Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 20:16   #4961
Meni je trbuh sada u 15-tom tjednu kao u prosloj trudnoci s blizancima u 6-tom mjesecu.
Ogroman je bas.
Mjerenje krojackim metrom sam samo vidjela po youtube kanalima koje znam pogledati tematike vezane za porod kod kuce. Nisam ni znala da je ta praksa kod nas...
Nikad mi to gin nije radio.

Procitala sam da ste pricale o ranijem porodaju.
Ja sam svoje bebice rodila u 32-om tjednu tocnije 31+1.
Sve je s njima ok to se skoro uvijek zna tjedan nakon rodenja (dali je na respiratoru, ima li kakvu bakteriju itd.)
Jedna cura samo sto nije umrla na neonatologiji jer se zarazila klicom klebsilom itd.

Al su zive i zdrave.
Nahodate se do bolnice i tih mjesec dana samo tako a o prvoj godini i posjetima specijalistima da ne govorim.
Ne zelim ni promisljati sto je s bebama kojima raniji porod ostavi traga. Jadna djeca i jadni roditelji, ali to se dosta cesto desava (nisam znala dok se meni nije desilo) i stvarno bebe to super prezive. Ne biste vjerovali koliko ima nedonoscadi.


Vezano za zeljezo i vitamine minerale. Joj zatvor me muci uz 1 sumecu tableta magnezija plus direkt. Za poludit.
I kupila sam premama ali kad popijem omegu podrigujem na ribu pa mi bude mucno, nikako naci nesto da mi odgovara.

A za djecu ma ne osjetim da ce im falit mama, ima me za njih 6-tero nego nemam novaca za toliko djece
calecaki is offline  
Old 23.10.2017., 20:39   #4962
ma ja imam frendicu koja je 26 tjedana i stvarno izgleda da je za rodit. i onda kad smo u parku s djecom to je snebivanje što s njenom veličinom što s mojom. to jest zgražanje kako ja nemam trbuha, a njoj kako joj može bit takvi. meni se čini da je to baš do konstitucije i to je to. uopće se ne opterećujem više ni s kilima ni tim. takva sam kakva sam.
nymphadoratonks is offline  
Old 23.10.2017., 21:44   #4963
A ljudi stvarno svašta komentiraju umjesto da gledaju svoja posla.

Nympha ništa ipak danas? Ajde još malo pa je sredina tjedna.

Ja ne mogu vjerovati da nam uskoro studeni.
BitterSweet is offline  
Old 23.10.2017., 21:57   #4964
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
A ljudi stvarno svašta komentiraju umjesto da gledaju svoja posla.

Nympha ništa ipak danas? Ajde još malo pa je sredina tjedna.

Ja ne mogu vjerovati da nam uskoro studeni.
ne, ništa. u četvartak oko 14 ću zvat, tad ću sve znati. imam spororastuće stanice (naravno da imam) pa malo duže treba. sad baš imam dan d. hm.

u nas užasno zahladilo danas, bura dere, uggsice se vade. klima pali na veliko.
nymphadoratonks is offline  
Old 23.10.2017., 22:01   #4965
Onda vibramo u četvrtak u 14h. Javi se kad ćeš moći s vijestima.

Ja imam jedne visoke čizme koje su za niže temperature i nosim ih već tjednima, bilo mi je prevruće u njima, nikak da kupim kakti jesenske. Kad taman danas zahladilo, rekoh oh ne moram kupovati nove.

Frendica mi je posudila divnu zimsku parku tako da sam sad zbrinuta kad dođe baš hladno vrijeme.
BitterSweet is offline  
Old 23.10.2017., 23:39   #4966
Danas sam bila na pregledu,35+3tt i moja cura je 2692g
Moji nalaz cerviksa se ne pomice sa mjesta od zadnjeg pregleda u 32.tt.
I dalje preko 40mm,T oblik,uloziva za vrsak prsta.
U 3 tjedna od zadnjeg pregleda sam dobila pola kg,unatoc tome kaj stalno jedem pogotovo slatko.Nadam se da do kraja ne bude jos puno :-)
snelly is offline  
Old 24.10.2017., 06:38   #4967
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Joj hvala Bogu da vas ima kojima se rano vidi trbuh.
Čitam prošlu stanicu na kojoj se nikome niš ne vidi i sva sam postala jadna.
Meni je danas ravno 13t i vidi se. A mi još nismo nikome rekli, čekali da prođe 3mj, pa se svaki dan spremam za posao pol sata gledajući u ormar i smišljajući modnu kombinaciju koja skriva trbuščić.
Uvjerena sam da ću do kraja biti ogromna. Još sam prije za vrijeme MPO skupila 4-5kg viška....aaaa
Kako to da nisi na bolovanju nakon mpo? Ja sam prvi put odmah bila, a sad druga mi je prirodna...
ancy_20 is offline  
Old 24.10.2017., 07:19   #4968
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Frendica mi je posudila divnu zimsku parku tako da sam sad zbrinuta kad dođe baš hladno vrijeme.
Ja samza vikend gledala jakne i cak sam nasla 2modela.ima izbora za trudnice jer su sad u modi one ovesize,pa ima mjesta i za trbuh.na kraju nisam nis kupila jer jos stanem u zimsku jaknu a nije da mi treba nova.kupit cu kasnije ak cu morati
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na pregledu,35+3tt i moja cura je 2692g
Moji nalaz cerviksa se ne pomice sa mjesta od zadnjeg pregleda u 32.tt.
I dalje preko 40mm,T oblik,uloziva za vrsak prsta.
U 3 tjedna od zadnjeg pregleda sam dobila pola kg,unatoc tome kaj stalno jedem pogotovo slatko.Nadam se da do kraja ne bude jos puno :-)
Bravo!jos malo i stize curka

Idem vadit krv za stitnjacu a popodne po nalaze ogtta
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 24.10.2017., 08:14   #4969
Jutro žene!
Upravo sam, nakon 2-3 godine stanovanja u ovom stanu, skužila da nam balkonska vrata baš ne dihtaju kako spada, igrom slučaja sam osposobila PC pa sam ga stacionirala u blizini vrata, evo mi bubrege u mandule potjerala ova bura.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 24.10.2017., 10:34   #4970
Evo mene s kontrole. Zadnje kod obicnog gin. A iduca u TA. Odlucila sam ipak na sveti duh. Gledam ovako, poroditi se moram, gdje god odem ne znam sto me ceka. Bit ce kako bude.

Beba i dalje na zadak, obavili bris, 34+5, 2579 g
Zatvorena. Eto.
minipanda is offline  
Old 24.10.2017., 11:26   #4971
Bok žene! Čitam vas već mjesecima i ajde da se i ja priključim ćaskanju

U 25. tjednu sam, termin 10.02. i čekamo curku Prva trudnoća, prva beba i sto pedeset pitanja u glavi, uzbuđenje već sad na vrhuncu
Punjena maslina is offline  
Old 24.10.2017., 11:33   #4972
Quote:
Punjena maslina kaže: Pogledaj post
Bok žene! Čitam vas već mjesecima i ajde da se i ja priključim ćaskanju

U 25. tjednu sam, termin 10.02. i čekamo curku Prva trudnoća, prva beba i sto pedeset pitanja u glavi, uzbuđenje već sad na vrhuncu
Dobro dosla
Tu smo i po terminu
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 24.10.2017., 11:36   #4973
bok maslina!

moj veliki trbuh i ja imamo danas pregled. točnije kontrolu plodne vode.
na prošlom pregledu sam je imala malo previše. imala sam šiza i strahova, ali sada vidim da u 3 tjedna (od pregleda) nisam dobila ni grama. da se povećala količina, valjda bih bila teža

u svakom slučaju, nadam se da je sve ok.

uhvatilo me pospremanje, fali mi posao, cure su u vrtiću nakon tri mjeseca izbivanja. muž i ja imamo godišnjicu braka. i tak. juhuhuh!
cvexter is offline  
Old 24.10.2017., 11:37   #4974
koliko BH kontrakcija je previše

od jutra ne popušta i booooliiii. a tek 23tt.
My Name Is... is offline  
Old 24.10.2017., 11:39   #4975
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
bok maslina!

moj veliki trbuh i ja imamo danas pregled. točnije kontrolu plodne vode.
na prošlom pregledu sam je imala malo previše. imala sam šiza i strahova, ali sada vidim da u 3 tjedna (od pregleda) nisam dobila ni grama. da se povećala količina, valjda bih bila teža

u svakom slučaju, nadam se da je sve ok.

uhvatilo me pospremanje, fali mi posao, cure su u vrtiću nakon tri mjeseca izbivanja. muž i ja imamo godišnjicu braka. i tak. juhuhuh!
kako su ti to mjerili i utvrdili?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.10.2017., 11:44   #4976
Dobro došla maslina

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 24.10.2017., 11:54   #4977
my name is, ja sam u tim tjednima (a nisam ti daleko, sada sam 26+4) bh kontrakcije znala pomiješati i s probavom. onako, zaboli kao menga. ti je možda to?
povremeno, ako brzo prestane, pogotovo nakon magnezija, nije problem.

škare, količinu plodne vode subjektivno određuje ginekolog. nije da postoji baš mjera. on je rekao da mu se beba mrvicu predobro vidi, ima dosta vode. i odredio je afi 20. a 22 je granica normale za naše tjedne.

rekao je da u slučaju naglog povećanja trbuha dojurim na pregled. narastao je trbuh, ali nije preko noći. tako da idem danas vidjeti stanje.
cvexter is offline  
Old 24.10.2017., 11:56   #4978
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
koliko BH kontrakcija je previše

od jutra ne popušta i booooliiii. a tek 23tt.
Kako se one manifestiraju? Mislim, kako ih prepoznaš? :tulavica:


Dobrodošlica maslini!
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 24.10.2017., 11:56   #4979
Maslina dobro dosla

Mene danas zdjelica rastura, hodam ko pingvin.
Mozda se i malac okrenuo, do sad je bio na zadak.
Terminuse jel i vas muce takvi bolovi? 31. tt sam.

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 24.10.2017., 11:58   #4980
trbuh tvrd, oštra bol, drži pa popusti....nije probava sigurno. ja ih imam tjednima već, možda nekih 8 tjedana. bolni su i neugodni, danas pogotovo, ali istrpit ću samo da znam da nisu opasni.
My Name Is... is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.