Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 14:58   #21
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Hm, da, čini se da ljudi previše očekuju od filma..u najavama se spomene realna fizika i padne na pamet Odiseja...spomene se SF i očekuje se Star Wars ili Trek, a ovo je priča o preživljavanju i nema puno filozofije. Nije film kriv što ljudima nisu ispunjena očekivanja
Nije. Ovo nije HCSF, nego vise akcijski upakirana metafora o geizmu jedinstvenosti planeta i zivta itd itd. Fizika je razocaravajuca i lagani dodir s hcsf/om vise smeta nego sto pomaze. Bolje bi funkcionirano potpuno nerealni film (a la star trek), nego li koketiranje s realnoscu koje je napravljeno katastrofalno
bigyello is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:02   #22
1 . Kljucna scena je katastrofalno nefizikalna
2. kretanje medju orbitama je izvan klasicne fizike
3. suze smo vec vidjeli kako izgledaju u svemiru i ne izgledaju tako
4. Lancani efekt u svemiru, give me a break
bigyello is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:17   #23
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se patetika. Pričanje samo sa sobom, ustajanje na noge na kraju, "srcedrapajuća" priča o kćeri koja je totalno nevažna za film.
Djelomično se slažem, patetika užasno živcira. Ipak ustajanje na noge je realno, nakon dulje vremena u beztežinskom stanju teško je stati na noge. Shuttle je bio u orbiti po 14 dana. Ja osobno sam bio u bolnici mjesec dana i cijelo vrijeme sam morao ležati. Kad sam ustao jedva sam uz pomoć došao do vrata sobe! Ali da, i taj dio je malo prepatetičan.

Quote:
Priča s nekim radioamaterom koji ima pse i djecu i koji ne kuži k.... od engleskog.
Hm, i taj dio je realan jer sa ISSa astronauti redovno pričaju sa radio amaterima na Zemlji, u školama itd. Meni je taj dio bio jako dobar jer od sve moderne tehnologije ona je dobila nekog seljaka u Mongoliji...

Quote:
Ne sviđa mi se fizika, pogotovo dio ulaska u atmosferu. Taj dio mora biti strogo proračunat, a njezin brod se rotira po poprečnoj osi.
Hm, ne znam, nisam primjetio da rotira? Soyuz, tj. Shenzou, je korektno ušao u atmosferu sa toplinskim štitom prema naprijed. Ulazak Soyuza u atmosferu je automatiziran. Jedna nesreća koja se desila rusima je bila da se kapsula uredno vratila natrag, a astronauti unutra su bili mrtvi jer im je atmosfera iscurila van dok su još bili u svemiru!

Quote:
Ona daje neki prijavak Houstonu u trenutku ulaska u atmosferu, a zna se da nema šanse da prođe radio veza.
To je također normalno, komuniciraš prema Zemlji u nadi da će te ipak netko čuti, Istovremeno su govorili da pričaju "blind" što znači da ne znaju da li ih itko čuje. To je točna terminologija koja se i inače koristi.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 06:21   #24
Scena gdje drzi Clooneya na onoj sajli a on govori da ce se otkaciti jer ce inace i nju povuci. Ako ga je zaustavila kako je moguce da sila i dalje djeluje na njega?

Presresti stanicu koja ide prema atmosferi velikom brzinom koristeci protupozarni aparat!!!

Jedini lijep prizor je pogled na Zemlju i svemir ali za to mi ne treba Gravity, ima dovoljno dokumentaraca
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:58   #25
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Scena gdje drzi Clooneya na onoj sajli a on govori da ce se otkaciti jer ce inace i nju povuci. Ako ga je zaustavila kako je moguce da sila i dalje djeluje na njega?
Da, to je totalno glupo.

Quote:
Presresti stanicu koja ide prema atmosferi velikom brzinom koristeci protupozarni aparat!!!
I ovdje se slažem.

Quote:
Jedini lijep prizor je pogled na Zemlju i svemir ali za to mi ne treba Gravity, ima dovoljno dokumentaraca
Točno tako. Gravity nije dokumentarac. Dosta stvari je prikazano realno, ali isto tako dosta njih je podleglo holivudskoj produkciji kako bi se napravio dinamičan film. Niti jedan dokumentarac nema takvu produkciju, a ni standardne radnje astronauta ne mogu držati gledatelja napetim dva sta
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 17:16   #26
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Presresti stanicu koja ide prema atmosferi velikom brzinom koristeci protupozarni aparat!!!
Wall-E anyone?

Meni je malo smijesno bilo sto je glavni bad guy horda sveunistavajucih komada satelita koji razaraju sve u orbiti, c'mon, al dobar film, sve u svemu, ako se ne ocekuje previse.

I da, uspjeli su sjebati Hubble, ISS i potencijalnu kinesku svemirsku stanicu, prikladno sve su bile smjestene u krugu od par sto kilometara.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 00:55   #27
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Točno tako. Gravity nije dokumentarac. Dosta stvari je prikazano realno, ali isto tako dosta njih je podleglo holivudskoj produkciji kako bi se napravio dinamičan film. Niti jedan dokumentarac nema takvu produkciju, a ni standardne radnje astronauta ne mogu držati gledatelja napetim dva sta
Nije mi jasno zašto su kritičari toliko fascinirani ovim filmom. Ovakav "svemir" manje više smo svi vidjeli kroz dokumentarce, poneke scene iz filmova te ponajprije onda kad se Filip Baumgartner odaslao u svemir. Kad gledaš sve te "radnje astronauta" pa i slike zemlje nemaš onaj osjećaj "vau" nego ti je sve to jako jako poznato.

spoiler...
Najgore od svega su mi scene tipa George "vidi zalazak" ko da je recimo na Plitvicama pa kaže "pogledajte kako je lijep ovaj slap" . Jedini dobri dijelovi filma su kadrovi tišine...

6.5/10
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 13:27   #28
Koji sok neki dan, na HRT3 originalni "Solaris", onaj ruski, Tarkovskog
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 14:02   #29
Meni je ovaj film predivan. Takvi filmovi su razlog zasto volim gledat filmove. Ovo je bilo jedno nezaboravno iskustvo, pogledao sam ga u jednom dahu u dosta popunjenoj kino dvorani. Od same uvodne scene kad sandra pocne raditi popravke na satelitu. U trenutku kad se kamera preblizi prema njoj i pocne se rotirati sa zemljom ispod nje. Ostao sam naprosto bez daha kad sam to vidio imao sam osjecaj da visim nad zemljom i takav me pritisak uhvatio, mislio sam da cu eksplodirat. Znao sam da me ceka jedno ludo i nezaboravno putovanje. Kad krhotine pocnu letit i sve krene nizbrdo, u trenutku kad Sandra odleti od postaje, vrteci se u krug potpuno bespomocna, onaj trenutak kad se okrene prema mracnoj zemlji potpuno dezorijentirana. Strasno nesto. odgledano u jednom dahu, jednostavno imas osjecaj kao da si tamo i to je jos sve popraceno sa odlicnim soundtrackom koji izvrsno pridonosi turobnoj atmosferi. Na stranu sta je ljudima plitka radnja meni ona pada u drugi plan pokraj predivne estetike i Sandrinog uvjerljivog performansa. Pred kraj mi film pocinje malo gubiti onaj odlicni tempo koji je krasio prvih pola sata filma ali sve u svemu jako sam zadovoljan.
9/10
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:02   #30
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post

Meni je malo smijesno bilo sto je glavni bad guy horda sveunistavajucih komada satelita koji razaraju sve u orbiti, c'mon, al dobar film, sve u svemu, ako se ne ocekuje previse.

I da, uspjeli su sjebati Hubble, ISS i potencijalnu kinesku svemirsku stanicu, prikladno sve su bile smjestene u krugu od par sto kilometara.
Bill Maher & Neil deGrasse Tyson On Kessler Syndrome
https://en.wikipedia.org/wiki/Kessler_syndrome
To bi trebao bit jedan od realnijih scenarija
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:39   #31
Inače, koga zanimaju sve nebuloze u filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=VzE6b...eQY8cMQamhHJcg


Isti kanal na humorističan način "kasapi" mnoge poznate filmove - toplo preporučujem
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:21   #32
Treći kamenčić od sunca

Tema je ""stara ali evo naletio sam na nju i zasvrbi me tipokovnica pa da nadodam. Sam film je simboličan sa porukom, koju nitko nije ni spomenuo , znači čuvajmo zemlju i ne uništavajmo je.
Soran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:31   #33
Quote:
Soran kaže: Pogledaj post
Tema je ""stara ali evo naletio sam na nju i zasvrbi me tipokovnica pa da nadodam. Sam film je simboličan sa porukom, koju nitko nije ni spomenuo , znači čuvajmo zemlju i ne uništavajmo je.
A kako?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:51   #34
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
A kako?
Pa lijepo. Svakog čovjeka poslati gore i dovesti u situaciju za napuniti gaće - pa da vidiš kako će grliti i ljubiti majčicu Zemlju, kad pod nogama ponovo osjeti njeno čvrsto tlo...

Zadnje uređivanje adelon : 08.11.2014. at 21:56.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 00:56   #35
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Pa lijepo. Svakog čovjeka poslati gore i dovesti u situaciju za napuniti gaće - pa da vidiš kako će grliti i ljubiti majčicu Zemlju, kad pod nogama ponovo osjeti njeno čvrsto tlo...
Mislim da je cijenjeni kolega forumaš imao drugu pruku na umu, nešto sa očuvanjem okoliša...
Pa ljudi pune gaće i prizemno -pa opet ništa. I dalje se ponašaju ko pijani milijarderi. Zapravo bi više efekta imalo da napune glave.

Al da; i mene bi gore ćopio strah od visine, i za sadržaj gaća ne bih odgovarao.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.