Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 14:18   #101
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Moja doktorica je meni ogromnu uslugu napravila šta mi je otvarala bolovanje. Nije žena ni glupa ni neupićena. Naime ja nisan imala godinu dana staža, falilo mi 2 miseca da bi od države dobivala 100 % svoje plaće nego 850 kuna. Tako da san išla na druge dijagnoze. A sad ja neznan kolika je plaća na bolovanju jer je meni poslodavac uredno isplaćiva moju plaću. Il su se tili iskupiti il tako je neznan. A nije me ni briga više ionako je to iza mene. sad samo čekan posa da mogu i papire iz bivše firme pokupiti. U koji će to biti gušt.
OK, sorry, imaš pravo...

Ali situacija da žena ostane trudna tako kratko (nije li prosjek 6 mj? ) nakon što se zaposli je toliko rijetka da mi nije ni pala na pamet...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 15:07   #102
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
OK, sorry, imaš pravo...

Ali situacija da žena ostane trudna tako kratko (nije li prosjek 6 mj? ) nakon što se zaposli je toliko rijetka da mi nije ni pala na pamet...
A jebiga nismo planirali, zalomilo se. Da san planirala čekala bi ipak malo da se uhodan u posa. Bila san na početku i odma san naletila na bezobrazna poslodavca tako da sad pušen i na hladno. Bit će bolje drugi put
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 02:35   #103
Ja ću vam samo ovo reći, u prilog teze: u mom gradu,( koji ima status velikog grada RH i dobar proračun) svake godine se sve više i više djece ne upiše u vrtić....a znamo da u HR svake godine nestaje nekoliko razreda, dakle...stvar je u tome što oni vrtiće zatvaraju, i obećavaju, već dugo...nemaju svi ljudi bake, a bome ni para za sittericu..to nije stvar za koju pojedinac treba biti odgovoran, naime, ti koji odlučuju o tome hoće li se vrtić otvoriti ili lova dati za nogometni klub-plaću od istih pojedinaca redovito primaju,sigurno...da ne govorim koliko ima nezaposlenog kadra koji radi totalno lijeve poslove itd... a to je ozbiljan problem za roditelje, kamo s djetetom, jer je ovdje lakše upisati dijete na fakultet, nego u vrtić
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:13   #104
Evo i novi izvjeshtaj je izashao...

na engleskom: http://www.savethechildren.org/publi...ealth-Care.pdf

tablica sa podacima je na 38 stranici od 52 str. pdf. formata.

Na boljem smo polozaju od zadnji put, i josh uvijek u prvoj grupi zemalja.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:15   #105
i chlanak na hrvatskom..

http://www.business.hr/hr/Naslovnica...ntent=RSStitle
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:22   #106
Happygoose, izvukla si staru temu koja je, na žalost, još uvijek/ponovno aktualna.
Kad razmislim da mi je 2008. bilo onak ok, sad mi je ova 2010. totalna koma i to, na žalost, ne samo meni nego i svima oko mene
Imati drugo dijete danas u Hrvatskoj jednako mi je (oprosti mi Bože) ovome:
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:41   #107
ja sam samo htjela komentirat cifru koju vi spominjenite,ja kao redovan student primam 1650kn,toliko o vašoj cifri o 2500kn.i šta ja s tim mogu napravit?apsolutno ništa...goriva natankat,otić u spizu i ostane ti za platit struju.mislim stvarno.da nemam muža koji jako dobro zarađuje,neznam kako bi... ovo je sramota,a zamislite redovne studente mame koji moraju keširat u 10mj 7000kn za školarinu?ove cifre su smješne,tragikomične,i tu sam ljuta,što te apsolutno nitko ne mari ni ne potiče.
jer jedini poticaj mi ostaje izdržat još godinu i pol studiranja i onda pokušat pružit svom djetetu neke stvari koje bih mu sad htjela priuštit. ne želim se žalit,nego samo objektivno komentiram..
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:03   #108
niti te 2500 nisu ništa. i ja sam primala minimum. ajde, ništa nam nije falilo, odgrizeš od svoje guzice i dobro. posudili kolica, kind, auto sjedalicu, dobila robice, snašli se. e sad, da li bi drugo djete, pitam se pitam... pokrenula sam posao koji radi odlično, sumnjam da bi si kao takva mogla priuštiti porodiljni.hrvatska stavrnost.samozaposlila sam se, nisam na teret ali i nemam prava kao takva. pravo i pravda?
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.