Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 13:46   #1
Oslobađanje Dubrovnika i okolice

Ovih dana, tj. mjeseci navršava se 15 godisnjica oslobadanja Dubrovnika i okolice. Osim 2 knjige za koje znam, od koje sam jednu procitao i smatram je ne samo najboljom knjigom o DR-u nego jednom od najboljih koje sam u zivotu procitao (svaka cast autoru Vladi na pisanju, a pogotovo na sudjelovanju), nema bas puno o tome. Pa ako bi ekipa s foruma koja je bila tamo '92 mogla napisati jos koju o tome...Premalo se o tome zna.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:25   #2
Nego, dokle su Srbi došli kad su okružili Dubrovnik, da li su zauzeli poluotok Pelješac, i gdje su osim u gradu bile najžešče borbe?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:26   #3
Kakve veze ima poluotok Peljesac?
Abu Fayed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:45   #4
Quote:
Abu Fayed kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima poluotok Peljesac?
Pa Dubrovnik je dakle bio okružen, a što je bilo sa područjem između Dubrovnika i Neuma?
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Ragusa.png
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:47   #5
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Osim 2 knjige za koje znam, od koje sam jednu procitao i smatram je ne samo najboljom knjigom o DR-u nego jednom od najboljih koje sam u zivotu procitao (svaka cast autoru Vladi na pisanju, a pogotovo na sudjelovanju)
Koja je to knjiga?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:53   #6
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ovih dana, tj. mjeseci navršava se 15 godisnjica oslobadanja Dubrovnika i okolice. Osim 2 knjige za koje znam, od koje sam jednu procitao i smatram je ne samo najboljom knjigom o DR-u nego jednom od najboljih koje sam u zivotu procitao (svaka cast autoru Vladi na pisanju, a pogotovo na sudjelovanju), nema bas puno o tome. Pa ako bi ekipa s foruma koja je bila tamo '92 mogla napisati jos koju o tome...Premalo se o tome zna.
Ako se dobro sjecam ima o Dubrovniku u knjigama:

Ivo Jelić - Čovjek i rat
Petar Šimac - Svjedočanstva o Domovinskom ratu u Dalmaciji 1991
Jakša Raguž - Hrvatsko poneretvlje u DR
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:21   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa Dubrovnik je dakle bio okružen, a što je bilo sa područjem između Dubrovnika i Neuma?
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Ragusa.png
Sve je bilo okupirano, a peljesac do mjesta Zamaslina nedaleko od Stona,
evo stranice sa kronologijom dogadaja sve lijepo opisano

http://www.ikorcula.net/domovinski-r...o_ratiste.html
Sarge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:44   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nego, dokle su Srbi došli kad su okružili Dubrovnik, da li su zauzeli poluotok Pelješac, i gdje su osim u gradu bile najžešče borbe?
Kad sam ja bio u Dubrovniku, Dubrovnik je bio okupiran sa zapada do negdje pola istočne obale Rijeke dubrovačke gdje sam s ekipom "Ombla17" (žute teniske loptice zakačene na epolete) osobno sudjelovao u postavljanju protutenkovskih ježeva.


Probijali smo put do iznad "Ludnice" za samohotke pod zapovjedništvom Nojka Marinovića.

Na sjeveroistoku, na brdu Bosanka, se vila jugoslavenska zastava...

Uglavnom, osim samog Imperijala na Srđu (koji je bio totalni krš od svih silnih napada - naročito 6. prosinca 1991.) na sjeveru u kojemu je boravilo par HOS-ovaca - sve je bilo pod četnicima.

Na Pelješcu je zadnja crta bilo selo Zamaslina di smo čistili mine i di su pri tom ranjena dva naša.


Jedne od najžešćih borbi bile su za samo brdo Srđ. O tome bi se dalo snimiti film, ali bi publika rekla da nije uvjerljiv i da je pretjeran.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 19:12   #9
Tragovi
HTV2 30.05.2007. 20:05

Naslov epizode: Rat za mir
"Rat za mir" naslov je kontroverznog crnogorskog filma koji se bavi crnogorskom krivnjom za napade na Dubrovnik. Crnogorska televizija nije ga prikazala. Premijerno ga prikazuje HTV u večerašnjoj emisiji. Film donosi potresne snimke i svjedočanstva o agresiji na jug Hrvatske. Nakon filma slijedi razgovor s gostima, sudionicima povijesnih događaja na jugu Hrvatske.

Urednik: Hrvoje Zovko
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 19:22   #10
Mogli su tu emisiju dati na HRT +

Inace, mene zanima je li odgonetnuta misterija zvana Golubov kamen.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 20:51   #11
Jel snima netko možda?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:09   #12
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Tragovi
HTV2 30.05.2007. 20:05

Naslov epizode: Rat za mir
Cini mi se prilicno kvalitetnim.
Dobro se vidi kakva je bila stoka koja je unistavala, iako se dio vojske prikazuje kao da su bili sasvim zavedeni (vjerujem da i jesu bili). Ima naravno i pijandura i pravih cetnika.
A ove crnogorske novinare koji su aktivno sudjelovali u pranju mozga i manipuliranju zrarobljenicima bi trebalo dozivotno protjerat iz Hrvatske.
Nadam se da ce se prikazat u Crnoj Gori.
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:39   #13
Ovi Crnogorci su bili luđi od Srba čini se meni po ovom filmu... A odrpanost, pijanost i prljavština - standardno i očekivano
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:44   #14
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Jel snima netko možda?
I ja pitam, ne radi mi video...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:46   #15
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Cini mi se prilicno kvalitetnim.
Dobro se vidi kakva je bila stoka koja je unistavala, iako se dio vojske prikazuje kao da su bili sasvim zavedeni (vjerujem da i jesu bili).
o bože... čak ni crnogorac u studiju u to ne vjeruje
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:48   #16
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Mogli su tu emisiju dati na HRT +

Inace, mene zanima je li odgonetnuta misterija zvana Golubov kamen.
Kakva misterija?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:48   #17
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
......Jedne od najžešćih borbi bile su za samo brdo Srđ. O tome bi se dalo snimiti film, ali bi publika rekla da nije uvjerljiv i da je pretjeran.

nitko ne bi povjerovao. ja se i danas naježim kada se tih priča sjetim osobito kada ih pričaju oni koji su u tom "filmu" sudjelovali.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:49   #18
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post

Jedne od najžešćih borbi bile su za samo brdo Srđ. O tome bi se dalo snimiti film, ali bi publika rekla da nije uvjerljiv i da je pretjeran.
30 : 600?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:51   #19
Ma oni jadnici na terenu vjerovatno i jesu bili. Za razliku od ovih unutar RH i onih iz Srbije.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:55   #20
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
o bože... čak ni crnogorac u studiju u to ne vjeruje
Zelis rec da (neki) vojnici nisu isli u agresiju misleci da osloboadjaju zatoceni narod koji ce ih docekat ko osloboditelje?
Ti vjerojatno govoris o piramidi, presaltaj na HRT2 . Ili ipak zelis rec kako su ne smao neki bili zavedeni vec svi? U to pak ne vjerujem.

Inace mi je zao sto su se svi okomili na ovog Crnogorca. Ne zato sto ga nesto zalim vec mislim da bi rasprava bila produktivnija kad bi se usmjerila na to zasto je do toga uopce doslo i kako je doslo do toga da Crnogorci krenu u agresiju. Ovaj Crnogorac u studiju je rekao da je pogrijesio i da se zbog toga kaje, ne vidim neki smisao u izivljavanju na njemu. Dio emisije se svodio na to sto je on rekao a on zapravo u citavoj prici nije bitan vec je "vrijedniji" kao svjedok nastanka agresije ukoliko prica iz svoje tadasnje perspektive.
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.