Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 12:55   #1141
Treba se prema njima isto tako ponašati: kažeš im da su svi podaci ostali isti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:00   #1142
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Nemam vremena čitat sve ove postove unatrag pa me zanima jel tko zna hoće li mi porezna postavljat ikakva pitanja ako si na tekući račun uplatim 10 000 kn?
Ne bi trebalo, ja sam ovaj mjesec kojih 20tak soma provukao kroz moj i ženin tekući...a prosječno mjesečno barem obrnem 2-3x veću plaću gore dole...valjda bi zvali u zadnjih godinu i nešto
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:45   #1143
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Nemam vremena čitat sve ove postove unatrag pa me zanima jel tko zna hoće li mi porezna postavljat ikakva pitanja ako si na tekući račun uplatim 10 000 kn?
Sad ovo već spada u pretjerivanje.
10.000kn je cca 1330€ i to je sića i za hrvatske prilike.
Ako staviš i 100.000kn nitko te neće ništa pitati.
Ako dođeš sa 500.000kn potpisat ćeš izjavu o porijeklu novca i to je sve.
Ako to uradiš više puta onda bi te mogli pozvat na razgovor.

Koliko se sjećam sve uplate preko 105.000kn idu na provjeru, ali to nije ništa strašno i ne treba se toga plašiti.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:31   #1144
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo, ja sam ovaj mjesec kojih 20tak soma provukao kroz moj i ženin tekući...a prosječno mjesečno barem obrnem 2-3x veću plaću gore dole...valjda bi zvali u zadnjih godinu i nešto
Hvala ti na odgovoru
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:32   #1145
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Sad ovo već spada u pretjerivanje.
10.000kn je cca 1330€ i to je sića i za hrvatske prilike.
Ako staviš i 100.000kn nitko te neće ništa pitati.
Ako dođeš sa 500.000kn potpisat ćeš izjavu o porijeklu novca i to je sve.
Ako to uradiš više puta onda bi te mogli pozvat na razgovor.

Koliko se sjećam sve uplate preko 105.000kn idu na provjeru, ali to nije ništa strašno i ne treba se toga plašiti.
Ma ja ti nemam pojma ništa o financijama ni koji su limiti
Hvala ti na pojašnjenju, u svakom slučaju.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:03   #1146
Porezna vidi samo ukupni iznos uplata, i može pozvati klijenta na razgovor za bilo koji iznos, nema više pravila.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:38   #1147
Prije ce te grom pogodit, vec porezna zovnut radi 10.000kn.

Kazes im dala mi mama pare i cao
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:45   #1148
Jel ima tko iskustva kod povlačenja love (tipa 5000 €) sa paypal-a na devizni, dali je imao kakvih upita banke ili porezne. Prodao sam nešto pa me zanima dali je koga porezna kontaktirala radi slične stvari.
I dali je uopće itko kontaktiran od porezne u svezi transakcija po računima, ili su sve nagađanja i priče.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:19   #1149
Banke su prikupljanje podataka pravdale regulativom iz područja sprječavanja pranja novca i zaštite od terorizma, a posebice FATCA regulativom SAD-a. Znakovito je da su se, kako i sama preporuka AZOP-a kaže, traženi podaci razlikovali od banke do banke. Regulativa temeljem koje su banke ovaj postupak pokrenule prilično jasno određuje set podataka koji bi banka trebala prikupiti, a to je: ime i prezime, prebivalište, datum rođenja, mjesto rođenja, identifikacijski broj, te naziv, broj i naziv izdavatelja identifikacijske isprave.

FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) je pak regulativa namijenjena sprječavanju porezne evazije američkih poreznih obveznika koja sa velikom većinom Hrvata nema nikakve veze. Kako na svojim web stranicama navodi porezna uprava, temeljem ove regulative hrvatske su banke dužne informirati o financijskim aktivnostima poreznih obveznika SAD-a. Dakle jedini podatak koji banke zapravo trebaju temeljem FATCA jest da li klijent banke je ili nije porezni obveznik u SAD-u.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...kazne/6588804/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 00:00   #1150
Kome da se obratim za pomoć? Zagrebačka banka mi je blokirala isplate po računima jer nisam htjela odgovoriti na pitanja o FATCA sranju i dubinskoj analizi klijenta. Naravno, zainatila sam i sad pogotovo neću odgovarati. Odlučila sam zatvoriti račun ALI zagrebačka banka mi ne želi zatvoriti račun i isplatiti MOJE novce dok se ne pokorim i dok im nedam odgovore na pitanja. To im neću dati nikako sada, odlučila sam se boriti do kraja. Isto me zanima da li će mi uzeti novce za vođenje računa i godišnju članarinu za kartice koje sada ne mogu koristiti. Btw pitanja su nemoguća, prije nego što sam prekinula ispitivanje kad me službenica zaskočila u banci, uspjela mi je postaviti par pitanja; Da li sam politički aktivna, da li sam udana, onda me počela ispitivati o mojoj djeci pa sam poludila i prekinula to. Uglavnom molim za adrese ili savjete koji su od pomoći da reagiram i da se ova farsa prekine. Hvala
Adelina Fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 06:37   #1151
Daj im podatke koje traže, tj. izlaži što ne želiš reći istinu, zatim sve usluge zatvori i to je to. Najkraći i najbezbolniji postupak. Sve drugo je bost se s rogatim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:46   #1152
postalo je zanimljivo ja sam na sreću zatvorio sve račune u Zagrebačkoj banci kad su počeli prijetiti sa blokadom računa
edit:
probaj im odgovoriti ovako:
Jeste li udani? To nije nešto što treba zanimati banku.
Godišnja primanja? To vi znate bolje od mene, kliknite sa mišem i sve ćete vidjeti.
Broj mobitela? Odjebite sa glupim pitanjima.
Horoskopski znak? Odjebite sa glupim pitanjima.
Klub za koji navijate? Odjebite sa glupim pitanjima.
---
na kraju se potpiši sa "Nabijem vas sve na Krkimira" , uzmi novce i zalupi vratima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:49   #1153
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Daj im podatke koje traže, tj. izlaži što ne želiš reći istinu, zatim sve usluge zatvori i to je to. Najkraći i najbezbolniji postupak. Sve drugo je bost se s rogatim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nisu ni oni tako rogati.

Sve što mogu od tog bodenja dobiti je loš publicitet.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:52   #1154
Obrati se udruzi za zaštitu potrošača i pitaj za savjet, a obrati se i agenciji za zaštitu osobnih podataka.
Evo opet linka na tekst koji govori kako su banke prešle svaku mjeru
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...kazne/6588804/

Ovi što ti savjetuju da odustaneš, to se likovi koji se mire sa sudbinom, imaju kmetski mentalitet i pokoravaju se jačim od sebe.

Zašto ne bi malo zaratila, otvori račun u drugoj banci, a ako treba sa zabom idi i na sud ako treba
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:01   #1155
na AZOP ne treba trošiti vrijeme, razgovarao sam sa tipom koji se tamo bavi sa time i kaže da nema smisla... treba doći u banku, tražiti voditelja poslovnice i reći mu da zatvaraš račune i da podižeš sve što imaš, napraviti scenu ako treba
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:52   #1156
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
na AZOP ne treba trošiti vrijeme, razgovarao sam sa tipom koji se tamo bavi sa time i kaže da nema smisla... treba doći u banku, tražiti voditelja poslovnice i reći mu da zatvaraš račune i da podižeš sve što imaš, napraviti scenu ako treba
Neće scena pomoći, a scenu rade samo primitivni klijenti, od kojih većina niti ne govori hrvatski jezik
Nije stvar da joj djelatnici ne žele zatvoriti račune, ili voditelj, to nema ni nikakvog smisla već sustav ne dopušta ako nisu uneseni Zakonom traženi podaci.
Neka si nađe dobrog odvjetnika pa privatnom tužbom ako misli da je u pravu je najbolja opcija, no sigurno će joj zatvoriti račune i bez toga nakon ažuriranja podataka, a ti isti podaci će biti potrebni prilikom otvaranja transakcijskog računa u bilo kojoj drugoj banci
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:06   #1157
iz osobnog iskustva znam da u HPB ne traže nikakve podatke osim onih koji pišu na osobnoj iskaznici i telefona za kontakt (ne trebaš dati broj mobitela ni telefon na poslu), a OIB saznaju direktno online na oib.hr , naime ja sam tamo otvarao račune
tako da dont srać tu mać
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:09   #1158
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Neće scena pomoći, a scenu rade samo primitivni klijenti, od kojih većina niti ne govori hrvatski jezik
Nije stvar da joj djelatnici ne žele zatvoriti račune, ili voditelj, to nema ni nikakvog smisla već sustav ne dopušta ako nisu uneseni Zakonom traženi podaci.
Neka si nađe dobrog odvjetnika pa privatnom tužbom ako misli da je u pravu je najbolja opcija, no sigurno će joj zatvoriti račune i bez toga nakon ažuriranja podataka, a ti isti podaci će biti potrebni prilikom otvaranja transakcijskog računa u bilo kojoj drugoj banci
Koji su to sve "ti isti podaci" točno?

To još uvijek nije navedeno na temi, a sumnjam da je Adelinu mučilo pitanje o adresi i datumu ruđenja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:14   #1159
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Koji su to sve "ti isti podaci" točno?

To još uvijek nije navedeno na temi, a sumnjam da je Adelinu mučilo pitanje o adresi i datumu ruđenja.


-Stipe
Politička izloženost, mjesto rođenja, američko državljanstvo, porezni obveznik u hr i/ili stranoj državi-kojoj.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:15   #1160
Adelina navodi da su je pitali dosta toga povrh tih podataka.
To jest, stvari na koje nikakvo pravo nemaju.

Ovo što navodiš mislim da nikome nije problem. Mislim da su svi ovdje OK s takvim pitanjima jer im vide svrhu i opravdanost.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.