Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 11:09   #61
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

e jbg, kad sam ja zestoko izlazila fajrunti su bili i u 7-8 ujutro
mozda zato meni nije bed da klinci budu do 5 vani
Ma daj, kaj je prije radilo cijelu noc? Ili je?
Pod "fajrunt" sam mislila ...do kad se moze negdje (klub i sl.) biti, a ne kad se dodje doma...naravno da se posle fajrunta jos mora malo "popricati" o svemu...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:13   #62
Mi smo kao klinci ljeti ostajali bas kasno vani.
Ali to vani je bilo - ispred zgrade.
Izmedju zgrada, sa svih strana pod budnim nadzorom roditelja, koji su kroz prozor imali pregled igre. S tim da je bilo ciji roditelj bio autoritet i mogao zavesti red ako je potrebno.

Nije problem vrijeme, vec uglavnom aktivnosti. Mi smo se igrali zmirke ili pricali viceve, svirali gitaru...
Danas se klinci opijaju i rade pizdarije. Ali to nije do termina izlaska. Niti to rade svi.
Danas mladi zive drugacije i ne mora to nuzno biti lose.

Losa je bezobzirnost, urlikanje nocu, jer eto njemu se festa, pa sta ga briga za dosadnjakovice u zgradi koji pokusavaju spavati, jer moraju ustati u 6 i ici na posao.
Nas bi za takve stvari stigla kazna. Danasnji roditelji su ili ponosni na takve i gore ispade ili zastitnicki nastojeni.

Mi (djeca) smo se bojali da nam komsija ne dodje s prituzbom na vrata, a danas se komsije boje doci s prituzbom na vrata, jer bi ga roditelji mogli propisno ispi*karati, ako ne i fizicki braniti svoje idealno cedo.

Zasto bi mladi trebali ostajati iza 23 sata u gradu...
A zasto bi bilo ko trebao ostajati iza 23 sata u gradu?
Mladi jos imaju najmanje obaveza.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:19   #63
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i zrelu i odgovornu djecu koja misle svojom glavom. na stranu glupsti koje se i trebaju raditi u pubertetu.
kad malo bolje razmislim, ne bih željela da mi djeca budu s 15 zrela i odgovorna, neka budu nezreli i neodgovorni, kao što 15-godišnjaci i trebaju biti. ne bi da budu starmali i prisiljeni sazrijeti prerano. nek budu u skladu s godinama, bit će zreli kad neke stvari nauče na svojoj koži, steknu neko iskustvo, budu nezreli par puta pa skuže...

ja malo karikiram, znam na što si mislila i odgajat ću djecu u tom smjeru povjerenja i dobrog odnosa, a ne zabrana i smatrat ću svoju djecu savršeno normalnom ako sa 16 budu pili jeftino vino u parkiću - samo mi je to o zrelim i odgovornim 15-godišnjacima zazvučalo kao oksimoron

i, naravno, ako u subotu ostane vani do 5, nedjelju će prespavati i neće stići ništa napraviti za školu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:21   #64
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ma daj, kaj je prije radilo cijelu noc? Ili je?
Pod "fajrunt" sam mislila ...do kad se moze negdje (klub i sl.) biti, a ne kad se dodje doma...naravno da se posle fajrunta jos mora malo "popricati" o svemu...
ajme, LAP, Jabuka, Mobillus, Radio 1,.... lap se uredno zatvarao oko 7 ujutro skroz tamo do ranih 2000tih.
koliko puta smo nakon koja su nama normalni klubovi zavrsili jos otisli na jarun u one sminkeraje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:37   #65
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kad malo bolje razmislim, ne bih željela da mi djeca budu s 15 zrela i odgovorna, neka budu nezreli i neodgovorni, kao što 15-godišnjaci i trebaju biti. ne bi da budu starmali i prisiljeni sazrijeti prerano. nek budu u skladu s godinama, bit će zreli kad neke stvari nauče na svojoj koži, steknu neko iskustvo, budu nezreli par puta pa skuže...

ja malo karikiram, znam na što si mislila i odgajat ću djecu u tom smjeru povjerenja i dobrog odnosa, a ne zabrana i smatrat ću svoju djecu savršeno normalnom ako sa 16 budu pili jeftino vino u parkiću - samo mi je to o zrelim i odgovornim 15-godišnjacima zazvučalo kao oksimoron

i, naravno, ako u subotu ostane vani do 5, nedjelju će prespavati i neće stići ništa napraviti za školu.
e pa zreli 15 godisnjak nakon sto ce piti vino u parkicu nece nastaviti po sljivovici i onda ukrast auto ili opljckat kiosk tako "zreli" sam mislila na da rjesava krizaljke i svjetske probleme
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 19:46   #66
Malo previše fame nizašta.
Do 16.g zakon kaže 23 sata.
Kad sam smatrala da zaslužuje nagradu, u 23 sam ja došla po njega autom u grad, inače je morao u 22 kretati doma. Eventualno kašnjenje značilo bi nedostatak džeparca i neizlasci do daljnjeg (ovisno o ocjenama u školi).

Sa punih 16 i osobnom u ruci nema limita za izlaske. Dakle zakonski, ne mora ni doći doma.
Nikad nisam limitirala dolazak. Njegovi izlasci (sad ima 17) ovise o ocjenama. Izlazi vikendima, ponekad samo u kafiće i sl. i onda je doma ranije. Ako se ide u klubove, on sam mora reći kad dolazi. Najčešće licitira na 4. Ja si za 4 onda navijem budilicu i on zna da bi bilo problema da budilica zvoni, a on nije doma. UVIJEK do sada je došao na vrijeme.
Također, on zna da u bilo koje doba noći može nazvati ako ima bilo kakvih problema ili nema prijevoz ili društvo za pješačenje doma, pa uzme taxi, a mi u 4 ujutro plaćamo taksista.

I bez većih problema - sve štima :-)
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.