kao niti ukidati lijekove!
Nije lako izdrzati nekoliko dana tancanja,u tome je problem sam opet razumijem da moram cekati psihijatra da me pregleda da fali osoblja puno.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2023., 20:44   #17
Fora je u tome sto sam ja radio 12 sati dnevno prije i moguce da sam si poremetio bioritam spavanja.I moguce da je zbog tog nastala bolest jer nisam spavao kako treba nego zamjenio dan i noc.Sad spavam pravilno 22-8 samo me muci to tancanje i nemam lose misli,osjecam se pozitivno samo neznam kako da smirim tancanje nogu.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.