Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2005., 20:59   #1
zanzibar

Frend mi je bio u Zanzibaru pa je nesto napisao za jedan site pa ako nekog zanima ima tu link LINKY naravno ima hrpa slika

evo par slika

http://www.spreha.net/galerija/album...2/DSC00048.jpg

http://www.spreha.net/galerija/album...2/DSC00772.jpg

jedna s ronjenja
http://www.spreha.net/galerija/album...2/DSCF0070.jpg

http://www.spreha.net/galerija/album...2/DSC00099.jpg

Zadnje uređivanje aircanada : 03.07.2009. at 09:51.
ur1el is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 15:03   #2
nice
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:28   #3
Tanzanija

Taman smo se vratili sa 20dnevnog proputovanja kroz Tanzaniju.. još nam je sve friško što se podataka tice pa ako koga sto zanima.. pitajte..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:31   #4
Rođo, nema se para za takve destinacije.
Jedva se nagrebe za Europu, ali pričaj o svemu.
Tko, što, gdje, kada i zašto?
Molim sve detalje: što se jelo, što se vidjelo, slike, obilasci, ljudi, priroda.
Ti si naše oči.

P.S. kad već ne idemo ne moramo biti neobrazovani o Tanzaniji.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:07   #5
uf..
a da pitas nesto konkretno?

hrana: nesto smo sami kuhali, nesto jeli po restoranima, za cca 20-30kn se mozes fino najest i napit u restoranu, a ako ces kuhat sam.. onda sve zavisi za koliko kupis hranu na pazaru. coca cola je 3 kn, pivo isto tako..
sunka ne postoji, nesto najblize sto mozete dobiti mijesanoj pizzi je pizza sa govedinom i nije bas nesto ukusna..
kruh je cudan, suh i prodaju ga na ulici zapakiranog u najlon..
banane su jeftine i ima ih na svakom kantunu..
vode iz vodovoda nije za pice.. a vodu za pice se moze kupiti doslovno svudje.. ne sjecam se tocno cijene ali mislim da je boca od 0.5 lit oko 1.5 kn.

spavanje: uglavnom u hotelima (cijene od 12$ za sobu sa dijeljenim wc-om kojem ne radi vodokotlic, pa do 29 dolara za sobu sa wc-om, klimom, televizijom i internetom uracunatim u cijenu)

prijevoz:
po gradu i između manjih gradova - "daladala" (mali kombi za 16 ljudi sa nas 42 unutra) cijena cca 5$ za 200km
između vecih gradova - ozbiljni busevi sa numeriranim sjedalima.. cijena oko 25$ za 1200 km sa dva pica uracunata u cijenu.

ljudi: putovali smo kao backpackeri o svom aranzmanu.. i nismo imali nikakvih neugodnosti.. sve zavisi od podrucja.. u podrucjima blizu safarija ( i opcenito mjesta punih turista) puno je zicarosa, laznih masaja i ljudi koji vam na sve moguce nacine pokusavaju uzet novac, nesto prodat.. i znaju biti jako neugodni.. tipa da vas opkole i nece da puste na miru.. pa smo se drzali neturistickih mjesta i gradova.. znali bi danima ne vidjet ni jednog bijelca.. i ti ljudi koji nisu navikli na turiste su prijatni.. bez problema kroz komunikaciju "na mote" pozvat ce vas i u svoju malu kucicu..

za doci do tanzanije.. moze se na vise nacina, mi smo putovali sa qatar airways-om, cijene povratnih karata od minhena do nairobija preko dohe krecu od 470 eura pa nadalje.. pa smo dalje isli busom do tanzanije
postoje i letovi od londona direktno do dar es salama.. ali su u to vrijeme bili dosta skuplji..

viza: 50 dolara ili 50 eura.. placa se na aerodromu odnosno granicnom prijelazu
(posto smo isli preko kenije.. platili smo 50 dolara za keniju i 50 dolara za tanzaniju)

struja: koriste se neke cudne uticnice sa tri rupe, ali je zgodno sto se moze nesto ugurati (kljuc, olovka i sl.) u gornju rupu koja sluzi kao uzemljenje i osiguranje, pa se moze i nas utikac ustekat.. mislim da je 220V/50Hz.. uglanvom svi punjaci su radili bez problema..

mobitel 098 ne radi.. mislim da ne radi ni vip.. ne postoji roaming.. postoji nekoliko lokalnih tanzanijskih providera, ali se mogu slati poruke samo na 098, na 091 ne prolaze.

cijepljenje: osim zute groznice nije obavezno.. a nije ni zuta groznica (nitko nas nije pitao zute kartone).. ali radi sigurnosti nije lose cijepiti se i obazeno uzet neke tablete protiv malarije.. (lariam ili malarone).

safari: dosadan i uzasno preskup!!

zanzibar: također

slike: sto se slika tice ima ih nesto na ovom linku: Slike
..ali nisu jos sve stavljene..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:28   #6
Ovo je već vrlo dobro. Zahvaljujem u ime većine.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:28   #7
U koje doba godine je najbolje ići? Koliko vas je išlo?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:21   #8
isli smo u kolovozu.. za to vrijeme je u tanazaniji "zima".. i susno doba.. zavisno o lokaciji u tanzaniji zavisi i broj i raspored kisnih mjeseci..
bolje ce takve podatke dati wikipedija nego ja..

u svakom slucaju temperature variraju od +35 na zanzibaru do -20 na kilimanđaru.. zavisi gdje se nalazis..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:08   #9
Fotke su ti super. Slikao si s nekim dobrim strojem?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 09:31   #10
Slike su sjajne.

Bilo bi super da staviš par linkova koji su ti pomogli oko organiziranja puta.

Jer se išlo i na Viktorijino jezero ili ste se držali istočnog djela Tanzanije?
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 09:50   #11
Smarinovicu, daj nam JOŠ fotki, izvrsne su!
A pitanja ... što god ti padne na pamet, ruta, ukupni budžet, tvoji dojmovi, sigurnost (jel bilo žena u ekipi i, ako da, jesu li imale problema ), tips & tricks nekog tko je prošao to putovanje.

Al prije svega, daj nam još slika!
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:29   #12
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Slike su sjajne.

Bilo bi super da staviš par linkova koji su ti pomogli oko organiziranja puta.

Jer se išlo i na Viktorijino jezero ili ste se držali istočnog djela Tanzanije?
obavezno štivo: http://motorobi.blog.hr/

sto se plana puta tice.. nismo imali nista zacrtano.. planirali smo obici nase misionare po tanzaniji.. otic na safari i eventualno zanzibar.. a sad, kad sta i kako cemo ici to smo rijesavali putem.. jer je vrijeme u africi relativan pojam. negdje bi planirali ostat dva dana.. a ostali bi 8 dana.. i obrnuto..
za snalazenje po vecim gradovima smo imali lonely planet.. a za snalazenje po manjim bi pitali.. puno su nam pomogli i misionari..
princip je da dogovoris sa taksistom fiksnu cijenu da te vozi po hotelima dok ne nađeš odgovarajuci.. i reces mu do koje cijene (nocenja) zelis ici.. pa te on vozi po takvim hotelima.. obicno to bude prvi hotel u kojeg te odvede.. pa zaradio on, a i ti se ne izludis..

bile su dvije cure u ekipi.. od nas ukupno 5.. nisu imale nikakve probleme, dapace.. nudilo se i po 1000 krava za njih masai su nas gledali ko svjetsko cudo.. bijelce (misionare) su jos kako tako i vidjeli, ali bjelkinje ne pogotovo ne plavuse.. pa su im dirali kosu, gledali jeli prava.. cudili se..

sto se budzeta tice.. povratna avionska karta je oko 5000kn.. a dolje ako cete spavati u hotelu racunajte na nekih 12-30 dolara po nocenju zavisno o luksuzu u hotelu.. i nekih 20ak dolara za prijevoz i hranu.. puta broj dana..
mi smo u 20ak dana potrosili ukupno 15 000 kn po glavi.. tu spada 2000 kn cijepljenja (koje nije obavezno) i tablete protiv malarije.. ruksaci.. hrana, prijevoz, suveniri.. dakle kad se sve skupa zbroji (od paste za zube do avionske karet i pica koje smo popili)..
puno smo putovali tako da smo u prosjeku bar 7 sati bili u nekom prijevoznom sredstvu (uglavnom u autobusu)..
u avionu smo upoznali slovenski bracni par.. oni su prosli slicnu turu ali preko agencije i tamo gdje smo mi putovali autobusima, oni su putovali avionom.. pa ih je na kraju slican put dosao oko 35000kn po glavi..
mozda bi se bez cijepljenja i uz malo skrtarenja moglo proci i za 10 000kn.
s obzirom da ljudi potrose i po 6-7000 kn za tjedan dana u londonu ili parizu.. mislim da nije puno..

@ alter ego blagajnice: sto se fotopreme tice.. nosio sam puno toga.. na kraju mi pola toga nije trebalo.. :/ ne treba imat neku bijesnu opremu, jer se zanimljive situacije rađaju same od sebe ispred tebe i bez da ih trazis to je afrika

sto se sigurnosti tice.. naslusali smo se svakakvih prica, ali mi stvarno nismo imali nikakvih neugodnosti.. sad jesmo li jednostavno imali ludu srecu to ne znam..
inace zbog cestih blokadi koje pljackasi postave po noci na cesti u tanzaniji je zabranjen promet od 22 do 6 ujutro.. u 6 uujutro svice, u 6 popodne padne mrak.. tako da dokle dođete do 6 sati.. tu stojite i nocite..nema dalje..
sto se zdravlja tice.. isto tako kao i sigurnost.. nismo imali nikakvih problema..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:25   #13
Slike su odlične, vidi se da imaš mota za slikanje ljudi
Link na ove slike stavljam na svoju stranicu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:42   #14
nisam ni znao da postoji ta stranica..
anyway.. znam da je spam na krivoj temi.. ali ima tu nesto i slika iz egipta.. nisu kao ove iz tanzanije.. ali moze posluzit za dobit osjecaj kako je tamo..
afrika, afrika i samo afrika

http://marjan.fesb.hr/~blue/egypt/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:29   #15
Još nešto da te pitam. Na jednom ovakovom putovanju, kao što je tvoja Tanzanija, za portretni objektiv izabrao bi što od ovog dolje:

50mm, 85mm, 135mm, 300mm ili nekakav 80-200 mm. Zoom je najpraktičniji, ali je i najupadljiviji. Što bi ti uzeo, ako možeš samo jedan?

Neću više pitati o opremi, da nas ne bi bacili na pdf Fotografija.
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:32   #16
jeste probali ronjenje ili snorkling na Zanzibaru? kakvo je?
thx
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:41   #17
Tanzanija veliš?

Ste kupovali drago i poludrago kamenje po niskim cijenama?
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:06   #18
Quote:
Calamity Jane kaže: Pogledaj post
Još nešto da te pitam. Na jednom ovakovom putovanju, kao što je tvoja Tanzanija, za portretni objektiv izabrao bi što od ovog dolje:

50mm, 85mm, 135mm, 300mm ili nekakav 80-200 mm. Zoom je najpraktičniji, ali je i najupadljiviji. Što bi ti uzeo, ako možeš samo jedan?

Neću više pitati o opremi, da nas ne bi bacili na pdf Fotografija.
zavisi od tvog stila snimanja..
sa 50mm se moras priblizit toj osobi na cca 1-2 metara.. sto znaci da moras uspostavit komunikaciju sa tom osobom, ulazis u njen "osobni prostor" ona ti mora dozvolit da je slikas.. i ne smijes se ni ti ni ona osjecat lose u toj situaciji.. to se postize kad stojis par dana, pa cak i tjedan dana na istom terenu, pricas s ljudima, upoznas ljude, obicaje.. oni se naviknu na tebe sa aparatom i ti na njih.. na tim slikama, sa tim objektivom se vidi da je snimano iz bliza i osjeti se prisnost..

za sve ostalo je 70-200 2.8 zakon mozes pucat iz auta, autobusa, iza nekog grma.. a mozes i iz bliza ako se povezes sa tom osobom..

kao allround objektiv nekakav 70-200 2.8 je must have.. tezak je i skup..ali vrijedi.

Quote:
jeste probali ronjenje ili snorkling na Zanzibaru? kakvo je?
nismo. zanzibar nas je opcenito razocarao pa smo brzo otisli.. more imamo i kod kuce tako da nam kupanje i ronjenje nije bilo toliko napeto.. a i posto je zanzibar turisticko mjesto, pogotovo mombasa (jedina dva mjesta gdje smo bili na moru).. puna skupih hotela, automatski je puno i zicarosa, koji bi nas opkolili na plazi i ne bi nas pustali na miru, poceli bi s pricama: "dajte nam lovu! vi imate love, dajte nam lovu.. vi bijelci volite afriku ali ne volite afrikance, zasto nam ne date lovu!? dajte nam lovu! mi smo gladni, dajte nam lovi i kupit cemo nesto za jest! dajte nam lovu.." .. tako da nismo mogli ostaviti stvari na plazi i otici se okupat.. a nismo se bas ni ugodno osjecali..
jos bi im i dali nesto da tjedan prije nismo bili kod ljudi koji stvarno nemaju nista, pa smo naucili razlikovat kad netko stvarno nema i kad netko prodaje pricu, a na sebi ima nike trenirku, oakly cvike i prodaje pricu kako nema para..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:20   #19
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
kao allround objektiv nekakav 70-200 2.8 je must have.. tezak je i skup..ali vrijedi.
Prvo sam se nadala da nećeš reći 70-200.
Onda sam se nadala da ćeš, ako već kažeš 70-200, reći i f4.
A ti baš lijepo 2.8.

Odoh opljačkati prvu banku na koju naiđem.
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:33   #20
Quote:
Calamity Jane kaže: Pogledaj post
Prvo sam se nadala da nećeš reći 70-200.
Onda sam se nadala da ćeš, ako već kažeš 70-200, reći i f4.
A ti baš lijepo 2.8.

Odoh opljačkati prvu banku na koju naiđem.
da ne zagađujemo temu foto diskusijama.. imas pm
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.