Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 20:13   #1
Post Pametan potez

pozdrav svim forumašima prije svega
evo otvaram ovu diskusiju za razmjenu informacija i savjetovanje o tome koje dionice se u ovom trenutku "isplati" drzati odnosno kupiti buduci da se ocekuju rezultati poslovanja, isplate dividendi i sl. Evo neka oni iskusniji ili sa informacijom više pomognu onima neupucenima

Moj korak je ovo (bio pametan ili ne to prosuide sami):
prodao sam podr i ddjh dionice koje mi u portfelju biljeze 30 % gubitka i odlucio sam svu svotu uloziti u HT buduci da se ocekuju dividende i cijena raste. naime nebi cekao isplatu dividendi prodao bi ih dan ili 2 prije jer tko zna koliko ce pasti poslje prodaje i kad cu ih uspjeti prodati.

zanima me kuda onda uloziti lovu? nisam trenutno u tijeku, malo citam po forumu ali neznam koje firme nude dobre dividende (ne nuzno), gdje se ocekuje rast itd.
od dionica koje me interesiraju su dlkv, diok, ddjh, eig, ulpl, zdnk, igh, ernt
koje odabrati?

svaki savjet i preporuka je dobrodolsa
lijep pozdrav!
americki-vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 22:11   #2
Po meni ulaganje na takve špekulacije u roku od par mjeseci, ili još gore dana nikako nemože biti pametan potez.

Uvjek kad se zna da če bit dividenda tad i tad i tolko i tolko to je odma uračunato u cjenu.....
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:50   #3
Od navedenih ne bih nikad uložio u EIG.

A da razmisliš o ATPL ili JDPL?
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 15:42   #4
moze neko objasnjenje... zasto bas to? zasto ne nesto drugo. Svatko moze rec sto ali ne i zasto. Meni je taj zasto najvazniji u cijeloj prici.
pozdrav
americki-vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:27   #5
Quote:
americki-vojnik kaže: Pogledaj post
moze neko objasnjenje... zasto bas to? zasto ne nesto drugo. Svatko moze rec sto ali ne i zasto. Meni je taj zasto najvazniji u cijeloj prici.
pozdrav
EIG ne bih kupio jer ne vjerujem u poduzeća sa 1 zaposlenikom i kod kojih ne znam u što točno ulažu novce, bez obzira na FI.

A što se ovih brodara tiče, ATPL je dosta povećao dobit i proširio je poslovanje na zračni prijevoz i hoteljerstvo. Mislim da im pomorski prijevoz zauzima tek 70-ak % ukupnog prometa (a koji je popriličan). Nabaviti će i 4 nova broda.

JDPL je isto imao porast dobiti, kupili su novi brod, prodali stari, no ne zna se što će se desiti sa privatizacijom (bar ja ne znam ), već je jedan pokušaj iste propao. (TNPL je bio kupac). No možda nešto pozitivno ispadne od privatizacije ove godine.

Obje firme imaju relativno solidan P/E, porast dobiti i kao dionice su likvidne, dakle uvijek ih možeš prodati.

Ono što je loše je određena ovisnost o BDI, no to me ne brine pretjerano.

Btw, ako si došao na forum po investicijske savjete onda si promašio mjesto, forumi su dobri za razmjenu mišljenja i teoretiziranje ali ne bih nikad poslušao savjet nekoga sa foruma, isto kao što ne bih nikome preporučio da posluša moj savjet...

Ukoliko slučajno za neku dionicu znam nešto konkretno što nije poznato široj javnosti, ne bi mi palo na pamet da dijelim savjete po forumu. Lijepo bih šutio i kupovao. Ili prodavao.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:53   #6
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Od navedenih ne bih nikad uložio u EIG.

A da razmisliš o ATPL ili JDPL?

Eto ja kupio i prodao dotične, dobra zarada za par dana.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:10   #7
upravo sam i ja to isto učinio danas. hehehehe
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 11:39   #8
ja sam si razmisljo oko ht-a diokia i plovidba na vasu preporuku i preporuku kolege iz jednog inv. fonda. od ht-a sam odustao i konacno se odlucio ipak za diok. sad sam prodao i zaradio 12% i jako sam zadovoljan.

u ponedjeljak je na redu IPKK definitivno i mozda atpl
petrokemija poslje ovoga.

liejp pozdrav
americki-vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 12:14   #9
Čestitam ti na izvrsnoj špekulaciji sa diokijem ali bih ti također preporučio da budeš oprezan i ne zanosiš se previše jer prinos od 12% u par dana je izniman i nije realno očekivati često takve rezultate...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 13:32   #10
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Čestitam ti na izvrsnoj špekulaciji sa diokijem ali bih ti također preporučio da budeš oprezan i ne zanosiš se previše jer prinos od 12% u par dana je izniman i nije realno očekivati često takve rezultate...
ja to dobro znam ali eto mogo sam ga prodat i isti dan kad je narastao i dobrih 5% da nisam znao da ide još gore. jednostavno sto se diokija tice imam malo bolje informacije i kroz nekih pola godine mislim da mu vrijednost vise nece ici ispod 800 kn.

I za prilicno dobre spekulativne profite po mom misljenju treba malo popratiti dioki, ipkk, dalekovod, atpl, i za kojih mjesec dana svakako DDJH!!
ptkm bi isto trebala krenut gore ali to mi je negdje u pozadini trenutno
americki-vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:43   #11
evo krenuo je i ipkk gore i cini mi se da ce ovo bit dobar tjedan za sad + 1,8%
__________________
pravi generali su uvijek obnavljali snage i onda krenuli u juriš!
americki-vojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:54   #12
Čudno je kako ovo uopće opstaje kao zasebna tema.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:21   #13
a gle kao i predvidite crobex
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.