Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 11:18   #1001
ok, da. nisam čitala studije i nismo ništa prošli nakon čega su baš svi liječnici neonatolozi komentirali sve rizike carskog za dijete... sve smo si umislili
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 22:35   #1002
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
ok, da. nisam čitala studije i nismo ništa prošli nakon čega su baš svi liječnici neonatolozi komentirali sve rizike carskog za dijete... sve smo si umislili
daj molim te napiši kaj ti se dogodilo da cure vide i drugu stranu! ako nije problem!
LilaLala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:29   #1003
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
ok, da. nisam čitala studije i nismo ništa prošli nakon čega su baš svi liječnici neonatolozi komentirali sve rizike carskog za dijete... sve smo si umislili
nitko nije rekao da si umislila, ja sam samo napisala svoje iskustvo...
ja znam da je moj carski bio baš da nebude rizika za dijete, možda je u tvom slučaju drugačije....
...al stvarno nam potrebe da tak reagiraš...
__________________
...moj bijeli labude kad me jednom nebude, sve će vode labude da se razbistre...
tužna trudnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:37   #1004
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
Lara, nisam rodila na SD, već u zagorskoj bolnici, Zabok.... i sve mi bilo OK, trudnoću pratila kod socijalnog gina i on me porodio, bolnica nova, dvije rodilje na intezivnoj i imaju svoju kupaonu (vaginalni porodi, 3 rodilje u sobi), čistačice i higijena ok, sestre s babinjača sve super ALI.... glavna sestra rospija gura taj UNICEF projekt prijatelja djece i neprijatelja majki, ista ta rospija psihički i fizički maltretira rodilje (meni osobno krvnički stisla cicu 3 sata nakon carskog iako joj sestra rekla da nemam mlijeka, i rekla mi da će mi dijete umrijeti i izvrijeđala me kakva sam ja mater jer imam 30 godina i prvorotka sam) , par sestara s neonatologije su bile prave fašistice, rooming in im je super jer ne moraju brigati o bebama, i one su mi 2 put rekle da će beba umrijeti ( a sve ovo loše dogodilo se zbog forsiranja rooming ina . ja nemam ništa protiv roominga, tko voli...ali voljela bih pravo izbora !
ginekolog mi je ostao isti , ali mi je koma pri samoj pomisli da bih opet ostala trudna i morala u tu bolnicu , a opet gurati se u ZG u Vinogradsku, a da mi moj gin vodi trudnoću
ma goni babusakre frustrirane i roming in u p.... m......-u.
za mene je luda žena koja poslije carskog (planiranog - o neplaniranom ne govorim jer je to ad hoc situacija i vis major okolnosti) želi roming in...
Luda totalno... da nema mozga da pomisli da njezino dijete treba odmornu, naspavanu majku a ne poluživu koja se pošteno ne može dići iz kreveta a kamo li uzeti dijete iz krevetića i nadojiti ga ili presvući ...

Ma nemam riječi.... ponovo da rađam i ponovo da idem na Carski bježala bih od tih rodilišta prijatelja djece jer smo mi balkan i dovoljna ti je ta raspijetina - i gdje je tu prijateljtsvo.. završiš u okolnostima najgoreg mogućeg načina
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:45   #1005
ja koliko znam ja sam se još u prvoj trudnoći raspitivala za mogućnost poroda.. i doktor mi je rekao
Carski.....bolji i manje rizičniji za dijete ali opasniji za mamu
Prirodni bolji za mamu ali rizičniji za bebu (sve komplikacije zaglavljenje u porodđajnom kanalu, ne otvaranje, ostanak bez kisika to je sve iz prirodnih poroda)

ali složiti ću se da kod Carskog postoji opasnost od respiratornih problema.. zato treba dobro to posaugati te ne napraviti preveliki rez da ipak bebica kada se izvlači vani uspije izbaciti plodnu vodu i napravi sama prvi udah
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:48   #1006
moja sestrična je imala problema u trećoj trudnoći jer je mali pritiskao jetru, dobila je kolestazu, svrbež po cijelom tijelu. to joj je bio treći carski rez i dr.inzistirali da podveže jajnike. mali se hitno zbog loših jetrenih nalaza rodio u 36 tj. nije stigla dobiti deksamethason za razvijenje djetetovih pluća, dobio je respiratorni distres i bio u inkubatoru. sad ima 3 god.stalno je bolestan, ima često prehlade, upale uha, bronhitis.
to je jedan od rizika koji izaziva carski rez. ali da je išla rađati prirodno tko zna šta bi bilo.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 02:35   #1007
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
moja sestrična je imala problema u trećoj trudnoći jer je mali pritiskao jetru, dobila je kolestazu, svrbež po cijelom tijelu. to joj je bio treći carski rez i dr.inzistirali da podveže jajnike. mali se hitno zbog loših jetrenih nalaza rodio u 36 tj. nije stigla dobiti deksamethason za razvijenje djetetovih pluća, dobio je respiratorni distres i bio u inkubatoru. sad ima 3 god.stalno je bolestan, ima često prehlade, upale uha, bronhitis.
to je jedan od rizika koji izaziva carski rez. ali da je išla rađati prirodno tko zna šta bi bilo.
RDS nije dobio zbog carskog reza, niti mu je trebao deksametazon jer se surfaktant sintetizirao debelo prije 36. tjedna. Ne znam što se konkretno dogodilo tvojoj sestrični, ali ovdje na forumu ima žena koje žele saznati što više, a tvoje informacije jednostavno nisu točne.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:03   #1008
ma ove naše bolnice i njihov krasni rooming in!!!!!
kod mene je situacija bila kao i kod lare, dogovoreni carski tako da je sve to prošlo manje bolno jer nisam osjetila trudove i sve ostalo uz to... u sobi nakon carskog jedva sam se pomicala po krevetu.... i onda mi donesu moju Emmu koja je komad bebe, rodila se sa 4340, i govore sestre "stavljajte je na sisi, stavljajte je na sisu". uf mislila sam da će mi utroba ispasti

ujutro u viziti govori doktorice cimericama i meni "ako vam bilo što treba tu su sestre da vam pomognu, ako vam treba okrenuti bebu na drugu sisu, ili je malo uzeti malo da se vi odmorite odma ih zovite" sestre na to klimaju glavom, ali u praksi ništa od toga kad smo ih zvali jer je cimerica bila premorena i htjela se malo odmoriti sestre su komentirale "A di ćemo mi s njom..." ili "a ko će vam doma pomagati"
ma grozno.... uglavnom rooming in sucks!!!!!!!!!!!!!!
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:11   #1009
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
RDS nije dobio zbog carskog reza, niti mu je trebao deksametazon jer se surfaktant sintetizirao debelo prije 36. tjedna. Ne znam što se konkretno dogodilo tvojoj sestrični, ali ovdje na forumu ima žena koje žele saznati što više, a tvoje informacije jednostavno nisu točne.
tako mi je ona rekla da su joj dr.rekli. a što se tiče deksamethasona, ja sam ga dobila u 30 tj. ne znam do kad se daje, ali njezin mali je imao nedovoljno razvijena pluća u 36 tj.a moj se rodio u 37 tj.pa je bilo sve ok.
moj je bio mali 2630 g i 47 cm, a njezin 3500 g, pa je zbog resp.distresa završio u inkubatoru.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 01:05   #1010
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
doktor mi je rekao
Carski.....bolji i manje rizičniji za dijete ali opasniji za mamu
Prirodni bolji za mamu ali rizičniji za bebu (sve komplikacije zaglavljenje u porodđajnom kanalu, ne otvaranje, ostanak bez kisika to je sve iz prirodnih poroda)
Doktor ti je rekao neistinu.
Planirani carski je siguran za majku i dijete barem koliko i vaginalni porod.
Carski ima poznate lose strane (rez, oziljak, ...), dok vaginalni ima nepoznate rizike (moze sve proc super, a moze biti velikih ozljeda i problema).
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 20:54   #1011
opet naš dragi sveznajući doktor i apsolutno ispravan succuroso Ima nas tu koji smo medicinu i završili a ne izguglali
carski rez je operativni zahvat i nikako nije izbor za normalne i zdrave trudnoće kojih je cca 85%.
za majku postoji rizik od anestezije (s obzirom da dosta bolnica radi još u općoj u nedoistatku anesteziologa da rade u spinalnoj, a i spinalna ima svoje komplikacije), nefvezano uz anesteziju, majka ima rizik od tromboze (vena nogu) i od plućne embolije, koji je značajno manji nakon prirodnog poroda.
za dijete je bolje da prođe kroz porođajni kanal primarno zbog pluća, ali i zbog dosta drugih razloga.
Osim toga ima studija koje dokazuju vrlo zanimljive razlike između djece koja su rođena elektivnim carskim (znači carskim kad nije postojao medicinski razlog, nego je bio carski "jer neću vaginalno") i djece rođene vaginalnim.
Kad postoji indikacija da carski rez treba i da je opravdan iz razloga koji uključuju dobrobit majke ili djeteta - druga je stvar.
No ja kao liječnik nisam si odabrala nijedan carski, tri puta sam vaginalno rodila i žao mi je što puno žena odbacuje to čudo koje nam je dala priroda. Kad nejde nejde, ali kad ide.. čemu carski?
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 23:19   #1012
a kako bi onda okarakterizirala moj slućaj?
pitam čisto kao doktorsko mišljenje
dakle prva beba umrla , morala roditi, prirodno, beba velika 3950 i 50 cm
sad sam opet trudna, i izabrala sam carski rez, ova trudnoća je ok, osim na početku mirovanje zbog hematoma, pa mirovanje zbog položaja posteljice-nisko do ušća i sad mirovanje zbog otvorenosti, toćnije vanjsko ušće uloživo...
znači zdrava poprilićno trudnoća, ali opet trauma iz prvog?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 08:56   #1013
ako je bila smrt bebe u maternici prije poroda, naravno da to za sljedeću trudnoću ne znači da je "potpuno u redu", a isto tako ako je beba umrla u porodu ne znači da je "sve u redu" - s mojeg skromnog mišljenja i kao majke... carski da. govorim o potpuno urednim trudnoćama, bez ikojeg lošeg ishoda trudnoće od ranije....ono kao elegantno je, ne mučiš se i slični argumenti. Meni su moji porodi bili toliko krasni da bi svakoj ženi poželjela to iskustvo, Trauma iz prvog puno znači za sljedeći porod.
Sve u svemu jako mi je žao za bebu, želim ti sve najbolje u novoj trudnoći i porodu.
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 10:40   #1014
da, umro je u meni.....
ja sam isto inaće pobornik prirodnih poroda, ipak su najzdraviji za sve, al jbg nekad jednostavno moraš odstupiti od toga........
hvala
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 12:55   #1015
http://www.net.hr/bebe/page/2009/07/...06.html?pos=n2



i zbog ovakvih članaka ja se osjećam kao loša majka.......
kao da nebi bila sretna da se moja curica mogla roditi prirodno.....
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:06   #1016
curke to je sve za "planirane carske rezove" tj rezove bez medicinske indikacije - kad ono nećeš prirodno rodit, a nemaš nikakvu bolest u podlozi, i porod može i ide normalno vaginalno. To nisu studije o onima koje su morale - trebale ići na carski zbog neke svoje/djetetove bolesti, nepravilnosti u trudnoći. Za te slučajeve studija ne vrijedi- nego naprotiv carski je omogućio djetetu - majci da su dobro
Puno žena ne želi roditi vaginalno iz 1001 glupog razloga - to se zove planirani/elektivni carski i to su studije o tome - dođeš kao npr Podobniku - veliš ja bi carski, ok, platiš, "elegantno" odradiš, poslikaš se za novine kak si super i ideš doma. po meni se raditi takve carske rezove kosi sa liječničkom etikom, jer ti je primarno ne štetiti, a ovako štetiš majci, a po sve više novih studija i djetetu. Ponavljam i nagalšavam da su te studije za nepotrebne carske.
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:09   #1017
btw. succuroso, ožiljak i rez su najmanji problem nakon carskog, učestalos plućnih embolija, tromboza, infekcija, kasnijih vanmaterničnih trudnoća, ponavljani carski rezovi, opasnost od rupture maternice.... ima studija čak koja je dokazala veću suicidalnost (elektivni carski) kod muške djece rođene tako - statistički značajno povećanje stope samoubojstava...
(ispričavam se, ipak sucur. zna najbolje, mi doktori ne znamo ništ i samo meljemo srednjovjekovna sranja
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:57   #1018
ma ajdeeee, pa kakve bi veze imao carski sa suicidom?
vise zato jer majka koja stavlja sirenje kukova ili bolno dupe ispred zdravlja vlastitog djeteta pa ode na carski iz fore, vjerojatno i nije neka majka poslije u zivotu
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 14:34   #1019
zbog čega - studija nije rekla, samo postoji statisktički značajno veća učestalost suicida u te djece... a razlog koji navodiš mogao bi biti vjerojatan a nažalost za sva naša sr... najviše uvijek nadrapaju djeca...
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:09   #1020
katastrofa....
ja idem na carski kod podobnika, platit ću koliko treba, dao bog da me ne slikaju , ili ak me slikaju nek pričekaju da se našminkam prvo...a opet kažeš da je moj carski opravdan...al nitko u državnoj me neće poroditi carskim putem jer kažu da moja psiha nije toliko bitna,....
znaći ja bi trebala opet čekati prirodne trudove i molit se Bogu da se to opet ne dogodi
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.