Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 23:51   #8821
afte??

Pojavila mi se u ustima "AFTA".. ?? To je nako neka vrsta herpesa ?? Ko ne zna o cemu je rijec, neka kuca na google... ima neko neki savjet kako se rjesiti ovoga, jer me nervira jako ?
sadlife is offline  
Old 12.03.2011., 09:04   #8822
Quote:
iva0710 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

ovako imam uvučene dvojke djelomično iza jedinica. zanima me bi li se taj problem uopće mogao riješiti ljuskicama? ili, je ipak aparatić jedino rješenje?
Ovisi o tome koliko i kako su uvučene.
Stavi fotku ovdje, možda ću ti moći reći na temelju fotografije.
borna07 is offline  
Old 12.03.2011., 09:07   #8823
Quote:
sadlife kaže: Pogledaj post
Pojavila mi se u ustima "AFTA".. ?? To je nako neka vrsta herpesa ?? Ko ne zna o cemu je rijec, neka kuca na google... ima neko neki savjet kako se rjesiti ovoga, jer me nervira jako ?
Možeš otići na tretman laserom ili ozonom. Oba ubrzavaju cijeljenje i zaraštanje.
Osim toga, ne možeš napraviti baš ništa. Čekati 2-3 tjedna da zaraste i mazati kremicama protiv bolova ( imaš ih za kupiti više vrsta u apoteci bez recepta, traži kremu za afte)
borna07 is offline  
Old 12.03.2011., 09:15   #8824
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
Htjela bi otići na izbjeljivanje zubi Dash gelom?

Koja je razlika između te metode i ostalih?
Nema velike razlike.
Dash gel spada u skupinu preparata s 30 % hidrogenom koja se koristi za izbjeljivanje u ordinaciji.
Kao i ostali gelovi u toj skupini (svaka firma ima svoj naziv) može se koristiti s lampom ili bez nje.
Ja koristim Opalescence boost (ista stvar, drugi proizvođač), ponekad s lampom, ponekad bez, to ovisi od slučaja do slučaja.
borna07 is offline  
Old 12.03.2011., 13:54   #8825
koliko traje efekt tog izbjeljivanja s tim gelom?
gasolina is offline  
Old 12.03.2011., 21:26   #8826
Quote:
klarah
Prilagodi se organizam nakon nekog vremena svemu, ali treba ici u tom smjeru da se problem rijesi u startu, jer trauma koja nastaje preranim dodirom ("lupanjem") u konačnici nije dobra ni za zub ni za most ni za celjusni zglob.
Vidjet ces sve kod stomatologa, kada ti ubrusi. Inace, trajno cementiran most se skida piljenjem, nije bolno ali moze biti neugodno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 13.03.2011., 20:02   #8827
Privatni stomatolog u zagrebu

Nakon što sam sate provela surfajući po netu i dalje ne znam za kojeg se stomatologa odlučiti.....Ima li netko iskustva sa poliklinikom IMED ???
ivanaZg is offline  
Old 16.03.2011., 00:41   #8828
Bok, prije otprilike 4 dana ispod donjih prednjih zubiju, kod one pregradice koja spaja zubno meso sa usnom, pojavilo se prilično jako peckanje i bol. Mislila sam da sam se ozlijedila s četkicom, ali bol se pojačava, a sad je na tom mjestu vidljiva i mala bijela rupica. Mislila sam da je riječ o afti, ali čitajući malo o tome vidjela sam da se afte navodno ne pojavljuju na zubnom mesu. Zna li netko što je to točno i kako da se toga riješim ili barem umanjim bol koja je prilično jaka? Zasad ispirem usta čajem od kadulje i bisolvon otopinom. Hvala
lyrabelacqua is offline  
Old 16.03.2011., 02:55   #8829
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Bok, prije otprilike 4 dana ispod donjih prednjih zubiju, kod one pregradice koja spaja zubno meso sa usnom, pojavilo se prilično jako peckanje i bol. Mislila sam da sam se ozlijedila s četkicom, ali bol se pojačava, a sad je na tom mjestu vidljiva i mala bijela rupica. Mislila sam da je riječ o afti, ali čitajući malo o tome vidjela sam da se afte navodno ne pojavljuju na zubnom mesu. Zna li netko što je to točno i kako da se toga riješim ili barem umanjim bol koja je prilično jaka? Zasad ispirem usta čajem od kadulje i bisolvon otopinom. Hvala
Betadine otopinom. Zeznula sam se.
lyrabelacqua is offline  
Old 16.03.2011., 20:24   #8830
Već 2 mjeseca liječim gornju četvorku.To je već bio blombiran zub pa mi je zubarica na jedvite jade promjenila blombu(kad god ,s koje god strane ga je kuckala nije me bolio nego na zagriz),e sad umtrvila je živce,ispunila...i sad na kraju stavila je lijek al kaže da ako me bude slijedeći tjedan bolio kad ga bocne da će ga vadit i to je to!kaže kako je loše to što bol se javlja sa strane a ne može skužit šta je.Slika joj se čini ok!Inače imam noćne more od zubara i nakon jedne kratkotrajne bolesti dobila sam kroničnu paradontozu i zahvaljujući promjeni zubarice koja mi je izvadila zub svaki put kad bih rekla da boli naišla sam na sadašnju al mi se čini da ne zna šta bi sa mnom.Ima li kakav savjet il iskustvo da mi pomogne jer sam već luda od svega.

Drugo; dolje imam sve zube,sem umnjaka koji nikad nisu izrasli ni gore ni dole,a gore mi s jedne strane fale tri zadnja zuba a zubarica veli da mi se ne može nikako pomoć jer nemam veznih zubi i doljni zubi su se toliko izdigli da popune praznine da bi ih morala vadit.Moja susjeda ima mobilnu protezu i i sličan problem pa su njoj stavili zube "po otisku" i kaže da moja zubarica nije u pravu.rađe i proteza neg krezubica.Pogotovo sad kad nemam na koju stranu jest pa dnevno gubim po kilogram a već imam manjak kila!
Molim pomoć!
Hvala
Jeroboama is offline  
Old 17.03.2011., 01:58   #8831
Pozdrav!

Uskoro skidam fiksni aparatic i nakon toga zeljela bih malo izbijeliti zube.
E sad, uvijek sam slusala price da to dosta ostecuje zube, pa se bojim...ionako su dosta propatili

Postoji li neka ne tako opasna metoda?
I jos vaznije, postoji li metoda koja je povoljna? I kakve bi to cifre otprilike bile?
Ako mi itko moze dati bilo kakvu info, bila bih jako zahvalna!
Leontina.. is offline  
Old 17.03.2011., 15:58   #8832
pošto za implantante trenutno nemam postoji li kakvo drugo rješenje?moja zubarica kaže kako ako mi stavi protezu da će se vidjet žica..????????
Jeroboama is offline  
Old 17.03.2011., 17:20   #8833
Quote:
Jeroboama kaže: Pogledaj post
Već 2 mjeseca liječim gornju četvorku.To je već bio blombiran zub pa mi je zubarica na jedvite jade promjenila blombu(kad god ,s koje god strane ga je kuckala nije me bolio nego na zagriz),e sad umtrvila je živce,ispunila...i sad na kraju stavila je lijek al kaže da ako me bude slijedeći tjedan bolio kad ga bocne da će ga vadit i to je to!kaže kako je loše to što bol se javlja sa strane a ne može skužit šta je.Slika joj se čini ok!Inače imam noćne more od zubara i nakon jedne kratkotrajne bolesti dobila sam kroničnu paradontozu i zahvaljujući promjeni zubarice koja mi je izvadila zub svaki put kad bih rekla da boli naišla sam na sadašnju al mi se čini da ne zna šta bi sa mnom.Ima li kakav savjet il iskustvo da mi pomogne jer sam već luda od svega.

Drugo; dolje imam sve zube,sem umnjaka koji nikad nisu izrasli ni gore ni dole,a gore mi s jedne strane fale tri zadnja zuba a zubarica veli da mi se ne može nikako pomoć jer nemam veznih zubi i doljni zubi su se toliko izdigli da popune praznine da bi ih morala vadit.Moja susjeda ima mobilnu protezu i i sličan problem pa su njoj stavili zube "po otisku" i kaže da moja zubarica nije u pravu.rađe i proteza neg krezubica.Pogotovo sad kad nemam na koju stranu jest pa dnevno gubim po kilogram a već imam manjak kila!
Molim pomoć!
Hvala
radije potraži drugo mišljenje nego da ti izvadi tu četvorku,danas barem imaš dosta specijalista endodoncije.Zadnja mogućnost ti je neki od profesora sa stomatološkoga faksa,malo ćeš skuplje platiti liječenje ali i tvoj izliječeni zub je uvijek bolji i jeftiniji nego bilo kakav nadomjestak.

S druge strane,te zube koji su ti urasli u prazninu di su ti izvađeni zubi ne mora vaditi,može ih skratiti i ako dođe do živca izvadi živce i napuni kanale.Ako ih previše skrati pa estetski ne budu odgovarali naprave se keramičke krunice na njima i tako si spasila svoje zube od vađenja
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 17.03.2011., 21:00   #8834
hvala!danas sam bila kod drugog stomatologa koji je rekao da mi samo implatante preporuča a da ovaj vadim i izbrusim 6 i 3 pa stavim navlake....a ja se sve mislim ako će mi tako samo jednu stranu rješit što ću s drugom?je l ima tko kakava iksustva s tim parcijalnim zubima i mogu li se stavit ako s jedne strane nema veznih zubi?
Jeroboama is offline  
Old 20.03.2011., 19:17   #8835
izbjeljivanje- plombe

Ja sam radila izbjeljivanje na zubima u 9 mj.,i tada mi je zubarica rekla da bi trebala promjeniti plombe, imam ih na skoro svim prednjim zubima, nisu strasno tamni ali se dosta primjeti razlika i zubi kao da su mi prosarani u 5 razlicitih boja,tamni izmedju zubiju,tako da estetski ne izgleda lijepo.

E sad, privatno je cijena 500 kn za jednu plombu(ispun), pa ako netko zna zubara u Rijeci kod kojeg su ispuni jeftiniji, oko 150-250 kn, zubi su inace zdravi,bila bi veoma zahvalna.
lady_ddee is offline  
Old 21.03.2011., 10:56   #8836
Imam uputnicu za stomatologa u Perkovčevoj za liječenja zuba, koji je trenutno otvoren. Za prvi puta, da li samo dođem ili trebam nazvati za naručivanje?
Khallayne is offline  
Old 21.03.2011., 11:43   #8837
molim vas da mi netko odgovori na moje pitanje,za koje neznam dali ima pravi odgovor,ovako prije 4 godine pravila sam most,već tada sam bila nezadovoljna s bojom zubi,međutim sve što vrieme prolazi oni su sve tamiji,i tonije ujednačena nijansa,jedan svjetliji jedan tamniji.molim vas da mi netko odgovori kako da im vratim prvobitnu boju.veliko hvala
olgicako is offline  
Old 21.03.2011., 11:51   #8838
molim vas da mi netko odgovori na moje pitanje,za koje neznam dali ima pravi odgovor,ovako prije 4 godine pravila sam most,već tada sam bila nezadovoljna s bojom zubi,međutim sve što vrieme prolazi oni su sve tamiji,i tonije ujednačena nijansa,jedan svjetliji jedan tamniji.molim vas da mi netko odgovori kako da im vratim prvobitnu boju.veliko hvala
olgicako is offline  
Old 21.03.2011., 12:57   #8839
Quote:
olgicako kaže: Pogledaj post
molim vas da mi netko odgovori na moje pitanje,za koje neznam dali ima pravi odgovor,ovako prije 4 godine pravila sam most,već tada sam bila nezadovoljna s bojom zubi,međutim sve što vrieme prolazi oni su sve tamiji,i tonije ujednačena nijansa,jedan svjetliji jedan tamniji.molim vas da mi netko odgovori kako da im vratim prvobitnu boju.veliko hvala
Ne kužim, jel tamni most ili tvoji zubi, jel keramički most ili ....?
Uglavnom, uvijek možeš promijeniti most u novi, a svoje zube možeš ili izbjeliti ili i njih "obući" u keramiku.....
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Old 21.03.2011., 14:37   #8840
Question most na zubima

Ovako...
molila bih za savjet,pomoć,bilo što ...
Uglavnom,u fazi sam stavljanja zubne proteze(mosta), stomatolog mi je već izbrusio četvorku i šesticu (peticu nemam).
Dobila sam privremene zube u koje mi se stalno zavlači hrana i luda sam već zbog toga jer koliko god da manijakalno prala zube to SMRDI
Skidam ih i stavljam ponovo ali svejedno smrdi.
Uglavnom,pitala sam stomatologa kada mi stavi pravi most(izabrala sam keramički izvana i iznutra,bez metala) dal će se meni i dalje skupljati hrana unutar proteze, na što mi je odgovorio da hoće ali da zato postoji tuš za zube s kojim ću ti ispirati,koji btw košta 1.000,00 HRK , a prije toga i moji zubi 6.000,00 HRK .
Molim za pomoć ili savjet,ako je netko imao slično iskustvo i dal se ta hrana STVARNO mora zavlačiti ispod ili trebam mijenjati stomatologa podhitno...

thanks
princess gaby is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.