Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 14:19   #5141
UPOZORENJE: ČITATE NA VLASTITU ODGOVORNOST, NE SNOSIM NIKAKVU ODGOVORNOST ZA POSLJEDICE !!! OPASNO PO EMOTIVNI ŽIVOT I ZDRAVLJE LAKO PROUZROČI VISOKI KRVNI TLAK , NE PREPORUČA SE: MLAĐIMA OD 21 GODINE, OBOŽAVATELJIMA SAPUNIČARSKOG LIKA I DJELA JASEMIN USTUN, OSOBAMA KOJE PATE OD BOLESTI SRCA I KRVNIH ŽILA ,ČIRA NA ŽELUCU TE KRHKOG PSIHIČKOG ZDRAVLJA.TAKOĐER BI TREBALI IZBJEGAVATI SVI KOJI SE OSJEČAJU ČEDNIMA, FINE GOSPOĐE I ONE KOJE SE SAMO PRAVE FINE, SVI KOJIMA SMETAJU PROSTAČKI IZRAZI I SVI ONI NA ČIJU PSIHU I ZDRAVLJE BI NAPISANO MOGLO LOŠE UTJECATI I PROUZROČIT BILO KAKVE EMOTIVNE I DRUGE ZDRAVSTVENE PROBLEME.

Sudoperka : ,Svaka ti, čast!Ova serija bi bila bolja da nema lik Jasmin ni ove glumice koja ju glumi!
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:22   #5142
evo mene nazad opet RL mi nije dopustio da komentiram, pišem i posvetim forumu više vremena, ali zato sam vas koliko-toliko redovito čitala

za početak...bilo mi je jaaako žao kada sam vidjela nazovimo to prepucavanja oko gđe Yasemin Ustun i ovom prilikom ih nikako ne želim ponovo izazvati ili vratiti na istu razinu. dolazim u miru
a sada moje mišljenje oko istoga. dakle, kao što sam u nekom prijašnjem postu napisala, slažem se (na neki način) i sa onima koji imaju negativno mišljenje o dotičnoj kao i sa onima koji ju potpuno suprotno, obožavaju, ma koliko god to bilo čudno ili nemoguće. iskreno i mene sa nekim svojim postupcima stvarno živcira i zna me dirnuti u živac da pred tv-om izgledam kao svako muško kad gleda nogomet a njegovi gube...znači u mome slučaju nekako ovako: šalica čaja, keksi ili nešto slično izvaljena na kauču i deranje tipa: pa kako si tako glupa, pa ja bi ubila da mi se pojavi na vratima ili na njenu rečenicu da kako se to sevgi još nije vratila iz Dubaja, ne smijemo kasniti s poslovima, ja bi njoj isto ljepo rekla: da, ti koja non stop radiš
međutim, uzimam u obzir da je ona prikazana kao svaka mlada žena, puna mana i rupa u karakteru ali i svojih dobrih strana. reagira impulsivno i strastveno, isto tako i voli, i da ponekad je sebična, ali nismo li svi mi takvi ponekad? i koliko god bila upoznata sa Savaševim načinom života, još uvijek joj je prilično stran jer nije dio njega, nije živjela sa plemenskim zakonima, krvnom osvetom i sličnim. nisam gledala unaprijed, ali pretpostavljam da će se njen karakter kako odmiče serija razvijati u boljem i čvršćem smjeru. usuđujem se zaključiti da je prikazana dosta realno, i zbog toga ju volim. (mislim čak da je netko napisao tako nešto slično, ne kopiram, očito imamo isto/slično mišljenje ) uostalom valjda je tako zamišljena s nekim razlogom, da Sabanci nije htio, ne bi ju takvom prikazao.
O glumi gđe Nurgul ne želim pre više komentirati jer je ovo prvi njen projekt koji gledam, ali za sada sam zadovoljna

@teuta post #5100 šta reći nego predivno napisano, nisam htjela quotat da ne ispadne sve skupa ogromno ali, slike isto

@zora964 post #5099 također da bi riječ dodala


i još nešto....na yt i dm ima puno klipova o S&Y, razumljivo, ali bilo bi mi drago kada bi netko vičan tome napravio koji klip o Pelin. izuzetno je pozitivan lik i mislim da zaslužuje dobiti koji klip a i čok čok mi je draga, no nažalost ne znam raditi klipove ni kolaže, pa ako bi netko bio voljan
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:52   #5143
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Neka si se ti naspavala, pametnije je!
I ne samo da je pametnije, nego je baš dobro leglo.
Inače, kasnije sam gledala Kosti. Do sada mi se uvijek događalo da AvC uredno odgledam, pa baš na Kostima zakunjam i propustim tko je koga i zašto ubio. Ovaj put je bilo obratno. Kosti sam odgledala budna i s koncentracijom sokola u niskom naletu na plijen, a na AvC-u sam svako malo gubila svijest. Bit će da ima u tome neke poante, ha?


Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
a ona torta- kao da je od pijeska, izgleda sasvim nejestivo
Torta je izgledala ko da ju je napravila moja mala nećakinja i njezine kompanjonke u omiljenoj im igraonici. Nekako je na sprčkano izgledala.


Sudi, da ne kvotam cijeli onaj tvoj genijalni post. Moram ti reći, nakon što sam prespavala veći dio epizode, i to spokojnim snom pravednika, tvoj post me baš fino razbudio i vratio u prvobitno stanje.


tina01, hvala na pohvali, eto, šta da ti kažem. Zbilja se trudim ostati budna.


Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
čuj ti

lako tebi klisnut u snove kad si spojelruša..

meni bome nije bilo lako nakon oni raznih vaših predviđanja, samo sam čekala kad ću opet vidjeti suzu u savaševom oku..
A je, bilo je iznenađujuće lako klisnuti u snove. Sad je samo problem, kako izvesti da ostanem budna i ostatak serije.

Što se tiče suza u Savaševom oku, za to se obrati našoj vizionarki Zezi. Žena nije spojleruša, ali pogađa scene bolje nego ja koja sam sve odgledala i većinu toga potisnula.


Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Emic, oprosti sto kratim ovoliko ... cijeli post je super, al' ovaj naslov me je toliko nasmijao!
Ovo ti je moja dijagnoza posljednjih dana tj. posljednjih epki. ...He he...
Moni, hvala, drago mi je da sam te čak i polubudna nasmijala.
Boldano - tvoja dijagnoza je čok točnija nego tv prognoza.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:24   #5144
Za ejisu

Ej, drugovi, jel’ vam žao
rastanak se primakao.


U iščekivanju nagrade, hmmm


U iščekivanju jezikove juhe.
__________________
MY: I'm a pencil, OK. (A olovka piše srcem, zar ne?)
Oria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:06   #5145
Sudi ja imam,nažalost, skoro pa sve one bolesti koje si navela u uvodu svog posta, pročitala sam sve od A-Ž i osta živa.Znači nije bilo opasno.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 20:35   #5146
neće valjda...

prestajem gledat i idem popit malo crnog vina, teutice, znam da ga i ti voliš, pa možemo zajedno

a savaše, tebi preporučam da kupiš nepovratnu kartu za zagreb, ili hr, ima tu puno dobrih ženica koje bi te rado udomile

istanbul, baš sam mislila napisati kako dijelim tvoje mišljenje po pitanju čudne persone (nije više yas- ne zaslužuje) i kako mi je ponekad draga i tak, ali dobro da nisam..

trenutno ju mrzim iz dna duše,

evo dobri duh može biti i zao

oria, hvala ti draga, znala sam da ćeš biti vrijedna, cijenim to jako, i čini se da ćeš imati još materijala savaša pred vratima..

************************************************** *******************************************

odjavljujem se za sada i s forum i s tv, možda u kasnijem satu odlučim pogledati snimku i ipak pristupi forumu, ko zna u kakvom stanju

Zadnje uređivanje ejisa : 01.12.2011. at 20:52.
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:10   #5147
Posložila moja Yaso kockice.Izgleda savršeno .Iz epizode u epizodu sve bolje.super styling,frizura sve.A kad je lipa ,kako može izgledat drugačije.Yavuzu samo šta oči ne ispadnu.Doslovce je postao s njom opsjednut.Ja mu se i ne čudim. Ali za nju postoji samo jedan čovjek na svijetu ,Savaš.Kao i za njega,samo jedna žena na svijetu, Yasemin.I njihova velika i prava ljubav koja nastoji odoljevati svim izazovima,koje su im natovarili običaji.Tužna sam i ja zbog njihove tuge.Sve bi ja i Šahnur,i Čiček,i pleme u …I krenila sa svojom familijom u život. Jer obitelj muž,žena.dica su najvažnija ćelija života.To ne znači prekrižiti druge,ali treba izabrati prioritete. Ali eto oni oboje imaju savjest i odgovornost prema drugima,a izgleda najmanje prema sebi.
Savaš je krasan,karizmatičan,izgleda super,voli je,ali ima i suviše kompliciran život.Nije ni čudo šta je rekla da nikad ne može biti opuštena da je uvijek prisutan nemir u njihovoj vezi.A tako i je.Zato je i tražila vrijeme da se skulira.Doživila je sve i svašta s njim.Prešla preko strahova.Ali “smrt” u Iranu,moguća Omerova bolest, sve je to ostavilo traga .Iako je sigurna u njihovu ljubav,iIpak nema čovjek uvijek snage za sve istrpit.I sada još i Šahnur sa svojom pričom.Stalno mač krvne osvete nad glavom.Još joj fali da ima koga na savjesti.Dosta Šahnur! Bravo Yasemin,napokon počinješ stvari stavljati na misto.Jedno po jedno.Jer ti ni odgoj,ni karakter,ne dozvoljavaju da budeš sirova ni divlja,ali treba postaviti crtu.Granice moraju postojati.Nisi ti ničija krpa,do jučer dijete “kopile”,a sada da budeš druga žena.Ne spadaš ti u svijet tradicije i običaja.krvne osvete i pucačine.Ti si obrazovana ,mlada žena,kojoj je najveća kazna da se zaljubila u agu.
Savaš u svojoj zaljubljenosti i želji da su zajedno,vrši određeni pritisak.Ona u ovom trenutku ne zna bolji način da se odupre načinu života na koji je pristala zbog ljubavi,već da ode,da se smiri i pokuša skupiti snagu za nastaviti dalje,s njim ili bez njega (teško).Ne zna na koji način zaštiti Omera od krvne osvete,a i sve one nepoznate u obe familije,kako joj je objasnila Šahnur.Tko može imati na savijesti bilo koga.Već joj je teret što joj je Šahnur rekla da je i Čiček zbog njihove veze oteta.

E moja Leyla,znala sam ja da ćeš ti kad tad smekšat.Sve za ljubav djece.





__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:41   #5148
Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
neće valjda...

prestajem gledat i idem popit malo crnog vina, teutice, znam da ga i ti voliš, pa možemo zajedno

a savaše, tebi preporučam da kupiš nepovratnu kartu za zagreb, ili hr, ima tu puno dobrih ženica koje bi te rado udomile

istanbul, baš sam mislila napisati kako dijelim tvoje mišljenje po pitanju čudne persone (nije više yas- ne zaslužuje) i kako mi je ponekad draga i tak, ali dobro da nisam..

trenutno ju mrzim iz dna duše,

evo dobri duh može biti i zao

..............
1.bold: ima nas još...mogle bi neku večericu opalit, čisto eto, dok se njih dvoje ne vrate u normalu?

2.bold: zašto?? hmm, ček, jer je otišla a da nije rekla zašto?? istina, mogla ga je pozvat na neku finu večericu, reć šta mu majka iza leđa priča i kakve ponude nudi, pa nakon malo "ne vjerujem" rečenica sve to završiti jednim finim i začas bi se sve posložilo na svoje mjesto... ali šta'š to smo mi žene...

sorry šta sam malo osakatila post
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:46   #5149
Eto, stvarno Šahbabi možeš vjerovati kad je rekla da se neće više miješati Savašu u život i neka bude kako on kaže.Večeras je čisto onako iz dosade prošetala do snaje br.2 i onako usput je joj dala do znanja da nikada neće biti zakonita žena njenom sinu.

Jasemin raspamećena od prethodnog dana, ovo joj taman dobro došlo da napiše,moram priznati, ono srcedrapajuće pismo i pobježe s djetetom u nepoznatom pravcu.
E Lejla mi večeras bila najdraža, nazvala svog lijepog zeta i priopćila mu adresu. Javuza izvjestili njegovi podređeni. I evo obadvojica lete ka istom cilju. Pitanje je tko će prvi stići. Naravno monstrum stiže prvi. Došo čovjek tamo zbog velikih poslova,kupnje,prodaje, i slučajno bum tref.na nju. Uh,ovaj će mi patološki tip ovo malo živaca stvarno pokidati.

Nisam skužila što ono Nazan prevrće i vadi iz plastične kese toplomjer ili nešto drugo???
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:56   #5150
Sudi pročitala i uživala, ma nikakve loše posljedice, ni fizičke ni psihičke tvoj post ne ostavlja na meni.
Ti meni popraviš dan, tako da zahvaljujući tebi, Zezici, moni, hasret, emi, orii, ejisi, dashi i ostalim "dobrim djevojkama"
i njihovim kritičkim postovima, ja uživam čitat i tako ne dozvoljavam da me serija slučajno živcira, samo se sjetim komentara
i osmijeh, cijeli dan
naravno da ne osporavam ni drugačija mišljenja, pročitam, nekad se začudim, ali nema veze, nek je forum , nek je rasprava
živile vi meni sve koje komentirate ovdje, a pošto ja nisam sebična Yasa i nisam ja najbitnija, to znači, da su svi
komentari dobrodošli.
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:00   #5151
petrijana, Nazan prevrče test na trudnoču
ovi stanovnici turkišlanda znaju kupit test za trudnoću, ali još nisu naučili kako se (ne)prave djeca
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:16   #5152
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Pored toga što su "neke djevojke ovdje razumne, odmjerene, uvijek spremne na potporu, beskrajno nježne, odlične frendice, kćeri itd." one su i veoma skromne da bi to javno priznale. A kako si ti tako uspješno detektirala te njihove osobine onda sigurno znaš i o kojim djevojkama je riječ. Zato te najljepše molim da sa svima nama podijeliš svoja saznanja.
kad su već skromne nije u redu da ih prozivamo jer se ne vole isticati a kako su uz to i pametne same će se prepoznati dime?

Quote:
sudoperka kaže: Pogledaj post
UPOZORENJE: ČITATE NA VLASTITU ODGOVORNOST, NE SNOSIM NIKAKVU ODGOVORNOST ZA POSLJEDICE !!! OPASNO PO EMOTIVNI ŽIVOT I ZDRAVLJE LAKO PROUZROČI VISOKI KRVNI TLAK , NE PREPORUČA SE: MLAĐIMA OD 21 GODINE, OBOŽAVATELJIMA SAPUNIČARSKOG LIKA I DJELA JASEMIN USTUN, OSOBAMA KOJE PATE OD BOLESTI SRCA I KRVNIH ŽILA ,ČIRA NA ŽELUCU TE KRHKOG PSIHIČKOG ZDRAVLJA.TAKOĐER BI TREBALI IZBJEGAVATI SVI KOJI SE OSJEČAJU ČEDNIMA, FINE GOSPOĐE I ONE KOJE SE SAMO PRAVE FINE, SVI KOJIMA SMETAJU PROSTAČKI IZRAZI I SVI ONI NA ČIJU PSIHU I ZDRAVLJE BI NAPISANO MOGLO LOŠE UTJECATI I PROUZROČIT BILO KAKVE EMOTIVNE I DRUGE ZDRAVSTVENE PROBLEME.
hvala bogu s ničim nemam problema, nit sa zdravljem nit s finoćom ,osim što volim yasemin ustun kao i nurgul yesilcay, tako da sam kao i inače uredno pročitala tekst, slegnula ramenima i rekla whatever... ja mislila bit će nešto novo.

Quote:
petrijana kaže: Pogledaj post
Eto, stvarno Šahbabi možeš vjerovati kad je rekla da se neće više miješati Savašu u život i neka bude kako on kaže.Večeras je čisto onako iz dosade prošetala do snaje br.2 i onako usput je joj dala do znanja da nikada neće biti zakonita žena njenom sinu.

Jasemin raspamećena od prethodnog dana, ovo joj taman dobro došlo da napiše,moram priznati, ono srcedrapajuće pismo i pobježe s djetetom u nepoznatom pravcu.
E Lejla mi večeras bila najdraža, nazvala svog lijepog zeta i priopćila mu adresu. Javuza izvjestili njegovi podređeni. I evo obadvojica lete ka istom cilju. Pitanje je tko će prvi stići. Naravno monstrum stiže prvi. Došo čovjek tamo zbog velikih poslova,kupnje,prodaje, i slučajno bum tref.na nju. Uh,ovaj će mi patološki tip ovo malo živaca stvarno pokidati.

Nisam skužila što ono Nazan prevrće i vadi iz plastične kese toplomjer ili nešto drugo???
nazan prevrće test za trudnoću. lejla danas sve pet, i to je bilo jako lijepo od nje što mu je na neki način pružila ruku pomirenja i blagoslov njihovoj ljubavi. ipak, ja to ne bih učinila svojoj kćeri, ako je otišla da ju se ne nađe neko vrijeme, to je trebala poštivati. yas je dobro napravila, nebitno dal je otišla ili jednostavno tražila da bude sama na miru. davno je trebala napraviti rez, i reći ili ili, pa ili bi našao rješenje, ili bi bio kraj zauvijek, al bi imao priliku dokazati svoju veliku i bezuvjetnu ljubav, u koju ja vjerujem, iskreno, al kad je već tako onda su trebale druge žene plakati,bez obzira koje, majka, sestra, čiček, kijmet nebitno,samo ne yasemin. ja bi to od svog muškarca zahtjevala i očekivala. kuneš se na ljubav, dokaži. svatko ide za svojom srećom i ljubavlju, pa zašto ne bi savaš i yasemin. koliko god se on trudio da sve riješi i sve prođe u redu, ništa nije bilo tako, dogodilo se sto sranja, svako je ostao ranjen, i ništa nije rješeno.krenuo je vrlo optimistično (naravno serija je to),al mu je trebalo biti jasno da su to jalova posla. trebao je odustati čim su ga prvi put izdali njegovi najrođeniji i okrenuti se svojoj sreći. tako da iako savaša obožavam u svakom pogledu, i žao mi ga je i te njegove patnje, podržavam yas i kažem go girl, davno si to trebala učiniti, čisto da te ne uzima zdravo za gotovo.
__________________
"Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, vidjela još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sjećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje."
kader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:20   #5153


Epizoda u kojoj se borilo sa demonima.

Čiček se do danas sa demonima borila na javi a sada i u snu.Sirota.

Savaš Baldar iz Vana, the kum se bori sa demonom "ljubavi" sa teretom kazne.U trenucima kada je tulila ona pesma "caaaaaaniiiiim",kada se the kum zaleteo na onaj most pomislila sam da je čitao ovaj forum pa odlučio izvršiti demonstrativno,bilansno samoubistvo.Srećom po vaskoliki ženski puk,uključujući i mene,nije .

Čudna persona sa podočnjacima Yasemin Ustun videla demona uživo.Isti joj lepo objasnio kakva je njena pozicija.Direktno,bez uvijanja , u "zapanjenu" facu.Već sam rekla da čudna persona poseduje zakržljali organ za razmišljanje i ništa nije u stanju sama zaključiti.Njena reakcija je tako predvidiva.Pismo neću komentarisati .

Nazanin demon polako poprima pravo obličje i ona je šokirana onim što spoznaje.Teško njoj.

Yavuz the AGA se demonski ceri,fiksira i planira...

Nastavljamo u revijalnom tonu.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:38   #5154
Quote:
MalMati;36989313]Posložila moja Yaso kockice.Izgleda savršeno .Iz epizode u epizodu sve bolje.super styling,frizura sve.A kad je lipa ,kako može izgledat drugačije.Yavuzu samo šta oči ne ispadnu.Doslovce je postao s njom opsjednut.Ja mu se i ne čudim. Ali za nju postoji samo jedan čovjek na svijetu ,Savaš.Kao i za njega,samo jedna žena na svijetu, Yasemin.I njihova velika i prava ljubav koja nastoji odoljevati svim izazovima,koje su im natovarili običaji.Tužna sam i ja zbog njihove tuge.Sve bi ja i Šahnur,i Čiček,i pleme u …I krenila sa svojom familijom u život. Jer obitelj muž,žena.dica su najvažnija ćelija života.To ne znači prekrižiti druge,ali treba izabrati prioritete. Ali eto oni oboje imaju savjest i odgovornost prema drugima,a izgleda najmanje prema sebi.
Savaš je krasan,karizmatičan,izgleda super,voli je,ali ima i suviše kompliciran život.Nije ni čudo šta je rekla da nikad ne može biti opuštena da je uvijek prisutan nemir u njihovoj vezi.A tako i je.Zato je i tražila vrijeme da se skulira.Doživila je sve i svašta s njim.Prešla preko strahova.Ali “smrt” u Iranu,moguća Omerova bolest, sve je to ostavilo traga .Iako je sigurna u njihovu ljubav,iIpak nema čovjek uvijek snage za sve istrpit.I sada još i Šahnur sa svojom pričom.Stalno mač krvne osvete nad glavom.Još joj fali da ima koga na savjesti.Dosta Šahnur! Bravo Yasemin,napokon počinješ stvari stavljati na misto.Jedno po jedno.Jer ti ni odgoj,ni karakter,ne dozvoljavaju da budeš sirova ni divlja,ali treba postaviti crtu.Granice moraju postojati.Nisi ti ničija krpa,do jučer dijete “kopile”,a sada da budeš druga žena.Ne spadaš ti u svijet tradicije i običaja.krvne osvete i pucačine.Ti si obrazovana ,mlada žena,kojoj je najveća kazna da se zaljubila u agu.Savaš u svojoj zaljubljenosti i želji da su zajedno,vrši određeni pritisak.Ona u ovom trenutku ne zna bolji način da se odupre načinu života na koji je pristala zbog ljubavi,već da ode,da se smiri i pokuša skupiti snagu za nastaviti dalje,s njim ili bez njega (teško).Ne zna na koji način zaštiti Omera od krvne osvete,a i sve one nepoznate u obe familije,kako joj je objasnila Šahnur.Tko može imati na savijesti bilo koga.Već joj je teret što joj je Šahnur rekla da je i Čiček zbog njihove veze oteta.
E moja Leyla,znala sam ja da ćeš ti kad tad smekšat.Sve za ljubav djece.

cijel post a posebno mi se dojmilo boldirano...

Večeras mi je opet pokazana težina njihove tradicije ….
S moje točke gledišta, jako je teško nosit se sa svim tim „plemskim nepisanim zakonima“ …
Razumijem i Šahnuricu i njen odlazak kod Yasemin, kad je Šahnur-aginica onakva kakva jest, „spustila svoj ponos i otišla razgovarat sa Yasemin“ pokazatelj je ozbiljnosti problema u kojoj se svi nalaze ..
Šahnur zove Yasemin da dođe i bude "druga žena", a što je najgore od svega Šahnur zbilja ne vidi ništa loše u tome...
Šahnur nije pohvatala da je Yasemin jedna suvremena, mlada i obrazovana žena iz "drugog svijeta" i da je to poniženje za nju... Šahnur se večeras malo pogubila ... Šahnurica je samo svjesna ozbiljnosti situacije u kojoj se našla cijela njena obitelj i ona želi izbjeći „ponovnu krvnu osvetu“ ..
Pa one njene riječi upućene Yasemin „ ti si jedina i voljena supruga moga sina, moj sin samo tebe voli, ti si moja snaha, ti si majka moga unuka, dođi budi kraljica u moj kući“ daju težinu seriji i na te njene riječi sam se tako rasplakala .

Yasemin još nije u svojoj glavi posložila sve te „plemske zakone i obveze“ i koliko se god Yasemin trudila iz petnih žila da razumije Savaša sa svim oko njega, opet nije dovoljno…
Yasemin opet pokazuje svoju lijepu stranu karaktera i pokazuje kako ga je zbilja doradila...ne govori Savašu za njegovu majku i što joj je "ponudila" .. Yaso ostaje u tišini...a kako je lijepo rekla "Šahnur dosta"= nemoj me više ponižavati jer već dovoljnio trpim poniženja ...

@nova nije dobro prevela
Šahnur je rekla sljedeće:
ti si jedina i voljena supruga moga sina, moj sin samo tebe voli, ti si moja snaha, ti si majka moga unuka, dođi budi kraljica u moj kući“
Šahnur je mudra žena staroga kova, ona zna tko može biti kraljica u kući!
Šahnur koliko god me večeras "iznenadila i šokirala" toliko me i oduševila! Mudra je Šahnur!

Krvna osveta je nepisano pravilo u zajednicama i plemenima u Vanu , ostala su ta stara shvaćanja da je u redu davanje krivih zakletvi i osveta… -poglavareva volja nametnuta je čitavom plemenu..

Leyla kao prava osjećajna majka sve bi učinila za sreću svoga djeteta , bravo Leyla! večeras me zbilja oduševila i kad me nekad malo iritirala ja sam joj sve oprostila jer ona je majka a večeras sam joj sve zaboravila ona je prekrasna majka!

večerašnja epizoda je predobra, šteta što su ju srezali da se priča zaokruži..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 01.12.2011. at 22:47.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 22:52   #5155
Općenito su mi turske serije puno bolje od meksičkih.

A Ljubav i kazna mi je najbolja od svih turskih serija koje su se kod nas prikazivale. Odlična je!
Roza Mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:01   #5156
[QUOTE=kader;3699072

nazan prevrće test za trudnoću. lejla danas sve pet, i to je bilo jako lijepo od nje što mu je na neki način pružila ruku pomirenja i blagoslov njihovoj ljubavi. ipak, ja to ne bih učinila svojoj kćeri, ako je otišla da ju se ne nađe neko vrijeme, to je trebala poštivati. yas je dobro napravila, nebitno dal je otišla ili jednostavno tražila da bude sama na miru. davno je trebala napraviti rez, i reći ili ili, pa ili bi našao rješenje, ili bi bio kraj zauvijek, al bi imao priliku dokazati svoju veliku i bezuvjetnu ljubav, u koju ja vjerujem, iskreno, al kad je već tako onda su trebale druge žene plakati,bez obzira koje, majka, sestra, čiček, kijmet nebitno,samo ne yasemin. ja bi to od svog muškarca zahtjevala i očekivala. kuneš se na ljubav, dokaži. svatko ide za svojom srećom i ljubavlju, pa zašto ne bi savaš i yasemin. koliko god se on trudio da sve riješi i sve prođe u redu, ništa nije bilo tako, dogodilo se sto sranja, svako je ostao ranjen, i ništa nije rješeno.krenuo je vrlo optimistično (naravno serija je to),al mu je trebalo biti jasno da su to jalova posla. trebao je odustati čim su ga prvi put izdali njegovi najrođeniji i okrenuti se svojoj sreći. tako da iako savaša obožavam u svakom pogledu, i žao mi ga je i te njegove patnje, podržavam yas i kažem go girl, davno si to trebala učiniti, čisto da te ne uzima zdravo za gotovo.[/QUOTE]

Kader lijepo si ti ovo napisala,trebali su sve rasturiti oko sebe i živjeti sretno.Alli, on je AGA i on to jednostavno ne može sebi priuštiti. Sve oči one sulude familije su uprte u njega i još 10 tisuća onih lezilebovića i neradnika iz Vana I ja bi se usudila reći da ovo koliko ima privatnog života u ovakvim okolnostima je veliki uspjeh za njega.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:10   #5157
Pelin skuhala Jasi kavu bez kofeina. Genijalka, skužila da je ova nabrijana i bez stimulansa. Ljuta si na Savaša, zar ne? Ma jesam, ali nisam. Eto, znam da je glupo, ali mi smeta. Ispada da ja samo želim da bude uz mene, a on se nikad neće riješti krvne osvete, plemena, običaja i braka na papiru. Jest da je na papiru, ali ipak je... Ma sve ona ne kuži, ali klinca ne kuži! Jer ne zna zašto je takva. Jase, pročitaj forum, naglasak je na forumašicu The dishwasher Turbo edition.

Palu nešto izjeda. Ja sad ne kužim jel' ga izjedaju prošli događaji, ili opet neki vrag sprema. Sa bijelim je raskrstio, obećao Savašu poslušnost, Iran je prošao, sve se ( barem njemu ) posložilo. Vidi to i Fidan, pita ga ali on kaže da nije ništa. Ali ne da se žena, kaže da mu vidi u očima.... Sve razmišljam, da nije ona otmica Halduna isto bila izrežirana na način da je Pala to znao, pa ga sad grize savjest? Ili je to kao „ravnoteža“ Javuzu? Javuz oteo sestru ali se ne grize, ovaj Halduna ali ga izjeda? Nemam pojma, uglavnom pala sasran a Fidan će to iščeprkati.

Nazan izlazi iz apoteke! Ma daaaaj, neeeee! Ma nisi valjda? Eto meni karijere! Idem u Tursku promicati znanje o kontracepciji! Kako su se zvale one sporne pilule? Jasmin? Prigodno.

Šahica sjedi i razmišlja, a to nikad ne izađe na dobro. Uzme mob, pa brzo nazove dok se još sjeća kako se to na smartphonu radi. Zove Jasemin koja upravo pokazuje Javuzu neki hotel di lusso za prezentaciju. Mogla mu je i sliku moje šupe pokazati, isto bi bilo. On ju gleda ko dijetalci krišku torte. Slini i klima glavom: mljac, baš sam tako nešto želio. Sumnjam da je na salu mislio. Jase se javi Šahbabi i ugovori spoj poslije posla, sad ne može. Radi, naime.

Čiči spava. Rekoh, ajd' hvala Bogu, neće plakati. Malo morgen! Eno je, sad i u snu plače. Scenografi su posebno pazili da joj posteljina na krevetu ne bude na cvjetiće nego neka bezlično bijela sa sivom crtom, da pojačaju dojam.

Javuz u cheese holdinjari. Naloži nekog tipa da prati Jase 24/7. Što radi, kao ide, s kim se sastaje, kad piški, ima li stvari ili ovulira. Sve.

16 je sati i nešto sitno. Šahbaba kod Jase šnjofa maloga, pa Lejla uredno odnese maloga na odšnjofavanje. Ostane Šahbaba sa Jase, pa krene. Neće okolišati ( a poznata je po okolišanju i diplomaciji, jel'). Ti si Savaševa ljubav, supruga, Omer je moj unuk. Kad je to tako, ajd' ti skupi prnje i pravac Baldarland i budi ti meni snaha. Neću te mrko gledati i ignorirati, a neću ni pucati m&m bombonima, bit ćeš dobrodošla! Ali, šahnurhanum... Znam, znam. Čiček. Gle, ti znaš što smo prošli ova 2 dana zbog njezine otmice? Znam. ( ali me boli dupe). To ti je znaš bila prijetnja. I ako ona ode iz Baldarlanda, kokat će nas ko piliće na farmi! Zato ti se Savaš neće nikad rastati, znaš? Ali ti lijepo dođi, budi snaha, bit će i ova na papiru, i visoki moralni zakoni ašireta biti će sačuvani. Eto, Šahbaba našla solomonsko rješenje! Savaš sretan, Čiči & co živi, Omer dostupan za njuškanje. Ali zahebala se Šahbaba žešće. Jase hoće papir.
Nazan čeka u niskom startu. Olinjali sup došao ništa ne sluteći. Srećo evo me! Bem ti sve po spisku! - krene Nazan. I familiju i mjesnu zajednicu! Do kad si ti mene mislio raditi budaletinom? A? Ona rupčaga nema veze ni sa tobom ni sa agencijom! Nazan, ček da ti objasnim... Kurba od čovjeka, još ima snage. Znaš, izlevatili su me. Ja jadan naivan, vjerovao. A oni maznuli pare i zbrisali. Pa me bilo sram ti reći.... Slušaj, toneš u govna sve dublje, ajd zaveži više, majke ti!- kaže Nazan. Lažeš i kad prdneš, kamoli kad zineš! Gubi se! Marš van! Ode sivonja, i još se u čudu ogledava kako mu sad nije upalilo.

Savaš se premišljao pa izgubio sam sa sobom. Uzme telefon i nazove Jase. Ona se isto nećka, al' ajde ipak se javi: molim! Aškm, znam da si rekla da te pustim malo samu. Ja i bi, ali mali Savaš žulja. Jako mu fališ. Savaš, ja tebe jako volim! Ah, to je najljepše što sam mogao čuti, usrećila si me .. ljig, ljig... a ona kaže kako ide rano u krpe. Razgovarat ćemo Savaš. I što će, on se složi. Sjedne Jase i krene pisati pismo. Savaš, đenem, aškm i ostalo. Ti si moj kompas, navigacija, kuplung i kurbla, al' brate ne ide nam. Tu i prvu, ja u rikverc, ti u treću ja na kočnicu. Ja odem, ti dođeš, ti odeš, ja ne dođem.. I sve tako , a u pozadini ona lijepa pjesma, baš je melodična.. i piše ona piše i na kraju kaže- nema nas više. E da, ono što sam jučer rekla, možeš vidjeti Omera, al' me najprije moraš naći.
Savaš ujutro ode do Jasine kuće i dobije pismo na vratima. Ode on na neki most i gleda u more. Murate, jebali te mostovi i more. I Jase na nekoj obali gleda u more, pritom u maniri mexico sapunjara uzdahne i sebi u brk promrmlja: ah, Savaš, što ću ja bez tebe?

Lejla sjedi napokon na miru i čita Zvjezdani trač. Ovog puta bez straha, kćer joj više nije in. Zazvoni i ona otvori. Savaš pita gdje je Jase? Ne znam. Ne smijem gubiti vrijeme, recite mi gdje je? Nemam 3 čiste, uzela je maloga i rekla da ide na par dana.
Šahbaba u Savaševoj sobi. Gledam jel' ima metar od kike, mime i lesnine. Ja ih imam bar 5. Ovo premjestite, sofu onamo, krevet pojačajte ( he, he zna ona kako Baldari to rade), dovucite gomilu vješalica i toaletni stol! Ja u šoku! Naime, ja već danima tražim ugradbeni ormar koji ne košta kao 5 normalnih i bijeli toaletni stol! Uvuče li ona u sobu takav stol sa puno ladica počet ću vrištati do muke! Ja ga nigdje ne mogu naći! Fidan pita što se događa? Veliko čišćenje? Da nije rano? Ne znam Fidan, ali baš to je mene danas kćer pitala! Idem provjeriti jel' imam mikrofone i kamere u kući!

Abi nazvao Čiči. Pa kako si? Pa hvala, bolje. Savaš mi je rekao da ste našli otmičare. Aha, i kaznio sam ih ( ko i tebe babo, samo temeljitije). Pa jesu rekli zašto? Ma samo se ti opusti i prepusti meni sve!- tješi ju zaštitnički abi. Rekao sam ja tebi da to sa rastavom neće dobro završiti. Vidiš što ti se ODMAH dogodilo. Ne mere to na brzinu, stoljeća su to zatucanosti! Vidiš, dobro si i prošla – zaključi abi. A Čiči guta svim korjenom i korjenovim dlačicama.

Pala zove Savaša i pita ga gdje je i koji mu je. Nađe se sa Savašom i ne vjeruje svojim ušima! Pa što joj bi? Jeste se svađali? Pa nismo, samo nisam došao na Omerom kvazi rođendan. Pa koji joj je onda?- Pala i dalje ne kuži. Ma znam da joj nije bilo pravo što nisam došao, ali nekako si mislim da ima tu još nešto..-kaže Savaš. Mama joj sigurno zna gdje je. Pa shvati i nju, između 2 vatre je. Moraš ju naći! Ma znam, evo naši ju već traže.. I Savašu zazvoni mob. Ozbiljno? Gdje? Taman pomislim da su njegovi pripuzi postali ekspeditivni, ali ćorak. Lejla razmislila pa mu javila.

Zato su Javuzu javili gdje je, kad je, s kim je, od kad je i znaju adresu. Krene Javuz. Krene i Savaš. Range rover vs BMW! Tko je brži, jači???

Šahbaba naložila da joj donesu škrinje i škrinjetinu. Prebire po svili i kadifi i otvara kutije sa nakitom. Izvadi neku lančugu na kojoj bi joj svaki reper pozavidio i kaže: vlasnica ti uskoro stiže! Ah sreće.

Eto moje noćne more. Nazan na kauču i gleda... je, majku mu test je! Ajd sad ti pogodi po njezinoj faci jel + ili -. Nazove ju Baran, mali obrlatio sluškinju. Barane, dušo mamina, što radiš? Jesi dobar baki? Jel' kašlješ? Mamice, hoćeš doći? Hoću sine, kaže Nazan. Reci da je " –" molim te, mora biti " –". Neću kopije one spodobe, neeeeeee!

Jase za to vrijeme ima razgovor na nivou. Pita malog Omera što da radi, nedostaje joj Savaš. Mali žvakne dudu. Valjda je shvatila?

Range rover ipak stigao prije. Gleda Javuz Jase kako prolazi. Uđe za njom u hotel. Jasemin hanuma, ma jestel' to vi? Ma divno! Zamislite slučajnosti? Pa otkud vi? Na odmoru? Je sve u redu? Omer? I tako on ispaljuje pitanja, a ona gleda u njega kao u prikazu. Ma došla sam na odmor, nažuljala me derniere. A ja došao neku zemlju pogledati, znate. Pa sam vidio ovaj hotel, baš mi se zgodnim učinio. Pa rekoh, kad sam već tu da i prespavam. Bude li sreće, možda nešto i pritisnem.
Valjda će nam sutra nešto konkretno pokazati, sutra imamo puna dva sata, a obzirom da je Javuz došao, a Savaš je na putu, moglo bi biti zanimljivo.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:18   #5158
Večerašnja epizoda pod radnim nazivom ''Večeras nisam prespavala epizodu. Da barem jesam.''

Jase, nakon što je Savašu objasnila da treba malo vremena i prostora, odlazi na posao. Da, da, na posao. Ne nije se zabunila, ona je zbilja otišla na posao, svoje radno mjesto. Tamo ima sastanak sa štovanim gospodinom Javuzom Krkanom. I sjede oni za stolom, Jase, Javuz i Džejda. Jase se sva ubila da Javuzu objasni neke bitne poslovne cake, a ovaj nju doslovno i bukvalno guta očima. Džejda aka Cruela DeVil sve to uredno skenira i bilježi u svoju internu memoriju od 16MB. Usred sastanka Jasi zvoni mobitel, zove je Šahbaba. Govori joj kako moraju, što prije, razgovarati u četiri oka. Jase pristaje.

Čiček ima noćnu moru, sanja tipa koji joj je vezao povez na oči. Urla i vrišti, više nego inače, kuka i plače, budi se sva u znoju. Ja se iskreno nadam da će te njezine more trajati što kraće, u protivnom ću se ja buditi u znoju.

Šahbaba dolazi kod Jase doma. Sva sretna uzela Omera, tepa mu i opet ga šnjofa. Zašto ga šnjofa, koji klinac, je li to neka interna turska fora između unuka i bake? Jase daje znak Lejli da uzme maloga i briše s njim u sobu. Jase i Šahbaba ostaju same, Jase se namjesti ko nekad Dijana Čuljak dok je vodila Otvoreno i kaže - slušam vas. Šahbaba krene na znak - bit ću kratka i slatka, kaže, ali ja znam da laže. Jase naćuli uši, a Šahbaba raspali monolog - ti si majka mog unuka, žena mog sina, kćer svoje majke, nećakinja svoje tete, a samim time i moja si snaha, moja kuća je i tvoja kuća, znam pitaš se šta je sa Čiček, ma ništa, ko je jebe, mislim znamo da nitko to se samo tako kaže, hoću reći ona je nama nebitna stavka, ali znaš kako je zakačila nas ta krvna osveta, mi Čiček moramo držati u kući, ko štafetu u vitrini, a ti nju samo ignoriraj, dođi i useli, ti ćeš biti naša snaha. Jase, koja je inače malo labilna i čok osjetljiva na nagle promjene, kako vremena, tako i realne situacije, dobije napad panike i histerije. Kaže Šahbabi - dosta! - a Šahbaba blene u nju, njoj nitko nije rekao dosta još od ranih sedamdesetih.

Nazan se prvo prošetala po gradu, kupila test za trudnoću, pa onda došla doma i sjela u sačekušu. Pokretna septička jama Bora se dovukao doma, a Nazan tras!, krene u frontalni gerilski napad na njega - lagao si mi, gjubre jedno monumentalnih razmjera, zbog tebe sam to što jesam, obitelj sam rasturila, a ovi me se odrekli!! Bora počeo nekontrolirano gutati slinu, pa udri srati u intervalima - ma, ne Naaazaaan, ašk, đenem, nisam te prevario, ja sam samo kronično nesposoban! Kod Nazan, ovaj put, sranja ne prolaze, zaštropalo se od silne količine otpada kojom ju Bora zasipa već poduže vremena, pa lijepo odlučno Bori pokaže vrata - odlazi, gjubre svjetsko!! Bora se pokupio i nekako zamislio nad sobom, mozak mu radi sto sat, kalkulira kako da se ponovo nekome utrapi dok se još može. A Nazan sjela, pa očajno pilji u onaj test kao da će time što pilji nešto riješiti. Nazove ju Baran, jadno malo, snalazi se kako zna da bi nazvao svoju mamu. Nazan je, ajde bar nešto, sretna što ga čuje.

Jase sjedi u mraku i trenira noćni vid. Nazove je Savaš, čovjek želi malo ljubavi, a ona mu kaže - volim te, čok i neopisivo, ajde laku noć. Savaš se pokunjio. A Jase sjedne i krene pisati pismo a la Dear John... Napiše mu kako ona njega voli do boli, kako njezin život nema smisla bez njega, kako je živa samo ako i kad je s njim. I baš zato, ona odlazi. Ja ovako i ovako Jase lijepo spremi pismo, uzme Omera i odmagli u nepoznatom smjeru.

Nakon toga slijede hiper dosadne i naporne scene, koje su mi nagrizle i ovo malo neoštećenih živaca što mi ih je ostalo. Jase tumara naokolo i vuče Omera sa sobom, Savaš je očajnički traži, čita pismo, ona plače, on na rubu da zaplače, ona pilji u pučinu, on pilji u pučinu, a u pozadini trešti na max. loud Ako me ostaviš, ako želiš kraj, i nebo će plakati, izgubit će sjaj...

U međuvremenu Šahbaba upala Savašu u sobu i odlučila mu promijeniti interijer. Umjesto da pozove stručnjake, kad se već uhvatila toga, ona pozove sluškinju iz pripizdine, koja očito baš i nema previše ukusa za uređenje interijera. Dovukli oni njoj neku škrinju iz paleozoika punu narodnog blaga. A Šahbaba misli svo to narodno blago proslijediti Jase. Jase koja je poznata po tome što obožava narodne nošnje i često, iz pukog veselja, klepeće nanulama.

Javuz sajko Krkan, koji je dao Jase pratiti 24/7/365, zna gjde je Jase. Odlazi tamo i pravi se englez u Turskoj, kao - ajme! i vi ste tu! i Omer je s vama! ajme, kakvo iznenađenje! koja slučajnost! Lik je teški patološki slučaj, nema šta.

Zadnje uređivanje ema_kali : 01.12.2011. at 23:23.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:21   #5159
Quote:
Roza Mimoza kaže: Pogledaj post
Općenito su mi turske serije puno bolje od meksičkih.
A Ljubav i kazna mi je najbolja od svih turskih serija koje su se kod nas prikazivale. Odlična je!
@Roza Mimoza
dobro došla u klub zaljubljenika serije!!!
neusporedivo je to dvoje, meksičke ili turske!?
Turske serije su prikazane pričom iz života..
imaju jako zgodnih glumica i glumaca, ali mislim prirodne ljepote i žena koej su ženstvene a ne kao što nam "serviraju" iz američke kuhinje ...
Turci svojim serijama daju životnost i sve koje sam gledala imaju savršenu glazbu...
inače volim njihovu vrstu glazbe, to je kombinacija/spoj kasične-narodne-orjentalne, glazbe ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:28   #5160
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
Ali eto oni oboje imaju savjest i odgovornost prema drugima,a izgleda najmanje prema sebi.

Granice moraju postojati.Nisi ti ničija krpa,do jučer dijete “kopile”,a sada da budeš druga žena.Ne spadaš ti u svijet tradicije i običaja.krvne osvete i pucačine.Ti si obrazovana ,mlada žena,kojoj je najveća kazna da se zaljubila u agu.
Izdvojila sam ova dva inspirativna pasusa.
Ne,oni nemaju savesti i odgovornosti.Oni upravo misle samo o sebi.Tri godine gaze po drugima ,krajnje neodgovorni prema svakoj osobi iz svog okruženja a naročito neshvatljivo nonšalantnog ponašanja u odnosu na "nameru" da "zaštite" Omera.The kum je neposredno pred avanturu zvanu "spašavanje TR" preko brda i dolina Irana,delimično shvatio razmere svojih gluposti.Čudna persona nema pojma šta je ova galaksija i njena uloga u njoj!Ni svesti ni savesti!

Što se tiče drugog pasusa-podsećam da je čudna persona krajnje dobrovoljno druga žena,tačnije the kumova švalerka najmanje dve godine.Šahnur aginica je praktična žena koja pokušava rešiti sinov problem konačno svesna njegove "ljubavi".Čudna persona uvek, apsolutno uvek the kuma ostavlja na cedilu. I naravno da nije kažnjena.Ona je kazna .

Quote:
kader kaže: Pogledaj post

yas je dobro napravila, nebitno dal je otišla ili jednostavno tražila da bude sama na miru. davno je trebala napraviti rez, i reći ili ili, pa ili bi našao rješenje, ili bi bio kraj zauvijek, al bi imao priliku dokazati svoju veliku i bezuvjetnu ljubav, u koju ja vjerujem, iskreno, al kad je već tako onda su trebale druge žene plakati,bez obzira koje, majka, sestra, čiček, kijmet nebitno,samo ne yasemin. ja bi to od svog muškarca zahtjevala i očekivala. kuneš se na ljubav, dokaži. .
Rez bi imao smisla da je početak serije,da je ovo trenutak u kome je "sirotica" otkrila sa čim je suočena ukoliko se upusti u vezu sa the kumom..Nakon toliko sr...,histerije,plakanja,ucenjivanja i što je najvažnije dvoje dece - SADA praviti rez je neodgovorno i budalasto.
Što se tiče podvučenog pasusa-kod the kuma je jedino kristalno jasno da voli čudnu personu.Šta on ima dokazati - što već nije dokazao?

Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post

@nova nije dobro prevela
Ja se naravno ni slovom ne slažem sa tvojim mišljenjem a izdvojeno mi je smešno .

Da li sam razumela da nam je otišao i K. Šabanci?
Šta ćemo sad !!!!

nurt

Zadnje uređivanje hasret : 01.12.2011. at 23:51.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.